برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دیالوگ های جوئل در بازی The Last of Us
1%
  • 0/10

تماشا کنید: بهترین دیالوگ های جوئل در بازی The Last of Us

ماجرای پدری غمگین

تماشا کنید: بهترین دیالوگ های جوئل در بازی The Last of Us ۳ ۲۸ دی ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

نقش جوئل در بازی The Last of Us بسیار مهم است و به بهانه پخش سریال اقتباسی این سری، قصد داریم تا به برخی از بهترین دبالوگ‌های او اشاره کنیم.

هنگامی که اولین بار بازی The Last of Us حدود ۱ دهه پیش برای کنسول پلی استیشن 3 عرضه شد، بسیاری از طرفداران آن را فراتر از نسل خود می‌دانستند و گیم پلی این بازی را یکی از بهترین‌ها می‌دانستند. با این وجود، جدای از گیم پلی هیجان‌انگیز و واقع‌گرایانه، این داستان The Last of Us است که نقطه قوت آن محسوب می‌شود؛ روایتی از مردی به نام جوئل (Joel) که پس از مرگ دخترش، سعی می‌کند تا با این غم بزرگ کنار بیاید، در حالی که دختر بچه دیگری به نام الی (Ellie) به کمک او نیاز دارد.

داستان زندگی جوئل، به عنوان کسی که به هیچکس اعتماد نمی‌کرده و برای زنده ماندن افراد بسیاری را کشته، فوق‌العاده دردناک و در عین حال جذاب است. با این وجود، نمی‌دانیم که آیا سازندگان سریال The Last of Us در شبکه HBO Max موفق می‌شوند تا همین روایت کاراکتر محبوب جوئل را در قالب اپیزودیک و به صورت لایو اکشن، به بهترین شکل ممکن به نمایش در بیاورند یا که نه.

با این حال، اکنون که رفته رفته به تاریخ پخش این سریال نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، بد نیست نگاهی به برخی از بهترین دیالوگ‌های شخصیت جوئل در سری بازی The Last of Us بیندازیم. هریک از سکانس‌های برتر و محبوب این کاراکتر، در ادامه مطلب توسط تیم سرگرمی زیرنویس شده و برای تماشا در اختیار شما قرار دارد، اما اگر هنوز این بازی قدیمی را تجربه نکرده‌اید، هشدار اسپویل را جدی بگیرید.

۷. «یا من باید خلاص می‌شدم یا اون»

داستان سری The Last of Us در کنار شخصیت‌پردازی جذاب کاراکترهای اصلی، بیشتر از هرچیز درباره زنده ماندن و دوام آوردن در جهانی است که به عصر نابودی رسیده و بخش زیادی از مردم در آن تبدیل به موجودات عجیب و غریب شده‌اند. حال این موضوع علاوه بر اینکه بازمانده‌ها را در مقابل مردگان متحرک قرار می‌دهد، آن‌ها را برای بقا در مقابل همدیگر هم قرار می‌دهد!

این اصل برای زنده ماندن را شخصیت جوئل حین داستان بازی The Last of Us به خوبی درک کرده و به همین دلیل نیز به کسی اعتماد نمی‌کند. به همین ترتیب نیز دیالوگ او در این ویدیو، نشان می‌دهد که برای زنده ماندن در چنین شرایطی، برخی اوقات لازم است تا فرد هرکاری را که می‌تواند انجام بدهد؛ حتی اگر به قیمت کشتن فردی دیگر باشد.

۶. «تو هیچ نمی‌دونی از دست دادن یعنی چی»

ابتدای بازی The Last of Us بدین شکل شروع می‌شود که ماجرای پخش شدن انگل آغاز شده و حین فرار از شلوغی‌ها، جوئل همراه با دخترش سارا (Sara) در حال رفتن است. اما یک سرباز جلوی آن‌ها را می‌گیرد و به دستور مافوق خود به آن‌ها شلیک می‌کند؛ موردی که در نهایت منجر به کشته شدن سارا می‌شود.

غم از دست دادن دختر کوچک در چنین شرایطی، جوئل را به شدت ناراحت می‌کند و به همین ترتیب نیز شاید وقتی او الی را می‌بیند، به یاد دختر خودش می‌افتد. با این حال، او هرگز تفاوت بین آن‌ها را فراموش نکرده و غم از دست دادن دخترش را تا ابد در قلب خود خواهد داشت؛ درست همانطور که در این ویدیو می‌بینید. جوئل مرگ دخترش را یک خط قرمز بزرگ می‌داند.

۵. «تولدت مبارک بچه‌جون»

صحبت از رابطه بین جوئل و الی هم که در میان باشد، پس از وقایع بازی The Last of Us 1 عملا حس پدر و دختری بین آن‌ها بیشتر می‌شود. این موضوع را حین داستان اصلی The Last of Us 2، بلکه در صحنه‌های فلش بک آن می‌توانید به خوبی مشاهده کنید.

در واقع جوئل ارزش بالایی برای الی قائل بود و دیده بودیم که چه کارهایی را برای حفظ جان او انجام می‌دهد. با این حال علاوه بر این موارد، جوئل همیشه سعی داشت تا الی را پس از ماجرایی که گذرانده بودند خوشحال نگه دارد؛ درست مثل همین ویدیو که در آن، جوئل یک نوار ضبط شده از گزارش ارسال آپولو ۱۱ به فضا را در اختیار الی قرار می‌دهد!

۴. «اگه خدا بهم یه شانس دیگه می‌داد، بازم همین کارو می‌کردم»

شاید بعد از سارا و تامی، کسی که باعث می‌شد تا جوئل خودش را برای نجات آن به دردسر بیندازد، الی باشد. در واقع جوئل چندین بار در ماجرای بازی The Last of Us و حتی بعد از آن سعی کرده بود تا همیشه الی را امن نگه دارد و از او مراقبت کند. او حتی برای این کار به خود الی دروغ گفته بود!

با این حال در این ویدیو می‌توانید ببینید پس از آنکه الی بابت دروغ سکانس پایانی TLoU 1 از دست جوئل عصبانی می‌شود، پاسخ جوئل چیزی است که شاید انتظارش را در آن زمان نداشتیم. او در جواب به خشم الی می‌گوید که اگر این قدرت به من اعطاء می‌شد تا دوباره به عقب برگردم، بارها و بارها همین کار (نجات الی و کشتن افراد بی‌گناه بابت آن) را تکرار می‌کردم!

۳. «تو باز میومدی سراغش!»

مارلین (Marlene) کسی بود که با جوئل قرار گذاشت تا از مصون بودن الی برای ساخت واکسن نجات بشریت استفاده کند. با این وجود، وقتی که او در حال نهایی‌سازی ساخت واکسن بود، جوئل به بیمارستان حمله کرد، همه را کشت، الی را برداشت و فرار کرد. اما در آخرین قدم، مارلین خود در مقابل جوئل ظاهر شد و به او گفت که هنوز هم می‌تواند کار درست (پس دادن الی و فرار) را انجام بدهد.

با این وجود، جوئل به او شلیک کرد تا مارلین زخمی و خونین نقش بر زمین شود. سپس وقتی که جوئل الی را در ماشین گذاشت تا فرار کند، برگشت تا کار مارلین را یکسره کند. هنگامی که مارلین از جوئل خواست تا او را نکشد و رحم کند، جوئل دیالوگ جالبی را گفت که اوج بی‌اعتمادی او به افراد را نشان می‌داد: «تو با هم سراغش میای!». این یعنی اگر مارلین زنده می‌ماند، ممکن بود برای گرفتن الی و ساخت واکسن، دوباره سراغ آن‌ها بیاید و جوئل این موقعیت را برای همیشه از زندگی الی حذف کرد.

۲. «دختر عزیزم..»

در دورانی که جوئل آسیب دیده بود، الی مجبور شد تا ماجراجویی دیگری را به تنهایی برای زنده ماندن شروع کند که در قالب یک بسته الحاقی، برای بازی The Last of Us عرضه شده بود. با این حال، حین این روایت کوتاه، می‌بینیم که الی با افرادی ابتدا همکاری کرده و سپس توسط آن‌ها به دردسر می‌افتد؛ تا جایی که او را زندانی می‌کنند و فردی قصد دارد تا او را اذیت کند.

با این حال درست هنگامی که الی با این فرد مواجه می‌شود، در بخشی از داستان بازی او را با یک قمه که روی زمین افتاده بود، به طرز وحشیانه‌ای و از روی عصبانیت می‌کشد. این در حالی است که پس از این کار، جوئل پیدا می‌شود و او را در آغوش می‌گیرد؛ تنها کاری که در آن لحظه می‌توانست الی را آرام کند.

۱. «هر اتفاقیم که بیوفته، باید چیزیو پیدا کنیم که براش بجنگیم»

هنگامی که در پایان داستان بازی The Last of Us جوئل به الی درباره وقایع نجات او و کشتن افراد حاضر در بیمارستان دروغ می‌گوید، باور این ماجرا برای الی سخت است. به همین دلیل نیز رفتار عجیبی را از خود نشان می‌دهد و جوئل سعی می‌کند تا نگرانی او را با این دیالوگ رفع کند. او پس از شنیدن داستان رایلی (Riley) و الی و تبدیل شدن دوست او به زامبی، اظهار می‌کند که این وقایع هرگز تقصیر الی نیست و در اصل بقا، آن‌ها همیشه باید به دنبال هدفی باشند که برای آن می‌جنگند تا زنده و امیدوار بمانند.

این موارد از بهترین دیالوگ‌ها و صحنه‌های شخصیت جوئل بودند که در این مطلب برای شما با زیرنویس فارسی ارائه کردیم. اما آیا سکانس یا دیالوگ بهتری از جوئل در بازی The Last of Us به خاطر دارید که در این لیست وجود نداشته باشد؟ نظرت خود را با ما در میان بگذارید!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments