تریلر سریال The Last of Us

تریلر سریال The Last of Us به همراه بررسی تمام نکات و ایستراگ‌ها

زیبا، چشم نواز، کامل و مهم‌تر از همه وفادار!

بالاخره اولین تریلر سریال The Last of Us به انتشار رسید و باید بگوییم که به شدت پر بار بود. در این مطلب قصد داریم در کنار تماشای تریلر، نگاهی عمیق به تمام نکات و ایستراگ‌های گنجانده شده در این تریلر بسیار خوش ساخت داشته باشیم.

روز گذشته اولین تریلر رسمی سریال The Last of Us توسط شبکه HBO منتشر شد و همانطور که انتظار می‌رفت، تعداد بسیار بالایی از ایستراگ‌ها از سری بازی The Last of Us در آن مشاهده شد که تماشا و بررسی آن‌ها خالی از لطف نیست. پیش از آغاز پرداختن به تمامی نکات این تریلر، نگاهی به خود تریلر داشته باشیم. از این نکته نباید غافل شد که روز ۲۶ سپتامبر روز The Last of Us نامگذاری شده است و این روز در حقیقت همان روزی است که بیماری قارچی در دنیای د لست آف آس شیوع پیدا کرده و زندگی عادی مردم را مختل می‌کند.

سریال اقتباسی The Last of Us اولین مرتبه در سال ۲۰۲۰ به کارگردانی کریگ مزین (Craig Mazin)، کارگردان سریال پر طرفدار و تحسین شده Chernobyl و البته نیل دراکمن (Neil Druckmann) کارگردان محبوب سری بازی محبوب The Last of Us توسط شبکه تلویزیونی HBO معرفی شد. بدون شک حضور دراکمن به عنوان یکی از کارگردانان این سریال، دلیل اصلی وفاداری بیش از حد تریلر و احتمال زیاد تمام سریال به بازی‌های The Last of Us است که همه آن‌ها برگرفته از شوق و علاقه او به دنیای ساخته شود توسط خود و بروس استرلی (Bruce Straley) است.

شما در ثانیه به ثانیه این تریلر شاهد وفاداری آن به اصل بازی هستید و همچنین این تریلر ما را به این باور رساند که مراحل کمی از توسعه سریال به پایان رسیده است چون تریلر به طور کامل مربوط به بخش‌های اولیه نسخه ابتدایی بازی بوده و چیزی برای ارائه از بخش‌های وسط یا پایان بازی در اختیار نداشت. در حدود یک سال پیش، اولین عکس‌ها از شخصیت الی (Ellie) و جوئل (Joel) در سریال The Last of Us انتشار یافتند و طی همان عکس‌ها می‌توانستید وفاداری این سریال به بازی را از طریق لباس‌های مشابه هر دو شخصیت به لباس‌های آن‌ها در بازی درک کنید. تریلر سریال البته به خوبی جزئیات را به نمایش گذاشت و شاهد بسیاری شخصیت‌های آشنای بازی در آن بودیم.

تریلر سریال The Last of Us تنها به الی و جوئل ختم نشد و در کنار پرداختن به برخی دیگر از شخصیت‌های اصلی داستان ما، گذری به بسیاری مکان‌ها و البته موجودات زامبی مانند دیده شده در سری بازی د لست آف آس نیز داشت. تمام این‌ها اشاره به وفاداری بیش از حد سریال The Last of Us به سری بازی محبوب ما دارند. حال که به تمام این نکات کلی پرداختیم، قصد داریم نگاهی ویژه و عمیق به جزئیات و ایستراگ‌های تریلر این سریال داشته باشیم.

حضور سارا و جوئل از صحنه‌های ابتدایی بازی The Last of Us

صحنه‌های ابتدایی نسخه اول بازی The Last of Us، جوئل و دختر او سارا (Sarah) را در کنار برادر جوئل یعنی تامی (Tommy) به نمایش می‌گذارند که تلاش دارند از شهر آستین در ایالت تگزاس، پس از شیوع همگانی بیماری فرار کنند. تریلر به نمایش درآمده صحنه‌هایی کاملا مشابه صحنه‌های ابتدایی بازی را به نمایش می‌گذارد که البته با برخی افکت‌های تلویزیونی نیز همراه است و از جمله آن‌ها می‌توان به سقوط و انفجار هواپیما در پس زمینه اشاره داشت. ما بخش عمده این داستان را در بازی از چشم شخصیت سارا تماشا می‌کنیم و در تریلر نیز به این موضوع و نشستن سارا بر صندلی‌های ماشین تامی اشاره مستقیم می‌شود. این تریلر به شدت با اتفاقات بازی همسو است. علاوه بر آن، ما صحنه معروف و به شدت غم انگیز بغل کردن سارا توسط جوئل در حالی که از افراد آلوده فرار می‌کنند را تماشا می‌کنیم و باید بار دیگر در سریال شاهد مرگ سارا و سرازیر شدن اشک‌هایمان باشیم! با تمام این اوصاف، نباید از این نکته منفی غافل شد که موهای سارا در بازی به رنگ طلایی بوده و در تریلر سریال، رنگ موهای او سیاه است!

این پایان داستان ما در این بخش نیست. زمانی که جوئل، تامی و سارا در حال فرار کردن از افراد آلوده در مرکز شهر آستین هستند، ما می‌توانیم به وضوع تن صدای بالا و وحشت زده افراد را بشنویم و این تن صدا دقیقا همان چیزی است که در بازی تجربه کرده و توسط آن به شدت مضطرب شده و در جریان اتفاقات شوم این بازی قرار گرفته‌ایم. در این بخش ایستراگی کامل واضح را نیز تماشا کردیم. در دومین صحنه حضور جوئل، دوربین ما به سوی دستان جوئل رفته و در همین حین ساعت شکسته او را می‌بینیم که در ابتدای بازی سارا، دخترش، به عنوان هدیه تولد به او داده است و جوئل تمام مدت آن را می‌پوشد.

نماد گروه Fireflies و رئیس آن‌ها

یکی از معروف‌ترین نمادها در سری بازی د لس آف آس، نماد گروه فایرفلایز (Fireflies به معنای کرم‌های شب تاب) است که در این تریلر تماشا می‌کنیم. گروه فایرفلایز در حقیقت گروهکی انقلابی بوده که قصد دارد شرایط را با جمع آوری نیروها و تحقیق به لطف آن‌ها، به حالت عادی باز گرداند. زمانی که ما نماد فایرفلایز را تماشا می‌کنیم، رهبر این گروه مارلن (Marlene) نیز در صحنه ظاهر می‌شود و اگر نسخه ابتدایی The Last of Us را تجربه کرده باشید، می‌دانید که او یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های بازی است. بازیگر شخصیت مارلن، مرل دندریج (Merle Dandridge) است که طی مراحل ساخت بازی نیز حضور داشته است. این موضوع که مرل دندریج نه تنها در بازی، بلکه در سریال حضور دارد، ایستراگ جالب توجه دیگری است. ما همچنین شاهد زخم روی شکم مارلن هستیم که یکی از معروف‌ترین جزئیات بازی بوده و در همان بدو آشنایی با مارلن در بازی از آن مطلع می‌شویم.

سفر جوئل، الی و تس در بوستون

دیگر صحنه‌‌ای که از وفاداری سریال به بازی می‌گوید، صحنه سفر جوئل، الی و تس (Tess) در شهر بوستون است که بدون شک بسیاری از شما آن را به خاطر دارید. این بخش از بازی، از شما می‌خواهد تا به عنوان جوئل و به کمک تس، الی را از شهر خارج کنید که شما را به شهر بوستون، خارج از منطقه قرنطینه می‌برد. شهر بوستون که حالا مغلوب طبیعت شده، منزلگاه موجودات معروف بازی یعنی کلیکرها (Cilcker) و رانر‌ها (Runner) است. تریلر به ما استرس این سه شخصیت اصلی بازی و تلاش آن‌ها برای فرار از کلیکرها را نشان می‌دهد. پایان این بخش از تریلر فرا نرسیده و ما شاهد آسمان خراش‌هایی تخریب شده هستیم که یکی از مهم‌ترین مکان‌های حاضر در بازی بوده و این آسمان خراش‌ها یکی دیگر از ایستراگ‌های تریلر هستند.

صدای شخصیت تس در سریال بسیار شبیه به صداگذار او در بازی است!

صدای شخصیت‌های در تریلر سریال The Last of Us یکی دیگر از نکات بسیار مهم این تریلر بود. صدایی که در اکثر تریلر در کنار آهنگ زیبای Alone and Forsaken (تنها و طرد شده) از هنک ویلیامز (Hank Williams) می‌شنویم، صدای شخصیت تس است که از اعمال جوئل برای زنده نگه داشتن الی می‌گوید. صدا و تن صدای تس در تریلر به شدت شبیه به صدای این شخصیت در بازی د لست آف آس، چندین لحظه پیش از ترک کردن الی و جوئل به دلیل گزیده شده توسط کلیکرها یا رانرها است! گرچه پیام پخش شده تا حد قابل توجهی نسبت به پیام او در بازی گسترش یافته، اما مانند بازی از اعتماد او به جوئل، الی و مسیر آن‌ها می‌گوید.

رویارویی جوئل و الی با بیل

یکی دیگر از شخصیت‌های به نمایش درآمده از بازی در تریلر، شخصیت بیل (Bill) به بازیگری نیک آفرمن (Nick Offerman) است. در بازی ما با بازمانده‌ای با همین نام روبه رو می‌شویم که به الی و جوئل با قرض دادن ماشینی کمک کرده و آن‌ها را راهی می‌کند. ما طی تریلر بیل را در حال بررسی چند دوربین مدار بسته و البته نشانه رفتن اسلحه به سوی جوئل می‌بینیم. شخصیت بیل در بازی به عنوان شخصیتی فوق العاده نگران و مضطرب روایت شده که سبب تنها زندگی کرده او شده است و ما دقیقا شاهد چنین ویژگی‌های شخصیتی از او در تریلر نیز هستیم.

رابطه رایلی و الی

این موضوع عیان است که سریال The Last of Us، گذری به گذشته الی و رابطه او با رایلی (Riley) به بازیگری استورم رید (Storm Reid) خواهد داشت. ما شخصیت رایلی را در بسته الحاقی Left Behind شناختیم، با این حال باید شاهد حضور او در داستان اصلی سریال باشیم. با توجه به تریلر به نمایش درآمده و البته طبیعت سریال‌های تلویزیونی، داستان زندگی الی و رایلی بر خلاف بازی The Last of Us، بخشی کلیدی از داستان سریال خواهد بود.

ما در تریلر شاهد سواری الی و رایلی بر چرخ فلک هستیم که اشاره مستقیم به شوخی‌های الی و رایلی اطراف یک چرخ فلک در بازی دارد. همین موضوع ما را متوجه می‌کند که رایلی نقشی پر رنگ‌تر در سریال The Last of Us نسبت به بازی The Last of Us خواهد داشت و در حقیقت برای کارگردانان سریال، از اهمیتی ویژه برخوردار است. اگر بسته الحاقی Left Behind را تجربه کرده باشید، می‌دانید که این بسته الحاقی پیش از داستان اصلی بازی رخ داده و باید دید کارگردانان سریال چگونه این موضوع را مدیریت خواهند کرد.

الی و جوئل در فصل زمستان

آخرین صحنه‌های به نمایش درآمده در تریلر سریال The Last of Us، نگاهی به فصل زمستان در این دنیا دارد. ما در تریلر شاهد صحنه‌ای هستیم که جوئل سر الی را در حالی در دستان خود گرفته که الی از خون پوشیده شده است. این صحنه به طور مستقیم از بازی برگرفته شده، با این حال مقداری تغییر به خود دیده است و این صحنه در حقیقت صحنه‌ای است که سبب تغییر رابطه الی و جوئل از دو همراه و همکار به پدر و دختر می‌شود! در این صحنه به نحوی جوئل، الی را برای اولین مرتبه به عنوان دختر خود پذیرفته و شک نداریم این بخش در سریال بسیار حائز اهمیت بوده و نمایش خوب آن می‌تواند آینده سریال را تضمین کند.

موسیقی پخش شده در تریلر سریال The Last of Us

پیش‌تر در همین مطلب به موسیقی پخش شده در تریلر سریال The Last of Us اشاره شد. این موسیقی که Alone and Forsaken نام داشته، سال ۱۹۵۱ توسط هنک ویلیامز خوانده شده است. اما چرا این موسیقی برای ما اهمیت دارد؟ اگر شما تریلر اولیه بازی The Last of Us در مراسم گیمزکام سال ۲۰۱۲ را تماشا کنید، متوجه می‌شوید که الی یک نوار کاست را به جوئل می‌دهد و این نوار کاست دقیقا حاوی همین موسیقی بوده و با آغاز موسیقی، بخش اصلی تریلر بازی نیز آغاز می‌شود.

این پایان ماجرا نبوده و ما در بازی نیز به این موسیقی گوش می‌دهیم. زمانی که الی و جوئل در حال سفر به شهر پیتسبرگ هستند و با گروهی از مزدوران روبه رو می‌شوند، این موسیقی پخش می‌شود. طی تریلر سریال، این موسیقی مقداری تغییر یافته و بر بخش «Please hold to my hand» به معنای «لطفا دست مرا نگه دار» را چندین مرتبه در پایان تریلر تکرار می‌کند. این بخش از موسیقی به خدا اشاره داشته و در حقیقت خواننده از خدا طلب می‌کند او را از تنهایی، پس از جدایی از همدمش نجات دهد. این موسیقی در حالی که یک ایستراگ قدیمی در دنیای د لست آف آس است، به مضمون نا امیدی و بدبختی آن نیز اشاره دارد!

ما باور داریم که این موسیقی یکی از بهترین موسیقی‌ها برای تعریف کردن دنیای د لست آف آس است. اگر به تجربه این سری بازی پرداخته باشید، می‌دانید که هیچ روزنه امیدی در این بازی وجود نداشته و ما در حال کاوش و کنکاش و بقا در بدترین دوره بشریت هستیم. ما می‌توانیم این رخداد را بهتر از هرکسی در شخصیت جوئل پیدا کنیم. او در حالی که شخصیت اصلی بازی است، آدم خوبی نیست. همانطور که داستان این بازی برای ما شرح می‌دهد، جوئل کارهای بد بسیاری انجام داده و الی در حقیقت آخرین تلاش او برای رستگاری و نجات بشریت است. اما با تمام این‌ها، او چندان به رستگاری نرسیده و برای نجات الی، زندگی افراد بسیاری را نابود می‌کند.

همین موضوع، موسیقی بی نظیر Alone and Forsaken را برای این بازی مناسب می‌کند. این موسیقی از هنک ویلیامز به مردی اشاره داشته که معشوقه خود را از دست داده و هیچگونه امیدی به زندگی ندارد و در حقیقت به دنبال رستگاری پایانی با پیوستن به خدا است. ما در بخش پایانی تریلر با بخش «Oh, Please understand» در موسیقی روبه رو می‌شویم که به معنی «لطفا متوجه شو» است و در حقیقت قصد دارد به ما بفهماند که جوئل در مسیر رستگاری قدم برداشته و عاجزانه از ما درخواست دارد تا متوجه هدف جوئل شده و او را درک کنیم و در پایان او را به خاطر اشتباهاتش ببخشیم. تمام این‌ها، موسیقی Alone and Forsaken را تبدیل به یکی از بهترین موسیقی‌ها برای دنیای The Last of Us کرده و کارگردانان سریال از این موسیقی آشنا به گوش طرفداران به بهترین نحو ممکن استفاده کرده‌اند.

تریلر سریال The Last of Us در حالی که بسیار کوتاه بود، سیلی از پیام‌ها را در مغز ما فرو کرد که سبب کم طاقت شدن ما برای اکران این سریال شدند. ما باور داریم که تریلر این سریال بسیار عالی و مناسب ساخته شده و امید داریم که سریال نیز به خوبی این تریلر باشد و سبب نا امیدی کاربران نشود! نظر شما درباره تریلر سریال The Last of Us چیست؟ شما چه چیزهایی از این تریلر متوجه شدید که ما اشاره نکردیم؟ منتظر نظرات شما هستیم.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا