ابرشرور جدید دنیای سینمایی مارول تفاوتی بزرگ با ابرشرورهای پیشین خواهد داشت

تابو شکنی مارول با گالاکتوس!

ابرشرور جدید دنیای سینمایی مارول تفاوتی بزرگ با ابرشرورهای پیشین خواهد داشت پارسا خلیلی ۸ ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ سینما

اگر ورود دیرهنگام ریبوت چهار شگفت انگیز قرار باشد گالاکتوس را به‌عنوان ابرشرور جدید دنیای سینمایی مارول به پرده نقره‌ای بازگرداند، باید او را با فرمولی جدید به تصویر بکشد.

گالاکتوس یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین آنتاگونیست‌های دنیای مارول است که در سال ۱۹۶۶ توسط استن لی (Stan Lee) و جک کربی (Jack Kirby) خلق شد. با توجه به اینکه اکثر ابرشرور‌های مارول اهداف قابل درک داشتند و خواننده می‌توانست به راحتی با آنها ارتباط برقرار کند، لی و کربی تصمیم گرفتند تا کاری متفاوت با گالاکتوس انجام بدهند و برای اولین بار موجودی خبیث خلق کنند که تنها هدفش نابودی سیارات به‌جهت رفع گرسنگی خود‌ است.

طی پانزده سال اخیر دنیای سینمایی مارول ابرشرورهای زیادی داشته که داستان پیچیده و اهداف قابل درک داشتند. شخصیت‌هایی مانند لوکی، تانوس، بارون زیمو، کیلمانگر و اسکارلت ویچ همگی داستان‌ و اهداف پیچیده‌ای دارند که به‌نوعی اعمالشان را توجیه می‌کند. برای مثال هدف تانوس از جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت نابودی نیمی از حیات بود تا نیمه دیگر بتوانند زندگی کنند، یا هدف اسکارلت ویچ از گرفتن قدرت‌های آمریکا چاوز رسیدن به بچه‌هایش بود.

متاسفانه در طول پنج فاز MCU تنها تعداد انگشت شماری آنتاگونیست‌ داشتیم که ذاتا شرور بودند و هیچ توضیح منطقی برای اعمالشان وجود نداشت. یکی از بهترین آنها تکامل عالی با بازی چوکوودی ایوجی (Chukwudi Iwuji) بود که در فیلم Guardians of the Galaxy 3 قصد داشت گونه‌ای بی‌نقص خلق کند. او طبق صحبت‌های جیمز گان (James Gunn) یکی از ظالم‌ترین و بی‌رحم‌ترین ابرشرورهای فرانچایز است که برای پیشبرد اهدافش رسما هر خط قرمزی را رد می‌کند. با توجه به استقبال بی‌سابقه طرفداران از شخصیت‌پردازی تکامل عالی، دنیای سینمایی مارول باید درست مثل کاری که استن لی و جک کربی در سال ۱۹۶۶ انجام دادند، استراتژی جدیدی اتخاذ کرده و آنتاگونیست‌های ذاتا شروری مثل گالاکتوس را به تصویر بکشد.

ریبوت به‌شدت مورد انتظار Fantastic Four در حال حاضر برای اکران در تاریخ ۲ می سال ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۴) برنامه‌ریزی شده است.

3.9 24 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا