#مهسا_امینی

آیا در تریلر فیلم Doctor Strange 2 واندا از جادوی تاریک استفاده کرد؟

اسکارلت ویچ در مولتی‌ورس

تریلر فیلم Doctor Strange 2

در تریلر فیلم Doctor Strange 2 که به تازگی و پس از اکران فیلم Spider-Man: No Way Home منتشر شده، می‌توان شاهد حضور چند شخصیت مهم در داستان بود که شاید عجیب‌ترین آن‌ها واندا ماکسیموف باشد! با این وجود، دکتر استرنج در این روایت جدید از واندا چه کمکی می‌خواهد؟

مرد عنکبوتی در No Way Home بالاخره با مسئله مولتی‌ورس و به عبارتی جهان‌های موازی آشنا شد و حتی با دشمنانی از جهان‌های دیگر مبارزه کرد! در واقع این اولین فیلم سینمایی در MCU بود که بالاخره مولتی‌ورس را نشان داد، اما جزئیات دقیق‌تر و کامل آن را باید در یک اثر دیگر دنبال کنیم؛ جایی که دکتر استرنج پس از تمامی اتفاقاتی که رخ داد، در میان جهان‌های مختلفی گیر می‌کند که جریانات آن‌ها شاید به معنی پایان خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول باشد!

فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness حدود دو سال پیش بود که به عنوان یکی از پروژه‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شد. با این وجود، درباره داستان آن هنوز هم اطلاعات کامل و درستی در دسترس نیست، در نتیجه نمی‌دانیم که دقیقا تهدید اصلی آن کدام ابرشرور دنیای مارول خواهد بود. این در حالی است که تریلر این اثر سینمایی به تازگی منتشر شده و برخی جزئیات در آن وجود دارد که سر نخ‌هایی را به ما می‌دهد. مانند اینکه دکتر استرنج برای کمک به واندا روی می‌آورد و از آن مهم‌تر اینکه در یک صحنه واندا ظاهرا از جادوی تاریک استفاده می‌کند!

بررسی جزئیاتی از تریلر فیلم Doctor Strange 2

هنگامی که اولین بار تریلر را مشاهده می‌کنید، همه چیز درهم برهم و بهم ریخته نشان داده می‌شود؛ دکتر استرنج در یک جهان تقریبا نابود قرار گرفته و سپس در یک مراسم عروسی نشان داده شده و نهایتا پیش واندا می‌رود! این روند اتفاقات با یک یا حتی چند بار دیدن تریلر ادامه دارد و بیننده را گیج می‌کند. به همین منظور، بگذارید کمی این تریلر را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

در این ویدیو در اولین صحنه شاهد صحبت‌های استرنج با وانگ هستیم؛ جایی که وانگ به او هشدار می‌دهد تا از یک جادو (که قاعدتا فراموشی نام پیتر پارکر است) هرگز استفاده نکند، چراکه بسیار خطرناک خواهد بود. با این حال چنین اتفاقی در No Way Home رخ داد و بدین ترتیب فابریک واقعیت در جهان اصلی MCU دستکاری شد! شاید به همین دلیل هم در صحنه بعدی تریلر فیلم Doctor Strange 2 می‌بینیم که او در مقابل ساختمان‌هایی ایستاده که همگی در حال فروپاشی هستند؛ درست به همان شکل که در سریال What If…? دیده بودیم. در واقع وقتی که فردی با هر توانایی جلوی یک اتفاق قطعی در زمان را بگیرد، واقعیت جهان او از هم پاشیده شده و نابود می‌شود.

حال معلوم نیست که آیا استرنج با اعمال جادو فراموشی نام پیتر پارکر چنین کاری را انجام داده، یا اینکه نابودی جهان نتیجه مورد دیگری بوده یا اینکه اصلا این یک خط زمانی متفاوت است! به هر حال در این فیلم قرار است تا شاهد انواع و اقسام جهان‌های مختلف باشیم، بخصوص جهانی که در آن یک دکتر استرنج شرور وجود داشته و آخر تریلر می‌گوید «اوضاع از کنترل او خارج شده است»!

به هر حال با وجود تمامی این سکانس‌ها، باز هم مشخص نمی‌شود که نقش واندا در این فیلم چیست و در یک صحنه ما او را می‌بینیم که با لباسی تازه، در مقابل یک جادو کشیده شده روی زمین نشسته است. فرم نشستن واندا در حالت تمرکز، نشان می‌دهد که او یا به دنبال چیزی در مولتی‌ورس می‌گردد، یا اینکه کار دیگری را انجام می‌دهد تا به استرنج در حفظ واقعیت جهان کمک کند. با این وجود اگر در صحنه‌ای که عکس آن در بالا دیده می‌شود دقت کنید، نوک انگشتان واندا سیاه شده، درست به مانند وقتی که آگاتا هارکنس از جادو سیاه خود استفاده می‌کرد. این یعنی واندا در این سکانس در حال استفاده از قدرت‌های گرفته شده از آگاتا، برای انجام کاری است، یا اینکه درست به مانند زمانی که نیرو او در حال تحلیل رفتن بود، حال نیز با قدرت عجیبی رو به رو شده که انرژی حیات او را می‌کشد!

همچنین دقت کنید که لباس او کمی نسبت به آنچه که پیش‌تر در قسمت پایانی سریال WandaVision دیدیم فرق می‌کند. با این حساب، هیچ بعید نیست که یک واندا از جهانی دیگر در این صحنه حاضر شده و این یک نسخه دیگر از اسکارلت ویچ باشد! در حالی که هنوز هیچ اطلاعات قطعی درباره این موضوع وجود ندارد و باید منتظر انتشار تریلر بعدی فیلم Doctor Strange 2 باشیم.

فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۶ می ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا