ستاره سریال The Last of Us از قسمت پایانی بحث‌برانگیز آن می‌گوید

آیا بلا رمزی از تصمیم جنجالی جوئل دفاع می‌کند؟

ستاره سریال The Last of Us

بلا رمزی (Bella Ramsey)، ستاره سریال The Last of Us به تازگی نظر خود را در رابطه با پایان جنجالی فصل اول این مجموعه تلویزیونی به اشتراک گذاشته است.

مدتی پیش شاهد پخش اولین فصل از سریال The Last of Us توسط شبکه اچ‌بی‌او (HBO) بودیم. این سریال با اقتباس از مجموعه بازی‌های ویدئویی The Last of Us ساخته استودیوی ناتی داگ که انحصاری کنسول‌های پلی‌استیشن (PlayStation) است، ساخته شده و مدتی پیش برای فصل دوم نیز تمدید شده است. این اثر به دلیل داستان فوق‌العاده خود و شخصیت‌های جذابش توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. در سریال پدرو پاسکال (Pedro Pascal) در نقش جوئل میلر (Joel Miller) و بلا رمزی در نقش الی ویلیامز (Ellie Williams) شخصیت‌های اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.

در حالی که احتمالا با پخش فصل دوم سریال The Last of Us شاهد اتفاقات جنجال برانگیز و پربحثی خواهیم بود که بیش از این جنجال به پا خواهد کرد و بین طرفداران تفرقه می‌آفریند، اما قسمت پایانی فصل اول نیز به دلیل تصمیمات شخصیت جوئل بسیار بحث‌برانگیز بود، اما عده‌ای از طرفداران از او حمایت کردند، در حالی که افرادی نیز بودند که با این کار مخالفت کرده و معتقدند جوئل تصمیم اشتباهی را گرفته است. اکنون ستاره سریال The Last of Us، بلا رمزی در مصاحبه‌ای نسبت به این پایان شوک‌آور واکنش نشان داده و دیدگاه خود را در رابطه با آن به اشتراک گذاشته است.

در قسمت پایانی فصل اول سریال The Last of Us شاهد این بودیم که جوئل به طرز وحشیانه‌ای دانشمندان و گروه فایلرفلای (Firefly) را به قتل می‌رساند تا جان الی را نجات دهد. سپس او در این مورد به الی دروغ می‌گوید و ماجرا را به شکل دیگری برایش تعریف می‌کند.

اکنون بلا رمزی، ستاره سریال The Last of Us که احتمالا در فصل‌های بعدی نقش پررنگتر و پراهمیت‌تری داشته باشد، در پاسخ به سوال طرفداران با Vanity Fair از این پایان جنجالی سخن گفت. او در صحبت‌های خود گفت که مصونیت نسبت به آلودگی قطعا یکی از چیزهایی است که شخصیت الی را خاص می‌کند، اما نکته اصلی داستان این واقعیت است که حتی بدون توجه به مصونیت، باز هم الی شخصیت خاصی است. او گفت:

خب من فکر می‌کنم که این اساسا داستان اصلی کل این ماجراست. مصونیت قطعا یکی از چیزهایی است که ما رو خاص می‌کنه، اما خود این الی لعنتی هم چیزیه که ما رو خاص می‌کنه.

او سپس گفت که فکر می‌کند تصمیم جوئل برای نجات دادن الی و سپس دروغ گفتن به او در قسمت پایانی سریال The Last of Us درست بوده است. او گفت:

من معتقدم که جوئل تصمیم درستی گرفته و فکر می‌کنم بیشتر مردم هم موافق این هستند. با توجه به واکنش‌هایی که از سریال دیدم، می‌تونم بگم که بیشتر افراد احتمالا با خودشون میگن اون قطعا تصمیم درستی رو گرفته.

این بازیگر ۱۹ ساله در ادامه گفت که حتی فکر می‌کند کار جوئل یک انتخاب نبود، او دنیا را نجات داد، اما دنیای خودش را. بلا رمزی در اینباره گفت:

فکر نمی‌کنم که این حتی یک انتخاب باشه. فکر نمی‌کنم این یک تصمیم برای اون بوده باشه. هیچ گزینه دیگری جز نجات الی برای اون وجود نداشت. چون اون دنیا رو نجات داد، دنیای خودش رو. این خیلی ترسناکه.

بلا رمزی همچنین برای دفاع بیشتر از جوئل گفت که پزشکانی که قرار بود او را عمل کنند، در حقیقت فقط مغز او را از بین می‌بردند، چون مدت‌هاست که در جریان آموزش و محیط پزشکی نبوده‌اند. او گفت:

درسته! منظورم این که هیچ کس برای مدتی واقعا توی محیط آموزش رسمی نبوده. جهان ۲۰ سال پیش نابود شد و اون‌ها فقط می‌خواستند مغز اون رو از بین ببرند و اصلا به این موضوع فکر نمی‌کردند که شاید بتونند هم بشریت رو نجات بدن، هم الی رو. اصلا چرا اون‌ها به این فکر نکردند؟ شاید اون‌ها واقعا از من متنفرن!

موضوع تصمیم جنجالی جوئل که اکنون بینندگان سریال درباره‌اش صحبت می‌کنند، حدود ۱۰ سال پیش که بازی The Last of Us برای کنسول پلی‌استیشن ۳ (PlayStation 3) منتشر شده بود نیز مورد بحث قرار گرفته و هر کسی نظر خود را درباره آن دارد.

در آن زمان تروی بیکر (Troy Baker) صداپیشه جوئل در بازی‌ها که در سریال نیز نقش یک شخصیت‌ها را بازی کرده گفته بود که مهم نیست این تصمیم را دوست داشته باشید، یا از آن متنفر باشید، مهم این است که شما نظری در مورد آن را دارید و درباره‌اش صحبت می‌کنید و این به آن معناست که تیمشان کار خود را درست انجام داده است. جالب است بدانید که تروی بیکر حتی در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود از نظر او جوئل به نوعی شخصیت منفی The Last of Us است.

فصل دوم سریال The Last of Us هم اکنون در دست ساخت قرار دارد و احتمالا تا سال ۲۰۲۵ شاهد پخش آن از شبکه اچ‌بی‌او خواهیم بود.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا