برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از ابرشروران مارول است؟
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از ابرشروران مارول است؟

خودت را در دنیای مارول پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از ابرشروران مارول است؟ ۵۴ ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

به‌دنبال استقبال از مطلب قبلی که درباره تایپ MBTI قهرمانان مارول بود، امروز می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از ابرشروران مارول با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار دنیای مارول هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

به‌لطف تاریخ هشتاد ساله مارول کامکیس، هر کسی می‌تواند شخصیتی شبیه به خودش را پیدا کند. آقای کوین فایگی (Kevin Feige) و سایر اعضای استودیو مارول طی پانزده سال اخیر به چهره‌های نمادین زیادی در داستان‌های خود جان بخشیده‌اند که روحیات و ویژگی‌های شخصیتی هر کدام از دیگری پیچیده‌تر و جالب‌تر است. یکی از بهترین راه‌ها برای درک این شخصیت‌های محبوب، استفاده از الگوی مایرز بریگز است. برای کسانی که نمی‌دانند، تست مایرز بریگز یا به اختصار MBTI، یک تست روان‌ سنجی فردی است که اولین بار توسط خانم ایزابل مایرز (Isabel Myers)‌ و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. چون این تست شهرت بسیار زیادی بین مردم جهان دارد، قصد داریم به‌کمک آن نگاه عمیق‌تری به برخی از محبوب‌ترین ابرشروران مارول داشته باشیم.

محبوب‌ترین ابرشروران مارول که ممکن است از نظر شخصیتی شبیه به شما باشند

هلا ملقب به الهه مرگ – تایپ INTJ

اگرچه هلا حضور کمرنگی در دنیای سینمایی مارول داشته، اما با این حال کیت بلانشت (Cate Blanchett) موفق شد شخصیت پیچیده او را به بهترین شکل ممکن در فیلم Thor: Ragnarok به تصویر بکشد. الهه مرگ به‌خاطر داشتن اراده قوی، مصمم بودن و تلاش برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه‌اش، شباهت زیادی به تایپ شخصیتی INTJ دارد. افراد با این تایپ شخصیتی همچنین مغرور هستند و به راحتی زیر بار منت کسی نمی‌روند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما الهه مرگ نه قلمرو دنیای مارول هستید.

کوئینتن بک ملقب به میستریو – تایپ ENFJ

اسپایدرمن لیست بلند بالایی از ابرشرورهای نمادین را دارد که یکی از قدرتمندترین آنها کوئینتن بک با نام مستعار مسیتریو است. این آنتاگونیست محبوب حضور پررنگی در کمیک‌ها داشته و چند سال پیش با آخرین فیلم فاز سوم دنیای سینمایی مارول، یعنی Spider-Man: Far From Home به دنیای لایو اکشن پا گذاشته است. خوشبختانه بازی شگفت انگیز جیک جیلنهال (Jake Gyllenhaal) باعث شد تا علیرغم کوتاه بودن حضورش در دنیای سینمایی مارول، با شخصیت و طرز تفکر میستریو آشنا شویم. او یک انسان به ظاهر دلسوز است که برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری می‌زند، حتی اگر لازم باشد اطرافیانش را نیز فریب می‌دهد. اینگونه افراد در ستون تایپ شخصیتی ENFJ قرار می‌گیرند، بنابراین اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما استاد توهم و فریب‌زنی هستید.

قدرتمندترین ورینت اولتران ملقب به اینفینیتی اولتران – تایپ ENTJ

وقتی هوش مصنوعی فوق پیشرفته تونی استارک با نام اولتران برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول به تصویر کشیده شد، طرفداران اصلا خوشحال نبودند، زیرا از جهات زیادی با نسخه کمیک‌ها تفاوت داشت. خوشبختانه استودیو مارول به نظرات طرفداران گوش داد و در فصل سریال What If، قدرتمندترین ورینت آن با نام اینفینیتی اولتران (Infinity Ultron) را معرفی کرد. علیرغم اینکه یک هوش مصنوعی است، اما اولتران هم مثل سایر ابرشروران مارول تای شخصیتی مخصوص به خود را دارد. او به‌خاطر داشتن روحیه رهبری، مصمم بودن در رسیدن به اهدافش و همچنین تمایل به پیشرفت، تایپ شخصیتی ENTJ دارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از قدرتمندترین و خطرناک‌ترین اختراعات تونی استارک هستید.

ویلسون فیسک ملقب به کینگ پین – تایپ ISTJ

شاید کینگ پین دشمن خونی شیطان هلزکیچن باشد، اما حضور پررنگش در حماسه مولتی‌ورس دنیای سینمایی مارول نشان داده که او می‌تواند با هر قهرمانی که سر راهش قرار می‌گیرد، مقابله کند. ویلسون فیسک در مبارزات تن به تن بی‌نظیر است ولی بیشتر به‌خاطر بی‌رحم بودن و برنامه‌ریزی‌های چندلایه‌اش، آنتاگونیست وحشتناکی محسوب می‌شود. افرادی که دارای تیپ شخصیتی ISTJ هستند به‌دلیل توجه، تحلیل‌گر بودن و تعهد غیرقابل وصف‌شان شناخته می‌شوند. آنها همچنین دنبال احترام هستند و برای بدست آوردن آن به هر کاری دست می‌زنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما خطرناک‌ترین رئیس مافیای دنیای مارول هستید.

ورینت کانگ فاتح ملقب به او که باقی می‌ماند – تایپ ENTJ

قبل از اینکه به‌خاطر یک سری اتفاقات عجیب و غیرمنتظره اخراج شود، جاناتان میجرز (Jonathan Majors) به چندین ورینت مولتی‌ورسی از شخصیت کانگ فاتح جان بخشیده است. برخلاف ورینت دیده شده در فیلم مورد انتظار اما ناامیدکننده Ant-Man and The Wasp: Quantumania، بازی او در قامت بنیان ‌گذار سازمان تناقضات زمانی در مجموعه تلویزیونی شاهکار لوکی، حسابی مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفت. این ورینت محبوب با نام او که باقی می‌ماند (He Who Remains) مشابه افراد با تایپ شخصیتی ENTJ است.

چرا؟ چون او و امثالش طرز تفکر منحصر به‌فردی دارند و در جستجوی پاسخ و راه حل مشکلات، احساسات خود را نادیده می‌گیرند. به زبان ساده‌تر اجازه نمی‌دهند که احساسات‌‌ در تصمیم‌گیری آنها اثر بگذارد. به‌همین خاطر کانگ به‌منظور محافظت از نظم خط زمانی مقدس، دستور مرگ تریلیون‌ها موجود زنده را صادر کرد. مفرط؟ بله. موفقیت آمیز؟ همچنین بله. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از خطرناک‌ترین ورینت‌های کانگ فاتح هستید.

اریک استیونز ملقب به کیلمانگر – تایپ ENFP

بدون شک یکی از بهترین ابرشروران مارول چه در کمیک‌ها و چه در فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول، اریک استیونز ملقب به کیلمانگر است. روحیه رهبری، استقلال، عدالت‌جویی و بی‌رحمی از جمله ویژگی‌های پیچیده‌ تایپ شخصیتی ENFP بود که مایکل بی جردن (Michael B. Jordan)، ستاره مشهور و بااستعداد سینمای هالیوود به بهترین شکل ممکن در فیلم Black Panther به تصویر کشید. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما پسرعموی تچالا و یکی از خطرناک‌ترین جنگجویان سرزمین واکاندا هستید.

ایگو ملقب به سیاره زنده – تایپ ESFJ

افراد با تایپ شخصیتی ESFJ مانند ایگو، رهبرانی دلسوز و کاریزماتیک هستند که دنبال معنای عمیق زندگی می‌گردند و دوست دارند هدف مشخصی داشته باشند. آنها اغلب شناخت خوبی از پتانسیل‌ و انگیزه‌های دیگران دارند که توصیف‌کننده ایگو، پدر بیولوژیکی استرار لرد است. ایگو موجود قدرتمندی است که می‌تواند ذهن دیگران را کنترل کند. او به‌خوبی می‌داند که چه چیزی به دیگران انگیزه می‌دهد و در نتیجه می‌تواند آنها را در جهت اهداف خود کنترل کند. افراد با تایپ شخصیتی ESFJ همچنین متواضع، جذاب، حامی و باهوش هستند و در عین حال نگاهی متفاوت به ماهیت انسان و توانایی ترغیب مردم برای دنبال کردنشان دارند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از پیچیده‌ترین پدران دنیای مارول هستید.

فین میسون ملقب به تینکرر – تایپ INTP

طرفداران بازی کوتاه اما بی‌نظیر Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، شناخت خوبی از شخصیت فین میسون با نام مستعار تینکرر دارند. او به‌شدت باهوش، متبکر و کنجکاو بود و درست مثل یک گرگ ترجیح می‌داد تا مخفیانه به دشمنان خود حمله کند. این ویژگی‌ها بیشتر در تایپ شخصیتی INTP دیده می‌شود. افراد با این تایپ شخصیتی درون‌گرا هستند و ترجیح می‌دهند به‌صورت فردی کار کنند. آنها علاوه‌بر هوش و مدیریت بحران، بسیار خلاق هستند و اغلب دست کم گرفته می‌شوند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما مخترعی خلاق اما به‌شدت خطرناک هستید.

جاستین همر – تایپ ESTJ

شاید طرفداران دنیای سینمایی مارول فیلم Iron Man 2 را فراموش کرده باشند، اما فراموش کردن شخصیت جاستین همر با هنرنمایی سم راکول (Sam Rockwell) اصلا کار راحتی نیست. او با تایپ شخصیتی ESTJ، یک انسان فرصت طلب، باهوش، مصمم و جاه طلب است که برای رسیدن به اهدافش هر کاری می‌کند. جالب است بدانید که خلق و خوی رهبری نیز در این دسته افراد دیده می‌شود. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از بزرگترین رقبای تونی استارک در صنعت اسلحه‌سازی هستید.

رونان از امپراتوری کری – تایپ ESTP

شاید حضورش در فیلم The Guardians of The Galaxy مورد تحسین طرفداران قرار نگرفته باشد، اما بازی آقای لی پیس (Lee Pace)، شخصیتی عصبانی، به یاد ماندنی و بیش از حد با اعتماد به نفس را خلق کرد. رونان درست مثل افراد با تایپ شخصیتی ESTP یک آنتاگونیست مذهبی، متعصب و شیفته قدرت است. او تکانشگر، دیوانه و جسور است. گول برداشت لایو اکشن را نخورید، زیرا رونان در کمیک‌ها یکی از بزرگترین ابرشروران مارول محسوب می‌شود. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما بی‌رحم‌ترین رهبر امپراتوری کری در دنیای مارول هستید.

تانوس ملقب به تایتان دیوانه – تایپ INFJ

به‌لطف بازی شگفت انگیز جاش برولین (Josh Brolin)، تانوس رسما بهترین چهره منفی دنیای مارول نام گرفته است، نه فقط به‌خاطر قدرت‌های غیر قابل تصورش، بلکه به‌خاطر ایدئولوژی و طرز فکر قابل درکش. تانوس از آن دسته ابرشروران مارول است که علیرغم بد بودن کارهایش، می‌توان با او ارتباط برقرار کرد. تانوس وقتی متوجه شد که دنیا منابع کافی برای تمامی موجودات زنده ندارد، تصمیم گرفت با استفاده از قدرت هر شش سنگ ابدیت، نیمی از هستی را نابود کند تا نیمه دیگر بتوانند زندگی کنند. شاید هدف او در نگاه اول وحشتناک به‌نظر برسد، اما در واقع نیت تانوس آنطوری که فکر می‌کنیم خصمانه نیست. او درست مثل افراد با تایپ شخصیتی INFJ، باهوش، تحلیلگر و استراتژیک است و می‌تواند ورای هر اتفاقی رو ببیند و اصول حاکم بر جهان را درک کند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما تایتان دیوانه دنیای مارول هستید.

کرتیس کانرز ملقب به لیزارد – تایپ INTP

دکتر کرتیس کانرز مانند بروس بنر (هالک شگفت انگیز) و هنک مک کوی (هیولا از گروه مردان ایکس) با هیولای درون خود که ناپایدار و تشنه به خون است، زندگی می‌کند. کرت به‌عنوان یک انسان بسیار ساکت و محجوب است و به‌خاطر فکر کردن خارج از چارچوب، تایپ شخصیتی INTP دارد. این دسته از افراد اغلب به روش‌های غیرمتعارفی برای به دست آوردن اهداف خود استفاده می‌کنند، حتی اگر عواقب سنگینی برای خودشان داشته باشد. دقیقا مانند کانرز که از دی ان ای مارمولک استفاده کرد و به هیولایی خشمگین به‌نام لیزارد تبدیل شد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از بزرگترین دشمنان اسپایدرمن هستید.

اتو آکتویوس ملقب به دکتر اختاپوس – تایپ INTJ

اتو اکتاویوس قبل از اینکه یک دانشمند دیوانه با بازوهای روباتیک باشد، زندگی خود را وقف تبدیل جهان به مکانی بهتر کرد. او دانشمند ارجمندی بود که به‌جز رسیدن به اهدافش به چیز دیگری فکر نمی‌کرد. دکتر اختاپوس مانند افراد با تایپ شخصیتی INTJ، به‌شدت باهوش و خلاق است و برای حل کردن مشکلاتش از روش‌های خلاقانه‌ای استفاده می‌کند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما دانشمندی خوش قلب با نیت‌های بد هستید.

سرگئی نیکولاویچ کراوینوف ملقب به کریون شکارچی – تایپ ESTP

کریون شکارچی مدت‌هاست که یکی از بزرگترین ابرشروران مارول و یکی از معدود کسانی بوده که می‌تواند روی اسپایدرمن را کم کند. سرگئی یک شکارچی ماهر و بی‌رحم است که خودش را برای هر چالشی آماده می‌کند و اعتماد به نفس قابل توجهی دارد. از شکار حیوانات بزرگ با دستان خالی گرفته تا اعتقاد به اینکه می‌تواند اسپایدرمن بهتری از پیتر باشد (اشاره به کمیک معروف The Last Hunt)، کریون انسانی برونگرا است که اعتماد به نفس بالایی دارد و معتقد است که از پس هر کاری برمی‌آید. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما خطرناک‌ترین و بی‌رحم‌ترین شکارچی دنیای مارول هستید.

ادی براک ملقب به ونوم – تایپ ESFP

قبل از اینکه به سمبیوت ونوم آلوده شود، ادی براک یک روزنامه نگار صریح بود که برای پیشرفت کردن به هر کاری دست می‌زد و از پاپوش دوختن برای همکاران خود ترس و هراسی نداشت. اگرچه او به اندازه دیگر ابرشروران مارول بد نیست، اما کارهای وحشتناکی انجام داده و تهدید بزرگی برای اسپایدرمن است. بی‌باک بودن و نگرش جسورانه‌اش، او را به یک فرد با تایپ شخصیتی ESFP تبدیل می‌کند، بنابراین اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما میزبان گونه خطرناکی به‌نام سیمبیوت ونوم هستید.

کلیتیس کسدی ملقب به کارنیج – تایپ ENTP

کلیتیس کسدی حتی قبل از اینکه آلوده به سمبیوت بشود، انسانی خطرناک و ناپایدار بود. همزیستی او با کارنیج اوضاع را بیش از پیش بدتر کرد و یکی از خطرناک‌ترین ابرشروران مارول را خلق کرد. کلیتیس به‌خاطر عجول بودن و تمایل به تنها بودن در ستون تایپ شخصیتی ENTP قرار می‌گیرد. پایین بودن صبر و تحمل این دسته افراد باعث می‌شود تا ارتباط گرفتن با آنها به‌شدت سخت شود و تجربه ناخوشایندی را برای اطرافیانش به ارمغان بیاورد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما شخصیتی خطرناک با قدرت‌های غیرقابل تصور هستید.

اریک لنشر ملقب به مگنیتو – تایپ INTJ

مگنیتو یک استراتژیست است و همیشه قبل از انجام هر کاری به عواقب آن فکر می‌کند. او به‌خاطر محتاط بودن، آینده‌نگری و زیر سوال بردن طرز فکر دیگران، زیر ستون تایپ شخصیتی INTJ قرار می‌گیرد. مگنیتو و امثال او قبل از انجام کاری مطمئن می‌شوند که کاری که انجام می‌دهند منطقی باشد. آنها از کاوش عمیق در موضوعات لذت می‌برند و به نظریه‌های انتزاعی گرایش دارند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما دوست صمیمی پروفسور چارلز اگزاویر و قدرتمندترین جهش‌یافته دنیای مارول هستید.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از ابرشروران مارول هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

54 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments