Star Wars: The Rise of Skywalker در صدر پربازدیدترین فیلم‌های یک هفته‌ی گذشته

اقتباس سینمایی سونیک در رتبه‌ی دوم قرار دارد

Star Wars: The Rise of Skywalker در صدر پربازدیدترین فیلم‌های یک هفته‌ی گذشته سورنا رضایی ۰ ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
پربازدیدترین فیلم‌های یک هفته‌ی گذشته

با توجه به لیستی که سازمان دیجیتال اینترتینمنت گروپ منتشر کرده، The Rise of Skywalker در رتبه‌ی اول پربازدیدترین فیلم‌های یک هفته‌ی گذشته قرار دارد.

با اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی و بسته بودن سینماها به دلیل بحران جهانی کرونا، تمایل کاربران به استفاده از خرده‌فروشی‌های دیجیتالی مانند اپل آیتونز، وودو، آمازون پرایم و فندنگو ناو افزایش چشم‌گیری داشته است. در این میان، استودیوهای فیلمسازی هم تغییرات قابل‌توجهی را در سیاست‌های خود به وجود آوردند تا علاقه‌مندان به سینما در هنگام استفاده از خرده‌فروشی‌های دیجیتالی یا سرویس‌های استریم دچار کمبود محتوا نشوند. یکی از این تغییرات، انتشار زودهنگام نسخه‌ی بلوری فیلم‌ها است. دیگر تغییر هم حذف تعدادی از محصولات از برنامه‌های اکران و پخش مستقیم آن‌ها در فضای مجازی بود.

در گذشته که سینماها باز بودند، گزارش هفتگی باکس آفیس به کارشناسان و مخاطبان کمک می‌کرد تا درک بهتری نسبت به آثار محبوب پیدا کنند اما با بسته شدن سالن‌ها، طبیعتا انتشار لیست هفتگی هم متوقف شد. در چنین شرایطی، سازمان دیجیتال اینترتینمنت گروپ تصمیم گرفت دست به کار شده و به صورت هفتگی لیست محبوب‌ترین فیلم‌های سینمایی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. در هنگام مشاهده‌ی این لیست باید به دو نکته‌ی مهم توجه کنید: نکته‌ی اول اینکه رتبه‌بندی‌ها بر اساس به‌روزترین اطلاعات استودیوها و خرده‌فروشی‌ها انجام می‌شود؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم اینکه در تهیه‌ی این لیست از اطلاعات سرویس‌های اشتراکی مانند دیزنی پلاس استفاده نمی‌شود.

در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی ایمی جو اسمیت (Amy Jo Smith) مدیر و مدیرعامل دیجیتال اینترتینمنت گروپ را مشاهده کنید:

همزمان با حضور مردم در خانه به دلیل همه‌گیری جهانی، میزان استفاده‌ی میلیون‌ها علاقه‌مند به سرگرمی از سرویس‌های دیجیتالی افزایش بسیاری نسبت به گذشته داشته است. احتمالا تعداد قابل‌توجهی از این افراد برای اولین بار به تماشای دیجیتالی یک فیلم می‌نشینند. در چنین شرایطی، قصد داریم «لیست ۲۰ فیلم پربازدید» را منتشر کنیم تا به مشتریان نشان دهیم چه آثاری در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. بدین ترتیب، آن‌ها می‌توانند به سادگی هر چه تمام‌تر فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنند.

با توجه به لیست، Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker در رتبه‌ی نخست قرار دارد که چندان هم عجیب نیست. اگرچه گروهی از طرفداران نسبت به این فیلم اعتراض داشتند اما جدیدترین اثر جی. جی آبرامز (J.J. Abrams) پایانی بر خط داستانی محسوب می‌شود که بیش از ۴۰ سال پیش آغاز شده بود. به همین دلیل، کاملا طبیعی است که با وجود بازخوردهای منفی بسیاری از علاقه‌مندان بخواهند بفهمند چه سرنوشتی در انتظار شخصیت‌های مورد علاقه‌شان قرار دارد. رتبه‌ی دوم هم به Sonic the Hedgehog تعلق گرفت که یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال تا به اینجا محسوب می‌شود.

رتبه‌ی سوم مقداری غافل‌گیرکننده است. فیلم Dolittle علی‌رغم بازیگران مشهوری که در آن حضور داشتند، بازخوردهای بسیار منفی‌ای را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد و حتی در باکس آفیس هم به یک شکست تبدیل شد؛ شکستی که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به سازندگان ضرر زد. با این حال، این فیلم توانست رتبه‌ی بهتری نسبت به Bad Boys for Life و Jumanji: The Next Level دست یابد. در ادامه می‌توانید لیست را به صورت کامل مشاهده کنید:

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا