داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 - Captain America 4

داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 اشتباه مرد عنکبوتی را تکرار خواهد کرد

ابرشرورهای اورجینال باید دست به کار شوند

طبق اطلاعاتی که از داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 – Captain America 4 به دست رسیده، به نظر می‌رسد استودیو مارول قصد دارد تا اشتباه مرد عنکبوتی را برای آن تکرار کند.

پس از بازنشسته شدن استیو راجرز (Steve Rogers) در فیلم Avengers: Endgame، او سپر خود را به سم ویلسون (Sam Wilson) اهداء کرد؛ یک نماد بزرگ برای کاپیتان آمریکا (Captain America) که مسئولیت‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت. در سریال The Falcon And The Winter Soldier سم ویلسون در ابتدا قصد داشت تا از بار این مسئولیت‌ها شانه خالی کند، اما با گذشت زمان، دیدیم که او همچنان درگیر مسئله برداشتن سپر کاپیتان آمریکا و تبدیل شدن به رهبری جدید، در جهان پس از Endgame است.

با این وجود جالب است بدانید که در پایان این سریال، استودیو مارول رسما او را به عنوان کاپیتان آمریکا جدید معرفی کرد و سپس در پنل فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، شاهد رونمایی از فیلم جدید او با عنوان New World Order بودیم؛ اثری که قرار است تا اولین فیلم اختصاصی با محوریت شخصیت سم ویلسون باشد و ابر شرور آن نیز شخصیت لیدر (The Leader) خواهد بود؛ کسی که در پایان فیلم قدیمی The Incredible Hulk از فاز اول دنیای سینمایی مارول، اطلاعاتی درباره او منتشر شده بود. اما آیا این انتخاب درست است؟

داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 نیاز به ابرشرورهای Captain America را دارد

وقتی که شخصیت سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکا انتخاب می‌شود، در ادامه سازندگان باید سعی کنند تا این هویت را با ادامه داستان‌های نمادین در او خلق کنند. این یعنی یکی از راه‌های انجام این کار، اضافه کردن ابرشرورهای کلاسیک سری کمیک‌های Captain America به داستان است تا طرح خاص کاپیتان آمریکا برای سم ویلسون حفظ شود. با این وجود به نظر می‌رسد که سازندگان قصد دارند تا راه متفاوتی برای این اثر در نظر بگیرند و از طرفی ابرشرور هالک (Hulk) را در مقابل کاپیتان آمریکای جدید دنیای سینمایی مارول قرار داده‌اند.

این مشکل در حال حاضر برای سری فیلم‌های جدید Spider-Man در دنیای سینمایی مارول هم وجود دارد؛ طوری که در دو فیلم Spider-Man: Homecoming و Far From Home هر دو ابرشرور (گرچه از دنیای اسپایدرمن بودند)، اما داستان آن‌ها بیشتر به تونی استارک (Tony Stark) مربوط بود تا پیتر پارکر (Peter Parker). شاید به همین دلیل باشد که هنوز هم سایه تونی استارک از دنیای سینمایی مارول پاک نشده و به جای پیشرفت به سوی رونمایی از شخصیت‌های جدید و داستانی تازه، استودیو مارول هنوز هم با میراث مرد آهنی (Iron Man) دست و پنجه نرم می‌کند تا ضمن دوباره زنده نکردن او، اوضاع را به سوی جهانی تازه به پیش ببرد.

بدین ترتیب، اینکه سم ویلسون در داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 در مقابل لیدر قرار می‌گیرد، می‌تواند موضوعی باشد که به کلی هویت «کاپیتان آمریکا» به عنوان یک میهن‌پرست و انسان لایق را زیر سوال می‌برد. با این حال جالب است بدانید که ابرشرورهای بزرگ Captain America از دنیای کمیک‌های مارول هنوز هم به جهان سینمایی آن وارد نشده‌اند و این یک ضعف بزرگ برای این شخصیت (با هویت استیو راجرز یا سم ویلسون) محسوب می‌شود.

چرا ابرشرورهای ضد کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول حضور ندارند؟!

اگر در گذشته دو سریال Agents of SHIELD و Agent Carter را دنبال کرده باشید، احتمالا با برخی از ابرشرورهای جهان کاپیتان آمریکا که قرار بود در دنیای سینمایی مارول حاضر شوند آشنا شده‌اید. برای مثال شخصیت دکتر فاستس (Doctor Faustus) از دشمنان دیرینه کاپیتان آمریکا است و برای جذاب‌تر کردن داستان، سازندگان می‌توانستند از تیم‌های ابرشروری مانند Serpent Society و Skeleton Crew استفاده کنند که سال‌ها برای کاپیتان آمریکا دردسر ایجاد می‌کردند.

اعضای Skeleton Crew در واقع افرادی هستند که به شخصیت رد اسکال (Red Skull) که آخرین بار او را در ورمیر (Vormir) و هنگام مراقبت از سنگ روح (Soul Stone) دیده بودیم، وفادار هستند. رد اسکال در فیلم اول از سری کاپیتان آمریکا حاضر شد و سپس دیگر او را به عنوان کاراکتری مهم در جهان سینمایی مارول ندیدیم. با این وجود پس از آزاد شدن او از بار مسئولیت اجباری که در ورمیر داشت، شاید بهتر بود تا سازندگان از او به عنوان ابرشرور در داستان فیلم کاپیتان آمریکا 4 استفاده کنند؛ موردی که می‌توانست مجددا به تقابل رد اسکال و کپ منجر شود و به نحوی میراث استیو راجرز برای سم ویلسون هم به شکل دیگری تکرار شود.

با این حال متاسفانه استودیو مارول نقش ابرشرور اصلی را به شخصیت لیدر داده و در عنوان Captain America: New World Order شاهد تقابل او با سم ویلسون خواهیم بود. این در حالی است که احتمالا شخصیت‌هایی مانند جان واکر (John Walker) و تیم تاندربولتس (Thunderbolts) هم در این داستان دخالت‌هایی را خواهند داشت.

فیلم Captain America: New World Order برای اکران در سال ۲۰۲۴ – ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

4.4 10 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا