قیمت بازی Redfall در اروپا لو رفت

افزایش قیمت‌ها از سوی ردموندی‌ها

قیمت بازی Redfall

شواهد امر گویای این موضوع است که نسخه استاندارد بازی Redfall با قیمت قابل توجه ۸۰ یورو به فروش می‌رسد.

در زمان شروع نسل نهم صنعت بازی‌های ویدیویی، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید بازی‌ها در طول دهه‌های اخیر، اعلام کرد که از این پس عناوین انحصاری پلی استیشن با قیمت ۷۰ دلار عرضه می‌شوند. در واقع، سونی اولین شرکتی بود که قیمت بازی‌ها را ده دلار گران‌تر کرد.

در ادامه، توکی گیمز نیز از این رویکرد حسابی استقبال کرد و طولی نکشید که شرکت‌های اکتیویژن بلیزارد، الکترونیک آرتز و اسکوئر انیکس و یوبیسافت نیز به این جمع ملحق شدند و در حال حاضر، شماری از بازی‌های نسل نهم با قیمت ۷۰ دلار فروخته می‌شوند. در همین راستا، چند ماه پیش بود که فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی اعلام کرد که به خاطر افزایش نرخ تورم جهانی، ردموندی‌ها به ناچار در قیمت‌گذاری سخت‌افزارها، بازی‌ها و سرویس‌ها بازنگری می‌کنند.

اسپنسر در آن زمان گفته بود که احتمالا قیمت محصولات مایکروسافت از اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش یابند که در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش قیمت نسخه استاندارد و دیلاکس بازی Redfall، یکی از آثار انحصاری ایکس باکس در سال جاری میلادی، در سراسر فضای مجازی لو رفت.

بر اساس گزارش‌ها، گویا نسخه استاندارد ردفال برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس با قیمت ۸۰ یورو فروخته خواهد شد. از طرفی، بازیکنانی که قصد ارتقای بازی به نسخه دیلاکس را داشته باشند، باید حدود ۳۰ یورو بیشتر هزینه کنند. به بیان ساده‌تر، قیمت نسخه دیلاکس بازی برابر با ۱۱۰ یورو خواهد بود.

احتمالا نسخه دیلاکس بازی شامل بسته‌های الحاقی می‌شود؛ هرچند استودیوی آرکین هنوز جزئیاتی در رابطه با برنامه‌های پشتیبانی از بازی و محتوای گسترش‌دهنده آن ارائه نکرده است. بهتر است بدانید که مدتی پیش آقای جز کوردن، خبرنگار رسانه ویندوز سنترال در گزارشی خاطرنشان کرد که خریداران نسخه پریمیوم بازی برای مدتی قادر به تجربه نسخه دسترسی زودهنگام خواهند بود که شاید این مورد یکی از مزایای نسخه دیلاکس بازی باشد.

دقت داشته باشید که شرکت بتزدا یا مایکروسافت تا به این لحظه واکنشی از خود در قبال ادعای فوق نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی نیز صحت این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. بدین ترتیب، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره افزایش قیمت آثار انحصاری ایکس باکس از جمله بازی Redfall در اروپا اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر انتشار خبرهای موثق از سوی تیم سازنده یا شرکت ناشر بمانیم.

با این حال، بد نیست اشاره کنم که فیل اسپنسر پیش‌تر درباره افزایش قیمت محصولات مایکروسافت گفته بود:

به نظر من، ما باید قیمت برخی چیزها را افزایش دهیم. با این حال، حفظ قیمت‌ها در طول تعطیلات کریسمس برای ما بسیار حائز اهمیت است. ما تا به امروز قیمت کنسول خود را ثابت نگه داشتیم و در کنار آن، قیمت بازی‌ها و سرویس اشتراکی خود را نیز افزایش ندادیم. فکر نمی‌کنم که بتوانیم برای همیشه این کار را انجام دهیم. به نظر من، قیمت برخی چیزها باید در زمان مناسب افزایش پیدا کنند.

بازی ردفال در ابتدا برای عرضه در اواخر سال گذشته میلادی برنامه‌ریزی شده بود که مشابه دیگر عناوین فرست پارتی مایکروسافت، انتشار آن به سال ۲۰۲۳ میلادی موکول شد. شرکت بتزدا مدعی است که این عنوان طی شش نخست سال جاری میلادی روانه بازار می‌شود که طبق گزارش‌های غیر رسمی، احتمالا بازی در ماه می پیش‌رو (اردیبهشت یا خرداد سال ۱۴۰۲) تقدیم بازیکنان خواهد شد.

لازم به ذکر است که این اثر به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. همان‌طور که اشاره شد، این اثر همزمان با عرضه جهانی به سرویس ایکس باکس گیم پس نیز راه می‌یابد که بر این اساس مشترکین به رایگان قادر به تجربه آن خواهند بود.

ردفال داستانی درباره خوناشام‌ها را روایت می‌کند؛ جایی که شما در یک تیم چهار نفره، با دشمنان خود که خوناشام‌ها هستند مبارزه می‌کنید و در همین حین، به دنبال حقیقتی پنهان هستید؛ واقعیتی که می‌تواند پاسخ همه چیز درباره اوضاع شهری عجیب در ایالت ماساچوست را بدهد و ثابت کند که چرا خوناشام‌ها به این شکل آزاد شده و در حال نابودی جهان هستند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با افشای قیمت بازی Redfall و احتمال افزایش قیمت‌های عناوین انحصاری و فرست پارتی مایکروسافت چیست؟ به نظر شما، آیا قیمت کنسول‌های ایکس باکس نیز به‌زودی افزایش می‌یابد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا