بررسی تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania که آن را ندیده‌اید!

«اونجر؟ آیا تو را کشته بودم؟»

تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania

تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania در مراسم کامیک کان 2022 به صورت اختصاصی برای طرفداران نمایش داده شد که هنوز نسخه کامل آن منتشر نشده، اما جزئیاتی در آن وجود دارد که در این مطلب قصد داریم تا آن را برای شما بررسی کنیم.

شخصیت مرد مورچه‌ای (Ant-Man) از سال ۲۰۱۵ وارد جهان سینمایی مارول شد و همراه با خود، یک دنیای تازه را به MCU معرفی کرد که بنای تکنولوژی آن را هنک پیم (Hank Pym) ساخته بود و سپس به اسکات لنگ (Scott Lang) رسید؛ جهان کوانتوم که در فیلم Avengers: Endgame مستقیما به داد انتقام جویان رسید و به واسطه آن، آن‌ها موفق شدند تا به سال‌های خاصی از تاریخ سفر کنند و با برگشتن به زمان قدیم، سنگ‌های ابدیت را از خط‌های زمانی متفاوت بدزدند.

با این وجود داستان مستقل مرد مورچه‌ای همچنان ادامه دارد و پس از Endgame، او هنوز هم در کنار همسرش هوپ (Hope) و دخترش که حال بزرگ شده زندگی می‌کند. با این حال، در رویداد کامیک کان امسال، درست مثل تریلر فصل دوم سریال What If…? ویدیویی به عنوان تیزر از فیلم Ant-Man: Quantomania منتشر شده که جزئیات خاصی از داستان آن را در اختیار ما قرار می‌دهد.

جزئیات تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania

در تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania (که ویدیو آن موجود نیست و تنها گفته بینندگان آن برای تحلیل وجود دارد)، دیده شده که ظاهرا اسکات لنگ یک پادکست به نام Big Me Litte Me (منِ بزرگ منِ کوچک) راه‌اندازی کرده که آن را در سریال Ms. Marvel هم دیده بودیم. همچنین او کتابی را نوشته که Lookout For The Little Guy نام دارد و آن را درباره خاطراتش از جنگ در کنار انتقام جویان و سفر در زمان نوشته است. با این حال، هنگامی که او در این این تریلر درباره نجات دادن جهان صحبت می‌کند، هنک پیک و جنت ون داین (Janet Van Dyne) او را دست می‌اندازند، در حالی که اسکات پاسخ می‌دهد؛ «خیلی خواهش می‌کنم که نذاشتم الآن تبدیل به خاک شده باشین!».

او پس از این مکالمه درباره جهان کوانتوم با دخترش کسی لنگ (Cassie Lang) صحبت می‌کند که ظاهرا عضوی از گروه کوچکی از انتقام جویان جدید شده است. اما هنگامی که در یک سکانس جنت ون داین و اسکات به جهان کوانتوم می‌روند، بالاخره از شهری که در این مکان پیش‌تر در فیلم Ant-Man 2 دیده بودیم رونمایی می‌شود و شخصیتی با بازی بیل موری (Bill Murray)، جنت را می‌شناسد! با این وجود، ظاهرا مشخص می‌شود که دلیل بالا نرفتن سن جنت ون داین حین اتفاقات فیلم دو فیلم Ant-Man 1 و 2 این بوده که او وارد ورتکس زمانی (Time Vortex) نشده و در این شهر زندگی کوانتومی زندگی می‌کرده است؛ در حالی که اسکات وقتی در ورتکس گیر کرد، با همان سن، ۵ سال بعد از فضای کوانتوم خارج شد.

سپس در این حین، صدای کانگ فاتح (Kang The Conqueror) شنیده می‌شود که از به اسکات می‌گوید زمان یک خط مستقیم نیست! این یعنی درست همانطور که در سریال Loki هم مشاهده کردیم، زمان یک حلقه از تکرارهای پشت سر هم تاریخ است که در هرکدام از خط‌های آن، اتفاقات یکسانی به روش‌های مختلف رخ می‌دهد؛ یا حداقل این همان چیزی است که کانگ فاتح از زمان می‌‌خواهد. او اظهار می‌کند که «تو آدم جالبی هستی اسکات. اگر تو هم مثل من زمان را ببینی، همه چیز را متوجه خواهی شد». سپس او می‌گوید که همه چیز را دیده و می‌داند که داستان جهان اسکات چطور تمام خواهد شد. با این حساب، می‌‌توان مطمئن شد که در این صحنه کانگ حتما درباره فیلم مورد انتظار انتقام جویان 5 صحبت می‌کند و اینکه چطور وقایع آن به Secret Wars می‌رسد و در نهایت، باعث نابودی جهان خواهد شد.

لازم به ذکر است که در این سکانس کانگ در یک دستگاه که چند دیسک در آن می‌چرخند حاضر می‌شود و جالب‌تر اینکه در چند فریم، صحنه‌هایی از کله موداک (Modok) نشان داده می‌شود! شخصیت ابرشروری که در دنیای سینمایی مارول هنوز سر و کله آن در هیچ فیلم و سریال منتشر شده‌ای ظاهر نشده، اما در دنیای کمیک بوکی و همچنین بازی Marvel’s Avengers او را دیده بودیم. با این حساب می‌توان انتظار داشت که سازمان AIM هم در کنار معرفی شخصیت مردان یکس (X-Men) و میوتنت‌ها (Mutants) نشان داده شود که سعی دارند تا انسان‌هایی که جهش یافته هستند را دستگیر کنند.

و اما صحنه مهم تریلر..

با این وجود مواجه شدن و دیالوگ‌های بین کانگ فاتح و اسکات در تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantomania ادامه پیدا می‌کند؛ جایی که اسکات به او می‌گوید «فکر کنم تو منو نمی‌شناسی، من یه انتقام جو هستم»، در حالی که کانگ پاسخ می‌دهد «انتقام جو؟ قبلا تا حالا کشته بودمت؟». این یعنی کانگ فاتح در خط‌های زمانی مختلف چندین و چندبار با گروه اونجرز درگیر شده و هربار هم آن‌ها را شکست داده و تعدادی از اعضای آن را هم کشته است! تا حدی که حتی به خاطر ندارد کدام اعضا تا به حال به دست او کشته شده‌اند و مرد مورچه‌ای کیست.

این صحنه آینده تاریک دنیای سینمایی مارول را به تصویر می‌کشد که همه چیز در آن بهم ریخته است و به احتمال بسیار زیاد، در فیلم‌های انتقام جویان 5 و 6 شاهد تلفات بسیاری از تیم اونجرز خواهیم بود. این در حالی است که شخصیت‌های بسیاری از جهان موازی در این دو اثر سینمایی حاضر خواهند شد و هیچ بعید نیست که ما باز هم شاهد بازگشت کاراکترهایی مانند مرد آهنی (Iron Man) و استیو راجرز (Steve Rogers) از دنیایی دیگر باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا