آیا کاپیتان کارتر در فیلم دکتر استرنج 2 همان نسخه What If…? است؟

نویسنده فیلمنامه پاسخ طرفداران را داد

آیا کاپیتان کارتر در فیلم دکتر استرنج 2 همان نسخه What If…? است؟ امیرحسین ناصری ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
کاپیتان کارتر در فیلم دکتر استرنج 2

کاپیتان کارتر در فیلم دکتر استرنج 2 حضور دارد و این مورد در تیزرهای این اثر سینمایی هم تایید شده بود. با این حال، آیا این ورینت همان نسخه دیده شده در سریال What If…? است؟

مدت‌ها بود که منتظر اکران فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness بودیم؛ اثری که در حال حاضر صحبت‌های بسیاری درباره آن توسط کاربران رد و بدل می‌شود و از طرفی خیلی از آن‌ها با دیدن فیلم نا امید شده‌اند! به هر حال قرار بود که در این اثر سینمایی اتفاقات جالبی رخ بدهد، اما ظاهرا پیش‌بینی که برخی از طرفداران کرده بودند، نتیجه‌ای را که می‌خواستند با مولتی‌ورس جنون به همراه نداشت.

با این وجود، یکی از پرسش‌های مهمی که درباره فیلم Doctor Strange 2 هم‌اکنون وجود دارد، این است که آیا کاپیتان کارتر (Captain Carter) حاضر در آن دقیقا همان نسخه سریال What If…? بود، یا اینکه جهان گروه ایلومیناتی خود یک کاپیتان کارتر دیگر دارد؟

در واقع هر قسمت از سریال وات ایف بدین شکل بود که در آن شاهد جهان‌های متفاوتی بودیم که هرکدام داستانی را به واسطه انتخاب‌های متفاوتی که شخصیت‌های آن انجام می‌دادند، روایت می‌کردند. این یعنی در یک جهان ثور (Thor) و لوکی (Loki) هرگز با همدیگر مشکلی نداشتند، در جهانی دیگر استرنج کل واقعیت را دستکاری کرد و باعث نابودی خط زمانی خود شد، و در جهان دیگر ابرقهرمانان تبدیل به زامبی شده بودند!

با این حال یکی از همین قسمت‌ها شامل جهانی بود که در آن به جای استیو راجرز (Steve Rogers)، پگی کارتر (Peggy Carter) سرم ابرسرباز را دریافت کرده بود و به واسطه آن به کاپیتان کارتر تبدیل شد. این در حالی است که کاپیتان کارتر در جمع نگهبانان مولتی‌ورس قرار گرفت و سپس او را در فیلم دکتر استرنج 2 دیدیم! در واقع حضور این شخصیت در این اثر سینمایی موردی بود که مدت‌ها پیش از پوستر رسمی فیلم توسط طرفداران ریزبین مشخص شده بود و بعدها در تیزرهای این اثر رسما تایید شد. اما نکته اینجاست که این کاپیتان کارتر، ظاهرا خیلی با نسخه What If…? فرق می‌کند و نسخه یکسانی نیست.

در حقیقت داستان‌هایی که در سریال What If…? روایت می‌شدند همگی دارای اهمیت بودند و ابرقهرمان‌هایی در آن پرورش پیدا کردند که مشابه آن‌ها هرگز در جهانی دیگر وجود ندارد. به همین ترتیب، نسخه کارتر حاضر در In The Multiverse of Madness آن کسی نیست که در سریال وات ایف دیده بودیم. این کارتر غرور بیشتری دارد، یک جت پک مخصوص را با تکنولوژی به دست آورده و از همه مهم‌تر، عضو گروه ایلومیناتی است؛ در حالی که کاپیتان کارتر سریال وات ایف، آخرین بار در گروه شیلد (SHIELD) فعال بود و سپس به جمع نگهبانان مولتی‌ورس پیوست.

همچنین نکته‌ای که اثبات می‌کند این دو شخصیت با همدیگر خیلی فرق دارند، این است که لباس کاپیتان کارتر در فیلم دکتر استرنج 2 قدیمی است، در حالی که در آخرین قسمت‌های سریال What If…? شاهد یک طرح متفاوت از لباس او بودیم. جدای از این موارد نیز مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده این اثر سینمایی، در مصاحبه اخیر خود اطلاعاتی را درباره کاپیتان کارتر داده است.

من نمی‌دانم. واقعا مشخص نیست که آیا این اتفاق مرتبط بوده یا نه، امیدوارم که اینطور نباشد (دو نسخه کاپیتان کارتر یکی نباشند). امیدوارم این کاپیتان کارتر همان نسخه وات ایف نباشد، وگرنه خیلی اوضاع بد می‌شود.

صد البته که سازندگان نمی‌توانند اطلاعاتی را درباره فیلم و آینده شخصیت‌های آن لو بدهند، اما احتمال اینکه هایلی اتول (Hayley Atwell) دوباره نقش کاپیتان کارتر را در فیلم یا حتی فصل دوم سریال What If…? به عهده بگیرد، بسیار بالا خواهد بود. بخصوص اینکه تهدیدهای مولتی‌ورسی رفته رفته بیشتر می‌شوند و همین مورد باعث می‌شود تا نگهبانان آن باز هم توسط واچر (The Watcher) احضار شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا