۲۵ نکته‌ی مهم و جالبی که به‌تازگی از Avengers: Endgame فاش شده است

۲۵ نکته‌ی مهم و جالبی که به‌تازگی از Avengers: Endgame فاش شده است

از هویت واقعی نوب‌مستر تا اشاره به فرمانروای آتلانتیس

1%
 • 0/10
۲۵ نکته‌ی مهم و جالبی که به‌تازگی از Avengers: Endgame فاش شده است ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

کارگردانان و نویسندگان Avengers: Endgame در جریان رویدادی که با همکاری وب‌سایت کمیک بوک برگزار شد، اطلاعات مهمی را فاش کردند.

این روز‌ها ویروس کرونا همه‌ی ما را خانه‌نشین کرده است. دولت‌ها در اکثر کشورهای جهان طرح قرنطینه‌ی خانگی را اجرا کرده و اجازه نمی‌دهند شهروندان به جز موارد ضروری از محل زندگی خود خارج شوند. همین موضوع باعث شده گذران زندگی برای ماها سخت، ملال‌آور و غیرقابل‌ تحمل شود. وب سایت‌های فعال در حوزه‌‌های مختلف از جمله سینما و تلویزیون که به خوبی از این موضوع مطلع هستند، سعی دارند با استفاده از ایده‌های مختلف، مخاطبان خود را برای مدتی هر چند کوتاه سرگرم کنند.

یکی از این ایده‌ها، برگزاری رویدادهایی تحت عنوان Watch Party در شبکه‌های اجتماعی همانند توییتر است. بدین صورت که علاقه‌مندان سوالات خود را با استفاده از یک هشتگ مشخص مطرح کرده و یکی از اعضای تیم تولید که از قبل با او هماهنگ شده، به آن‌ها پاسخ می‌دهد. وب سایت Comic Book که از چنین ایده‌ای استفاده می‌کند، تصمیم گرفت به بهانه‌ی یک سالگی اکران Avengers: Endgame، چنین رویدادی را با حضور کارگردانان (برادران روسو) و نویسندگان (کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی)  فیلم برگزار کنند. در نتیجه، نکات مهم و جالبی فاش شده است که طرفداران فیلم‌های مارول تاکنون از آن‌ها خبر نداشته‌اند.

Avengers: Endgame از تاریخ ۲۶ آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و توانست به‌خاطر کارگردانی، داستان، بازیگری، صحنه‌های احساسی، جلوه‌های ویژه و طراحی صحنه‌های اکشن تحسین مخاطبان و منتقدان را برانگیخته و با فاصله‌ای بسیار اندک از رتبه‌ی دوم، به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما در جهان تبدیل شود. جدیدترین ساخته‌ی برادران روسو همچنین خط داستانی سنگ‌های بی‌نهایت که ۲۲ فیلم به طول انجامیده را به گونه‌ای شایسته به پایان می‌رساند. در ادامه می‌توانید مهم‌ترین نکاتی که در جریان Watch Party اخیر فاش شده است را مطالعه کنید:

 • بازیگری که نقش لایلا بارتون را ایفا کرده، دختر جو روسو است. البته حضور اعضای خانواده‌ی روسو به عنوان هنرور تنها به همین صحنه ختم نمی‌شود و دیگر دختر جو به همراه پسر آنتونی و خواهرزاده‌شان نقش طرفدار هالک را در یکی از صحنه‌ها ایفا می‌کنند؛ صحنه‌ای که سه فرد کم سن و سال برای گرفتن عکس پیش هالک می‌آیند.
 • لوکیشن خانه‌ی تونی استارک در Endgame و نبرد واکاندا در Infinity War یک لوکیشن هستند و محل دقیق‌شان تنها چند صد متر با هم فاصله دارد.
 • برخلاف گمانه‌زنی‌هایی که طرفداران انجام دادند، کاربر Noobmaster69 لوکی یا ددپول نبوده، بلکه کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی بوده‌اند.
 • پروفسور هالک در واقع ترکیبی از شخصیت هالک و بروس بنر است. در نتیجه، نمی‌توان گفت بروس کنترل را به‌دست گرفته و هالک به حاشیه رفته است.
 • سکانسی که ثور و راکت در جریان آن به آزگارد سفر کردند، در کلیسای جامع دورهام (شهری در انگلستان) ضبط شده است.
 • برادران روسو بازسازی صحنه‌های مربوط به فیلم Avengers محصول سال ۲۰۱۲ و همکاری با همان تیم بازیگری را اتفاقی جالب توصیف کرده‌اند.
 • ضبط سکانس آسانسور در فیلم Captain America: The Winter Soldier چهار روز طول کشید اما ضبط سکانس مشابه در Endgame تنها به ۳ ساعت نیاز داشت؛ زیرا در چهارمین فیلم انتقام‌جویان خبری از درگیری تن به تن نبود و همه چیز با گفتن جمله‌ی «زنده باد هایدرا» به پایان می‌رسد.
 • در صحنه‌ی نبرد کاپیتان آمریکا با نسخه‌ی قدیمی خود، سم هارگریو (Sam Hargrave) [کارگردان فیلم Extraction] با برادر کوچکتر خود مبارزه کرده است. نهایتا و در جریان فاز پس‌تولید، فرآیند جایگزین کردن چهره‌ها انجام شد تا آن چیزی که در فیلم رخ می‌دهد را شاهد باشیم.
 • برادران روسو هرگز پیش‌بینی نمی‌کردند جاش برولین (Josh Brolin) ایفای نقش تانوس را با شرایط کنونی بپذیرد؛ زیرا تمام صحنه‌های او باید با استفاده از لباس موشن کپچر ضبط می‌شدند.
 • کارگردانان Endgame اعلام کردند قطعا دلشان برای استن لی (Stan Lee) تنگ خواهد شد. آن‌ها همچنین گفتند روزی که لی به سر صحنه می‌آمد، از زمان‌های مورد علاقه‌ی دست‌اندرکاران بود.
 • برادران روسو ضبط صحنه‌ای که کاپیتان آمریکا در دفتر کار مامور کارتر حضور می‌یابد را «متاثرکننده» توصیف کرده‌اند. در این صحنه استیو راجرز ملاقات کوتاهی با معشوقه‌اش دارد اما به دلیل شرایط چالش‌برانگیز آن زمان جلو نرفته و با او رو در رو نمی‌شود.
 • در برهه‌ای این ایده مطرح شد که کاپیتان آمریکا سنگ روح باشد اما خیلی سریع کنار گذاشته شد.
 • اوایل پروژه به کریس ایونز (Chris Evans) گفته شد قرار است در بخشی از فیلم میولنیر (چکش ثور) را به‌دست بگیرد؛ اتفاقی که هیجان‌زدگی او را به همراه داشت. همچنین سکانس مربوط به این اتفاق یکی از مواردی بود که دست‌اندرکاران برای فرا رسیدن روز ضبط آن لحظه‌شماری می‌کردند. به هر حال، تیم تولید متشکل از عاشقان کمیک بوک‌ها بوده است.
 • برادران روسو اعلام کردند برداشت مورد علاقه‌شان در Endgame، جایی بود که استیو راجرز را بالاخره در کنار معشوقه‌اش به تصویر می‌کشند.
 • صحنه‌ی اولین ملاقات هاکای با بلک ویدو در Endgame در یکی از خیابان‌های شهر آتلانتا ضبط شده اما به لطف طراحان تولید به خیابان‌های توکیو شباهت پیدا کرده است. یکی از کارگردانان فیلم به شوخی درباره‌ی این موضوع گفت: «مشغول قدم زدن در خیابان‌های مرکز شهر آتلانتا بودم که ناگهان وارد توکیو شدم!»
 • در اولین پیش‌نویس فیلمنامه‌ی Endgame قرار نبود انتقام‌جویان به سال ۲۰۱۲ بازگردند.
 • در برهه‌ای قرار بود به جای راکت، تونی استارک به همراه ثور به آزگارد برود؛ زیرا دو سنگ بی‌نهایت در آنجا بود.
 • در جریان سکانس نبرد نهایی با تانوس اتفاقات بسیار زیادی رخ می‌دهد. به همین دلیل، طبیعی است که متوجه‌ی یک سری جزئیات نشده باشید. یکی از همین جزئیات، لباس جدید وار ماشین است. طبق توضیحات نویسندگان، پس از تخریب ساختمان، اسکات لنگ به‌طور اتفاقی از اتاق تجهیزات سر در می‌آورد و آنجا با لباس برخورد کرده و آن را بر می‌دارد. نهایتا هم لباس جدید را به جیم رودز می‌دهد.
 • احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا کاپیتان آمریکا در Age of Ultron نتوانست میولنیر را بردارد اما در Endgame موفق شد. در پاسخ باید گفت استیو راجرز در آن زمان به نوعی راز مرگ پدر و مادر تونی استارک را می‌دانسته اما این موضوع را مخفی نگه داشته بود. پس از فاش شدن راز در Civil War، او به فردی شایسته یا به اصطلاح مارولی‌ها، worthy تبدیل شد.
 • در برهه‌ای این ایده مطرح شده بود که باکی بارنز جای استیو راجرز را گرفته و به کاپیتان آمریکا تبدیل شود اما نهایتا کنار گذاشته شد.
 • در خط داستانی The Infinity Gauntlet شخصیت نبیولا دستکش را به‌دست می‌آورد. به همین دلیل، طرفداران پیش‌بینی کرده بودند در Endgame شاهد چنین اتفاقی باشیم؛ پیش‌بینی‌ای که نهایتا نادرست از آب درآمد. البته نویسندگان فاش کردند چنین اتفاقی در فیلمنامه وجود داشت اما به‌خاطر وارد کردن لطمه به نقش تونی استارک حذف شد.
 • نخستین ملاقات ما با هالک در یک رستوران است اما در ابتدا قرار نبود چنین اتفاقی رخ دهد. طبق چیزی که در فیلمنامه بود، یک ساختمان آتش گرفته و هالک جان مردم عادی را نجات می‌دهد. اگرچه ضبط این صحنه یک هفته طول کشید اما نهایتا تصمیم گرفته شد در نسخه‌ی نهایی قرار نگیرد.
 • نحوه‌ی به وجود آمدن پروفسور هالک قرار بود در Infinity War به تصویر کشیده شود و این صحنه حتی به صورت کامل آماده شد اما سازندگان به این نتیجه رسیدند که زمان‌بندی‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اند مناسب نیست.
 • کریستوفر مارکوس فاش کرد بازگشت رد اسکول و حضور کوتاهش در Endgame، یکی از دلایل اصلی برای پذیرش پیشنهاد کار روی این فیلم بوده است. در ضمن، این شخصیت شرور از همان ابتدا در فیلمنامه‌ی Infinity War حضور داشت.
 • در بخشی از Endgame شخصیت‌های داستان را می‌بینیم که گزارشی از عملکرد خود طی چند وقت اخیر ارائه می‌دهند. در این صحنه، اوکویه درباره‌ی یک زمین‌لرزه زیر اقیانوس صحبت می‌کند. بسیاری از طرفداران با شنیدن این جمله یاد نیمور (فرمانروای آتلانتیس) افتاده و این تئوری را مطرح کردند که سازندگان در حال زمینه‌چینی برای معرفی این شخصیت هستند. نویسندگان چهارمین فیلم انتقامجویان درباره‌ی این موضوع گفتند: «گاهی اوقات دانه‌هایی که می‌کارید، رشد می‌کنند.» بیان چنین جمله‌ای باعث به قطعیت رسیدن این دسته از طرفداران شده است.

مارول مانند هر استودیوی دیگری در مواجه با بحران جهانی کرونا به مشکل برخورده و نهایتا مجبور شد زمان‌بندی اکران محصولات تازه‌ی خود را تغییر دهد. در حال حاضر، جدیدترین فیلم این استودیو Black Widow بوده و قرار است در ماه آبان به سینماها بیاید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments