بازیگر بعدی کاپیتان آمریکا

بازیگر بعدی کاپیتان آمریکا چه کسی خواهد بود؟ | از گرت هدلند تا چنینگ تیتوم

فهرست بازیگران احتمالی سرباز زمستان

بازیگر بعدی کاپیتان آمریکا چه کسی خواهد بود؟ | از گرت هدلند تا چنینگ تیتوم سید مصطفی نخلی ۰ ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ مارول

با پایان یافتن داستان ابرقهرمانی کاپیتان آمریکا (Captain America) در فیلم Avengers: Endgame، اکنون مارول به بازیگر توانمندی نیاز دارد که نقش این شخصیت کاریزماتیک را در پروژه‌های بعدی بازی کند. بازیگر بعدی کاپیتان آمریکا چه کسی می‌تواند باشد؟ 

مارول استودیوز (Marvel Studios) در انتخاب بازیگران خود بسیار دقیق است و تبحر خاصی دارد. کوین فایگی (Kevin Feige) با همکاری سارا فین (Sarah Finn) بازیگران مناسب را پیدا می‌کنند و نقشی شایسته برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. انتخاب بازیگران دو شخصیت محبوب حماسه اینفینیتی (Infinity Saga) مارول، تونی استارک (Tony Stark) و استیو راجرز (Steve Rogers) توسط همین افراد حرفه‌ای و کاربلد صورت گرفت. در نهایت نیز این دو شخصیت را در سال ۲۰۱۲ در اولین فیلم The Avengers کنار یکدیگر قرار دادند و داستان مشترک آن‌ها را در سری‌های بعدی فیلم اونجرز گسترش دادند.

رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) و کریس ایوانز (Chris Evans) گزینه‌های ایده‌آل و بی‌نظیری به ترتیب برای نقش‌های ابرقهرمانی مرد آهنی و کاپیتان آمریکا بودند که شخصیت‌های‌شان را با بازی زیبای خود آراسته کردند و برای مخاطبان به نمایش درآوردند. این دو کاراکتر شاید در بعضی موارد با یکدیگر شباهت داشتند، اما ایدئولوژی و عقیده آن‌ها متفاوت بود و همین مسئله سبب درگیری آن‌ها در فیلم Captain America: Civil War شد. به هر حال رابرت داونی جونیور و کریس ایوانز اولین بازیگرانی نبودند که مارول برای شخصیت نام برده شده تعیین کرده بود، بلکه گزینه‌های دیگری نیز وجود داشت. افزون بر این، مارول با آغاز حماسه مولتی‌ورس ممکن است در پروژه‌های بعدی خود نسخه‌های دیگر کاپیتان آمریکا و مرد آهنی را در پرده نقره‌ای سینما به تصویر بکشد. از آنجایی که داستان مرد آهنی رابرت داونی جونیور و کاپیتان آمریکا کریس ایوانز در فیلم Avengers: Endgame به پایان رسید، اکنون مارول دنبال بازیگرانی است که جای خالی آن‌ها را پر کند. با گذشت زمان بازیگران بیشتری قرار است در دنیای سینمایی مارول به کار بپردازند. این موضوع نشان دهنده محبوبیت سینمایی ابرقهرمان و گرفتاری‌های بیش از حد سارا فین است. در ادامه قرار است بازیگرانی که می‌توانند کاپیتان آمریکا بعدی باشند را نام ببریم.

گرت هدلند

مارول گرت هدلند (Garrett Hedlund) را برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در نظر گرفته بود، اما این بازیگر خوش استایل از بازی در لباس این شخصیت خودداری کرد. هدلند را حتما با فیلم  Tron: Legacy میشناسید. این فیلم در سال ۲۰۱۰ به کارگردانی جوزف کوشینسکی (Joseph Kosinski) ساخته شد و در واقع دنباله‌ای از عنوان ترون محصول سال ۱۹۸۲ بود. جوزف کوشینسکی اولین تجربه کارگردانی فیلم سینمایی خود را با این اثر آغاز کرد و دستاورد نسبتا خوبی برای دوست‌داران ژانر علمی تخیلی به ارمغان آورد. اکثر منتقدان و مخاطبان از این اثر ایرادات زیادی گرفتند، اما بعضی از صاحب نظران صحنه‌های اکشن و فضاسازی خاص فیلم را تحسین کردند. فیلم Tron: Legacy حتما طرفدار و عاشقان زیادی دارد، اما زمانی‌که در سینماهای جهان به اکران درآمد نتوانست فروش خوبی داشته باشد و شکست مالی شدیدی را تجربه کرد.
گرت هدلند بعد از این‌که مارول به او نقش کاپیتان آمریکا را پیشنهاد داد، فرض کرد این اثر نیز مانند فیلم ترون بازخوردهای خوبی دریافت نخواهد کرد و فروش آن در باکس آفیس جهانی کم خواهد بود، بنابراین این ریسک را نپذیرفت که در نقش کاپیتان آمریکا بازی کند. این بازیگر بعد از رد پیشنهاد مارول، در فیلم‌های خوبی از جمله Mudbound و Unbroken ایفای نقش کرد. این بازیگر همچنان شانس این را دارد که تصمیم اشتباه خود را برای بازی نکردن نقش کاپیتان آمریکا جبران کند و در دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشد. تنها باید صبر کرد تا مارول استودیوز تصمیمش را برای آینده مشخص کند.

سباستین استن

قبل از این‌که کریس ایوانز برای ایفای نقش استیو راجرز انتخاب شود، سباستین استن (Sebastian Stan) برای بازی کردن این کاراکتر در کنار بازیگرانی همچون رایان فیلیپ (Ryan Phillippe) و کلان لوتز (Kellan Lutz) تست داد. اما در آخر موفق نشد که نقش کاپیتان آمریکا را تصاحب کند و مارول از استعداد بازیگری او در نقش باکی بارنز (Bucky Barnes)، بهترین دوست کاپیتان آمریکا، استفاده کرد. نقشی که در نهایت در دنیای سینمایی مارول حتی بیشتر از کاپیتان آمریکا دوام آورد و هنوز این بازیگر خوش استایل نام باکی بارنز را یدک می‌کشد. اکثر طرفداران متعقدند که سباستین استن جانشین مناسبی برای کاپیتان آمریکا خواهد بود و بازی در لباس آن مناسب این بازیگر است.

کریس پرت

مارول استودیوز کریس پرت (Chris Pratt) را چند سال قبل از این‌که برای بازی در نقش پیتر کویل (Peter Quill) در فیلم Guardians of the Galaxy به کارگردانی جیمز گان (James Gunn) انتخاب کند، از او برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول تست گرفت. به‌علاوه او اولین گزینه برای نقش استار لورد نبود، زیرا جوزف گوردون لوت (Joseph Gordon Levitt) در ابتدا برای این نقش در نظر گرفته شده بود. با این حال، کریس پرت در آخر در تصاحب نقش استار لورد به‌جای کاپیتان آمریکا موفق شد و اکنون تمام مخاطبان او را به‌عنوان کاپیتان شوخ و بامزه گروه محافظان کهکشان می‌شناسند.

اسکات ایستوود

یکی دیگر از گزینه‌هایی که مارول برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در نظر داشت، اسکات ایستوود (Scott Eastwood) بود. طبیعتا از فامیلی این بازیگر به‌راحتی می‌توان متوجه شد، او فرزند کلینت ایستوود (Clint Eastwood) افسانه‌ای است که ستاره فیلم وسترن Man with No Name و دنباله‌های آن بود. ایستوود جوان نیز راه پدر را پیش‌گرفت و در فیلم‌های پرفروشی همچون The Fate of the Furious و David Ayer’s Suicide Squad کار کرد. البته اگر این بازیگر خوش نام برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا انتخاب می‌شد، احتمال داشت به بازیگری شناخته‌شده‌تر تبدیل شود. اما همچنان دیر نیست و ایستوود می‌تواند لباس نقش کاپیتان آمریکا را بر تن کند. شاید این بازیگر را در پروژه‌های بعدی مارول در قامت کاپیتان آمریکا مشاهده کنیم.

چنینگ تیتوم

مارول چنینگ تیتوم (Channing Tatum) را برای نقش آفرینی شخصیت کاپیتان آمریکا در فیلم Captain America: The First Avenger در لیست بازیگران خود قرار داده بود. اما در نهایت او را برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا انتخاب نکرد. اگر چنینگ تیتوم وظیفه نقش‌آفرینی این شخصیت را برعهده می‌گرفت، احتمالا نمی‌توانست در فیلم محبوب 21 Jump Street محصول سال ۲۰۱۲ حضور پیدا کند. چنینگ تیتوم در کارنامه بازیگری خود هنوز نقش شخصیتی ابرقهرمانی را روی پرده نقره‌ای سینما بازی نکرده است. اما او برای بازی در نقش Gambit در اسپین آف مردان ایکس (X-Man) انتخاب شد که همچنان در دست توسعه است و معلوم نیست که مارول آن را در چه سالی منتشر می‌کند.

جان کرازینسکی

اولین انتخاب مارول برای نقش کاپیتان آمریکا، جان کرازینسکی (John Krasinski) بود که در آن زمان مشغول ایفای نقش شخصیت جیم هالپرت ( Jim Halpert) در سریال کمدی و فوق‌العاده The Office محصول شبکه NBC بود. این بازیگر حتی لباس کاپیتان آمریکا را پوشید و روبرو دوربین برای انجام تست ظاهر شد. با این حال، کرازینسکی پس از دیدن و دقت به هیکل خوش فرم کریس همسورث (Chris Hemsworth)، به این نتیجه رسید که برای بازی در نقش استیو راجرز گزینه مناسبی نیست. جان کرازینسکی با کارگردانی فیلم A Quiet Place نامی برای خود بین فیلم‌سازان آثار ترسناک دست‌وپا کرد و علاوه بر این هواداران مارول این بازیگر محبوب را برای ایفای نقش رید ریچاردز (Reed Richards) در ریبوت بعدی فیلم چهار شگفت انگیز در نظر گرفتند.

نظر شما درباره بازیگران فهرست شده چیست؟ کدام یک از آن‌ها می‌توانند کاپیتان آمریکا بعدی باشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا