فیلم Doctor Strange 2

هرآنچه که درباره فیلم Doctor Strange 2 می‌دانیم

از مولتی‌ورس جنون چه خبر؟

1%
  • 0/10
هرآنچه که درباره فیلم Doctor Strange 2 می‌دانیم ۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فیلم Doctor Strange 2 با عنوان In The Multiverse of Madness به زودی اکران خواهد شد و درست مثل Spider-Man: No Way Home، قرار است تا یکبار دیگر شاهد اتفاقات مولتی‌ورسی، بین دنیای اصلی MCU و سایر جهان‌های موازی باشیم. به همین منظور، قصد داریم تا در این مطلب، به سراغ اطلاعاتی برویم که تاکنون درباره این اثر سینمایی منتشر شده و کمی بیشتر با جزئیات آن آشنا شویم.

انواع آثار سه فاز مختلف طی دو دهه گذشته از دنیای سینمایی مارول اکران شده و در نهایت با پیروزی و شکست تانوس (Thanos) به آخر رسیده است. سه‌گانه ابدیت با ۲۳ فیلم به پایان رسید و بسیاری از طرفداران فکر می‌کردند که قرار است تا کار MCU در همین دوره تمام شود. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که همان سال اکران فیلم Avengers: Endgame کوین فایگی (Kevin Feige) از برخی فازهای چهارم و پنجم رونمایی کرد تا طرفداران برای فهمیدن موضوع و جریانی که قرار است در این دوره‌های جدید روایت شود کنجکاو شوند.

هنگام رونمایی، اعلام شد که در فیلم Ant-Man 3 که با عنوان Quantumania اکران خواهد شد، شخصیتی به نام کانگ فاتح (Kang The Conquerer) به عنوان ابرشرور اصلی حضور خواهد داشت. از روی همین مورد بسیاری از افراد متوجه شدند که قرار است تا مولتی‌ورس داستان‌های مارولی در دنیای سینما هم شکل بگیرد. اما یکی از آثاری که حتی نام آن هم به این مسئله اشاره داشت و ذهنیت طرفداران را در فاز جدید به مولتی‌ورس سوق می‌داد، Doctor Strange In The Multiverse of Madness بود!

این فیلم که از دو سال پیش رونمایی شده بود، حال دو تریلر تازه را هم دریافت کرده که در هرکدام از آن‌ها جزئیات و اطلاعات بسیاری در اختیار کاربران قرار گرفته است. گفته می‌شود که این اثر شامل حضور شخصیت‌های بسیار متفاوت و مختلفی از جهان‌های موازی خواهد بود و از همه مهم‌تر اینکه ابرشرور اصلی آن، واندا ماکسیموف خواهد بود!

این موارد همگی طی یک سال گذشته و در تریلرهای مختلف نشان داده شده‌اند. همچنین مدتی پیش بود که به کلی فیلمنامه اثر لو رفت و می‌توانید متن جزئیات آن را هم در مطلب زیر بخوانید!

همچنین برای تماشای تمامی جزئیات تریلر دوم و مهم این فیلم، دیدن ویدیو اختصاصی زیر از رسانه سرگرمی به شدت پیشنهاد می‌شود.

اما جدای از این موارد، قرار است تا در این مطلب بدون اسپویل از موارد لو رفته، به سراغ تمامی اطلاعات مهم، نظریه‌ها و جزئیاتی از اثر برویم که طرفداران را برای دیدن اثر مولتی‌ورسی و بعدی مارول آماده می‌کند.

چه چیزی از داستان فیلم Doctor Strange 2 می‌دانیم؟

داستان فیلم جدید از ماجراجویی دکتر استرنج، درست پس از Spider-Man: No Way Home رخ می‌دهد. در No Way Home شاهد این جریان بودیم که پیتر پارکر (Peter Parker) به دنباله لو رفتن هویتش پس از مرگ میستریو (Mysterio)، حال توسط پلیس نیویورک باید دادگاهی شده و سعی کند تا از خود دفاع کند. رسانه دیلی بیوگل (Daily Bugle) که در سه‌گانه اسپایدرمن سم ریمی (Sam Raimi) هم شاهد آن بودیم، حال پیتر پارکر را یک مجنون و قاتل به عام نشان می‌دهند و به همین دلیل نیز پیتر به دنبال راهی برای نجات از این وضعیت است و به سراغ دکتر استرنج می‌رود.

هنگامی که پیتر از استرنج درخواست کمک می‌کند، او پیشنهاد می‌کند که شاید بتوانیم حافظه مردم را از هویت مرد عنکبوتی پاک کنیم. به همین ترتیب نیز استرنج جادویی را اجرا می‌کند که باعث انجام همین کار می‌شود. اما چنین اقدامی، بدون شک باعث بهم زدن نظم در واقعیت و در نتیجه ایجاد یک به اصطلاح باگ در حقیقت جهان خواهد شد. اینجاست که داستان فیلم Doctor Strange 2 شروع می‌شود!

استرنج در ابتدای تریلرهای منتشر شده می‌گوید که کاری را انجام داده که باید انجام می‌شده. اما قاعدتا به خاطر ندارد که چرا و چگونه حافظه مردم را از دانستن هویت مرد عنکبوتی پاک کرده است. به همین دلیل نیز در تریلر دوم می‌گوید که مدام کابوس می‌بیند و نمی‌داند که دلیل آن چیست.

طبق آنچه که در تریلر نشان داده شده و نظریه‌هایی که کاربران در فضای مجازی دست به دست می‌کنند، منطقی‌ترین حالت این است که استرنج با بهم زدن نظم جهان، باعث شده تا درهایی به سمت مولتی‌ورس باز شود؛ راه‌هایی که ممکن است به واسطه آن‌ها، شاهد حضور هر شخصیتی از دنیای مارول، به داخل جهان MCU باشیم.

وانگ از این موضوع مطلع است و همین دیالوگ را در تریلر به استرنج گوشزد می‌کند، اما ظاهرا اولین شخصیتی که از جهان موازی به دنیای اصلی MCU می‌آید، آمریکا چاوز (America Chavez) است و به همراه او، گارگاتوس وارد می‌شود. اما این بین اتفاقی می‌افتد که طی آن، استرنج پس از آشنایی با چاوز، از او و وانگ جدا می‌شود تا برای دادگاهی شدن توسط گروهی از جهان موازی برده شود.

این گروه که هنوز به صورت رسمی از هویت آن‌ها رونمایی نشده، قطعا از یک جهان دیگر هستند! چراکه در تریلر فیلم Doctor Strange 2 رفتن استرنج و سفر کردن او در جهان موازی را دیدیم و همچنین ربات‌های اولتران یا مرد آهنی دیده شدند. همچنین صدای پروفسور ایکس هم شنیده شده بود که البته هنوز نمی‌توان صد درصد آن را تایید کرد.

در جهان دیگر، موردو ظاهرا به درجه استادی رسیده و رتبه بالاتری را در میان جادوگران دارد. اما او به استرنج جهان اصلی می‌گوید و معذرت می‌خواهد و احتمالا قصد کشتن یا تبعید او را دارند. این در حالی است که واندا، همچنان به دنبال فرزندان خود بوده و به برخی جهان‌های مختلف حمله می‌کند! از جمله همین جهانی که موردو و استرنج اصلی در آن در حال صحبت کردن هستند. این د حالی است که هنوز مشخص نیست که پس از حمله واندا، دقیقا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

داستان فیلم Doctor Strange 2 در کل درباره بهم زدن قانون و نظم واقعیت در جهان اصلی MCU، توسط استرنج و واندا است. با این حال، در برخی جهان‌های موازی افرادی وجود دارند که با این مسئله کنار نمی‌آیند و به همین دلیل با استرنج و اسکارلت ویچ درگیر می‌شوند.

ابرشرور اصلی کیست؟

در این فیلم Doctor Strange 2 کاندیدهای بسیاری برای ابرشرور بودن وجود دارد؛ از موجودات عجیب و غریب و شخصیت‌های جهان موازی گرفته، تا دکتر استرنج شروری که در هر دو تریلر دیده بودیم. اما جدای از تمامی این موارد، واندا مخاطب اصلی برای ابرشرور اصلی بودن، در این اثر سینمایی است! طوری که حتی پیش‌زمینه حضور او در سریال WandaVision هم از قبل دیده شده بود و دلیل کارش هم کاملا منطقی به نظر می‌رسد!

واندا در سریال وانداویژن، با قدرت بسیار زیادی که از جادوی Chaos Magic داشت، تمامی درد و غم‌های از دست دادن معشوقه، برادر و خانواده‌اش را جمع کرد و در شهری به نام وست‌ویو (Westview) خالی کرد. این کار باعث شد تا واقعیت کل آن شهر تغییر کند و همه چیز به شکل سیتکام‌هایی دربیاید که در دوران کودکی همراه با خانواده خود تماشا کرده بود. اما این کار عملا باعث رنج و عذاب مردم شهر شده بود، چراکه آن‌ها دیگر کنترلی از کارهای خود نداشتند و همه چیز همیشه طبق میل واندا به پیش می‌رفت.

در قسمت‌های پایانی این راز به کلی برملا شد و چنان که دیدیم، ظاهرا همه مردم هم از این موضوع آسیب دیده بودند و التماس می‌کردند تا از این عذاب نجات پیدا کنند. با این وجود، وقتی که نهایتا واندا به فرم اسکارلت ویچ درآمد و شهر را ترک کرد، دیدیم که ظاهرا او هنوز هم دست از تلاش برای نجات بچه‌های خود برنداشته و در کتاب نفرین شده دارک‌هولد، به دنبال آن‌ها می‌گردد! فرزندانی که زاده جادو خاص او بودند و شاید هرگز قرار نباشد که وجود واقعی داشته باشند.

حال او در فیلم Doctor Strange 2 از هر جادو تاریک، نیرو عجیب و … استفاده می‌کند تا در میان جهان‌های موازی به دنبال بچه‌های خود تامی و بیلی بگردد. همین کار نیز رسما باعث بهم زدن قوانین واقعیت در مولتی‌ورس شده و استرنج و هر گروه ابرقهرمانان دیگری مثل ایلومیناتی را که مخالف هستند، درگیر می‌کند.

قهرمانان داستان چه افرادی هستند؟

اگر واندا را طبق آنچه که در انتهای تریلر دوم فیلم Doctor Strange 2 دیدیم ابرشرور اصلی بدانیم، نقطه مقابل او قطعا دکتر استرنج و وانگ خواهند بود. اما نکته قابل توجه اینجاست که شخصیتی به نام آمریکا چاوز از جهان موازی وارد داستان می‌شود و احتمالا او همان کسی است که باید در نهایت واندا را شکست دهد!

ببینید قدرت‌های چاوز در این هستند که او بتواند در جهان‌های موازی بدون نیاز به هیچ جادو و … سفر کند. او می‌تواند پورتال‌های ستاره شکل درست کند و با رفتن به داخل آن‌ها، از یک جهان به دنیای دیگر برود. این مورد قاعدتا توجه افرادی که به سفرهای مولتی‌ورسی نیاز دارند را جلب می‌کند. برای مثال، واندا ممکن است در داستان به دنبال چاوز باشد تا با استفاده از ویژگی‌های خاص او، به جهان‌های دیگر به دنبال فرزندانش بگردد. به همین دلیل نیز چاوز در مقابل او می‌ایستد و احتمالا تا پایان داستان یک روند پیشرفت شخصیتی را خواهد داشت؛ از یک دختر ترسیده تا فردی که از نهایت قدرت خود برای شکست دادن اسکارلت ویچ یا هر ابرشرور دیگری استفاده می‌کند.

گفته شده که یک مرد آهنی از جهان موازی، پروفسور ایکس و در کل، گروه ایلومیناتی (Illuminati) از ابرقهرمانان این اثر سینمایی مورد انتظار خواهند بود. همچنین در بررسی اختصاصی تریلر دوم فیلم، دیدیم که در یک صحنه سپر کاپیتان کارتر و همچنین یک جهان انیمیشنی دیده شده بود. پس هیچ بعید نیست که شاهد حضور این کاراکتر هم باشیم!

تاریخ اکران فیلم Doctor Strange 2

فیلم Doctor Strange 2 در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲) اکران خواهد شد. الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) برای ایفای نقش واندا ماکسیموف و همچنین بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) برای ایفای نقش استیون استرنج در این اثر سینمایی بازمی‌گردند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments