ساخت اسپین آف وانداویژن در دستور کار مارول قرار دارد

این پروژه در فاز اولیه قرار دارد

ساخت اسپین آف وانداویژن

وب سایت Variety با انتشار یک گزارش اختصاصی اعلام کرد ساخت اسپین آف وانداویژن در دستور کار بوده و این اثر به سرویس استریم دیزنی پلاس خواهد آمد.

مارول و والت دیزنی قصد داشتند فاز چهارم فرنچایز Marvel Cinematic Universe را با اکران Black Widow آغاز کنند اما همه‌گیری ویروس کرونا تمامی برنامه‌ریزی‌ها را تغییر داد. نتیجه تغییرات این بود که فاز چهارم کار خود را با سریالی به نام WandaVision آغاز کرد. این اثر با الهام از سیتکام‌های مشهور دهه‌های گذشته ساخته شده و حول محور واندا ماکسیموف با نقش‌آفرینی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) می‌چرخد. واندا هنوز نتوانسته با مرگ ویژن با نقش‌آفرینی پال بتانی (Paul Bettany) کنار بیاید. در نتیجه، معشوقه‌اش را به طریقی زنده کرده و زندگی عاشقانه‌ای را شروع می‌کند که همیشه آرزویش را داشته است.

وانداویژن عملکرد بسیار خوبی داشت. این سریال نه تنها بازخوردهای شدیدا مثبتی را از سوی کارشناسان و مخاطبان دریافت کرد، بلکه به اولین محصول مارول تبدیل شد که برای دریافت جایزه امی نامزد می‌شود. این اثر در بخش اصلی ناکام بود اما در بخش هنرهای خلاق توانست سه جایزه را کسب کند. در حال حاضر، طرفداران دنیای سینمایی مارول می‌دانند واندا ماکسیموف در Doctor Strange in the Multiverse of Madness بازمی‌گردد اما این موضوع باعث نشده آن‌ها خواستار ساخته شدن فصل بعدی وانداویژن نشوند. هر چند، دست‌اندرکاران بعدها تایید کرده‌اند این اثر یک مینی سریال بوده و هرگز قسمت جدیدی برایش تولید نخواهد شد.

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Variety قرار گرفته، ساخت اسپین آف وانداویژن آغاز شده است. مارول و دیزنی پلاس در تولیدش مشارکت داشته و جک شفر (Jac Schaeffer) به عنوان نویسنده ارشد و تهیه‌کننده اجرایی به تیم تولید می‌پیوندد. در صورتی که با شفر آشنایی ندارید، باید بگوییم او وظیفه مشابهی را در قبال سریال وانداویژن انجام داده بود. نویسنده مطلب همچنین گفت سریال جدید یک کمدی تاریک بوده و اتفاقاتش حول محور آگاتا هارکنس با نقش‌آفرینی کاترین هان (Kathryn Hahn) می‌چرخد. آگاتا یک جادوگر بود که طی قرن‌های گذشته مطالعات زیادی انجام داد تا به قدرت زیادی دست یابد. او پس از اینکه فهمید فرد دیگری بدون تلاش به مهارت بالایی در جادوگری رسیده، تصمیم گرفت به سراغش برود.

اگرحافظه‌تان یاری کند، آگاتا هارکنس در ابتدای داستان وانداویژن در قامت یک همسایه ظاهر شده که همیشه سر بزنگاه از راه می‌رسد. او در ادامه ماهیت واقعی خود را فاش کرده و در قامت یک شخصیت منفی ظاهر می‌شود. کاترین هان به خوبی توانست همسایه‌ای مزاحم و آنتاگونیستی سرشار از نفرت را به تصویر کشیده و به یکی نقاط قوت تیم بازیگری تبدیل شود. در نتیجه، ساخت اسپین آف وانداویژن با محوریت او چندان هم دور از ذهن نبوده است. در ضمن، نباید فراموش کرد آگاتا در کمیک بوک‌ها نقش مهمی در آموزش به واندا دارد.

حدس زدن درباره داستان اسپین آف وانداویژن بسیار سخت است. آگاتا هارکنس در قرن ۱۷ میلادی متولد شد و اتفاقات سریال اصلی در دوران مدرن رخ می‌دهد. بدین ترتیب، یک بازه زمانی حدودا ۴۰۰ ساله وجود دارد که مارول می‌تواند مورد کندوکاو قرار دهد. علاوه بر این، نویسندگان ممکن است تلاش‌های او برای فرار از توهمی که واندا برایش ساخته را به تصویر بکشد. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، ماکسیموف کاری کرد آگاتا در نقش خود به عنوان یک همسایه فرو برود.

تقریبا همزمان با Variety، وب سایت Deadline مطلب اختصاصی دیگری را به اشتراک گذاشت. نویسنده در این مطلب فاش کرد قراردادی که کاترین هان با مارول امضا کرده تنها شامل ساخت اسپین آف وانداویژن نشده و مخاطبان باید منتظر بازگشت او در دیگر سریال‌ها و فیلم‌های Marvel Cinematic Universe باشند.

اسپین آف وانداویژن در فاز ابتدایی تولید بوده و تاریخ انتشاری ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا