آیا قیمت ایکس باکس سری ایکس و سری اس هم افزایش پیدا می‌کند؟

گیمرها نگران آینده هستند!

قیمت ایکس باکس سری ایکس

مایکروسافت یک بیانیه رسمی برای Windows Central ارسال کرد و به واسطه آن به نگرانی‌ها پیرامون افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس و سری اس واکنش نشان داد.

با رخ دادن انقلاب ۲۰۱۴ و برکناری ویکتور یانوکویچ از ریاست جمهوری اوکراین، روسیه مداخلات خود در امور این کشور را افزایش داد؛ مداخلاتی که چند ماه پیش شکل دیگری به خود گرفت و حالا باید آن را یک جنگ تمام عیار نامید. این جنگ تاثیرات غیرقابل انکاری را بر اقتصاد جهانی گذاشته و باعث شده قیمت بسیاری از اقلام افزایش یابد. دلیل این اتفاق را باید در وابستگی اروپا به روسیه در تامین حامل‌های انرژی جستجو کرد. در حال حاضر، کشورهای اروپایی با مشکل کمبود انرژی روبرو بوده و قیمت حامل‌ها به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته‌اند؛ موضوعی که به افزایش تورم و بالا رفتن قیمت بسیاری از اقلام منجر شده است.

روز گذشته بود که سونی یک بیانیه غیرمنتظره در وب سایت رسمی Play Station به اشتراک گذاشت. شرکت ژاپنی در بخش ابتدایی متن خود به مشکلات کنونی جهان از جمله نرخ بالای تورم و کاهش ارزش برخی از ارزها اشاره و آن را عاملی معرفی کرده که روی تولیدکنندگان مختلف فشار می‌آورد. سامورایی‌ها سپس اعلام کردند به اجبار قیمت مدل‌های پلی استیشن 5 را در برخی از کشورهای جهان از جمله انگلستان، ژاپن، چین، استرالیا، مکزیک و کانادا افزایش می‌دهند. در ضمن، سونی در بخشی از بیانیه خود تاکید کرد در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کنسول‌هایش در ایالات متحده آمریکا ندارد.

با افزایش قیمت کنسول‌های پلی استیشن 5، یک سوال بسیار مهم در ذهن گروهی از گیمرها شکل گرفت: آیا قیمت ایکس باکس سری ایکس و سری اس هم افزایش پیدا می‌کند؟ مایکروسافت در پاسخ به نگرانی‌های طرفداران خود اخیرا یک بیانیه برای وب سایت Windows Central ارسال کرده و توضیحاتی را در این باره ارائه کرده است تا نگرانی‌ها پایان یابد:

به صورت مستمر در حال ارزیابی تجارت خود هستیم تا انتخاب‌های گیمینگ عالی‌ای را به طرفدارانمان ارائه دهیم. قیمت خرده فروشی ایکس باکس سری ۲۹۹ دلار باقی مانده و قیمت ایکس باکس سری ایکس هم ۴۹۹ دلار است.

همان‌طور که در بیانیه رسمی مایکروسافت اشاره شد، این شرکت به دنبال روش‌هایی است تا بتواند تعداد بیشتری از مخاطبان را به سمت خود جذب کند. به همین دلیل، گیم پس و ایکس باکس سری اس را ارائه می‌دهد؛ محصولاتی اقتصادی که با قیمت‌هایی مقرون به صرفه در دسترس قرار دارند. با در نظر گرفتن این سیاست ردموندی‌ها، طبیعی است که فعلا به دنبال افزایش قیمت کنسول‌های نسل نهمی خود نباشند. هر چند، احتمال تغییر شرایط وجود داشته و نباید عدم تغییر قیمت‌ها از سوی مایکروسافت را دائمی دانست.

طبق پیش بینی یکی از کارشناسان، افزایش قیمت پلی استیشن 5 ضربه چندانی به فروش آن نمی‌زند. پیرس هاردینگ رولز (Piers Harding-Rolls) معتقد است افزایش ۱۰ درصدی قیمت باعث نمی‌شود علاقه‌مندان از خرید منصرف شوند. او همچنین تاکید دارد آمریکا بزرگترین و مهمترین بازار هدف سونی است که هیچ گونه افزایش قیمتی را به لطف ارزش بالای دلار تجربه نمی‌کند. از همین رو، بعید است میزان فروش کنسول در ماه‌های آینده کاهش یابد.

کنسول‌هایی که در ایران به فروش می‌رسند، از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد می‌شوند. با این حال، گیمرهای داخلی نگران هستند دلالان از افزایش قیمت پلی استیشن 5 در کشورهای دیگر سوء استفاده کرده و قیمت آن را در کشور بیشتر کنند. باید منتظر ماند این دید این نگرانی بی مورد است یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا