#مهسا_امینی
پروژه های جدید مارول

پروژه‌ های جدید مارول که بر اساس داستان فیلم Doctor Strange 2 ساخته خواهند شد

مولتی ورس و فرصت‌های بی‌شمار برای داستان پردازی

پروژه‌ های جدید مارول که بر اساس داستان فیلم Doctor Strange 2 ساخته خواهند شد پارسا خلیلی ۰ ۲۱ تیر ۱۴۰۱ مارول

به نظر می‌رسد آثار زیادی از بین پروژه‌ های جدید مارول متاثر از داستان دکتر استرنج ۲  خواهند بود.

فیلم 2 Doctor Strange پس از انتشار در بهار سال جاری، دنیای سینمایی مارول را وارد مسیری تازه کرد، این اثر بی‌نظیر نه تنها به بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) دومین فیلم اختصاصی مورد انتظارش را داد، بلکه ادامه داستان WandaVision را نیز به تصویر کشید و در عین حال این دنیای سینمایی را با معرفی تئوری فوق‌العاده محبوب مولتی ورس یا جهان‌های موازی گسترش داد.

همانطور که برخی از عناوین پیشین تمرکز بیشتری بر داستان‌های آینده و گسترش دنیای سینمایی مارول داشته‌اند، دنباله فیلم دکتر استرنج نیز تاثیر به‌سزایی در پایه ریزی فاز پنجم دارد. در واقع این عنوان مولتی ورسی مسیر را برای خطوط داستانی آینده باز کرد و به یک چرخ دنده کلیدی در آینده جادویی و چندجانبه MCU برای سال‌های آینده تبدیل شد. در فیلمی که شامل جهان‌های متعدد، سه انتقام‌جوی جوان، اولین جهش‌یافته رسمی MCU و عضوی از چهار شگفت‌انگیز بود، طبیعی به نظر می‌رسد که عنوانی مهم و کلیدی تلقی شود.

حال که ۱۴ سال از عمر دنیای سینمایی مارول می‌گذرد و فاز چهارم رو به پایانه، چه پروژه‌هایی تحت تاثیر داستان فیلم Doctor Strange 2 قرار می‌گیرند؟ شاید احتمالات زیاد باشه، اما در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از پروژه‌ های جدید مارول که متاثر از داستان فیلم دکتر استنرج ۲ هستند را بررسی کنیم.

۱۰.  فیلم Doctor Strange 3

با توجه به اینکه فیلم Doctor Strange 2 دومین فیلم اختصاصی بندیکت کامبربچ در دنیای سینمایی ماروله، طبیعی است که در فاز پنجم شاهد قسمت سوم دکتر استرنج باشیم. در حالی که عبارت «دکتر استرنج بازخواهد گشت» بعد از تیتراژ به نمایش درآمد، اما در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از ساخت قسمت سوم وجود ندارد. با این حال با توجه به سابقه طولانی استیون استرنج در کمیک‌های مارول، بدون ‌شک داستان‌های هیجان انگیز زیادی برای تعریف در فاز بعدی وجود دارد و یکی از پروژه‌ های جدید مارول به ماجراجویی کلیا و استرنج مربوط خواهد بود. 

پس از رویارویی استرنج جهان ۶۱۶ با اسکارلت ویچ و استفاده از دارک هولد به‌منظور شکست دادن او، چشم سوم دکتر استرنج باز شد و طرفداران را با پایانی شوکه کننده تنها گذاشت. این سکانس می‌تواند اولین رونمایی از حالت فیزیکی چشم آگاموتو باشد، اگرچه هنوز سوالات بی‌شماری در مورد توانایی‌های چشم سوم و اینکه چگونه می‌تواند به قوی شدن هرچه بیشتر استرنج کمک کند، وجود دارد.

علاوه بر آن، استاد مهارت‌های عرفانی در سکانس پس از تیتراژ فیلم، با شخصیت کلیا شارلیز ترون (Charlize Theron) مواجه شد و همراه با او به بعد تاریک سفر کرد. این شخصیت مرموز که برادر زاده دورمامو است، تاریخ طولانی و رمانتیکی با دکتر استرنج در کمیک‌ها دارد و همین خط داستانی جذاب و مهیج می‌تواند ماجراجویی بعدی این جادوگر محبوب در  پروژه‌ های جدید مارول طی فاز پنجم باشد.

۹.  پروژه اختصاصی Scarlet Witch

در حالی که اسکارلت ویچ الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) در پایان فیلم Doctor Strange 2 زیر آوار کوه ونداگور درگذشت، به هیچ وجه امکان ندارد که بتوان او را از آینده‌ MCU خط زد آن هم با توجه به نظریه مشهور «اگر جسدی نباشد، پس مرگی هم در کار نیست».

از آن گذشته، طبق شایعه‌ای که چند ماه پیش مطرح شد، استودیو مارول در حال توسعه نوعی پروژه اختصاصی از شخصیت محبوب و دوست داشتنی اسکارلت ویچ است که اولین پروژه او پس از نقش‌های مکمل و حضور افتخاری متعدد در هفت فیلم قبلی دنیای سینمایی مارول خواهد بود. اگرچه سریال موفق WandaVision تا حد زیادی یک داستان اختصاصی برای واندا ماکسیموف تلقی می‌شد، اما یک پروژه سینمایی می‌تواند تاثیر به‌سزایی در پخته شدن هرچه بیشتر شخصیت اسکارلت ویچ داشته باشد.

اولین قدمی که استودیو مارول باید در تحقق این امر بردارد، بازگرداندن واندا از مرگ ظاهری‌اش در دنباله فیلم دکتر استرنج است. البته تکذیب کردن مرگ او کار چندان دشواری نیست، آن هم با توجه به اینکه او بدون شک قدرتمندترین شخصیت در دنیای مارول است. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، راه‌های بسیار زیادی برای به تصویر کشیدن ادامه دادن داستان او وجود دارد، که یکی از بهترین آنها خط داستانی به‌شدت محبوب House of M از کمیک‌ها می‌باشد.

۸. پروژه اختصاصی America Chavez

در کنار دکتر استرنج و واندا ماکسیموف، شخصیت آمریکا چاوز سوچی گومز (Xochitl Gomez) با پرش در جهان‌های موازی، در فیلم Doctor Strange 2 حاضر شد که اولین معرفی شخصیت او به دنیای سینمایی مارول نیز به‌شمار می‌رود. این فیلم با تعریف بخشی از داستان او، شناختی نسبی از این ابرقهرمان جوان را در ذهن طرفداران به‌وجود آورد. آمریکا چاوز جوان که پیرو کنترل نداشتن روی قدرتش، در جهان‌های موازی گم شده و ماجراجویی جنون آمیزی را با دکتر استرنج جهان ۶۱۶ سپری کرده بود، سرانجام سر از کامارتاج درآورد تا بتواند زیر نظر استرنج و وانگ تعلیم ببیند. با تسلط یافتن روی قدرت‌هاش و تعلیم دیدن در کامارتاج، فرصت‌های زیادی پیش روی سوچی است تا بتواند فیلم اختصاصی خودش را در فاز پنجم داشته باشد.

این پروژه سینمایی ممکن است زودتر از انتظار به واقعیت بپیوندد، زیرا شایعه‌ای از Geeks WorldWide در سال ۲۰۱۹ اظهار داشت که مارول در حال توسعه یک سریال تلویزیونی برای دیزنی پلاس است که Miss America نام دارد. در کل به نظر اجتناب‌ناپذیر است که این ستاره تازه ‌وارد خود را برای یک سفر هیجان‌انگیز دیگر در دنیای سینمایی مارول آماده کند.

۷.  پروژه اختصاصی Young Avengers

با نگاه به مسیری که فاز چهارم در پیش دارد، هیچ شکی نیست که شاهد درخشیدن انتقام جویان جوان در آینده‌ای نه چندان دور باشیم.

دنباله فیلم دکتر استرنج به‌طور مشخص شامل سه عضو احتمالی انتقام جویان جوان بود. آمریکا چاوز سوچی گمز، تامی ماکسیموف جت کلین (Jett Klyne) و بیلی ماکسیموف جولیان هیلیارد (Julian Hilliard). این سه شخصیت جوان در فیلم دکتر استرنج زیاد با هم تعامل نداشتند، اما حضورشان در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نشانه‌ای است که نباید خیلی دست کم گرفته شود.

به نظر می‌رسد نه تنها این سه نفر در آینده مسئولیت‌‌های بیشتری را به‌عنوان انتقام جویان جوان برعهده می‌گیرند، بلکه آنها همگی از قبل به این تیم رویایی فکر کرده‌اند. در مصاحبه‌ای اختصاصی با The Direct، جت کلاین اعضای رویایی خود از گروه انتقام‌جویان جوان را به اشتراک گذاشت، در حالی که جولیان هیلیارد تمایل خود را برای دیدن این تیم در دنیای سینمایی مارول ابراز کرد.

از ابتدای فاز چهارم اشارات زیادی به انتقام جویان جوان شده است. از پادشاه لوکی جوان و کیت بیشاپ گرفته تا آمریکا چاوز و دوقلوها، به نظر می‌رسد این تیم رویایی کم کم در حال شکل گیریه و به احتمال زیاد در پروژه های جدید مارول در فاز پنجم مانند انقام جویان اصلی بدرخشند.

۶.  انیمیشن سریالی X-Men 97

زمانی که طرفداران فهمیدند یکی از پروژه‌ های جدید مارول احیای انیمیشن سریالی به‌شدت محبوب مردان ایکس از دهه نود است؛ غرق در هیجان و شادی شدند. درست تابستان سال گذشته بود که این استودیو در رویداد Disney Plus Day از برنامه‌های خود برای احیای انیمیشن سریالی X-Men 97 و ادامه دادن داستان جهش یافته‌ها رونمایی کردند. در حالی که طرفداران منتظر بازگشت باشکوه این مجموعه هستند، فیلم جدید دکتر استرنج با ایستراگی جالب، وجود آنها در MCU را تایید کرد.

هنگامی که پروفسور ایکس پاتریک استوارت (Patrick Stewart)، برای تکمیل گروه ایلومیناتی جهان ۸۳۸ حاضر شد، بینندگان متوجه شدند که موسیقی انیمیشن سریالی مردان ایکس در حال پخش شدن است. پس از انتشار فیلم در دیزنی پلاس، زیرنویس‌ها تایید کردند که آن موسیقی متعلق به انیمیشن سریالی X-Men 97 است. ظاهر پروفسور ایکس نیز یکی دیگر از اشارات به این مجموعه قدیمیه، از کت و شلوار سبزش گرفته تا ویلچر زرد فوق پیشرفته‌اش.

در حال حاضر، اصلا معلوم نیست که استودیو مارول قصد دارد چه نوع داستانی را با احیای X-Men 97 به تصویر بکشد. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا این پروژه سریالی با حوادث و اتفاقات دنیای سینمایی مارول در ارتباط خواهد بود یا خیر. البته درسته که ایستراگ فیلم دکتر استرنج این موضوع را تا حدودی تایید می‌کند، اما فعلا باید صبر کرد تا صحنه برای حضور جهش‌یافته‌ها در کنار قدرتمندترین قهرمانان زمین آماده ‌شود.

۵. ریبوت Fantastic Four

ریبوت فیلم Fantastic Four مسلما یکی از مورد انتظارترین و هیجان انگیزترین پروژه‌های کوین فایگی برای فاز پنجم است، آن هم به لطف خریداری حق امتیاز اولین خانواده مارول توسط استودیو مارول. در حالی که معرفی این پروژه در رویداد Disney Investors Day همه را هیجان زده کرده بود، حضور افتخاری جان کراسینسکی (John Krasinski) در نقش رید ریچاردز و یکی از اعضای گروه ایلومیناتی جهان ۸۳۸، این هیجان را به سطح جدیدی رساند.

حتی با وجود اینکه این نسخه از قهرمان کراسینسکی پیرو جادوی واندا به اسپاگتی انسانی تبدیل شد، اما شایعه شده که ستاره سابق سریال The Office برای ایفای نقش رید ریچاردز خط زمانی اصلی MCU در ریبوت چهار شگفت انگیز باز خواهد گشت. خوشبختانه، استفاده از کانسپت مولتی ورس به این معنی است که بیش از یک نسخه از گروه Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول وجود دارد و جهان ۶۱۶ نیز نسخه مخصوص به خود را خواهد داشت.

در حال حاضر، استودیو مارول باری دیگر به دنبال کارگردانی برای این اثر بوده و بازگشت دوباره کراسینسکی در نقش رید ریچاردز هنوز تایید نشده است. با این حال، صحنه برای اولین خانواده مارول آماده شده و به محض پیدا کردن شخص مناسب برای کارگردانی پروژه، می‌توانیم از حضور چهار شگفت انگیز در پروژه‌ های جدید مارول لذت ببریم.

۴. پنجمین فیلم Avengers

فیلم بی‌نظیر Avengers: Endgame با پایان دادن به داستان شخصیت‌های تونی استارک، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه و ثانوس مسیر دنیای سینمایی مارول را برای همیشه تغییر داد. در حالی که درباره فیلم Avengers 5 فقط به صورت گذرا صحبت شده و احتمالا تا مدتی طولانی به پرده سینماها نخواهد رفت، فیلم Doctor Strange 2 ممکن است زمینه را برای یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای مارول آماده کرده باشد، یعنی جنگ‌های مخفی یا Secret Wars.

در کمیک‌ها، خط داستانی جنگ‌های مخفی به فاجعه Incursions می‌پردازد. زمانی که تعدادی از جهان‌های موازی با یکدیگر ترکیب شده و در نهایت به نابودی کامل یک یا هر دو جهان منجر می‌شود. درست همانطور که رید ریچاردز در مورد این اتفاق مهم در فیلم جدید دکتر استرنج صحبت کرد و کلیا نیز قبل از بردن استیون به بعد تاریک، به رخ دادن این فاجعه اشاره کرد.

در حالی که هنوز هیچ جزئیاتی از این پروژه عظیم مشخص نشده، این دو نقطه داستانی تقریبا به‌طور قطعی نشان می‌دهند که کوین فایگی می‌خواهد در پروژه‌ های جدید مارول پای رویداد جنگ‌های مخفی را به این دنیای سینمایی باز کند که می‌تواند در پنجمین فیلم انتقام‌ جویان به نمایش درآید. اگر فیلم Avengers 5 حول محور جنگ‌های مخفی بچرخد، احتمال دارد که دکتر دوم را به‌عنوان ابرشرور به دنیای سینمایی مارول معرفی کند. فیلم Doctor Strange 2 با بهم ریختن مولتی ورس تا حدودی زمینه را برای رخ دادن جنگ‌های مخفی در MCU فرهم کرد، اما اتفاقی بزرگ‌تر و عجیب‌تر باید رخ دهد تا شاهد بازگشت انتقام جویان باشیم.

۳.  سریال She-Hulk

احتمالا به این فهرست نگاه می‌کنید و از خود می‌پرسید: دکتر استرنج دو چگونه به داستان She-Hulk مرتبط می‌شود؟ خب، پاسخ به این سوال حضور شخصیت وانگ در این سریال است.

در ماه مارچ ۲۰۲۲، اسم بازیگر نقش جادوگر اعظم کنار اسامی بازیگران سریال She-Hulk دیده شد و در آخر حضورش در سریال تایید شد. وانگ آخرین بار در تلاش برای جلوگیری از سلطنت قریب الوقوع واندا ماکسیموف در دکتر استرنج دو دیده شد، اما وی اکنون به پست عادی خود در کامارتاج بازگشته و گروه جدیدی از جادوگران را برای جنگیدن در نبردهای آینده آموزش می‌دهد.

اینکه وانگ واقعا در داستان She-Hulk چه نقشی را ایفا می‌کند سوالی است که ذهن همه را به خود مشغول کرده، اما ارتباط او با هالک و آبامینیشن در فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings تا حدودی به جایگاه وانگ در این سریال اشاره می‌کند. بندیکت وانگ (Benedict Wong) در حال تبدیل شدن به یکی از فعال‌ترین بازیگران دنیای سینمایی مارول است، زیرا با پخش این سریال قراره شاهد چهارمین حضورش در فاز چهارم باشیم.

۲.  فصل دوم انیمیشن سریالی ?…What If

یکی از اولین اعضای تایید شده گروه ایلومیناتی در دنباله فیلم دکتر استرنج، کاپیتان کارتر هیلی اتول (Hayley Atwell) بود، شخصیتی که اولین بار به‌عنوان نقش اصلی در فصل اول انیمیشن سریالی ?…What If ظاهر شد. درسته که واندا او را با سپر خودش از وسط نصف کرد و به وحشنتناک‌ترین شکل به قتل رساند، اما نباید فراموش کرد که نسخه‌های دیگری از کاپیتان کارتر در مولتی ورس وجود دارند و او همچنان شخصیتی کلیدی در خط داستان مولتی ورسی مارول است.

مدت زیادی از ساخت فصل دوم این سریال می‌گذرد و انتظار می‌رود تا قبل از پایان سال ۲۰۲۲ از دیزنی پلاس پخش شود. علاوه بر این، دیزنی و مارول تایید کردند که کاپیتان کارتر یکی از شخصیت‌های اصلی سریال برای چندین فصل آینده خواهد بود، به این معنی که بدون شک هیلی اتول در آینده‌ای نه چندان دور برای ایفای دوباره نقش کاپیتان کارتر بازخواهد گشت. حضور افتخاری چند دقیقه‌ای او در فیلم Doctor Strange 2 تنها آغاز راه برای ابرقهرمان هیلی در فاز چهارم است و فصل دوم ?…What If جنبه‌ای دیگر از شخصیت او را به تصویر خواهد کشید. 

دیدن بازی ستودنی هیلی اتول در قامت مامور کارتر در طول سه فاز گذشته MCU بسیار شگفت انگیز بود، از اولین حضورش در فیلم کاپیتان آمریکا گرفته تا سریال مامور کارتر و همچنین حضور افتخاری در قسمت پایانی انتقام جویان و سریال ماموران شیلد. حال در فاز چهارم او را در قامت کاپیتان کارتر خواهیم دید و همین است که فصل دوم سریال را جذاب‌تر از گذشته می‌کند.

۱.  سریال Agatha: House of Harkness

داستان فیلم Doctor Strange 2 به‌شدت تحت تاثیر حوادث سریال WandaVision بود و کتاب دارک هولد که متعلق به اگاتا هارکنس بود، نقشی کلیدی در داستان فیلم ایفا کرد. درسته که خود اگاتا نتوانست مستقیما نقشی در فیلم داشته باشد، اما کتابش با فاسد کردن روح واندا و تبدیل کردنش به یک ابرشرور باعث شد تا او بزرگ‌ترین نقش را در داستان فیلم ایفا کند. 

حال چه آینده‌ای در انتظار اگاتا است؟ در رویداد Disney Plus Day استودیو مارول از سریال Agatha: House of Harkness رونمایی کرد که ادامه داستان اگاتا را روایت خواهد کرد. این سریال می‌تواند بیشتر به تاریخ کتاب دارک هولد بپردازد و در نهایت با داستان اسکارلت ویچ بعد از وقایع وانداویژن گره بخورد.

ابرشرور کاترین هان (Kathryn Hahn) حتی در برخی از تصاویر تبلیغاتی دکتر استرنج دو نیز حضور داشت که به ارتباط  بین او و شخصیت‌های فیلم بیشتر از آنچه مردم در حال حاضر می‌دانند، اشاره داشت. به محض اینکه مراحل تولید سریال House of Harkness آغاز شود، می‌توان بیشتر درباره سرنوشت اگاتا و رویارویی مجددش با اسکارلت ویچ صحبت کرد.

آینده درخشان MCU در فازهای بعدی 

فاز چهارم با بیش از پانزده پروژه سینمایی و تلویزیونی در گسترش MCU نقش به‌شدت مهمی داشته است. فیلم جدید دکتر استرنج به‌تنهایی موفق شد تا با داستان مولتی ورسی خود فاز پنجم و آینده این دنیای سینمایی را پایه ریزی کند. همچنین فراموش نکنید که کوین فایگی در ماه‌های آینده قرار است به‌واسطه دو رویداد مختلف از برنامه دوازده سال آینده خود رونمایی کنه که به بزرگ‌تر شدن هر چه بیشتر دنیای سینمایی مارول منجر خواهد شد.

نظر شما در رابطه با پروژه‌ های جدید مارول چیست؟ آیا برای فاز پنجم هیجان دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا