داستان الی در The Last of Us 3

داستان الی در The Last of Us 3 به کجا ختم خواهد شد؟

آیا جوئل آینه عبرت الی می‌شود؟

با نزدیکی هر چه بیشتر به تاریخ اکران سریال The Last of Us، توجه پیرامون بازی ویدیویی این فرنچایز نیز بیشتر شده و بسیاری منتظر اخبار رسمی درباره نسخه سوم آن هستند. حال پرسش ما این بوده که داستان الی در The Last of Us 3 به کجا ختم می‌شود؟ باید منتظر چه اتفاقاتی در زندگی او باشیم؟

به تازگی شایعات متعددی پیرامون نسخه سوم سری بازی The Last of Us شکل گرفته و یکی از پرسش‌هایی که ذهن طرفداران را مشغول کرده، این است که داستان الی (Ellie) پس از اتفاقات بازی The Last of Us Part 2 به کجا ختم می‌شود؟ سری بازی د لست آف آس به طور کلی مملو از مرگ و غم است و نباید احتمال از دست دادن الی و به پایان رسیدن داستان او را نادیده گرفت. شاید این اتفاق بیش از حد برای ما ناگوار باشد، اما می‌تواند به بهبود روند کلی داستان این سری بازی کمک کند.

استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) طی ماه‌های اخیر توجه بسیار زیادی به فرنچایز د لست آف آس داشته و نباید تعجب کرد اگر شایعات مربوط به نسخه سوم این سری بازی به واقعیت بدل شوند. علاوه بر آن، ما به زودی شاهد اکران سریال The Last of Us با همکاری شبکه HBO و پس از آن انتشار بازی The Last of Us Part 1 در رایانه شخصی خواهیم بود. گرچه به گفته کارگردانان سریال، داستان نقل شده در آن به شدت به سری بازی و کمیک‌ها وفادار بوده، باید منتظر برخی جزئیات جدید نیز در آن باشیم.

آیا داستان الی در The Last of Us به پایان رسیده است؟

در دنیای ویدیو گیم، حضور شخصیتی برای سال‌های متوالی و پشت سر گذاشتن ماجراجویی پس از ماجراجویی در یک سری بازی بسیار عادی است. چنین رویدادی را می‌توان در یکی از سری بازی‌های استودیو ناتی داگ، یعنی Crash Bandicoot شاهد بود که شخصیت کراش (Crash) به نحوی در برابر مرگ ایمن است. اما از آنجایی که سری بازی The Last of Us در کنار حقه‌های هالیوودی، پیوندی عجیب با دنیای حقیقی ما دارد، از چنین ویژگی برخوردار نیست. ما در آخرین نسخه از این سری بازی شاهد مرگ دردناک شخصیت اصلی نسخه اول بازی یعنی جوئل (Joel) بودیم. در دنیای د لست آف آس، افراد هر ثانیه با خطرات متفاوت و نتایج اعمال خوب و بد خود روبه رو می‌شوند!

کاربران و طرفداران بسیاری از لحاظ عاطفی به شخصیت الی دل بسته و این موضوع را کسانی که هر دو نسخه را در زمان انتشار تجربه کرده‌اند بیشتر متوجه می‌شوند. شخصیت الی در ابتدا دختری ۱۴ ساله بود که در نسخه دوم به عنوانی انسانی بالغ با دینا (Dina) تشکیل خانواده داد. اما الی مانند جوئل یک خصیصه اخلاقی داشته که معمولا به ضرر او بوده است. این خصیصه بخشش در زمان مبارزه است. الی تمام مدت از میان گروه‌های مختلف عبور کرده و نیروهای آن‌ها را برای رسیدن به هدف خود از بین برده، اما زمانی که باید کار اصلی خود را به پایان برساند، از همه چیز دست کشیده و بخشنگی خود را نشان می‌دهد. جوئل نیز چنین رویه‌ای را پیش گرفت و در پایان، اجسادی که در گذشته او بر زمین افتاده بودند، گلوی او را گرفتند! این اتفاق برای الی نیز می‌تواند رخ دهد.

اگر واقع بین باشیم، دیر یا زود الی نیز باید مانند جوئل پاسخ تمام اعمال خود را بدهد. با این حال ممکن است مرگ او به اندازه مرگ جوئل دردناک و خون آلود نباشد. دردناکی مرگ جوئل باعث شد ابی (Abby) در ابتدای بازی The Last of Us Part 2 یکی از شرورترین و منفورترین شخصیت‌های منفی تاریخ ویدیو گیم و سپس شخصیت اصلی دوم بازی The Last of Us Part 2 یا به عبارتی Deuteragonist لقب بگیرد که دل بسیاری را به دست آورد.

ما عقیده داریم که داستان الی می‌تواند با فداکاری و رستگاری به پایان برسد. داستان او می‌تواند در عوض کش آمدن و هرگز به پایان نرسیدن که مسیر زندگی او را تا حدی از واقعیت دور کرده، با فداکاری در راه یکی از عزیزان خود، مثلا دینا به پایان برسد تا ما در کنار غمی بزرگ، احساس رهایی نیز در نسخه سوم این سری بازی داشته باشیم.

سری بازی The Last of Us در تغییر شخصیت اصلی ماهر است!

در هر دو نسخه از سری بازی The Last of Us، ما به کنترل چندین شخصیت مختلف پرداخته‌ایم. در ابتدای نسخه اول، ما به عنوان سارا (Sarah)، دختر جوئل، بازی کرده و سپس به کنترل جوئل و در بخشی کوتاه از بازی به کنترل الی می‌پردازیم. نسخه دوم بازی با استفاده از همین روش ما را به ترتیب در قالب جوئل، الی و ابی جای می‌دهد. این تغییر شخصیت در بازی‌های The Last of Us به خوبی طراحی شده و در حالی که بسیار شوکه کننده هستند، به زیبایی هر چه تمام‌تر به پیشروی داستان بازی کمک کرده و ما را از زاویه دیدهای مختلف با این دنیای عظیم آشنا می‌کند.

در همین راستا، به پایان رساندن داستان شخصیت الی سبب بازگشایی درها برای حضور شخصیت‌های جدید می‌شود. تغییر شخصیت اصلی و البته شخصیت پردازی بی نظیر و تک این سری بازی در گذشته این زمینه را نیز به خوبی فراهم کرده است. برای مثال ما گروه ابی و لو (Lev) را در اختیار داریم که به دنبال گروه فایرفلایز (Fireflies) می‌گردند و این احتمال نیز وجود دارد که پس از مرگ الی، داستان حول محور جی جی (JJ) پسر دینا و جسی (Jesse) بگردد.

در زمان انتشار این مطلب هیچ خبر رسمی از نسخه سوم سری بازی The Last of Us به انتشار نرسیده و تمام مطلبی که مطالعه کردید، برگرفته از نظر کاربران و صاحب نظران است. بازی The Last of Us Part 2 پرسش‌های بسیاری را با پاسخ‌های بی نظیر به ثمر نشاند، اما پرسش‌های بیشتری در ذهن طرفداران شکل گرفته که نیازمند پاسخ هستند. نسخه سوم از این سری بازی می‌تواند سرنوشت بشریت را در کنار سرنوشت الی به ما نشان دهد.

بازی The Last of Us Part 1 در حال حاضر برای تجربه در پلی استیشن ۵ و بازی The Last of Us Part 2 در کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ قابل تجربه است. نظر شما درباره داستان الی در The Last of Us 3 چیست؟ گمان دارید زندگی این شخصیت مانند جوئل به پایان رسیده یا باید منتظر ماجراجویی دیگری از سوی او باشیم؟ منتظر نظرات شما هستیم.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا