شخصیت های سریال The Last of Us

مقایسه شخصیت های سریال The Last of Us با شخصیت های بازی ویدیویی

بازیگرانی قدرتمند برای فرنچایزی قدرتمند؛ مسیر HBO درست است!

شخصیت های سریال The Last of Us تقریبا به طور کامل مشخص شده‌اند. از همین رو قصد داریم نگاهی جامع به تمام شخصیت‌های این سریال و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن‌ها با شخصیت‌های حاضر در سری بازی The Last of Us داشته باشیم.

معرفی سریال اقتباسی The Last of Us توسط شبکه HBO، طرفداران دنیای بازی‌های ویدیویی و بیش از همه طرفداران سونی و پلی استیشن را غافلگیر کرد و البته نا گفته نماند که سبب نارضایتی بسیاری از طرفداران شد. دیل عمده نارضایتی طرفداران از معرفی این سریال، عملکرد ضعیف سریال‌های اقتباسی از بازی‌های ویدیویی طی تاریخ است و همین موضوع طرفداران زیادی را از این سریال، پیش از حتی اکران قسمت ابتدایی نا امید کرده است.

البته به این موضوع نیز باید اشاره داشت که کارگردان این سری بازی محبوب یعنی نیل دراکمن (Neil Druckmann) یکی از دست اندار کاران ارشد این سریال بوده که به ما وعده سریالی خارق العاده را داده است. به گفته او، ارکان اصلی بازی‌های The Last of Us در سریال نیز دیده شده و بخش بزرگی از آن را باید مدیون HBO باشیم. موضوع دیگری که طرفداران را مردد کرده، بازیگران این سریال است که قصد داریم در این مطلب نگاهی عمیق به تمام آن‌ها، در کنار همان شخصیت‌ها در این سری بازی داشته باشیم.

شخصیت های سریال The Last of Us چه تفاوتی با شخصیت های بازی‌های The Last of Us خواهند داشت؟

به گفته دست اندر کاران، سریال تلاش کرده تا شخصیت های سریال The Last of Us را از هر نظر که فکرش را بکنید به شخصیت‌های این سری بازی نزدیک نگه دارد. آن‌ها همچنین اعلام کردند تمرکز بسیار بالایی بر شخصیت‌های اصلی این سریال قرار داده و تلاش داشته‌اند بهترین شخصیت‌های ممکن را انتخاب کنند. منظور ما از شخصیت‌های اصلی بدون شک شخصیت‌های الی (Ellie) و جوئل (Joel) بوده که هر طرفداری به خوبی آن‌ها را می‌شناسد.

همانطور که می‌دانید، انتخاب بازیگران برای ایفای نقش‌ها، به خصوص نقش‌هایی که کاربران با آن‌ها آشنا هستند به شدت سخت است. بازیگران انتخاب شده نه تنها باید از لحاظ فیزیکی به شخصیت‌های درون بازی نزدیک باشند، بلکه خصوصیات اخلاقی آن‌ها نقشی مهم در سریال ایفا کرده که صد در صد باید در نظر گرفته شود. در ادامه قصد داریم تمام شخصیت‌های معرفی شده سریال The Last of Us را با شخصیت‌های آن‌ها در سری بازی The Last of Us مقایسه کنیم.

پدرو پاسکال در نقش جوئل میلر

به باور ما پدرو پاسکال (Pedro Pascal) یکی از بهترین بازیگران برای ایفای نقش جوئل بوده و این ستاره سریال محبوب The Game of Thrones از جوانب بسیاری با جوئل اشتراک دارد. او در فیلم سینمایی مهمی Wonder Woman و سریال‌هایی مهم چون The Mandolorian و Narcos ایفای نقش فوق العاده موفقی داشته و نه از نظر فیزیکی، بلکه از لحاظ خصوصیات اخلاقی نیز می‌تواند در نقش جوئل به خوبی بدرخشد.

بلا رمزی در نقش الی ویلیامز

بلا رمزی (Bella Ramsey) با ایفای نقش خارق العاده خود در سریال The Game of Thrones مانند پدرو پاسکال، همه را در سن نوجوانی شگفت زده کرد و در حالی که بسیاری باور دارند او از لحاظ فیزیکی فاصله بسیاری با شخصیت الی دارد، از لحاظ بازیگری هیچ خرده‌ای نمی‌توان به او گرفت و همین موضوع او را بازیگری مناسب برای ایفای نقش الی در سریال The Last of Us کرده است. نا گفته نماند که فعالان سینما و تلویزیون باور دارند او قدرت رفتار کردن به عنوان الی را دارا بوده و نباید در این موضوع تردیدی داشت. حال باید منتظر ماند و در نهایت به تماشای رابطه پدر و دختری میان بلا رمزی و پدرو پاسکال در مسیر سختشان نشست.

آنا ترو در نقش تس سرووپولس

قاچاقچی خبره و هم دست جوئل، تس (Tess)، می‌تواند نقشی اساسی در سریال د لست آف آس داشته باشد و یکی از دلایل این گفته ما، انتظاری است که کاربران از رابطه میان او و دیگر شخصیت اصلی این سریال یعنی جوئل دارند. ما کنجکاویم که بیش از پیش از ارتباط تس و جوئل بدانیم و فکر می‌کنیم آنا ترو (Anna Torv) بهترین شخصیت برای ایفای نقش تس است. ترو از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به شخصیت تس داشته و باید دید چگونه می‌تواند رفتار عجیب و سفت و سخت تس را در سریال بازسازی کند. یکی از نقاط حساسی که بسیار منتظرش هستیم، لحظه تصمیم گیری توسط او برای بقای بشریت است.

گابریل لونا در نقش تامی میلر

برادر کوچک‌تر جوئل، تامی (Tommy) دیگر بازمانده خانواده میلر پس از اتفاقات اولیه است. در داستان اصلی که ما پیش‌تر تجربه کرده‌ایم، تامی به دنبال چیزی فراتر از بقا بوده و پس از پیوستن به گروه فایرفلایز (Fireflies)، در برابر نیروهای امنیتی کشور آمریکا به مبارزه پرداخته و تلاش دارد جلوی سرکوب مردم توسط آن‌ها را بگیرد. انتظار می‌رود تامی حاضر در سریال The Last of Us به سبب بازیگری توسط گابریل لونا (Gabriel Luna) ظاهری جوان‌تر نسبت به بازی داشته باشد، با این حال نباید قدرت بازیگری لونا را دست کم گرفت. همسر تامی، ماریا (Maria) نیز در این سریال حضور داشته، با این حال هنوز خبری از بازیگر این نقش به انتشار نرسیده است.

نیک آفرمن در نقش بیل

چه کسی بهتری از بازیگر نقش ران سوانسون (Ron Swanson) در سیت‌کام Parks and Recreation برای ایفای نقش بازمانده‌ای خود درگیر می‌شناسید؟ نیک آفرمن (Nick Offerman) بدون شک یکی از جذاب‌ترین بازیگران انتخاب شده برای سریال The Last of Us است که در قامت بیل (Bill) ایفای نقش می‌کند. بیل به دلیل اتفاقات رخ داده طی سال‌های اخیر شخصیتی مغمین و عجیب به خود گرفته است. یکی از این اتفاقات، خودکشی یکی از عزیزان او فرانک (Frank) پس از ابتلا بوده که می‌تواند اثری اساسی در تمام سریال داشته باشد و شخصیت مرموز و جذاب بیل را بیش از پیش برای ما تشریح یا شاید مرموزتر کند!

مرل دندریج در نقش مارلین

دیگر انتخاب جذاب برای بازیگران سریال، مرل دندریج (Merle Dandridge) به عنوان شخصیت مارلین (Marlene) است. دندریج صدا گذار همین شخصیت در سری بازی The Last of Us نیز بوده و پس از معرفی به عنوان مارلین در سریال، با استقبال شدید طرفداران روبه رو شد. شخصیتی که توسط جوئل با نام ملکه کرم‌های شب تاب (Queen Firefly) شناخته می‌شود، می‌تواند با ارائه شخصیت و ظاهر کاملا مشابه به سری بازی د لست آف آس، طرفداران را خوشحال کند.

لامار جانسون در نقش هنری

هنری (Henry) شخصیتی تراژیک بود که در نسخه اول بازی برای مدتی نه چندان طولانی هم سفر الی و جوئل شد. او و برادرش سم (Sam) در مدت زمانی کوتاه چیزهای زیادی به الی و جوئل یاد دادند. آن‌ها به عبارتی آینده‌ای که ممکن است برای این دو شخص نیز رخ دهد را به تصویر کشیدند. تلاش برای نجات جان عزیزترین شخص زندگی و در نهایت از دست دادن آن شخص می‌تواند شما را به سوی اعمالی کشنده و نا بخشودنی سوق دهد! به دید طرفداران، لامار جانسون (Lamar Johnson) بازیگری مناسب برای ایفای نقش هنری بوده، با این حال حضور احتمالا کوتاه مدت او، سبب شده نظرات عمیقی درباره این شخصیت و بازیگرش انتشار نیابد.

کیوون وودارد در نقش سم

سم (Sam) برادر هنری است. اگر این دو شخص با اتفاقاتی مشابه با بازی روبه رو شوند، باید منتظر صحنه‌هایی دراماتیک باشیم. صحنه‌هایی که از آن‌ها می‌گوییم، می‌توانند ما را به یاد سریال The Walking Dead بیاندازند. سم و هنری پتانسیل اختصاص دادن چندین قسمت از سریال به خود را دارند. متاسفانه شناخت ما از بازیگر شخصیت سم یعنی کیوون وودارد (Keivonn Woodard) کم بوده و نمی‌توان درباره او نظری داد!

استورم رید در نقش رایلی آبل

به احتمال بسیار زیاد شما استورم رید (Storm Reid) را از دیگر سریال HBO یعنی Euphoria بشناسید. رایلی (Riley) شخصیتی بسیار مهم در زندگی الی بوده و فهم بیشتر از زندگی رایلی و رابطه میان او و الی، می‌تواند داستان ما را جذاب‌تر است پیش کند. ما امید داریم حضور پررنگی از رایلی در سریال داشته باشیم تا گذشته دنیای The Last of Us بیشتر برای ما روشن شود. استورم رید بازیگری بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند شخصی مناسب برای ایفای نقش رایلی باشد که اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد.

جفری پیرس در نقش پری

شخصیت پری (Perry) یکی از شخصیت‌های اوریجینال سریال بوده که ما پیش‌تر شاهد حضور او در دنیای The Last of Us نبوده‌ایم. ماهیت اصلی شخصیت پری مشخص نبوده، اما با توجه به اطلاعات انتشار یافته او شخصیتی شورشی است که برخی اتفاقات رخ داده در مناطق قرنطینه به او مربوط می‌شوند. لازم به ذکر است که جفری پیرس (Jeffrey Pierce) صدا گذار شخصیت تامی در سری بازی The Last of Us بوده و آشنایی خوبی با دنیای د لست آف آس دارد. همین موضوع می‌تواند او را تبدیل به شخصیتی جذاب و مهم در سریال تلویزیونی د لست آف آس کند.

دیگر شخصیت‌ها

در این بخش به شخصیت‌هایی می‌پردازیم که اطلاعات کمی درباره بازیگر و شخصیت درون سریال آن‌ها وجود دارد. نا گفته نماند که این شخصیت‌ها کاملا جدید بوده و پیش‌تر جایی در دنیای The Last of Us نداشته‌اند.

گراهام گرین (Graham Greene) در نقش مارلون (Marlon) ایفای نقش می‌کند. مارلون شخصیتی جدید است که با همسر خود فلورانس (Florence) با بازیگری الین مایلز (Elaine Miles) در طبیعت ایالت وایومینگ زندگی می‌کنند.

ملانی لینسکی (Melanie Lynskey) در نقش شخصیتی با نام کیتلین (Kathleen) ایفای نقش کرده که رهبری انقلابی در کانزاس سیتی است.

صدا گذار شخصیت جوئل در سری بازی The Last of Us یعنی تروی بیکر (Troy Baker) و صدا گذار شخصیت الی یعنی اشلی جانسون (Ashley Johnson)، به همراه روتینا وسلی (Rutina Wesley) و برد لیلند (Brad Leyland) از جمله بازیگران سریال هستند که نقش آن‌ها به طور دقیق مشخص نشده است.

باید گفت بازیگران حاضر در سریال The Last of Us فاصله بسیار کمی با شخصیت‌های بازی داشته و تعدادی از آن‌ها به طور مستقیم با این سری بازی در ارتباط بوده‌اند. با این حال تا زمان اکران سریال نمی‌توان به طور کامل آن‌ها را بررسی کرد. البته نباید قدرت بیش از حد تیم HBO، کریگ مزین (Craig Mazin) و نیل دراکمن را دست کم گرفت. ما امید داریم که سریالی در خور نام The Last of Us ارائه شود. نظر شما درباره شخصیت های سریال The Last of Us چیست؟ فکر می‌کنید بازیگران انتخاب شده برای این سریال می‌توانند موفقیتی مانند سری بازی The Last of Us را به دست بیاورند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

4.6 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا