هشدار اسپویل!! داستان فیلم Doctor Strange 2 لو رفت

مولتی‌ورس جنون و ابرشروری که می‌شناسید!

داستان فیلم Doctor Strange 2

درست به همان شکل که یک سال پیش از اکران Spider-Man: No Way Home چند نسخه از فیلمنامه‌های آن لو رفته بود، حال داستان فیلم Doctor Strange 2 توسط منابع مختلف و کاربران در سطح اینترنت فاش شده است!

فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness قاعدتا اثری است که بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی مارول به شدت در انتظار اکران آن هستند. اما نه فقط به خاطر اینکه در اینجا داستان شخصیت دکتر استرنج (Doctor Strange) دنبال می‌شود، بلکه به این خاطر که روایت کلی درباره جهان‌های موازی و ادامه مستقیم همان چیزی خواهد که باید در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول بیشتر از آن را ببینیم!

پیش از هرچیز باید بدانید که یک متن و مطلب از یک سایت واحد، شروع به انتشار مطالب و اطلاعات لو رفته نکرده، بلکه درست مثل روال سال‌های گذشته و همان روندی که برای Spider-Man: No Way Home و Avengers: Endgame مشاهده کرده بودیم، تعدادی از کاربران و کانال‌های مختلف در شبکه مجازی مثل Heavy Spilers و NewRockstars این داستان احتمالی را لو داده‌اند. بخش بسیاری از این داستان برگرفته از فیلمنامه‌هایی است که معلوم نیست چطور به دست کاربران رسیده و بخشی دیگر نظریه‌هایی است که می‌تواند جزئیات پراکنده فیلمنامه را به همدیگر ربط بدهد. با این وجود، باید بدانید که این داستان ۱۰۰ درصد درست نیست و احتمال برخی مغایرت‌ها با روایت اصلی فیلم در آن وجود دارد؛ به هر حال استودیو مارول در راز نگه داشتن روایت فیلم‌هایش خیلی با احتیاط عمل می‌کند و احتمالا این موضوع را می‌دانید!

داستان فیلم Doctor Strange 2 براساس فیلمنامه لو رفته

فیلم دقیقا پس از اتفاقات فیلم Spider-Man: No Way Home شروع می‌شود؛ جایی که استرنج طلسم فراموشی هویت پیتر پارکر از اسپایدرمن را خوانده و قاعدتا خودش هم به یاد ندارد که فرد زیر ماسک اسپایدرمن کیست. البته اینکه داستان درست پس از اتفاقات No Way Home است را می‌توان کاملا از روی تریلر منتشر شده هم دید. جایی که در اولین صحنه و پس از دیدن ساعت شکسته استرنج، ظاهرا چند شمع روی زمین روشن هستند و کنار و زیر آن‌ها کمی برف هم دیده می‌شود؛ برفی که پیش‌تر در سنکتوم نیویورک، در فیلم و تریلرهای No Way Home دیده بودیم.

حال به سراغ شروع داستان فیلم Doctor Strange 2 می‌رویم؛ جایی که ظاهرا صحنه بعد از تیتراژ سریال WandaVision اهمیت بسیاری دارد! در این صحنه از سریال که سال گذشته پخش شده بود، ما دیدیم که واندا به دنبال فرزندان خود در کتاب دارک هولد می‌گردد. اما باید در نظر داشته باشید که دارک هولد، قرار نیست تا فرزندان ساختگی او را به راحتی و با انجام چند جادو ساده به او بازگرداند. در واقع واندا حقیقت محض جهان در نقطه‌ای خاص (که شهر وست ویو بود) را عوض کرده بود تا بتواند ویژن و فرزندانش را در یک واقعیت متفاوت و طبق میل خود احضار کند. با این وجود، نکته اینجاست که استفاده از کتاب دارک هولد به جادوی ممنوعه نیاز دارد و واندا هم با گرفتن این قدرت از آگاتا هارکنس، حال می‌تواند بیشتر در این کتاب شیطانی بگردد.

اما استفاده از قدرت‌ها و جادوی سیاه، چیزی است که شخصیت موردو از فیلم اول Doctor Strange هم با آن مخالف بود و حال اگر واندا این کار را می‌کند، به سراغ او هم خواهد رفت. در اینجا ظاهرا موردو قصد دارد تا واندا را بکشد تا اینکه با او صحبت کرده و از استفاده قدرت‌‌های جادو سیاه منکر کند، زیرا می‌داند که او کاملا از کنترل خارج شده و به حرف‌هایش ارزشی نمی‌دهد. طی یک مبارزه کوتاه، موردو خیلی راحت توسط واندا کشته می‌شود و از همان اول کار می‌توان فهمید که واندا همان شخصیت منفی است که مدت‌هاست درباره آن شایعاتی را می‌شنویم!

سپس فیلم به سراغ استرنج و وانگ می‌رود، جایی که آن‌ها ناگهان پورتالی را می‌بینند که دختری نوجوان یا همان آمریکا چاوز از آن خارج می‌شود. اما او تنها نیست و یک موجود عجیب که شباهت‌هایی را با شوماگوراث داشته ولی گارگانتوس نام دارد، به دنبال چاوز می‌آید. آمریکا چاوز شخصیتی از جهانی متفاوت است که قابلیت سفر در جهان‌های مختلف را دارد و ظاهرا جهان او در این فیلم کاملا نابود شده و خودش از دست دشمنانی که به دنبال قدرتش هستند فرار می‌کند. استرنج به او کمک می‌کند و چشم گورگانتوس که در تریلر هم دیده بودیم را هدف قرار می‌دهد تا کشته شود. سپس او و وانگ به سراغ چاوز رفته و از او جواب می‌خواهند، در حالی که چاوز توضیحات پراکنده‌ای درباره جهان‌های موازی و تفاوت‌هایی که دارند را به استرنج می‌دهد.

استرنج سعی می‌کند تا پس از اتفاقات No Way Home، اطلاعات بیشتری از مولتی‌ورس به دست آورد و آماده باشد که اگر تهدید دوباره‌ای انقدر ساده از یک پورتال باز شد و به سمت جهان او آمد، شانس مقاومت و پیش‌بینی را داشته باشد. در No Way Home دیده بودیم که استرنج می‌گوید اطلاعات ما از مولتی‌ورس، متاسفانه خیلی کم است و در داستان فیلم Doctor Strange 2 این جزئیات کاملا بازتاب می‌شود.

پس از این اتفاق، استرنج که درباره چاوز که هنوز بچه است و چیز زیادی نمی‌داند جدا شده و او را به دست وانگ می‌سپارد تا به سراغ واندا برود و از او کمک بخواهد. واندا پیش از آمدن استرنج، در حالت اختری (مثل همان وقتی که انشنت وان به هالک یا خود استرنج ضربه می‌زد و روح آن‌ها جدا می‌شد) در جهان‌های موازی سفر کرده بود و به دنبال فرزندان خود، تامی و بیلی می‌گشت. اما وقتی استرنج رفت و ناگهان گفت که درباره مولتی‌ورس چه چیزهایی می‌دانی؟ همانطور که در تریلر هم دیدیم ناگهان او متعجب می‌شود و نگاهی می‌کند که انگار درباره این موضوع کاملا مطلع است، اما نمی‌خواهد با استرنج در میان بگذارد.

در اینجا باید گفت که واندا هنوز توان این را ندارد که با پورتال خاصی از یک جهان به جهان دیگر سفر کند، بلکه این کار را فقط و فقط با حالت اختری خود انجام می‌دهد. با این وجود، وقتی که استرنج با او صحبت می‌کند، درباره دختری حرف می‌زند که با پورتال از جهانی دیگر آمده و توان رفتن به دنیای موازی را دارد. این موضوع همان چیزی است که نظر واندا را جلب می‌کند! او توسط جادوی سیاه و کتاب دارک هولد کاملا تسخیر شده و دیگر نمی‌تواند مثل قبل باشد، بلکه فقط یک هدف دارد؛ پیدا کردن فرزندانش و فرار به جهانی که هیچکس دستش هم به آن‌ها نرسد.

به همین دلیل نیز او پس از جدا شدن از استرنج (یا شاید هم مبارزه و شکست دادن او) به کامارتاژ می‌رود؛ جایی که وانگ و دیگر جادوگران سعی می‌کنند تا از چاوز دفاع کنند، اما واندا تقریبا در یک صحنه وحشتناک همه را نابود می‌کند! او وانگ را شکنجه می‌کند تا چاوز را تحویل بدهد، اما استرنج از راه می‌رسد و همراه با چاوز و وانگ، از طریق یک پورتال از جهانی به جهان دیگر از دست واندا فرار می‌کنند. در این سفر بین جهانی، آن‌ها دنیایی را می‌بینند که در آن استرنج خودش را برای اینکه ثانوس پیروز نشود فدا کرده و دیگر سنگ زمانی وجود نداشته تا او بشکن معروفش را بزند. همچنین یکی دیگر از جهان‌ها نسخه‌ای از استرنج به نام دفندر استرنج یا محافظ را دارد که ظاهرا به او، وانگ و چاوز کمک می‌کند.

با این وجود مقصد نهایی آن‌ها به جهانی خواهد بود که کلیا (همان کریستین پالمر معشوقه استرنج که در اینجا هویت متفاوتی دارد) در گروهی تحت عنوان ایلومیناتی فعالیت می‌کند. ایلومیناتی که متشکل از تونی استارک با بازی یک بازیگر متفاوت، پروفسور ایکس، بالدر، مانیکا رمبو در نقش کاپیتان مارول و همچنین کاپیتان کارتر است، این مسافران مولتی‌ورس را دستگیر می‌کنند و آن‌ها را به دلیل اینکه نظم واقعیت در جهان را به هم ریخته‌اند محکوم به مرگ می‌کنند! موردو در این جهان جایگاه بسیار بالاتری دارد و او را پیش‌تر در تریلر داستان فیلم Doctor Strange 2 هم دیده بودیم.

با این حال، پس از مبارزه‌ای بین استرنج و موردو که ظاهرا طی آن متوجه می‌شویم تونی استارک توانسته است تا با التران یک زره دور جهان خود بکشد (بخصوص زمانی که دست استرنج را در تریلر فیلم با دستبندی شبیه به تکنولوژی استارک و التران می‌بینیم)، حالت اختری واندا که در جهان‌های مختلف به دنبال چاوز است پیدا می‌شود. حال نکته اینجاست که در این جهان، یک نسخه دیگر از واندا حضور دارد که به سلامت و خوشی کنار فرزندانش زندگی می‌کند. اما وقتی که واندا اصلی MCU در این جهان ظاهر می‌شود، قاعدتا نمی‌تواند بدون بدنش و نیرو حیاتی که دارد به دیگران حمله کند. به همین دلیل نیز بدن واندا خوب را تسخیر می‌کند!

پس از تسخیر بدن واندا جهان دیگر، او اعضای ایلومیناتی را از سر راه خود برمی‌دارد و در نهایت اگزاویر را می‌کشد. او فرزندانش را می‌بیند که ترسیده‌اند و سعی می‌کند تا پس از برداشتن آن‌ها فرار کند، اما متوجه می‌شود که ظاهر او پس از استفاده بیش از حد از جادوی سیاه فوق‌العاده وحشتناک شده و تامی و بیلی از او می‌ترسند! در این حین نیز استرنج با نسخه دیگری از خودش در یک جهان موازی آشنا می‌شود؛ کسی که قصد گرفتن قدرت‌های او را دارد اما در نهایت توسط استرنج اصلی شکست می‌خورد. دقت کنید که این نسخه از استرنج، آن کسی نیست که در سریال What If…? دیده بودیم. اما جالب است بدانید که خود استرنج پس از شکست دادن او، قابلیت آزاد کردن قدرت موجوداتی از بُعدهای دیگر، مانند استرنج سوپریم را خواهد داشت.

پس از این مبارزه و جذب قدرت بیشتر، استرنج از نسخه دیگری از کتاب دارک هولد که توسط استرنج شرور استفاده شده بود بهره می‌گیرد که تا ببیند در کدام جهان‌ها، واندا دخالت داشته و اکنون کجاست. در تریلر هم این صحنه را دیده بودیم که استرنج با استفاده از این کتاب چند گوی مختلف را با جادوی مشابه با واندا روی هوا معلق نگه می‌دارد، اما هرکدام از این گوی‌ها نشان دهنده جهانی متفاوت هستند و ارتباطشان با یکدیگر به خاطر این است که واندا به آن‌ها رفته و دخالت‌هایی را داشته است. او نهایتا جهانی که واندا در آن چاوز را گیر انداخته پیدا می‌کند و سپس طبق اطلاعات تازه‌ای که به دست آورده، در گوش او زمزمه می‌کند که قدرت‌هایش به مراتب بیشتر از چیزی است که فکرش را می‌کرده! این باعث گرفتن انگیزه توسط چاوز شده و در نهایت موفق می‌شود تا واندا شرور را شکست دهد.

مبارزه نهایی نقطه حساس و برتر داستان فیلم Doctor Strange 2 خواهد بود و ظاهرا با هر ضربه‌ای که چاوز به واندا می‌زند با برعکس، آن‌ها از جهانی به جهان دیگر پرتاب می‌شوند. نهایتا نیز واندا ظاهرا کشته می‌شود، اما هرگز بدن بدون جان او را نمی‌بینیم تا این مورد تایید شود. برخی شایعات می‌گویند که ظاهرا او پس از این اتفاق به جهانی می‌رود که در آن دکتر دوم حضور دارد و نهایتا حافظه‌اش را از دست می‌دهد. اما در مجموع، صحنه پایانی فیلم نشان می‌دهد که استرنج و وانگ در حال آموزش چاوز برای پیدا کردن قدرت‌هایش هستند. همچنین در نظر داشته باشید که پرفسور ایکس و میوتنت‌ها در این فیلم نشان داده خواهند شد؛ پس آوردن آن‌ها به جهان اصلی و رخ دادن اتفاقات مرتبط در آثار آینده دنیای سینمایی مارول با حضور دد پول و نسخه‌های متفاوتی از مردان ایکس، کاملا اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در نظر داشته باشید که این فیلمنامه لو رفته و شایعات مربوط به آن ممکن است کاملا درست نباشد و درست مثل No Way Home و Endgame تفاوت‌هایی بین آن و نسخه نهایی که در فیلم خواهیم دید متفاوت باشد. با این حال باید بدانید که کانسپت کلی و داستان اصلی در محور همین چهارچوب خواهد بود؛ سه نسخه از استرنج و دو ورژن واندا در فیلم وجود دارد، پروفسور ایکس و گروه ایلومیناتی معرفی می‌شوند، استرنج اصلی دانش بیشتری کسب می‌کند، آمریکا چاوز قهرمان نهایی خواهد بود، ابرشرور اصلی نسخه قدیمی واندا که در WandaVision و آثار قبلی MCU دیدیم خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا