#مهسا_امینی

آیا واقعا شاهد مرگ واندا در فیلم Doctor Strange 2 بودیم؟

اسکارلت ویچ نمی‌میرد!

آیا واقعا شاهد مرگ واندا در فیلم Doctor Strange 2 بودیم؟ پارسا خلیلی ۵ ۱۲ تیر ۱۴۰۱ مارول
مرگ واندا

زمانی که دنباله فیلم دکتر استرنج به پرده سینماها رفت، علامت سوال بزرگی در ذهن طرفداران مارول گذاشت و همه را شوکه کرد. شاید بزرگ‌ترین چیزی که ذهن همه را به خود مشغول کرد، مرگ واندا در سکانس پایانی فیلم بود. 

پایان فیلم Doctor Strange 2 به جهات مختلف تاثیرات به‌سزایی روی دنیای سینمایی مارول گذاشت. این دنباله هیجان انگیز با نشان دادن چشم سوم دکتر استرنج و معرفی کلیا (Clea)، برادرزاده دورمامو، پایان غیرمنتظره و شوکه کننده‌ای را رقم زد. با این حال، چشم سوم استرنج چیزی نیست که ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده، بلکه سرنوشت مبهم اسکارلت ویچ الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) است که به معمایی بزرگ تبدیل شده است.

در طول فیلم، واندا ماکسیموف تحت تاثیر نیروی تاریک کتاب دارک هولد بود و قصد داشت تا با گرفتن قدرت‌های آمریکا چاوز در مولتی ورس سفر کنه و زندگی جدیدی را در کنار فرزندانش آغاز کند. با این حال واندا از استرنج و چاوز شکست می‌خورد و با پی بردن به خسارات و صدماتی که وارد کرده است، دست به فداکاری بزرگی می‌زند. با نابود کردن قلعه ونداگور، واندا کتاب دارک هولد را در تمامی جهان‌های موازی از بین برد و به ظاهر در اثر ریزش قلعه جان خودش را از دست داد. با این وجود، یک نکته پنهان در این سکانس تکان دهنده وجود دارد که مرگ واندا را تکذیب می‌کند.

تئوری‌هایی که نشان می‌دهند واندا هنوز زنده است

هنگام نابود شدن قلعه ونداگور، می‌توان یک نور قرمز رنگ را مشاهده کرد که به‌طور بالقوه زنده ماندن او را تایید می‌کند. اولسن پیش‌تر درباره نسخه‌های مختلفی از سکانس قلعه ونداگور صحبت کرده بود و نسبت به شنیدن نظرات طرفداران در رابطه با این موضوع ابراز علاقه کرده بود.

"تا جایی که من می‌دونم چندین نسخه متفاوت از پایان فیلم وجود داشت اما من بیشتر می‌خواهم نظر طرفداران که شناخت خوبی از شخصیت واندا دارند را درباره سکانس پایانی فیلم بشنوم. دوست دارم بدونم اونا چه آینده‌ای برای واندا در نظر دارند."

حال به نظر می‌رسد که آرزوی اولسن به واقعیت پیوسته، چون برخی از طرفداران مارول نسبت به این سکانس کلیدی در فیلم واکنش نشان داده و در عین حال نظریه‌های خود را به اشتراک گذاشتند:

"واندا نمرده. درسته؟ با اینکه او قلعه ونداگور را روی سر خود خراب کرد، اما من نوری قرمز رنگ هنگام نابود شدن قلعه دیدم."

اگر بخواهیم توضیحی منطقی درباره این سکانس کلیدی بدهیم، باید این احتمال را در نظر بگیریم که شاید واندا یک سپر انرژی در اطراف خود تشکیل داده تا از حادثه جان سالم به در ببرد. این می‌تواند ساده‌ترین توضیح باشد. حتی اگر اسکارلت ویچ متوجه اعمال و رفتار شوم خود شده باشد، او هنوز آگاه است که دوستانش همچنان به کمک او برای مقابله با تهدیدهای آینده نیاز دارند.

سناریوی احتمالی دیگری توسط MCR1B69 مطرح شد که طبق گفته او، واندا در لحظات آخر با تلپورت کردن از قلعه خارج شده است:

"من می‌خواستم واندا مرده باشد اما بعد دیدن آن نور قرمز متوجه شدم که امکان زنده بودنش وجود دارد و به احتمال زیاد در لحظات آخر خودش را به مکانی نامعلوم تلپورت کرده است."

در کمیک‌های مارول، اسکارلت ویچ توانایی تلپورت کردن را دارد. در خط داستانی Avengers Disassembled، نسخه آینده واندا با تلپورت کردن در زمان جان اسکات لنگ را نجات داد. در حالی که این قابلیت واندا هنوز در دنیای سینمایی مارول تایید نشده، اما یکی از سکانس‌های سریال Wandavision تا حدودی به تلپورت کردن واندا اشاره می‌کند. در قسمت پایانی واندا جلوی چشم اگتا غیب شده و ناگهان پشت او ظاهر می‌شود. اما ممکنه که واندا در آن سکانس نامرئی شده باشد یا از طلسم خاصی استفاده کرده باشد.

کاربری دیگر در توییتر با نام NataliarRogers یک تئوری به‌شدت عجیب در رابطه با آگاتا هاركنس مطرح كرد و گفت كه نسخه‌ای دیگر از اگتا هنگام نابودی قلعه واندا را نجات داده است:

"شاید هم آگاتا در یک دنیای موازی اسکارلت ویچ است و آن نور قرمز رنگ هم در اثر نجات واندا به‌وجود آمده باشد."

با توجه به اینکه فیلم Doctor Strange 2 با جهان‌های موازی سروکار دارد، احتمال اینکه نسخه‌ای متفاوت از اگتا جان واندا را نجات داده باشد دور از ذهن نیست، اما خیلی منطقی هم نیست، زیرا آمریکا چاوز در آن لحظه هیچ پورتالی باز نکرد.

در آخر هم کاربری با نام jhlvoo به قانون “اگر جسدی نباشه، پس مرگی در کار نیست” اشاره کرد و طرفداران را نسبت به زنده بودن واندا امیدوار کرد:

"باور کنم که واندا مرده؟ شک دارم. اول از همه نور قرمزی که هنگام سقوط قلعه دیدیم و همچنین قانون فیلم؛ اگر جسدی نباشه، پس مرگی هم در کار نیست."

در فیلم‌های ابرقهرمانی یا هر فیلم دیگری، هنگامی که جسدی پس از مرگ یک شخصیت پیدا نمی‌شود معمولا به این معنی است که آن شخصیت همچنان زنده است. نویسنده فیلم، مایکل والدرون (Michael Waldron) هم در رابطه با سکانس پایانی فیلم گفت که بیننده تعیین می‌کند آیا او واقعا مرده است یا نه. با توجه به محبوبیت و اهمیت بالای اسکارلت ویچ، منطقی است که فرض کنیم استودیو مارول هنوز برای این شخصیت برنامه دارد و به راحتی از او دست نمی‌کشد، به خصوص با توجه به اینکه هنوز داستان‌های بسیاری برای گفتن وجود دارد، مانند معرفی مردان ایکس.

چه آینده‌ای در انتظار اسکارلت ویچ است؟

اگرچه آینده اسکارلت ویچ در حاله‌ای از ابهام قرار دارد اما الیزابت اولسن در چندین مصاحبه نسبت به بازگشت به MCU اظهار علاقه کرده است. همچنین این نکته را هم باید در نظر گرفت که برای شخصیتی به قدرتمندی واندا، زیر آوار ماندن نامناسب‌ترین و در عین حال مسخره‌ترین نوع مرگ است. اگرچه او به‌عنوان ابرشرور در دنباله فیلم دکتر استرنج حاضر شد، اما هنوز داستان‌های زیادی برای گفتن وجود دارد. مانند رویارویی مجدد او با ویژن سفید و یا نبردی حماسی با مگنیتو.

از فصل دوم Wandavision گرفته تا فیلم اختصاصی اسکارلت ویچ، فرصت‌های بی‌شماری برای ادامه داستان واندا وجود دارد. استودیو مارول تنها باید راهی مناسب برای به تصویر کشیدن آن پیدا کند.

فیلم Doctor Strange 2 هم اکنون از دیزنی پلاس استریم می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا واندا هنوز زنده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا