کریگ مازن از داستان فصل دوم The Last of Us می‌گوید

آیا The Last of Us راه House of the Dragon را در پیش خواهد گرفت؟

داستان فصل دوم The Last of Us

کریگ مازن (Craig Mazin)، به تازگی در مصاحبه‌ای که داشته، راجع به داستان فصل دوم The Last of Us و پرش زمانی مهم این سریال صحبت کرده است.

هنوز یک هفته از پایان فصل سریال تحسین‌شده The Last of Us، محصول شبکه اچ‌بی‌او (HBO) نمی‌گذرد، اما فصل دوم این مجموعه تلویزیونی از همین حالا به تیتر یک بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده و توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

از آنجایی که نیل دراکمن (Neil Druckmann)، نویسنده و کارگردان مجموعه بازی‌های The Last of Us که کارگردان و شورانر سریال نیز هست، تائید کرده که این مجموعه تلویزیونی قرار نیست داستانی فراتر از بازی‌ها را روایت کند، پس می‌توان انتظار داشت که داستان فصل دوم The Last of Us اقتباسی از بازی The Last of Us Part II باشد.

اکنون کریگ مازن، شورانر و کارگردان این سریال نیز در مصاحبه‌ای که با رسانه کلایدر (Collider) داشت درباره داستان فصل دوم The Last of Us و پرش زمانی آن که اهمیت بسیار بالایی دارد، صحبت کرده است.

همان طور که احتمالا می‌دانید وقایع داستانی بازی The Last of Us Part II حدود پنج سال پس از اتفاقات بازی The Last of Us جریان دارد، بنابراین همین نکته باعث شده عده‌ای فکر کنند، شاید بازیگر نقش الی (Ellie) در فصل دوم نیاز به تغییر داشته باشد تا یک بازیگر جدید با سن بالاتر این نقش را ایفا کند.

شورانر سریال در ابتدای صحبت‌های خود درباره اهمیت پرش زمانی بین دو فصل توضیح داد و ماهیت در حال تغییر رابطه بین جوئل (Joel) و الی در این فصل برجسته می‌شود. او در این رابطه گفت:

بدیهیه که جهش زمانی بین این دو فصل تا حدودی مهمه. این جهش نشان‌دهنده ماهیت در حال تغییر رابطه بین الی و جوئل هستش و اون در این بین بزرگتر میشه. همون طور که اشاره کردید، توی بازی اون از ۱۴ سالگی به ۱۹ سالگی میره.

او سپس تائید کرد که جهش زمانی سریال The Last of Us قرار نیست مانند سریال House of the Dragon باشد و بازیگران این سریال مثل بلا رمزی (Bella Ramsey) تغییر نخواهند کرد. او گفت:

اما نه، جهش زمانی ما مثل سریال House of the Dragon نیست. جهش زمانی این سریال بسیار قابل توجه و زیاد بود، ولی ما چنین چیزی نداریم. بنابراین هیچ تغییر بازیگری در فصل دوم سریال The Last of Us صورت نمی‌گیره.

بینندگان سریال House of the Dragon می‌دانند که در قسمت ششم این اسپین‌آف Game of Thrones، شاهد یک پرش زمانی ۱۰ ساله عظیم بودیم که منجر شد به جای میلی الکاک (Milly Alcock)، اما دارسی (Emma D’Arcy) نقش رینیرا (Rhaenyra) و به جای امیلی کری (Emily Carey)، اولیویا کوک (Olivia Cooke) نقش آلیسنت (Alicent) را بر عهده بگیرد. اما اتفاق مشابهی قرار نیست در سریال The Last of Us بیفتد.

کریگ مازن در ادامه به یکی از بخش‌های مهم دیگر داستان فصل دوم The Last of Us اشاره کرد. در طول بازی The Last of Us Part II شاهد فلش‌بک‌هایی هستیم که بین بازی اول و دوم جریان دارند، اکنون مازن تائید کرده که این فلش‌بک‌ها در طول فصل دوم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تائید گنجانده شدن پرش زمانی بین دو بازی در فصل دوم، نشانه امیدوارکننده‌ای است که کریگ مازن و نیل دراکمن می‌خواهند فصل دوم این مجموعه تلویزیونی شبکه اچ‌بی‌او، مانند فصل اول به منبع اقتباس خود بسیار وفادار بماند. پیش از این، کریگ مازن تائید کرده بود که برای به تصویر کشیدن اتفاقات داستان بازی The Last of Us Part II به بیش از یک فصل نیاز است. بنابراین، با توجه به این صحبت‌ها می‌توان نتیجه گرفت که فصل دوم، تمام اتفاقات بازی دوم را پوشش نمی‌دهد و سازندگان برای ساخت یک فصل سوم نیز از همین حالا برنامه دارند.

هنوز اطلاعات بیشتری از زمان آغاز فیلمبرداری و پخش فصل دوم سریال The Last of Us نداریم، اما به نظر نمی‌رسد که طرفداران مجبور باشند مدت زمان زیادی را برای تماشای آن منتظر بمانند و احتمالا تا سال ۲۰۲۴ فصل دوم این مجموعه تلویزیونی روی آنتن خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا