فیلم Doctor Strange 2

۱۰ شخصیت جهان مارول که خواستار حضورشان در فیلم Doctor Strange 2 هستیم

آیا قهرمانان قدیمی مارول بار دیگر متولد خواهند شد؟

فیلم Doctor Strange 2 نوید بخش یک تحول عظیم در جهان سینمایی مارول است، فیلمی که زمینه‌سازی برای داستانش به‌طور رسمی با آغاز فاز چهارم جهان سینمایی مارول شروع شد و حال طرفدارن این جهان، بیشتر از گذشته، مشتاق تماشای این اثر موردانتظار می‌باشند. فیلم Doctor Strange 2 از همان روزهای اولی که خبر ساختش به گوش رسید، به ما خبر یک جهان جدید و نوظهور در دنیای مارول را داد. جهانی که استاد برجسته‌ی علوم عرفانی یعنی دکتر استرنج با جادوگر بزرگ این جهان، اسکارلت ویچ رو‌به‌رو می‌شود. این اثر دنباله‌ای برای وقایع فیلم Spider-Man: No Way Home است؛ اثری که در آن به وضوح به باز شدن درهای جهان‌های موازی دیگر و اثرات مخربی که می‌توانند درپی داشته باشد اشاره شد. با موفقیت بزرگ اخیر فیلم No Way Home که در آن شخصیت‌های قدیمی و پرطرفدار مارول بازگشتند، طرفداران انتظار رخ دادن اتفاقات مشابهی در جدیدترین فیلم جهان سینمایی ماورل یعنی Doctor Strange 2 دارند. در مقاله پیش‌رو از ۱۰ شخصیت جهان مارول اسم خواهیم برد که انتظار داریم در این فیلم شاهد بازگشتشان خواهیم بود.

۱۰. کوئیک سیلور (ایوان پیترز)

بازی ایوان پیترز در نقش کوئیک سیلور، در سری فیلم‌های مردان ایکس، جایی که این شخصیت سریع، قدرت بالای خود در جابه‌جایی به سرعت برق و باد را توانست به خوبی نمایش درآورد، در ذهن دوست‌داران مردان ایکس، ماندگار شده است. اگرچه جهان سینمایی مارول قبلا برای هوادارانش یک کوئیک سیلور جدا (با بازی آرون-تایلر جانسون) داشت اما طرفدارن مشتاقانه از استودیو مارول انتظار دارند تا ایوان پیترز بار دیگر در نقش کوئیک سیلور هنر خود را نشان دهد. شخصیتی که در سریال وانداویژن با یک نسخه تقلبی از آن روبه‌رو شدیم و حال انتظار می‌رود که بار دیگر تجسم واقعی این شخصیت، بازگشتی شگفت‌انگیز داشته باشد.

۹. ددپول (رایان رینولدز)

فیلم X-Men Origins: Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین)، اولین حضور رسمی رایان رینولدز به عنوان ددپول، در جهان مارول به شمار می‌آید، حضوری که بعد از گذشت چندسال و با توجه به محبوبیت بالای این شخصیت میان طرفدارن مارول، موجب متولد شدن فرانچایز موفق ددپول شد که توانست هم از نظر تجاری و از هم نظر منتقدین، موفقیت بالایی را به دست آورد. ددپول مدت طولانی است که به MCU ملحق شده، با خلق صحنه‌های کمدی و اکشن بی‌نظیرش در سری فیلم‌هایش، توانست طرفداران بی‌شماری را به دست آورد. حال بسیاری از دوستدارن مارول، منتظر حضور این شخصیت در جدیدترین فیلم دکتر استرنج هستند؛ حضوری که اگر محقق نشود به ما این خبر را می‌دهد که برای مشاهده‌ی دوباره‌ی ددپول باید مدت طولانی صبر کنیم.

۸. استورم (الکساندرا شیپ)

استورم با بازی هلی بری، بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ سری فیلم‌های مردان ایکس بود تا هنگامی که بازی در نقش این شخصیت، در نسخه‌های دیگر از این سری فیلم‌ها به الکساندرا شیپ رسید. از میان تمامی شخصیت‌های مردان ایکس که به حق خود در این سری از فیلم‌ها نرسیدند، شخصیت استورم با  ناامیدکننده‌ترین قوس داستانی مواجه شد. علی‌رغم استعداد بالای شیپ، نویسندگان صرفا او را به عنوان یک نقش نه‌چندان اصلی به مخاطبین نشان می‌دادند، آوردن این شخصیت به MCU می‌تواند پتانسیل واقعی او را به جهان نشان دهد و به الکساندرا شیپ، فرصتی طلایی برای درخشش بدهد.

۷. بلید (وسلی اسنایپس)

در حالی که تا قبل از سال ۲۰۰۸، هیچ خبری از جهان مارول نبود، فیلم‌های بسیاری در سبک ابرقهرمانی وجود داشتند که توانستند مانند نوری در تاریکی، راه را برای حضور استودیو مارول در جهان ابرقهرمانی، هموار کنند. یکی از این سری فیلم‌ها که دقیقا نقطه‌ی عطفی برای این حضور بود، سه‌گانه‌ی تیغ (Blade) با بازی وسلی اسنایپس است. بسیاری موفقیت بزرگ اولین فیلم از این سه‌گانه را یکی از دلایل اصلی مطرح شدن فیلم‌های ابرقهرمانی می‌دانند و همین امر فیلم تیغ را تبدیل به یکی از مهم‌ترین آثار در این سبک کرده است. با این وجود ماهرشالا علی، بازیگر توانمند هالیوودی قرار است تا در MCU به ایفای این نقش بپردازد و اکنون بهترین زمان برای ادای احترام به نسخه اصلی این شخصیت با بازی وسلی اسنایپس به نظر می‌رسد.

۶. مردآهنی (تام کروز)

طبق افسانه‌ای که بین طرفداران مارول، سالیان سال است وجود دارد، تام کروز اولین انتخاب برای بازی نقش آیرون من یا همان مردآهنی محبوب بود. اما در نهایت رابرت دوانی جونیور توانست به ایفای این نقش ماندگار بپردازد. با این‌وجود، شایعات بسیاری مبنی بر بازی تام‌ کروز در نقش آیرون من وجود دارد و این در حالی است که خود این بازیگر چنیدن بار این شایعات را رد کرده است. با این حال، بسیاری از دوست‌داران جهان مارول، از این شایعات استقبال کرده‌اند و همگی هیجان‌زده هستند که آیرون من با بازی تام کروز چگونه از آب در خواهد آمد. شاید فیلم Doctor Strange 2 بهترین مکان برای کشف مفهوم تونی استارک با چهره تام کروز است. بدون شک نمی‌توان چهره‌ی مردآهنی که رابرت داونی جونیور برای مدت طولانی آن را ماندگار کرده، از یاد برد اما بسیاری بر این باور هستند حضور این شخصیت به‌حدی هیجان‌انگیز است که چهره، حتی آخرین چیزی هم نیست که به آن اهمیت بدهند. حال باید دید که آیا استودیو مارول در پی رو کردن این غافلگیری بزرگ خواهد بود یا نه.

۵. پروفسور ایکس (پاتریک استوارت)

پاتریک استوارت، تا به امروز توانسته است تا نقش معروف چارلز فرانسیس یا همان پروفسور ایکس در هفت اثر از سری فیلم‌های مردان ایکس را به بهترین شکل ممکن بازی کند و خود را به عنوان یک ستون قوی در این فرانچایز به نمایش درآورد. در حالی که استوارت، بازی در این نقش را به جیمز مک‌آووی واگذار کرد، او هم‌چنان بهترین اجرای این نقش را تا به امروز برعهده داشته است. چندجهانی مدت‌هاست که به یک نظریه محبوب میان طرفدارن MCU در مورد نحوه‌ی معرفی شخصیت‌های جهش‌یافته و ورژن‌های دیگر از ابرقهرمانان، تبدیل شده است و همین نظریه به ما نوید این را می‌دهد که حتی می‌توان انتظار حضور پروفسور ایکس با بازی پاتریک استوارت را در جدیدترین فیلم‌های مارول و به‌ویژه فیلم Doctor Strange 2 داشت.

 ۴. مردعنکبوتی (اندرو گارفیلد)

در سال ۲۰۱۲، اندرو گارفیلد به عنوان دومین مرد عنکبوتی به طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی، معرفی شد. هر دو فیلم مردعنکبوتی با حضور گارفیلد توانستند موفقیت‌های زیادی را به دست آوردند (البته نه به اندازه سه‌گانه سم ریمی) بعد از اینکه استودیو مارول و سونی به توافق رسیدند تا مرد عنکبوتی را وارد دنیای MCU کنند، اندرو گارفیلد از ایفای این نقش کنار گذاشته شد. اما این پایان بازی برای گارفیلد در نقش مرد عنکبوتی نبود، او با جدیدترین حضورش در فیلم Spider-Man: No Way Home فیلمی که پیامدهای عظیمی برای مرد عنکبوتی در آینده رقم می‌زند، مطمئنا بار دیگر خود را توانست به عنوان یک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز به تمام جهان نشان دهد. حال باید دید که باز هم شاهد ادامه‌ی ماجراجویی‌های این ورژن دوست‌داشتنی مردعنکبوتی از جهانی دیگر خواهیم بود یا No Way Home حضور این شخصیت را برای همیشه در دنیای MCU جاودان خواهد کرد.

 ۳. جانی استورم (کریس ایوانز)

شاید خیلی از طرفدارن جهان مارول از این موضوع باخبر نباشند که کاپیتان آمریکا، اولین نقش و حضور کریس ایوانز در جهان مارول نیست. در واقع او دو بار در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ در سری فیلم‌های چهار شگفت‌انگیز به ایفای نقش پرداخت. او در این فیلم‌ها نقش مشعل انسانی یا همان جانی استورم را بازی کرده بود. هر دو فیلم از چهارشگفت انگیز به شدت مورد بررسی قرار گرفتند که نهایتا در سال ۲۰۱۵ با نسخه بازسازی شده از این فیلم‌ها مواجه شدیم که به عقیده‌ی بسیاری حتی بدتر از نسخه اصلی بود. اگرچه شاید به نظر برسد، جانی استورم نقشی است که کریس ایوانز دیگر نمی‌خواهد به سمتش برود اما اکنون که او تبدیل به بازیگری ماهر و بزرگ شده شاید دوباره تمایل بازگشت به جهان مارول را داشته باشد. شایعات بسیاری از حضور دوباره‌ی او در MCU به گوش می‌رسد و نقش‌آفرینی مجدد او در نقش جانی استورم می‌تواند مهر تاییدی بر این شایعات باشد.

۲. مردعنکبوتی (توبی مگوایر)

توبی مگوایر اولین بازیگری است که تا به امروز نقش مرد عنکبوتی را در یک لایو اکشن بازی کرده است. حضوری ماندگار در سه‌گانه‌ی سم ریمی که او را از نظر بسیاری تبدیل به بهترین ورژن از مردعنکبوتی کرد. سم ریمی کارگردانی Doctor Strange 2 را هم برعهده دارد. بازی جدی و جذاب مگوایر، پیتر‌پارکر را به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های سه‌گانه مردعنکبوتی تبدیل کرد. با توجه به اینکه در جدیدترین فیلم از مرد عنکبوتی، شاهد حضور مردعنکبوتی‌های مختلف از جهان‌های موازی بودیم، انتظار می‌رود که بار دیگر شاهد بازگشت دو مرد عنکبوتی در فیلم Doctor Strange 2 باشیم. بازگشت مگوایر با توجه به کارگردانی سم ریمی، دور از انتظار نیست.

 ۱. ولورین (هیو جکمن)

هیو جکمن این افتخار را دارد که تنها بازیگری باشد که تا به امروز نقش ولورین را در لایو اکشن‌های متعدد بازی کند. او تا به امروز در ۹  اثر از سری فیلم‌های مردان ایکس و سه‌گانه‌ای اختصاصی برای خودش به ایفای نقش پرداخته است. او یکی از اعضای اصلی مردان ایکس و شاید بهترین عضو در بین این گروه باید دانسته شود. با حضور ورژن‌های مختلف و جهش‌یافته در MCU، طرفداران از دیدن ولورین احتمالا بسیار هیجان‌زده خواهند شد. اگرچه نمی‌توان به طور صد در صد گفت که آیا شخصیت او در جهان مارول بازسازی خواهد شد یا خیر. اگر مارول بخواهد از جکمن بار دیگر به عنوان ولورین استفاده کند، بدون شک فیلم Doctor Strange 2 می‌تواند بهترین گزینه برای بازگشت این شخصیت ماندگار باشد. حال باید دید که آیا اگر استودیو مارول قصد این‌کار را داشته باشد، از بازیگری جدیدی رونمایی خواهد کرد یا به خواست طرفداران گوش خواهد داد و بار دیگر ولورین با بازی هیو جکمن را زنده خواهد کرد.

شما منتظر بازگشت کدام ابرقهرمان در فیلم Doctor Strange 2 هستید؟ آیا شخصیتی وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره نشده و شما منتظر بازگشتش هستید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

25 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا