تئوری دنیای سینمایی مارول چند پروژه مخفی مولتی ورس فاز 4 را فاش کرد!

پیچش‌های فراوان!

تئوری دنیای سینمایی مارول چند پروژه مخفی مولتی ورس فاز 4 را فاش کرد! آیدا امشاسفند ۱ ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ مارول
تئوری دنیای سینمایی مارول

دنیای MCU در فاز 4 خود چندین فیلم مولتی ورس مخفی داشته که طبق جدیدترین تئوری دنیای سینمایی مارول، مولتی ورس را تغییر داد. دنیای سینمایی مارول در میانه مولتی ورس قرار دارد و یکی از تئوری‌های جالب MCU نشان می‌دهد که فاز 4 چند پروژه‌ مولتی ورس مخفی داشته و تاثیرات خاصی بر مولتی ورس گذاشته است. برای مثال عواقب فیلم Avengers: Endgame و پایان Infinity Saga به مارول اجازه داد تا فرانچایز را در مسیر جدیدی قرار دهد.

بعد از اکران داستان بزرگ در یک دنیا، MCU در فاز 4 شروع به گسترش دنیاهای خود کرد که به مولتی ورس معروف است. پروژه‌های آینده MCU در حال ساخت حول محور Avengers: Secret Wars و ویلن داستان Kang the Conqueror با بازی جاناتان میرز (Jonathan Majors) هستند که می‌تواند به صورت دشمنی در چندین جهان ظاهر شود. با وجود اینکه MCU درحال ساخت یک جنگ مولتی ورس دیگر است، چندین تئوری در مورد دنیای مارول وجود دارد که مولتی ورس در فاز 4، نقش بسیار بزرگ‌تری خواهد داشت.

این طور به نظر می‌رسید که فاز 4 کمتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت در مولتی ورس شرکت داشت زیرا فرانچایز به آرامی در حال شرکت دادن شخصیت‌ها و اتفاقاتی بود که درSacred Timeline/Earth-616 حضور نداشتند اما با تئوری جدیدی که از دنیای سینمایی مارول منتشر شده، پروژ‌هایی مخفی در فاز 4 حضور داشتند که بر روند داستانی مولتی ورس تاثیر زیادی گذاشت.

فاز 4 MCU فقط چهار پروژه رسمی مولتی ورس داشت

فاز 4 مارول ۱۸ پروژه در عرض دو سال منتشر کرد که شامل فیلم‌ها، نمایش‌ها و قسمت‌های مخصوصی بود که به مولتی ورس هم ارتباطاتی داشتند. با این این حال مارول در کل ۴ پروژه داشت که به صورت مستقیم و رسمی با مولتی ورس سروکار داشت.

اولین پروژه، فصل یک Loki با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston) بود و بعد از آن، فصل اول سریال What If…؟ احتمالات زیادی را بررسی کرد. برای مثال تبدیل پگی کارتر (Peggy Carter) به یک ابرسرباز و تبدیل T’Challa به Star-Lord. مولتی ورس فاز 4 با Spider-Man: No Way Home و Doctor Strange in the Multiverse of Madness ادامه یافت و این دو فیلم توانستند در داستان مولتی ورس پیشرفت داستانی زیادی را به وحود بیاورند. Spider-Man: No Way Home علاوه بر بازگرداندن پنج شرور قدیمی، دو اسپایدرمن قدیمی با بازی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد را هم نشان داد. Doctor Strange in the Multiverse of Madness هم دکتر استرنج را به دنیاهای جدید مانند زمین-838 برد که در آنجا با Reed Richards و Black Bolt آشنا شد.

معرفی جدیدترین تئوری دنیای سینمایی مارول

ممکن است که کل فاز 4 یا برخی فیلم‌ها و نمایش‌های فردی در جهانی مختلف اتفاق افتاده باشد. همانطور که توسط طرفداران پیشنهاد شده، مارول ممکن است مخفیانه داستان فاز 4 را با پروژه های مخفی مولتی ورس پر کرده باشد. تئوری خاصی که بیان شد نشان می‌دهد که بازگشت کاپیتان آمریکا پس از بازگرداندن سنگ‌های بی‌نهایت در Avengers: Endgame، جهان جدیدی از خط زمانی اصلی ایجاد کرد که اتفاق‌های Infinity Saga را در برمی‌گرفت. این بدان معناست که هر پروژه فاز 4 در دنیای جدیدی که توسط کاپیتان آمریکا ایجاد شده است اتفاق افتاده و در اصل مارول مخفیانه یک جدول زمانی جدید برای Multiverse ایجاد کرده است.

درست بودن این نظریه مولتی ورس فاز 4 MCU ثابت می‌کند هر چیزی که مخاطبان از زمان بازگشت کاپیتان آمریکا در فیلم Avengers: Endgame دیده‌اند، در دنیای جدیدی وجود دارد و شامل تمام فیلم‌ها شده از Werewolf by Night گرفته تا Thor: Love and Thunder و Moon Knight. با این حال ایده اینکه همه فیلم‌ها در دنیایی دیگر اتفاق افتاده کاملا کار نمی‌کند، برای مثال Black Widow در زمان گذشته اتفاق می‌افتد و همچنین پیش درآمدی برای Hawkeye بود ولی به جای اینکه این فیلم‌ها برای مولتی ورس استفاده شوند، می‌توانند به عنوان پایه‌ایی برای یک داستان بزرگ‌تر استفاده شوند.

این امکان وجود دارد که فاز 4 MCU چندین خط زمانی منشعب ایجاد کند تا مسیرهای داستانی متفاوتی جدا از بقیه پخش شوند به عنوان مثال، WandaVision، Spider-Man: No Way Home، و Doctor Strange in Multiverse of Madness می توانند بخشی از یک جهان جدید باشند. The Falcon and the Winter Soldier، Hawkeye و Black Panther: Wakanda Forever می‌توانند یک جدول زمانی جدید ایجاد کنند. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings، Eternals و She-Hulk: Attorney At Law نیز می توانند در یک جهان دیگر و یا در چند جهان وجود داشته باشند. این مسئله باعث می‌شود که Thor: Love and Thunder، Ms. Marvel، Moon Knight، Werewolf by Night و The Guardians of the Galaxy در جهان‌های دیگر یا جدول زمانی اصلی MCU قرار بگیرند.

قسمت‌های ویژه Thor: Love and Thunder و The Guardians of the Galaxy Holiday هم می توانند بخشی از جدول زمانی اصلی باشند. داستان Ms. Marvel هم می‌تواند در تایم لاین اصلی MCU یا در دنیای Spider-Man: No Way Home حضور داشته باشد. در همین حال، Moon Knight و Werewolf by Night می‌توانند جهان‌های منفرد باشند، حتی عدم اتصال آنها به خط زمانی اصلی تایید شده است.

تئوری دنیای سینمایی مارول در فاز 4، به ساخت پایه‌ایی برای جنگ جدید مولتی ورس کمک می‌کند

پیچش داستانی فاز 4 که در یک یا چند دنیای جدید رخ دهد، راهی هوشمندانه برای پایه ریزی داستان Avengers: Secret Wars خواهد بود. احتمالا اوج داستانی فاز 6 و مولتی ورس در مورد گردهمایی قهرمانانی از دنیاهای مختلف است که از تهاجم Council of Kangs و نابودی خط زمانی اصلی دنیای MCU جلوگیری کنند. اما مشکل چنین داستانی اینجاست که طرفداران به صورت غریزی به داستان‌ها و قهرمانان زمین-616 اهمیت می‌دهند و برای خوب ساخته شدن و پیشرفت Avengers: Secret Wars، باید به سرنوشت زمین‌های دیگر هم اهمیت داده شود.

پروژه‌های مخفی فاز 4 که جهان‌ها و شخصیت‌های مختلف را معرفی می‌کند بهترین راه حل برای برطرف سازی این مشکل است. Avengers: Secret Wars می‌تواند به نوستالژی‌هایی بازگردد برای مثال اگر به دنیای X-Men یا دنیای اسپایدرمن توبی مگوایر حمله شود راهی برای دفاع وجود دارد. در کنار این، مسئله‌ایی که Avengers: Secret Wars می‌تواند Namor یا شانگ چی را از دنیاهای دیگر برای حمله آماده کند، باعث یک تصمیم اخلاقی برای بینندگان شده که کدام زمین باید نجات پیدا کند.

پایان Ant-Man & The Wasp: Quantumania می‌تواند یک پیچش داستانی برای مولتی ورس باشد

روند پیچش چندجهانی فاز 4 حتی ممکن است با پایان Ant-Man and the Wasp: Quantumania ادامه یابد. پس از اینکه Ant-Man با بازی پل راد (Paul Rudd) و Wasp با بازی اوانجلین لیلی (Evangeline Lilly)، توانستند Kang the Conqueror را شکست دهند، از طریق پورتالی که توسط Cassie Lang با بازی کاترین نیوتن (Kathryn Newton) باز شد، از قلمرو کوانتومی فرار کردند. با اینکه به نظر می‌رسد Ant-Man و Wasp به خط زمانی اصلی MCU بازگشته‌اند، جزئیات کوچکی در فیلم باعث شده طرفداران به این نتیجه برسند که این دو به دنیایی متفاوت سفر کرده‎‌اند و این فیلم می‎‌تواند به مولتی ورس فاز 5 یک چرخش داستانی دیگر هم وارد کند.

این نظریه پایان Ant-Man 3 حتی ممکن است همان چیزی باشد که مارول استودیو برنامه ریزی کرده است.این نظریه پایان Ant-Man 3 حتی ممکن است همان چیزی باشد که مارول برنامه ریزی کرده است. جف لاونس (Jeff Loveness) که نویسندگی Avengers: The Kang Dynasty را بر عهده داشت، اعلام کرده که « نمی‌تواند چیزی بگوید، اما این مسئله خیلی هم دور از احتمالات نیست ». حرف لاونس بر اینکه Ant-Man و Wasp بعد از شکست کانگ به دنیایی دیگر سفر کرده مهر تاییدی نزده، اما به این مسئله اعتباری اضافه کرده است. اگر این جریان اتفاق افتاده باشد، تئوری دنیای سینمایی مارول با عقل بیشتر جور در می‌آید.

کدام فیلم از فاز 5 می‌توانند پروژه‌ایی مخفی برای مولتی ورس باشند؟

البته که استودیو مارول می‌تواند نمایش پروژه‌های مخفی را در فاز 5 هم ادامه دهد. فصل 2 Loki و Deadpool 3 تنها پروژه‌هایی هستند که تاکنون به طور رسمی ارتباط آنها با مولتی ورس تایید شده است، اما برای مارول عجیب است که کاوش‌های مولتی ورسی خود را به فقط به این دو محدود کرده و در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars محدود کند.

اگر تئوری ارائه شده درست بوده و مارول چندین جهان ایجاد کرده باشد، هر پروژه فاز 5 به یکی از خطوط زمانی که قبلاً توسط فاز 4 منشعب شده جدید متصل است. Ironheart، Captain America: New World Order، و Thunderbolts همگی می توانند با هم گره بخورند، در حالی که Echo و Daredevil: Born Again نیز ممکن است جایی در همان دنیا داشته باشند. Agatha: Coven of Chaos باید بخشی از دنیای WandaVision باشد و Blade می‌تواند در جدول زمانی خودش اتفاق بیفتد. Secret Invasion و The Marvels همچنین می توانند در جدول زمانی اصلی MCU باقی بمانند. از آنجایی که این فقط یک نظریه است، فاز 5 می تواند اعتبار این تئوری را زیر سوال برده، حذف و یا تایید کند.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا