سریال The Last of Us

هر آنچه از سریال The Last of Us می‌دانیم

حضور الی و جوئل این بار نه در پلی استیشن، بلکه در سرویس استریم HBO

1%
  • 0/10
هر آنچه از سریال The Last of Us می‌دانیم ۲ ۱۶ آبان ۱۴۰۱ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

شبکه HBO به تازگی از تاریخ اکران سریال The Last of Us پرده برداری کرد و ما این اتفاق مهم را بهانه‌ای عالی برای پرداختن به تمام موضوعات پیرامون این سریال و البته ارتباط آن با سری بازی محبوب The Last of Us دانستیم. با ما همراه باشید

در حدود نه سال پیش، خبری مبنی بر ساخت فیلمی سینمایی بر پایه بازی The Last of Us انتشار یافت، با این حال ما پس از دو سال متوجه شدیم که ساخت این فیلم سینمایی متوقف شده و هرگز شاهد آن نخواهیم بود. چند سال بعد و در سال ۲۰۲۰، شبکه HBO از ساخت سریال The Last of Us خبر داد که باید منتظر آن در سال ۲۰۲۳ باشیم.

نسخه ابتدایی سری بازی The Last of Us در سال ۲۰۳۳ یا به عبارت دیگر ۲۰ سال پس از تسخیر دنیا توسط قارچی که مغز انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده و آن‌ها را تبدیل به موجوداتی فوق العاده خشن و تنها به دنبال کشتار تبدیل می‌کند رخ می‌دهد. رشد بیش از حد این قارچ در انسان، در کنار تبدیل آن‌ها به موجوداتی شبیه به زامبی، بینایی آن‌ها را به طور کامل از بین برده و آن‌ها باید برای یافتن مسیر و البته طعمه خود از ساخت صداهای کلیک مانند و پژواک آن استفاده کنند. این تنها بخشی کوچک از دنیای The Last of Us بوده و در ادامه قصد داریم هر آنچه از سریال د لست آف آس می‌دانیم را با شما به اشتراک بگذاریم.

نگاهی گذرا به داستان دنیای The Last of Us

در نسخه ابتدایی The Last of Us، مردی جان سخت با نام جوئل که ما باشیم، وظیفه حفاظت از دختری با نام الی (Ellie) و رساندن او به مکانی برای انجام آزمایشات و یافتن درمانی برای قارچ را بر عهده می‌گیرد. این دو به شهر بوستون و سپس سالت لیک رفته و همانطور که انتظار می‌رفت، با موجوداتی که دنیا را تسخیر کرده و در کنار آن با انسان‌هایی که به دنبال بقا به هر کس و هر چیزی حمله ور می‌شوند، برخورد می‌کنند. البته در میان راه ما صحنه‌هایی زیبا را نیز تماشا می‌کنیم و از جمله آن‌ها می‌توان به رویارویی با زرافه‌هایی که از باغ وحش فرار کرده و در طبیعت رها شده‌اند اشاره داشت.

طبق اطلاعات انتشار یافته، سریال د لست آف آس عمده تمرکز خود را بر داستان نسخه ابتدایی بازی قرار می‌دهد، با این حال ما فکر می‌کنیم بخش‌هایی از بازی The Last of Us Part 2 که داستان آن پنج سال پس از نسخه ابتدایی رخ می‌دهد نیز در سریال دیده شوند.

اما موضوعی که بسیار حائز اهمیت است، احتمال وجود بخش‌هایی از داستان بسته الحاقی بازی The Last of Us با نام The Last of Us: Left Behind در سریال است و بسیاری طبق اطلاعات انتشار یافته باور دارند که شاهد داستان این بسته الحاقی، بیش از داستان نسخه دوم سری بازی د لست آف آس در سریال خواهیم بود. اگر بسته الحاقی The Last of Us: Left Behind را تجربه کرده باشید، می‌دانید که داستان این بخش بر داستان شخصیت الی، پیش از اتفاقات نسخه اول بازی تمرکز دارد.

ناگفته نماند که ما انتظار داریم بخش‌هایی تازه به کلیت داستان افزوده شود که برخی آن‌ها می‌توانند عناصری باشند که طی ایده پردازی اولیه بازی حضور داشته‌اند، اما در محصول نهایی از آن حذف شده‌اند. کریگ مزین (Craig Mazin) یکی از نویسندگان سریال د لست آف آس طی سال ۲۰۲۰ مصاحبه‌ای انجام داد و طی آن اشاره داشت که ایده‌های بسیاری در سر نیل دراکمن (Neil Druckmann) وجود داشته که نتیجه افکار قوی نیل دراکمن بوده و پیاده سازی آن‌ها در بازی حتی مزین را نیز متحیر کرده است.

مزین همچنین اشاره داشت تغییراتی که برای سریال در نظر دارند، برای پر کردن حفره‌های داستانی و البته گسترش داستان هستند. مزین پس از تمام این‌ها اشاره داشت باید دانست که تمام ایده‌های افزوده شده به سریال، در جهت پیشرفت داستان بوده و هرگز موضوعی که با عقل و کلیت د لست اف آس همخوانی نداشته باشند به سریال افزوده نمی‌شوند. او گفت برای مثال شما قسمتی را نخواهید دید که جوئل و الی سوار بر موتور سیکلت با گروهی موتور سیکلت سوار روبه رو شوند. بخش‌های افزوده شده کاملا مرتبط به اصل داستان بوده و به باور مزین نه تنها کاربران قدیمی، بلکه کاربران تازه وارد به دنیای د لست آف آس را راضی نگه می‌دارند.

با تمام این‌ها، شکی نیست که بخش زیادی از سریال وفادار به بازی‌ها خواهد بود. تا به این لحظه دو تریلر از سریال د لست آف آس به انتشار رسیده که شامل صحنه‌هایی از نسخه ابتدایی بازی بودند، با این حال زاویه دوربین در آن‌ها نسبت به بازی تفاوت داشت. برای مثال ما صحنه‌هایی از آغاز اتفاقات در سال ۲۰۱۳ را تماشا کردیم و در کنار آن‌ها شهرهای سقوط کرده، حمل کردن الی توسط جوئل و معرفی دیگر شخصیت دنیای The Last of Us یعنی بیل (Bill) را مشاهده کردیم. باید اشاره داشت صحنه‌ای از شخصیت رایلی (Riley) که تنها در بسته الحاقی The Last of Us: Left Behind حضور داشت نیز دیده شد. پیش‌تر ما به دشمنان جوئل و الی اشاره داشتیم که قارچ، بینایی آن‌ها را گرفته است. این موجودات که با نام کلیکر (Clicker) شناخته می‌شوند، در تریلر سریال نیز حضور داشتند!

بازیگران سریال The Last of Us

بازیگرانی که وظیفه ایفای نقش در سریال د لست آف آس را دارند، همگی در گذشته دستی در بازی‌های ویدیویی داشته‌اند که آن‌ها را شایسته حضور در این سریال مورد انتظار می‌کند. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) که وظیفه ایفای نقش شخصیت جوئل را بر عهده دارد، پیش‌تر در سریال‌هایی بزرگ چون Game of Thrones و The Mandolorian ایفای نقش کرده و همچنین وظیفه صدا گذاری شخصیت پائولو (Paolo) در بازی Dishonored 2 را بر عهده داشت.

بازیگر شخصیت الی، همکار پدرو پاسکال در سریال Game of Throne بوده است. بلا رمزی (Bella Ramsey) بازیگر شخصیت الی خواهد بود که وظیفه صدا گذاری شخصیت فریا (Freya) در Doctor Who Infinity: The Dalek Invasion of Time را بر عهده داشته است.

یکی از شخصیت‌های مهم دنیای د لست آف آس، برادر جوئل با نام تامی (Tommy) است که وظیفه ایفای نقش او را گابریل لونا (Gabriel Luna) بازیگر سریال‌های Agents of S.H.I.E.L.D. و Terminator: Dark Fate و همچنین صدا گذار بازی BlackSite: Area 51 بر عهده دارد.

آنا تورو (Anna Torv) بازیگر سریال‌های Fringe و Mindhunter که صدا گذار شخصیت ناریکو (Nariko) در بازی Heavnenly Sword بوده، در نقش همکار جوئل یعنی تس (Tess) ظاهر می‌شود. دیگر بازیگران این سریال شامل استورم رید (Storm Reid) بازیگر سریال Euphoria در نقش دوست الی یعنی رایلی ظاهر شده و بازیگر سریال Yellowjacket یعنی ملانی لینسکی (Melanie Lynskey) وظیفه ایفای نقشی کاملا جدید در دنیای د لست آف آس یعنی کاتلین (Kathleen)، رهبر گروهی انقلابی از کانزاس سیتی را بر عهده دارد.

لامار جانسون (Lamar Johnson) بازیگر سریال Dark Phoenix در نقش هنری (Henry) ظاهر شده و کیوون وودارد (Keivonn Woodard) ایفای نقش برادر هنری یعنی سم (Sam) را بر عهده گرفته است. دیگر بازیگران معرفی شده در این سریال گراهام گرین (Graham Green) از سریال‌های Dances with Wolves و سریال جدید مارول یعنی Echo بوده که در قالب شخصیتی جدید با نام مارلون (Marlon) ظاهر می‌شود. مارلون به همراه همسر خود فلورانس (Florence) با بازیگری الین مایلز (Elaine Miles) از سریال Northern Exposure در طبیعت دور از شهرهای ایالت وایومینگ زندگی می‌کند.

طبق اطلاعات انتشار یافته، ما شاهد صدا گذاران شخصیت‌های الی و جوئل در سری بازی The Last of Us، در این سریال خواهیم بود. تروی بیکر (Troy Baker) صدا گذار شخصیت جوئل که در دیگر بازی استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) یعنی Uncharted 4: A Thief’s End و البته بازی BioShock: Infinite حضور داشته، به همراه اشلی جانسون (Ashley Johnson) صدا گذار شخصیت الی که در سریال‌های Blindspot و Critical Role حضور داشته، در این سریال خودی نشان خواهند داد. در زمان انتشار این مطلب، نقش این دو بازیگر در سریال The Last of Us مشخص نشده است.

لازم به ذکر است که صدا گذار شخصیت تامی در بازی‌های The Last of Us یعنی جفری پیرس (Jeffrey Pierce)، به عنوان شخصیتی جدید با نام پری (Perry) که وبسایت Deadline او را یک یاغی در منطقه قرنطینه می‌داند در این سریال حضور خواهد داشت. در کنار او، صدا گذار شخصیت مارلین (Marlene) در نسخه ابتدایی بازی یعنی مرل دندریج (Merle Dandridge)، بازیگر سریال The Flight Attendant به عنوان شخصیت مارلین در این سریال دیده خواهد شد.

نیک آفرمن (Nick Offerman)، بازیگر سریال Parks and Recreation در نقش بیلی که پیش‌تر درباره او نوشتیم در سریال حضور داشته و بازیگر سریال Chernobyl یعنی کان اونیل (Con O’Neill) به همراه بازیگر سریال The White Lotus یعنی ماری بارتلت (Murray Bartlett) به عنوان بازماندگانی که در شهر ایزوله خود به تنهایی زندگی می‌کنند در سریال ایفای نقش می‌کنند. نیکو پارکر (Nico Parker) بازیگر Dumbo، مهمان سریال د لست آف آس به عنوان دختر جوئل یعنی سارا (Sarah) حضور می‌یابد.

دست اندر کاران سریال The Last of Us

نام‌های آشنایی در فهرست افرادی که به تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی سریال د لست آف آس به چشم می‌خورند که دستی مهم در توسعه بازی‌های The Last of Us داشته‌اند. مهم‌ترین آن‌ها نیل دراکمن، نویسنده و کارگردان بازی‌های د لست آف آس است که به همراه کریگ مزین، دیگر نویسنده سریال د لست آف آس، وظیفه نویسندگی برخی از بخش‌های مهم سریال را بر عهده دارد. ایوان ولس (Evan Wells) یکی از تهیه کنندگان سریال The Last of Us بوده که مدیر عامل استودیو ناتی داگ، استودیو توسعه دهنده بازی‌های The Last of Us است.

در کنار نام دراکمن و ولس، نام نوازنده موسیقی‌های هر دو بازی The Last of Us، پیرمرد دوست داشتنی گوستاوو سانتائولالا (Gustavo Santaolalla) دیده می‌شود. ناگفته نماند که سانتائولالا وظیفه نوازندگی موسیقی سریال‌های Jane the Virgin و Making a Murder را نیز پیش‌تر بر عهده داشته است.

اسد قزلباش (Asad Qizilbash) که یکی از ارکان اساسی ساخت فیلم Uncharted بود، در سریال The Last of Us وظیفه تهیه کنندگی داشته و ما همچنین شاهد نام او در برخی بازی‌های انحصاری سونی یعنی Death Stranding، Ghost of Tsushima و نسخه‌های مختلف God of War بوده‌ایم.

از جمله دست اندر کاران سریال The Last of Us که بخشی از سونی یا استودیو ناتی داگ نیستند، می‌توان به کانتمیر بالاگوف (Kantemir Balagov) نویسنده و کارگردان درام روسی Beanpole، علی عباسی (Ali Abbasi) نویسنده و کارگردان ایرانی فیلم Border، یاسمیلا زبانیک (Jasmila Zbanic) کارگردان فیلم Quo Vidas, Aida?، نامزد اسکار سال ۲۰۲۰ اشاره داشت.

در میان دست اندر کاران این سریال، ما شاهد نام‌هایی هستیم که کمتر به گوش گیمرها رسیده و طرفداران فیلم و سریال بیشتر با آن‌ها آشنا هستند. کاورلین استراس (Carolyn Strauss) از دست اندر کاران سریال Game of Thrones و Chernobyl، به همراه رز لام (Rose Lam) از دست اندر کاران Altered Carbon نقشی مهم در ساخت سریال The Last of Us خواهند داشت.

سریال The Last of Us با نظارت مستقیم استودیو Sony Pictures Entertainment و همکاری PlayStation Productions ساخته می‌شود. استودیو Sony Pictures Entertainment پیش‌تر سریال‌هایی محبوب چون Breaking Bad، The Boys و Seinfield را برای ما ارائه داده است. دیگر استودیو مهم یعنی PlayStation Productions پیش‌تر سریالی برای ما نداشته و سریال The Last of Us اولین سریالی است که با حضور این استودیو تولید خواهد شد. ناگفته نماند آن‌ها دستی در ساخت و اکران فیلم Uncharted با بازیگری تام هالند (Tom Holland)، مارک والبرگ (Mark Wahlberg) و آنتونیو باندراس (Antonio Banderas)، با کارگردانی روبن فلیشر (Ruben Fleisher)، کارگردان فیلم محبوب Zombieland داشتند.

تاریخ اکران سریال The Last of Us

به گفته تیم HBO، اولین قسمت از سریال The Last of Us در تاریخ ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۵ دی ماه سال ۱۴۰۱ اکران خواهد شد. به گفته آن‌ها، سریال The Last of Us در HBO و HBO MAX در دسترس قرار گرفته و از کیفیت خارق العاده 4K نیز پشتیبانی می‌کند.

در حالی که بسیاری طرفداران با ساخت فیلم و سریال بر پایه بازی‌های ویدیویی مخالف هستند، سریال The Last of Us بسیار امیدوار کننده به نظر رسیده و می‌تواند نظر همه را نسبت به فیلم و سریال اقتباسی از بازی‌های ویدیویی تغییر دهد. بدون شک یکی از اصلی‌ترین دلایل امید و انتظار بالای ما از این سریال، حضور توسعه دهندگان سری بازی The Last of Us در روند توسعه این سریال است. نظر شما درباره اطلاعات انتشار یافته از سریال The Last of Us چیست؟ فکر می‌کنید این سریال می‌تواند موفقیت هر دو نسخه از سری بازی با همین نام را کسب کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments