برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

هر آن‌چه از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول می‌دانیم

از بازگشت بلک ویدو تا ریبوت فیلم Blade

1%
  • 0/10
هر آن‌چه از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول می‌دانیم ۱۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با اکران فیلم Black Widow آغاز خواهد شد. به بهانه‌ی تاخیر این فیلم و تمام فیلم‌های پس از آن در این دنیا، تصمیم گرفتیم تا یک جمع‌بندی مجدد از اطلاعاتمان را انجام دهیم.

سال ۲۰۲۰ تا به الان سال چندان خوبی برای مارول نبود. به خاطر شیوع ویروس کرونا، تقریبا تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول با تاخیر روبه‌رو شده‌اند. فیلم Black Widow اولین قربانی این تاخیرها بود که قرار بود اردبیهشت ماه امسال اکران شود. اگر به نیمه‌ی پر لیوان نگاه کنیم، تعدادی از سریال‌های سرویس دیزنی پلاس مثل The Falcon and the Winter Soldier هنوز تاخیر نخورده‌اند، اما پروسه‌ی ساخت آن‌ها به خاطر اپیدمی کرونا متوقف شده و احتمالا آن‌ها هم با تاخیر نسبی پخش خواهند شد.

جریان نمایشگاه کمیک‌کان ۲۰۱۹ از اولین اطلاعات جامع و کامل از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول پرده‌برداری شد. پنل مارول در این نمایشگاه حالا علاوه بر عنوان کامل فیلم‌ها، اطلاعاتی را از تاریخ اکران آن‌ها به ما می‌داد که البته حالا به خاطر شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است.

فاز چهارم فیلم‌های دنیای سینمایی مارول

فاز چهارم فیلم‌های دنیای سینمایی مارول تمام فیلم‌هایی که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ اکران می‌شوند را شامل می‌شود. این اولین فاز از دنیای سینمایی مارول است که سریال‌ها در کنار فیلم‌های سینمایی، داستان را به صورت موازی روایت خواهند کرد.

همچنین این فاز آغازی برای Saga بعدی دنیای سینمایی مارول خواهد بود. اولین Saga این دنیا بین فاز اول تا سوم و به نام Infinity Saga معروف بود که تانوس در آن به عنوان نقش منفی اصلی حضور داشت. بنابراین و با پایان یافتن فاز سوم پس از  فیلم Avengers: Endgame، حالا فیلم‌های بعدی باید مقدمه‌چینی برای ورود یک شخصیت منفی جدید به دنیای سینمایی مارول را انجام دهند.

اولین فیلم از فیلم‌های مارول ۲۰۲۰، Black Widow خواهد بود. ناتاشا رومانوف در قالب یک فیلم پیش‌درآمد اولین فیلم مستقل خودش را دریافت خواهد کرد. پس از آن شخصیت‌هایی مثل تور، دکتر استرنج و نگهبانان کهکشان فیلم‌های جدیدی خواهند داشت و البته فیلم‌هایی مثل The Eternals هم آماده‌سازی ورود قهرمانان‌ جدید به دنیای سینمایی مارول را انجام می‌دهند.

دنیای سینمایی مارول

Black Widow

از زمان اکران فیلم The Avengers، طرفداران فیلم‌های مارول مدت‌ها برای یک فیلم مستقل از شخصیت بلک ویدو (بیوه‌ی سیاه) روزشماری می‌کرده‌اند. مارول در جولای ۲۰۱۸ به بیش از ۶۰ کارگردان زن برای کارگردانی این فیلم پیشنهاد داد و در نهایت کیت شورتلند در مقام کارگردان فیلم Black Widow قرار گرفت. نویسندگی این فیلم را نیز ند برانسون بر عهده دارد.

اولین تریلر از فیلم Black Widow آذر ۹۸ منتشر شد و او را در لباس و ظاهر جدیدی نشان می‌داد. این فیلم قرار است به ماجراجویی‌های ناتاشا رومانوف پس از فیلم Captain America: Civil War بپردازد. تسک‌مستر (Taskmaster) یکی از مهمترین شخصیت‌های شرور در دنیای کمیک‌های مارول هم در این فیلم حضور دارد که هنوز اطلاعاتی از بازیگر یا هویت او در دسترس نیست.

تاریخ اکران فیلم بلک ویدو: ۱۸ تیر ۱۴۰۰

این فیلم قرار بود اردیبهشت ۹۹ اکران شود اما به خاطر شیوع ویروس کرونا، تا آبان ماه تاخیر خورد و به این واسطه، بعد از آن تمام فیلم‌های مارول ۲۰۲۰ هم با تاخیر اکران خواهند شد.

دنیای سینمایی مارول

The Eternals

در حال حاضر یک سال از رونمایی فیلم The Eternals می‌گذرد. کوین فایگی در فروردین ماه ۹۸ گفتگویی با وب‌سایت The Wrap داشت که در آن تایید کرد که فیلم The Eternals یکی از فیلم‌های مارول ۲۰۲۰ است که تهیه‌کنندگان هم‌اکنون برای ساخت آن‌ برنامه‌ریزی و ایده‌پردازی می‌کند. فایگی بعدا در صحبت با رسانه‌ها در روز اکران Captain Marvel گفت که The Eternals قرار است یک گروه کاملا جدید باشد که بعدا مثل Guardians of the Galaxy به جمع انتقام‌جویان بپیوندند.

داستان اترنالز در مورد تعدادی از انسان‌های باستانی است که توسط یک گروه بیگانه به‌نام سلستيالز (Celestials) خلق شده‌اند. سلستیالز قدیمی‌ترین گونه‌ی جاندارها در دنیای مارول هستند. اترنالز وظیفه‌ی محافظت از زمین را در برابر گروه Deviants یا دشمن‌های گروه Celestials دارند. اترنالز متشکل از ابرانسان‌هایی است که نامیرا نیستند اما عمر بسیار طولانی و قدرت‌های فرا انسانی تحسین‌برانگیزی دارند.

کارگردان این فیلم یعنی کلوئی ژائو اترنالز را فیلمی درباره‌ی ابرانسان‌های نامیرا توصیف می‌کند که در مکاشفه‌ی خود می‌فهمند که انسان بودن چه حسی دارد.

آنجلینا جولی، ریچارد مدن، کمیل نانجیانی و کیت هرینگتون از بازیگران سرشناس این فیلم متفاوت مارول خواهند بود.

تاریخ اکران فیلم اترنالز: ۱۴ آبان ۱۴۰۰

این فیلم ابتدا قرار بود آبان ۹۹ اکران شود اما به خاطر پاندمی کرونا به ۲۴ بهمن ۹۹ منتقل شد. به‌روزرسانی ۱۴۰۰: همه‌گیری ویروس کووید-۱۹، تاریخ اکران فیلم The Eternals را هم مانند بسیاری دیگر از آثار MCU را به تاخیر انداخت تا اگر شاهد تاخیر مجددی نباشیم، در پاییز پیش رو بتوانیم به استقبال جاودانگان و آنجلینا جولی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول برویم.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

شانگ‌چی اولین فیلم دنیای سینمایی مارول با محوریت یک قهرمان آسیایی است. دیو کالاهام، نویسنده‌ی فیلم‌هایی مثل مجموعه‌ی The Expandables و Wonder Woman 1984 در مقام نویسنده در این فیلم حضور دارد. اخیرا دستین دنیل کرتون نیز به عنوان کارگردان به این فیلم اضافه شده است.

شانگ‌چی متخصص هنرهای رزمی است که برخلاف اکثر قهرمانان دنیای سینمایی مارول، قدرت ابرانسانی ندارند، اما می‌تواند از خودش دفاع کند و دشمنانش را کتک بزند. تمرین‌های او به شانگ‌چی کمک کرده‌اند تا از گلوله‌ها جاخالی بدهد، روی صداها تمرکز کند و واکنش‌های سریع دفاعی داشته باشد. او یک انسان آسیب‌پذیر است که زندگی‌اش را با تمرین‌های رزمی می‌گذراند. شانگ‌چی اخیرا در کمیک‌ها قابلیت کلون ساختن از خودش را پیدا کرده اما بعید به نظر می‌رسد که این فیلم به آن وجهه‌ی شخصیت بپردازد.

نام کامل فیلم یا Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings در جریان کمیک‌کان ۲۰۱۹ مشخص شد. اگر کمیک‌های شانگ‌چی را خوانده باشید، می‌دانید که ساختن فیلمی از این شخصیت بدون حضور The Mandarin بی‌معنی است. کوین فایگی نیز تایید کرد که سیمو لو و تونی لونگ به ترتیب نقش‌های شانگ‌چی و ماندرین را در این فیلم بازی خواهند کرد.

تاریخ اکران فیلم شنگ چی: ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ابتدا قرار بود بهمن ۹۸ اکران شود اما به خاطر پاندمی کرونا به ۱۷ اردیبهشت ۹۹ منتقل شد.

دنیای سینمایی مارول

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

روند ساخت قسمت دوم فیلم Doctor Strange با سرعت پایین در حال پیشرفت است. پیش از این قرار بود کارگردان فیلم اول یعنی اسکات دریکسون این فیلم را کارگردانی کند، اما حالا، سم ریمی که طرفداران مارول او را با سه‌گانه‌ی اصلی اسپایدرمن می‌شناسند، رسما هدایت این فیلم را بر عهده گرفته است. ریمی یکی از طرفداران شخصیت دکتر استرنج است و البته سابقه‌ی ساخت فیلم‌های ترسناکی مثل سری Evil Dead را هم دارد. چرا فیلم ترسناک؟ چون قسمت دوم دکتر استرنج همان‌طور که از نامش هم پیداست، احتمالا در فضای کاملا متفاوتی جریان خواهد داشت.

دریکسون درباره‌ی فضاسازی این فیلم در کمیک‌کان ۲۰۱۹ گفت: «چیزی که بیشتر از هر چیزی دکتر استرنج را به شخصیتی هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند، جنگیدن او با دشمنان مختلف از سیاره‌های مختلف و نه فقط زمین است. همیشه فکر می‌کردم که اگر قرار است یک دنباله‌ برای دکتر استرنج بسازم، پا را فراتر از قبل گذاشته و به فضای ترسناک و گوتیک وارد شوم. ما قرار است اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول را بسازیم.»

با جایگزین شدن سم ریمی، حتی اگر فضای فیلم کاملا متفاوت هم روایت شود، حداقل می‌دانیم که با کارگردانی طرف هستیم که نه تنها نزد هواداران مارول بسیار محبوب است، بلکه سابقه‌ی ساخت فیلم‌های کمیک‌بوکی بی‌نظیری مثل Spider-Man 2 را در کارنامه دارد.

تاریخ اکران: ۵ فروردین ۱۴۰۱

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness ابتدا قرار بود اردیبهشت ۱۴۰۰ اکران شود اما به خاطر پاندمی کرونا به فروردین ماه ۱۴۰۱ موکول شد.

Spider-Man 3

این فیلم هنوز نام مشخصی ندارد اما برهه‌ی مهمی از زندگی خصوصی پیتر پارکر دنیای سینمایی مارول را در بر خواهد گرفت. در فیلم قبلی یعنی Spider-Man: Far From Home، اسپایدرمن با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شد. از برخورد او با شخصیت میستریو گرفته تا هضم اتفاقاتی که پس از اتفاقات Avengers: Endgame افتاده بود، همگی Far From Home را تبدیل به پلی بین فاز سوم و چهارم دنیای سینمایی مارول می‌کردند.

ایمی پاسکال، تهیه‌کننده‌ی دو فیلم Homecoming و Far From Home در مقام تهیه‌کننده برای این پروژه نیز حضور دارد. به جز تاریخ اکرانی که برای این فیلم داریم، تقریبا هیچ اطلاعات دیگری در دسترس نیست. با این حال و با در نظر گرفتن تمام اتفاقاتی که در این فیلم افتاد، سومین فیلم اسپایدی در دنیای سینمایی مارول، اتفاقات مهمی را برای این شخصیت رقم خواهد زد.

این فیلم ابتدا قرار بود مثل دو فیلم قبلی در فصل تابستان منتشر شود، اما به خاطر عقب افتادن تاریخ دیگر فیلم‌های مارول، به آذر ماه ۱۴۰۰ انتقال پیدا کرد.

تاریخ اکران: ۲۶ آذر ۱۴۰۰

دنباله‌ی فیلم Spider-Man Far From Home در آتلانتا، ایسلند و نیویورک فیلم‌برداری می‌شود و قرار است آبان ماه ۱۴۰۰ اکران شود. به‌روزرسانی: تاریخ اکران فیلم Spider-Man: No Way Home که تا پیش از این آن را تحت عنوان اسپایدرمن 3 می‌شناختیم، به واپسین روزهای پاییز ۱۴۰۰ موکول شده؛ اثری که خیلی‌ها آن را مورد انتظارترین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول می‌دانند.

دنیای سینمایی مارول

Thor: Love and Thunder

جدیدترین فیلم تور در دنیای سینمایی مارول، این شخصیت را تبدیل به اولین ابرقهرمان خوش‌شانس مارول می‌کند که چهار فیلم مستقل خودش را در دنیای سینمایی مارول دارد.

تایکا وایتیتی که به عنوان کارگردان قسمت قبلی از فیلم‌های تور یعنی Thor: Ragnarok را کارگردانی کرده بود، برای کارگردانی این فیلم باز خواهد گشت. اطلاعات زیادی از داستان این فیلم در دسترس نیست، اما بعید نیست که سریال Loki که مارول آن را برای دیزنی پلاس آماده می‌کند و قبل از این فیلم پخش می‌شود، مقدمه‌ی داستان آن را بچینند.

هیجان‌انگیزترین اتفاق Thor: Love and Thor تا اینجا، اضافه شدن کریستین بیل به تیم بازیگری فیلم است. بتمن قبلیِ سینما نه تنها اولین حضور خود را در دنیای سینمایی مارول تجربه می‌کند، بلکه شایعات می‌گویند که او نقش شخصیت منفی این فیلم را بازی خواهد کرد. ناتالی پورتمن که پس از فیلم Thor: The Dark World نقش جین فاستر یا معشوقه‌ی تور را بازی نکرده بود، با حضور در پنل مارول در کامیک‌کان ۲۰۱۹، بازگشت خود را تایید کرد.

وایتیتی برای نوشتن فیلم‌نامه تحت تاثیر کمیک‌بوک جیسن آرون از شخصیت تور بوده که در آن، جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن تبدیل به خدای رعد می‌شود و این را می‌توان از عنوان فیلم یا همان Love and Thunder نیز حدس زد. علاوه بر این، از صحبت‌های اخیر وین دیزل، صداپیشه‌ی شخصیت گروت می‌دانیم که اعضای نگهبانان کهکشان که در دو فیلم قبلی Avengers با تور آشنا شده بودند، در چهارمین فیلم این شخصیت حضور خواهند داشت.

تاریخ اکران: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

فیلم‌برداری فیلم Thor: Love and Thunder قرار است مرداد ۹۹ در استرالیا آغاز شود. این فیلم برای اکران در ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است. به‌روزرسانی: پاندمی کرونا و برنامه‌ریزی‌ها مارول، قسمت چهارم فیلم تور را نیز با تاخیر روی پرده‌های نقره‌ای می‌فرستد تا شاهد تعویقی دیگر در فاز چهارم MCU باشیم.

Captain Marvel 2

طبق آمار باکس‌آفیس، اولین فیلم کاپیتان مارول توانست تا در هفته‌ی اول خود ۵۶۹ میلیون دلار درآمد داشته باشد و این رقم تا زمان اکران Avengers: Endgame ادامه پیدا کرد و این فیلم را به یکی از چند فیلم یک میلیاردی دیزنی در سال ۲۰۱۹ تبدیل کرد.

با تمام این‌ها اصلا بعید به نظر نمی‌رسید که فیلم جدیدی از این شخصیت در دست ساخت باشد. در واقع تنها فیلم دنیای سینمایی مارول که دنباله‌ای برای آن ساخته نشد، فیلم هالک سال ۲۰۰۸ بود که به خاطر تغییر بازیگر و البته عملکرد نه چندان خوب آن در باکس‌آفیس سرنوشت خوبی پیدا نکرد.

هنوز اطلاعات رسمی از قسمت دوم Captain Marvel در دسترس نیست، اما مطمئنیم که با پشت سر گذاشتن تعدادی از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول که تاریخ انتشار نزدیک‌تر هستند، اطلاعات بیشتری از این فیلم در دسترسمان قرار خواهد گرفت.

تاریخ اکران: نامشخص

فیلم Captain Marvel 2 هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارد اما به نظر نمی‌رسد که به موج اول فاز چهارم فیلم‌های مارول برسد.

دنیای سینمایی مارول

Blade

با وجود این که شایعات خبر از ساخت یک سریال تلویزیونی بر اساس شخصیت Blade می‌دادند، مارول همه را با معرفی ریبوتی از فیلم Blade با بازی ماهرشالا علی، برنده‌ی دو جایزه اسکار غافل‌گیر کرد.

اولین اقتباس سینمایی فیلم Blade در سال ۱۹۹۸ با بازی وسلی اسنایپس روی پرده رفته بود و در نهایت با انتشار دو فیلم دیگر به یک سه‌گانه تبدیل شد. هنوز اطلاعات بیشتری از ریبوت فیلم Blade مثل تاریخ اکران یا جزئیات داستانی در دسترس نیست.

تاریخ اکران: نامشخص

فیلم Blade هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارد اما به نظر نمی‌رسد که به موج اول فاز چهارم فیلم‌های مارول برسد.

Guardians of the Glalaxy Vol. 3

سومین قسمت از سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان احتمالا الان باید آماده‌ی اکران می‌شد. فیلم‌نامه‌ی این فیلم اوایل سال ۲۰۱۸ به اتمام رسیده بود اما به خاطر اخراج کارگردان دو فیلم اول یعنی جیمز گان از دیزنی، مارول پروسه‌ی ساخت این فیلم را متوقف کرد.

در آن دوره جیمز گان فیلم‌نامه‌ی قسمت سوم را تمام کرده و فیلم آماده‌ی مراحل پیش‌تولید بود اما اخراج او باعث شد تا برادران وارنر فرصت همکاری با این کارگردان کاربلد را از دست ندهند و با او برای کارگردانی قسمت دوم فیلم Suicide Squad قرارداد ببندند. همین موضوع باعث شد حتی زمانی که مارول و دیزنی دوباره به سراغ جیمز گان برای کارگردانی Guardians of the Glaxy Vol. 3 برگردند، مجبور به امضای توافقی شوند که ادامه پروسه ساخت این فیلم پس از ساخت قسمت دوم Suicide Squad آغاز شود.

در این بین اعضای محافظان کهکشان در دو فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame حضور پیدا کرده و با شخصیت‌های انتقام‌جویان آشنا شدند. همین موضوع باعث می‌شود تا حالا که منتظر بازگشت Guardians of the Glaxy Vol. 3 هستیم، انتظار حضور شخصیت‌های دیگر مثل تور را در قسمت سوم محافظین کهکشان داشته باشیم.

تاریخ اکران: نامشخص

این فیلم حتی قبل از پیچیده شدن اوضاع دنیا و شیوع کرونا اوضاع مناسبی نداشت و تا پیش از ۲۰۲۱ نمی‌توانستیم انتظار اکران آن را داشته باشیم. حالا با عقب افتادن پروسه‌ی ساخت و اکران فیلم‌،  قسمت سوم Guardians of the Galaxy در بهترین حالت برای سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

Black Panther 2

قسمت دوم Black Panther به جز این که قرار است داستان تچالا و چالش‌های او به عنوان پادشاه واکاندا را روایت کند، اهمیت بالایی برای مارول دارد. قسمت اول این فیلم موفق شد تا سه جایزه‌ی آکادمی را در اسکار ۲۰۱۹ از آن مارول کند. علاوه بر این، فروش خوب این فیلم از همان ابتدا ساخت دنباله‌اش را تضمین کرده بود. تنها چیزی که از Black Panther 2 می‌دانیم، بازگشت کارگردان و نویسنده‌ی قسمت اول یعنی رایان کوگلر برای کارگردانی و نویسندگی مجدد قسمت دوم است.

تاریخ اکران: نامشخص

این فیلم احتمالا باید سال ۲۰۲۰ وارد مراحل پیش‌تولید می‌شد اما به خاطر عقب افتادن پروسه‌ی فیلم‌برداری به خاطر کرونا فیلم‌برداری آن در بهترین حالت سال ۲۰۲۱ آغاز شود و در بهترین حالت برای سال ۲۰۲۲ یا حتی ۲۰۲۳ آماده‌ی اکران شود. چندی پیش اعلام شد که Black Panther 2 و Guardians of the Galaxy Vol. 3 جزو فیلم‌هایی هستند که مارول به زودی فیلم‌برداری آن‌ها را آغاز نمی‌کند.

Fantastic Four و X-Men

در جریان پنل کامیک‌کان مارول در سال گذشته، کوین فایگی خبر از بازگشت Fantastic Four داد و این اتفاق حالا با ورود این شخصیت‌ها به دنیای سینمایی مارول خواهد بود. علاوه بر این مارول از بازگشت Mutants یا جهش‌یافته‌ها به دنیای سینمایی مارول خبر داد. جهش‌یافته‌ها که بخش بزرگی از آن‌ها را شخصیت‌های دنیای X-Men تشکیل می‌دهند، به‌زودی راه ورود خود را به دنیای سینمایی مارول پیدا خواهند کرد.

تاریخ اکران: نامشخص

مارول هیچ اطلاعاتی مثل فرم بازگشت این شخصیت‌ها در قالب فیلم یا سریال تلویزیونی را منتشر نکرده است و به همین خاطر، هنوز نمی‌دانیم که برنامه‌ی انتشار فیلم‌های دنیای مردان ایکس بعد از شکست‌ فیلم‌هایی مثل Dark Phoenix و البته The New Mutants که مرداد ماه امسال اکران می‌شود، چه خواهد بود.

سریال‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

مارول و نتفلیکس پیش از این، همکاری به نسبت خوبی را برای تولید و پخش سریال‌های مختلف با یکدیگر داشتند. این همکاری با لغو شدن تمام سریال‌های مشترک این دو شبکه یعنی Daredevil، Jessica Jones، Iron Fist، Luke Cage و Punisher به پایان رسید.

حالا وضعیت فیلم‌های مارول ۲۰۲۰ و سریال‌های آینده‌ی آن چگونه است؟ دیزنی به عنوان صاحب مارول، شبکه‌ی استریمینگ خودش به نام دیزنی پلاس را راه‌اندازی کرده و این اتفاق باعث شده تا امید بسیاری از هواداران به بازگرداندن سریال‌های کنسل‌شده‌ی نتفلیکس و مارول بالا باشد. در حال حاضر حق ساخت بسیاری از این سریال‌ها تا پایان امسال و سال آینده‌ی میلادی در اختیار نتفلیکس باشد.

با این حساب، مارول برای امسال و سال آینده با یک برنامه‌ی مفصل برای سریال‌های جدید، خودش را برای حضور به صورت سریالی روی دیزنی پلاس آماده کرده است که شامل The Falcon and the Winter Soldier، WandaVision و Loki می‌شود. این سریال‌ها قرار است برخلاف سریال‌های نتلفلیکسی، ارتباط مستقیمی با دنیای سینمایی مارول داشته باشند.

دنیای سینمایی مارول

The Falcon and the Winter Soldier (دیزنی پلاس)

سریال فالکون و وینتر سولجر ادامه‌ی دهنده‌ی خط داستانی سم ویلسون و باکی بارنز یا همان فالکون و وینتر سولجر، دوستان قدیمی کاپیتان آمریکا است. این سریال پیش از هر چیزی به خاطر فرمت سریالی‌اش حائز اهمیت است. فالکون و وینتر سولجر اولین سریالی است که مسیر جدید دنیای سینمایی مارول را با سریال‌هایی از این دست ادامه می‌دهد و ارتباط مستقیمش را با فیلم‌های اصلی حفظ می‌کند.

در وهله‌ی بعد، فالکون و وینتر سولجر قرار است در این سریال با تهدیدهایی روبه‌رو شوند که مقدمه‌ای برای تبدیل شدن سم به کاپیتان آمریکای بعدی را می‌چینند. پنل کامیک‌کان مارول در سال ۲۰۱۹ میزبان آنتونی مکی، بازیگر نقش فالکون بود. او در حالی که سپر کاپیتان آمریکا را به دست داشت روی استیج آمد و حالا قطعا می‌دانیم که داستان ارتباط‌هایی با تبدیل شدن او به کاپیتان آمریکای بعدی را دارد. علاوه بر این، حضور دانیل برول در نقش برون زیمو (Baron Zimo) به عنوان شخصیت منفی این فیلم، سوال‌های زیادی را برای مخاطبان ایجاد می‌کند. برون زیمو نقش منفی اصلی فیلم Captain America: Civil War بود.

تاریخ پخش سریال شاهین و سرباز زمستان: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

تاریخ پخش سریال‌های مارول پس از پاندمی کرونا به‌روز نشده اما می‌دانیم که بیشتر پروسه‌ی فیلم‌برداری The Falcon and the Winter Soldier انجام شده بود اما به احتمال قوی تاریخ پخش از مرداد به ماه دیگری موکول خواهد شد و عاقبتی مثل فیلم‌های مارول ۲۰۲۰ خواهد داشت. (این سریال پخش شده است)

دنیای سینمایی مارول

WandaVision (دیزنی پلاس)

سریال WandaVision یکی از مرموزترین پروژه‌های آتی مارول است و همان‌طور که از اسمش بر می‌آید، داستان آن در مورد دو شخصیت واندا (الیزابت اولسن) و ویژن (پاول بتانی) خواهد بود. اولسن در مصاحبه با Variety تایید کرده بود که این سریال احتمالا بخشی از یک داستان مقطعی خواهد بود.

اولسن همچنین در مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که مارول برای ساخت این سریال از کمیک‌های مختلفی الهام گرفته است و هم‌چنین در دهه‌ی ۵۰ میلادی جریان خواهد داشت. این سریال از همین حالا سوالات زیادی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. با توجه به این که داستان این سریال پس از فیلم Avengers: Endgame روایت می‌شود، پس چطور ویژن در آن زنده است؟ اگر داستان فیلم در زمان حال روایت می‌شود، پس چرا پوستر تبلیغاتی فیلم برای دیزنی پلاس، حس و حال دهه ۵۰ میلادی را دارد؟

شخصیت مونیکا رامبو (دختر جوان در فیلم Captain Marvel) نیز در این سریال حضور خواهد داشت. همچنین با توجه به تئوری‌های پیرامون تبدیل شدن شخصیت واندا به دشمن بعدی دنیای مارول، این سریال ارتباطات محکمی با فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness داشته باشد.

تاریخ پخش وانداویژن: ۲۵ دی ۱۳۹۹

تاریخ پخش سریال‌های مارول پس از پاندمی کرونا به‌روز نشده است. آخرین بار وضعیت سریال WandaVision در انتظار پخش بوده است. بعید نیست که این سریال در همان تاریخ مشخص‌شده از دیزنی پلاس پخش شود. (این سریال پخش شده است)

دنیای سینمایی مارول

Loki (دیزنی پلاس)

سریال لوکی یکی از سریال‌های سوال‌برانگیز و پیچیده‌ی مارول برای آینده است که فیلم‌های مارول ۲۰۲۰ به بعد را هم تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. به هر حال، شخصیت لوکی (تام هیدلستون) در افتتاحیه‌ی فیلم Avengers: Infinity War به دست تانوس کشته شد. هر چند که در دنباله‌ی این فیلم یعنی Avengers: Endgame، اتفاق متفاوتی افتاد. زمانی که آیرن من (رابرت داونی جونیور)، کاپیتان آمریکا (استیو راجرز)، انت‌من (پاول راد) و هالک (مارک روفالو) به گذشته سفر کردند تا در جنگ نیویورک سنگ تسراکت را به دست آورند، این سنگ به دست لوکی سال ۲۰۱۲ افتاد و با آن فرار کرد. مارول در کمیک کان ۲۰۱۹ تایید کرد که این اتفاق در Endgame اولین مقدمه‌چینی‌ها برای سریال لوکی بوده‌اند.

لوکی پس از فرار کردن با تسراکت در سال ۲۰۱۲ به کجا رفت و چه اتقافی برای او افتاد؟ کوین فایگی می‌گوید که سریال لوکی به این سوال پاسخ خواهد داد. اگر فرض را بر این بگیریم که داستان ماجراهای لوکی جدیدی که از گذشته به آینده سفر کرده است را روایت می‌کند، با شرورترین لوکی ممکن روبرو هستیم؛ چرا که در قسمت اول Avengers، لوکی در شرورترین حالت خودش قرار داشت.

تاریخ پخش سریال لوکی: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

تاریخ پخش سریال‌های مارول پس از پاندمی کرونا به‌روز نشده است اما می‌دانیم که فیلم‌برداری Loki پیش از این ماجرا آغاز شده بود. احتمالا باید اواخر سال ۹۹ یا اوایل ۱۴۰۰ منتظر پخش این سریال از دیزنی پلاس باشیم. (فصل اول این سریال پخش شده است)

دنیای سینمایی مارول

Ms. Marvel (دیزنی پلاس)

کامالا کان یا به اسم معروف‌ترش میس مارول، ابرقهرمان جدید دنیای سینمایی مارول خواهد بود. این شخصیت علاقه‌ی خاصی به کاپیتان مارول دارد و به نوعی او را می‌پرستد. کوین فایگی در اردیبهشت ماه سال ۹۷ اعلام کرده بود که مارول قصد دارد تا فیلمی را بر اساس این شخصیت بسازد اما طبیعتا اولویت در آن زمان با فیلم شخصیت کاپیتان مارول بود.

نسخه‌ی کامالا کان شخصیت میس مارول سال ۲۰۱۳ برای اولین بار در یکی از کمیک‌های کاپیتان مارول حضور پیدا کرد و پس از آن توانست توجه خیلی از طرفدارهای مارول را به سمت خود جلب کند. از قدرت‌های میس مارول می‌توان به کوچک و بزرگ شدن و تغییر شکل اشاره کرد.

هنوز اطلاعات خاصی از این سریال در دسترس نیست ولی می‌دانیم که سریال دیر یا زود برای دیزنی پلاس ساخته می‌شود.

تاریخ پخش: نامشخص

تاریخ پخش سریال Ms. Marvel مشخص نیست و مارول صرفا سفارش آن را برای تولید داده است.

What If…? (دیزنی پلاس)

سریال What If…? یکی از سریال‌های انیمیشنی تاییدشده در پنل کمیک‌کان سال ۲۰۱۹ مارول بود و قرار است بر اساس کمیک بوکی با همین نام باشد. ماجرای What If…? حول محور اتفاقاتی فرضی از دنیاهای موازی است که در هر قسمت آن یک اتفاق خیالی با شخصیت‌های دنیای مارول، دنیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یکی از سناریوهای فاش‌شده از این سریال به زمانی اختصاص دارد که سوپر سرم به پگی کارتر (هیلی اتول) داده می‌‎شود، در حالی که استیو راجرز (کریس ایوانز) لاغر با لباس رباتیکی که هاوارد استارک برایش طراحی کرده، به جنگ می‌رود. با در نظر گرفتن این که Endgame ایده‌ی تایم‌لاین‌های مختلف را در دنیای سینمایی مارول ارائه داده بود، امکان هر رخدادی در این سریال وجود خواهد داشت.

جافری رایت بازیگر سریال Westworld به عنوان راوی در این سریال ایفای صدا خواهد کرد و بازیگران دنیای سینمایی مارول مثل رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث و مارک روفالو برای ایفای صدای نقش‌های خود باز خواهند گشت.

تاریخ پخش سریال انیمیشنی وات ایو..؟ : ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

تاریخ پخش این سریال مشخص نیست اما می‌دانیم که What If…? برای دو فصل سفارش داده شده و فصل اول آن در دست تولید است. از آن جایی که این سریال به صورت انیمیشنی در دست تولید بوده و کمتر از پاندمی کرونا و توقف فیلم‌برداری‌ها لطمه خورده بعید نیست که اواسط ۱۴۰۰ بتوانیم منتظر آن باشیم.

Hawkeye (دیزنی پلاس)

تنها انتقام‌جو از تیم اصلی Avengers که فیلم مستقل خود را تا به امروز نداشت، کیلنت بارتون یا هاکای بود. ادامه‌ی داستان هاکای – که در Endgame تبدیل شدنش به رونین را دیدیم – را قرار است در سریال Hawkeye از شبکه‌ی دیزنی پلاس ببینیم. این سریال قرار است داستان هاکای و کیت بیشاپ (هاکای بعدی در دنیای کمیک) را روایت کند.

جرمی رنر در یکی از گفتگوهای خود اعلام کرد که او در این سریال قرار است شخصیت کیت بیشاپ را تمرین دهد. با توجه به این که ما لیلا، دختر کلینت را در ابتدای Endgame در حال تمرین با تیر و کمان دیدیم، بعید نیست که دلیلا که کیت بیشاپ یا همان هاکای بعدی باشد. این سریال احتمالا آخرین حضور جرمی رنر را در نقش هاکای در دنیای سینمایی مارول به تصویر خواهد کشید.

تاریخ پخش: نامشخص

مارول سریال Hawkeye را برای یک فصل سفارش داده است اما آخرین وضعیت این سریال هنوز در همین حالت باقی‌مانده و احتمالا هنوز مراحل پیش‌تولید خود را می‌گذراند.

Moon Knight (دیزنی پلاس)

در جریان نمایشگاه D23 امسال، مارول از سریال جدیدی به نام Moon Knight که بر اساس شخصیتی به همین نام است رونمایی کرد. در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری از این سریال در دسترس نیست.

شخصیت مون نایت یا با نام واقعی‌اش مارک اسپکتور، یکی از قهرمان‌های دنیای کمیک‌های مارول است که بارها در بازی‌ها و کمیک‌های مختلف مارول در کنار شخصیت‌های دیگر مثل اسپایدرمن و دردویل شده است. مون نایت یک مزدور است و تبحر خاصی در هنرهای رزمی دارد. او شنل و لباس‌های سفید رنگ می‌پوشد و فلسفه‌ی پشت آن هم این است که می‌خواهد دشمنانش از حضور او در صحنه مطلع شوند. در یک برهه‌ی زمانی، مون نایت از خدای ماه (کانشو) قدرت می‌گرفت و قدرت‌های فرازمینی داشت، اما به طور کلی مهارت‌های بوکس، کونگ فو و پرتاب اسلحه‌ی او زبان‌زد است.

با توجه به پتانسیل بالای این شخصیت، مارول هم می‌داند که داستان مارک اسپکتور را نمی‌توان در قالب یک فیلم سینمایی به طور کامل تعریف کرد. سریال تلویزیونی این شخصیت می‌تواند پتانسیل کافی برای تعریف قصه‌ی این شخصیت را داشته باشد.

تاریخ پخش: نامشخص

مارول سریال Moon Knight را برای یک فصل سفارش داده است اما آخرین وضعیت این سریال هنوز در همین حالت باقی‌مانده و با توجه به این که هنوز از سریال اطلاعات دقیقی هم در دست نداریم، فعلا باید منتظر اخبار بیشتر از سوی مارول باشیم.

به‌روزرسانی مهرماه ۱۳۹۹: تاریخ اکران تمامی فیلم‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با تاخیر مواجه شدند.

تریلر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

در چهاردهمین روز از اردیبهشت ۱۴۰۰، مارول تریلری از فاز چهارم دنیای سینمایی خود به انتشار رساند که طی آن شاهد اولین نمایش از فیلم Eternals با هنرنمایی آنجلینا جولی بودیم.

این تریلر توانست به سرعت، طی تنها چند ساعت نظر میلیون‌ها علاقه‌مند را به خود جلب کند تا به یکی از مهم‌ترین اتفاقات دنیای سینما و تلویزیون در سال ۲۰۲۱ میلادی تبدیل شود. شما می‌توانید این تریلر جذاب و مهم از فاز چهارم MCU را در اینجا تماشا کنید.

آپدیت تابستان ۱۴۰۰: بعد از تاخیرهای چند هفته‌ای، چند ماهه و حتی یک ساله‌ی بسیاری از آثار فاز چهارم MCU، تاریخ انتشار بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های پیش روی مارول در این صفحه به‌روزرسانی شدند؛ لازم به ذکر است که در صورت تکرار تاخیر در تاریخ عرضه، این صفحه مجددا به‌روزرسانی خواهد شد.

از آن جایی که وقایع فیلم‌های سینمایی و سریال‌های جدیدی که توسط مارول و دیزنی ساخته می‌شوند، در یک دنیای مشترک جریان دارند، به همین دلیل این آثار مرتبط در فاز مشخصی قرار می‌گیرند.

این فاز دارای فیلم‌ها و سریال‌های بسیار جذابی است که می‌توانید لیست مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه‌ی همین مطلب تماشا کنید.

می‌توانیم به جای بیان فاز چهارم دنیای سینمایی، از عبارت فاز چهارم MCU یا همان Marvel Cinematic Universe استفاده کنیم.

با توجه به پایان‌بندی فاز سوم و مصاحبه‌های رابرت داونی جونیور، بعید به نظر می‌رسد که شاهد حضور این کاراکتر در Phase 4 باشیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments