مارول کاملا گروه انتقام جویان اصلی خود را از بین برده است

نابودی دوباره یا بازسازی؟

مارول کاملا گروه انتقام جویان اصلی خود را از بین برده است آیدا امشاسفند ۱۲ ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ مارول
گروه انتقام جویان اصلی

استودیو مارول اعلام کرده که برای کراس اور Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars درحال ساخت یک گروه انتقام جوی جدید است، در حالی که به شدت گروه انتقام جویان اصلی خود را از بین برده است. پس از معرفی اعضای انتقام‌ جویان اصلی چه در فیلم‌های انفرادی یا به‌عنوان شخصیت‌های فرعی در ماجراجویی‌های بقیه قهرمانان مارول، پرونده فاز 1 MCU با تشکیل تیم اصلی انتقام‌جویان در The Avengers بسته شد، جایی که آنها اولین ماموریت خود را با هم به اتمام رساندند.

افرادی از گروه اصلی انتقام جویان که جان سالم به در برده بودند، بزرگترین نبردی که انتقام جویان را به چشم خود دیده بودند رهبری کردند. در Avengers: Endgame، گروه انتقام جویان تانوس (Thanos) را شکست داده و در اتمام فیلم، بعضی از اعضای گروه تصمیم به بازنشستگی گرفتند و بعضی دیگر کشته شدند. گروه انتقام جویان در اصل یکی از عناصر کلیدی Infinity Saga بود ولی ماموریت‌های زیادی را با هم نداشتند و مارول باعث شد این گروه خیلی زود از هم بپاشد.

گروه انتقام جویان اصلی فقط چهار ماموریت را با هم به اتمام رساندند

مارول برای اولین بار در صحنه پس از تیتراژ The Iron Man، به ساخت گروه انتقام جویان اصلی توسط تونی استارک (Tony Stark) با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) و نیک فیوری (Nick Fury) با بازی ساموئل جکسون (Samuel L. Jackson) اشاره کرد.

بعد از اینکه کاپیتان آمریکا (Captain America) با بازی کریس ایوانز (Chris Evans) بعد از شش دهه پس از ناپدید شدنش، یخ زده پیدا شد، ثور (Thor) با بازی کریس همسورث (Chris Hemsworth) پس از تبعید از قلمرو خود به زمین آمد و قدرت خود را نشان داد، همچنین کلینت بارتون (Clint Barton) با بازی جرمی رنر (Jeremy Renner) و ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) با بازی اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) استخدام شده بودند، فیوری فقط باید استارک و بروس بنر (Bruce Banner) با بازی مارک رافلو (Mark Ruffalo) را متقاعد می‌کرد تا به تیم «افراد برجسته» او بپیوندند تا توانایی متوقف کردن لوکی (Loki) با بازی تام هیدلستون (Tom Hiddleston) و تهاجم Chitauri را داشته باشند. نبرد نیویورک در The Avengers اولین ماموریت این تیم با هم بود، و در حالی که آینده آنها روشن و هیجان انگیز به نظر می رسید، آنها فقط در سه ماموریت دیگر با هم همکاری کردند.

Avengers: Age of Ultron با حمله به پایگاه HYDRA در سوکوویا آغاز شد، جایی که بارون استراکر (Baron Strucker) ازعصای Loki (که سنگ ذهن را حمل می کرد) مراقبت می‌کرد. انتقام جویان برای پس گرفتن عصا فرستاده شدند و با دوقلوهای ماکسیموف، پیترو با بازی آرون تیلور جانسون (Aaron Taylor-Johnson) و واندا با بازی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) رو در رو شدند، اما ماموریت موفقیت آمیز بود. ماموریت بعدی آنها نبرد سوکوویا بود، زمانی که Ultron تصمیم گرفت که برای نجات زمین باید بشریت را از بین ببرد و برای آن، تصمیم گرفت سوکوویا را بلند کند تا آن را به زمین بیندازد تا باعث انقراض جهانی شود.

این آخرین ماموریت تیم اصلی انتقام‌ جویان بود، زیرا پس از آن، تونی از فعالیت‌های زمینی بازنشسته شد و قراردادهای سوکوویا در Captain America: Civil War تیم را به طرز بدی از هم جدا کرد و گروه به دودسته تیم مرد آهنی و تیم کاپیتان آمریکا تقسیم کرد. با وجود اینکه آنها در Avengers: Endgame برای The Time Heist دوباره با هم همکاری کردند، ولی ناتاشا خود را در Vormir فدا کرد، و باعث شد که تیم در طول Battle of Earth کامل نباشد و تا زمانی که Time Heist آنها را مجبور کرد به تیم های کوچکتر تقسیم شوند تا هر پنج Infinity Stones را بدست آورند، در کل تماشاگران تنها توانستند سه بار مبارزه تیم اصلی انتقام‌جویان را ببینند.

مارول تیم انتقام جویان جدید را هم هدر داد

پس از شکست Ultron و نابودی سوکوویا، ثور به Asgard بازگشت تا در مورد Infinity Stones تحقیق کند و استارک بازنشسته شد، بنابراین کاپیتان آمریکا و ناتاشا رومانوف تیم جدیدی را تشکیل دادند. این دو که «انتقام‌جویان جدید» نامیده می‌شوند، در پایان فیلم Avengers: Age of Ultron درحال جمع‌آوری تیم جدید خود در Avengers Compound هستند و این گروه شامل واندا ماکسیموف، سم ویلسون با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie) و ویژن با بازی پل بتانی (Paul Bettany) می‌شود.

متأسفانه، MCU انتقام‌جویان جدید را هم کاملاً هدر داد و هرگز تیم را با هم در یک ماموریت نشان نداد. فقط این گروه را یک بار در Captain America: Civil War به ماموریتی در لاگوس فرستاد جایی که آنها با Crossbones و مردمش روبرو شدند و از این رویداد برای ایجاد پیمان سوکوویا استفاده شد. اگرچه MCU در حال حاضر تیم Avengers مناسبی را در خود ندارد، اما در حال حاضر چند نامزد خوب حضور دارند که می توانند تیم جدیدی را تشکیل دهند. اعلام ترکیب Thunderbolts چند شخصیت مانند باکی بارنز با بازی سباستین استن (Sebastian Stan) و یلنا بلوا با بازی فلورانس پیو (Florence Pugh) را از لیست نامزدها خارج کرد، اما شخصیت‌های دیگری با قدرت‌ها و توانایی‌های مختلف وجود دارند که می توانند یک تیم قدرتمند را تشکیل دهند.

حالا که سم ویلسون رسماً کاپیتان آمریکای جدید است، می تواند رهبر تیم شود و می تواند روی کمک Doctor Strange با بازی بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch)، کاپیتان مارول با بازی بری لارسون (Brie Larson)، شانگ چی با بازی سمیو لیو (Simu Liu) حساب کند. Ant-Man با بازی پل راد (Paul Rudd)، وسپ با بازی اوانجلین لیلی (Evangeline Lilly)، وار مشین با بازی دان چیدل (Don Cheadle)، پلنگ سیاه با بازی لتیشیا رایت (Letitia Wright) و مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) برای تشکیل تیمی درست برای مبارزه در یک جنگ بزرگ چندجهانی بسیار قدرتمندند. امیدواریم مارول اشتباهات قبلی که برای گروه اصلی انتقام جویان مرتکب شد برای انتقام جویان جدید تکرار نکند.

4.3 12 آراء
امتیاز مطلب


guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا