زمان پخش Black Widow و دو فیلم ابرقهرمانی دیگر تاخیر خورد

پس از یک دهه، سینما سالی بدون مارول را پشت سر خواهد گذاشت

زمان پخش Black Widow

استودیوی والت دیزنی موشن پیکچرز رسما زمان پخش Black Widow و دو فیلم ابرقهرمانی دیگر را به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا عقب انداخت.

نخستین فیلم اختصاصی ناتاشا رومانوف قرار بود اوایل مه سال جاری میلادی روی پرده‌‎ی نقره‌ای برود اما همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی گسترده‌ی سینماها اکرانش را تا نوامبر عقب انداخت. امید بسیاری وجود داشت که Black Widow بدون تاخیر ثانویه پخش شود اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و طی هفته‌های اخیر گمانه‌زنی‌های بسیاری پیرامون تغییر در برنامه‌های والت دیزنی موشن پیکچرز به وجود آمد. به خصوص اینکه Tenet برخلاف شروع امیدوارکننده‌اش، در ادامه فروش بسیار ضعیفی را تجربه کرده و احتمالا ضرر هنگفتی را به سازندگان خود تحمیل خواهد کرد. هر چند، استودیوی برادران وارنر امید دارد با اکران طولانی‌تر نسبت به شرایط عادی، به فروش مد نظر دست یابد.

اسکارت یوهانسون (Scarlett Johansson) نقش ناتاشا رومانوف را نخستین بار در Iron Man 2 ایفا کرد. پس از آن، بلک ویدو نه تنها به محبوبیت بالایی دست یافت، بلکه به یکی از نام‌های مهم و کلیدی در دنیای سینمایی مارول تبدیل شد. این ابرقهرمان در تمامی فیلم‌های انتقامجویان حضور داشت و نقشی اساسی را در Captain America: Winter Soldier و Captain America: Civil War ایفا کرد. رومانوف سرانجام در جریان Avengers: Endgame به پایان مسیر خود رسید. از آن‌جایی که مرگش چندان منطقی به نظر نمی‌رسید، بسیاری از طرفداران امیدوار بودند او به طریقی بازگردد اما پیش درآمد بودن Black Widow امیدهایشان را به ناامیدی تبدیل کرد.

والت دیزنی موشن پیکچرز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از تاخیر در زمان پخش Black Widow و دو فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings و Eternals خبر داد. اولین اقتباس سینمایی ناتاشا رومانوف قرار بود از تاریخ ۱۶ آبان (مصادف با ۶ نوامبر) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه سال ۲۰۲۱) منتظر بمانند. فیلم‌های Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings و Eternals هم به جای ۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ مه سال ۲۰۲۱) و ۲۴ بهمن (مصادف با ۱۲ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱) از تاریخ‌های ۱۸ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ جولای سال ۲۰۲۱) و ۱۴ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱) روی پرده خواهند رفت. با اعمال چنین تغییراتی در برنامه‌های اکران، سینما پس از یک دهه سالی بدون مارول را پشت سر خواهد گذاشت.

از آن‌جایی که فیلم‌های دنیای سینمایی مارول از لحاظ داستانی به یکدیگر مرتبط بوده و در نتیجه، ترتیب اکرانشان اهمیت بالایی دارد، احتمال تاخیر در پخش دیگر آثار فاز چهارم از جمله دنباله‌ی Thor: Love and Thunder ،Spider-Man: Far From Home و Doctor Strange in the Multiverse of Madness بسیار بالا است. به خصوص اینکه انتشار دیجیتالی Mulan و فروش پایین این فیلم نشان داد سرویس‌های استریم به هیچ وجه نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای اکران سنتی آثار بلاک‌باستر باشند.

داستان Black Widow بین Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War جریان داشته و سعی می‌کند تقابل ناتاشا رومانوف با گذشته‌ی تاریک خود را به تصویر بکشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا