1%
  • 0/10

جاناتان میجرز بالاخره سکوت خود را درباره از دست دادن نقش کانگ فاتح شکست

شوکه‌کننده‌ترین اتفاق سال ۲۰۲۳!!

جاناتان میجرز بالاخره سکوت خود را درباره از دست دادن نقش کانگ فاتح شکست ۶ ۱۹ دی ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
نقش کانگ فاتح

همانطور که وعده داده شده بود، جاناتان میجرز (Jonathan Majors) روز گذشته در برنامه تلویزیونی صبح بخیر آمریکا شرکت و برای اولین بار درباره از دست دادن نقش کانگ فاتح صحبت کرد.

درست چند ماه پس از اکران فیلم مورد انتظار اما ناامیدکننده Ant-Man and The Wasp: Quantumania بود که جاناتان میجرز، ستاره نقش کانگ فاتح به جرم درگیری خانگی با نامزد سابق خود، یعنی گریس جباری (Grace Jabbari) و همچنین اتهام به خفه کردن، تعرض و آزار و اذیت توسط پلیس شهر نیویورک دستگیر شد. به‌دنبال دستگیری میجرز، یکی از وکلای او در بیانیه‌ای تایید کرده بود که هیچکدام از این اتهامات صحت ندارند و در واقع خانم جباری سعی داشته با صحنه‌سازی اتفاقات را طور دیگری جلوه بدهد. در حالی که اوضاع داشت به نفع میجرز پیش می‌رفت، ماه گذشته مشخص شد که او توسط هیئت منصفه نیویورک گناهکار شناخته‌ شده و حداقل مجازاتش یک سال حبس است.

متاسفانه این بی‌عدالتی عواقب سنگینی به‌همراه داشت، زیرا دقیقا یک ساعت بعد از اعلام حکم دادگاه، هالیوود ریپورتر در گزارشی رسمی تایید کرد که استودیو مارول جاناتان میجرز را اخراج کرده و درنتیجه او دیگر قرار نیست در دنیای سینمایی مارول ایفاگر نقش کانگ فاتح باشد. حالا از جایگزین شدن کانگ با ابرشروری دیگر مانند دکتر دوم گرفته تا انتخاب شدن کلمن دومینگو (Colman Domingo)، ستاره سریال Fear the Walking Dead برای پر کردن جای خالی میجرز، شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیار زیادی بین طرفداران دست به دست می‌شود، اما به‌خاطر سکوت مارول فعلا هیچکس نمی‌داند کدامیک از ادعاها صحت دارند.

در حال حاضر نمی‌شود با قاطعیت درباره شایعات مطرح شده اظهار نظر کرد، اما می‌توان به صحبت‌های میجرز درباره اتفاقات رخ داده گوش کرد. همانطور که وعده داده شده بود، میجرز روز گذشته دوباره به تلویزیون بازگشت و برای اولین بار درباره از دست دادن نقش کانگ فاتح صحبت کرد. او معتقد است که حکم دادگاه با شواهد و مدارک ارائه شده مطابقت ندارد و موارد زیر را به لینزی دیویس (Linsey Davis)، مجری برنامه صبح بخیر آمریکا توضیح می دهد:

وقتی حکم صادر شد، از خودم پرسیدم این چطور ممکن است؟ قاضی چطور توانست با در نظر گرفتن شواهد و مدارک ارائه شده، به چنین نتیجه‌ای برسد؟

طبق اطلاعات بدست آمده از جلسات دادگاه، درگیری زمانی آغاز می‌شود که گریس جباری با چک کردن تلفن همراه میجرز، پیامی از طرف زن دیگری را پیدا می‌کند. جباری مدعی است که حین دعوا کردن، میجرز بازوی او را گرفته و پشت سرش نگه داشته و در نتیجه بریدگی، کبودی و شکستگی انگشتش ایجاد شده است. میجرز نیز معتقد است که این حمله اتفاق نیفتاده است.

این اتفاق نیفتاد. قسم می‌خورم آن شب هیچگونه درگیری فیزیکی رخ نداد. ای کاش می‌دانستم این صدمات واقعا چگونه اتفاق افتاده‌اند. من یک ورزشکار هستم و بدنم را بهتر از هر کسی می‌شناسم. به‌همین خاطر می‌توانم با اطمینان بگویم هیچکدام از صدمات ایجاد شده از طرف من نبوده است.

میجرز سپس درمورد از دست دادن نقش کانگ صحبت کرد. به‌گفته او، این خبر به قدری شوکه‌کننده بود که به محض شنیدن حس کرد «دنیا متوقف شده است».

در میان اتفاقات رخ داده، از دست دادن نقش کانگ بیشترین صدمه روحی را وارد کرد. به‌همین خاطر به محض شنیدن خبر، احساس کردم انگار دنیا متوقف شده است. البته این پایان راه نخواهد بود، چون فکر می‌کنم می‌توانم جایگاهی که به‌عنوان یک بازیگر در صنعت هالیوود داشتم را دوباره بدست بیاورم.

در آخر وقتی از او پرسیده شد که آیا لیاقت شانس دوم را دارد یا نه، میجرز با آشک‌هایی که در چشمانش جمع شده بود و بغضی که در گلو داشت، گفت:

فکر می‌کنم داشته باشم، یعنی امیدوارم مردم من را لایق شانس دوم بدانند.

مارول پس از اخراج میجرز چگونه می‌تواند به راه خود ادامه بدهد؟ از آنجایی که کانگ فاتح در چندین پروژه سینمایی و تلویزیونی دیده شده، کنار گذاشتن و جایگزین کردنش با ابرشروری دیگر مثل دکتر دوم تنها شرایط را پیچیده‌تر می‌کند، چون مخاطب از قبل با او ارتباط گرفته و به‌عنوان آنتاگونیست اصلی حماسه مولتی‌ورس پذیرفته است. بنابراین گزینه دوم، یعنی انتخاب چهره‌ای جدید برای ایفای نقش کانگ فاتح منطقی‌تر است، به‌خصوص با در نظر گرفتن این نکته که مارول قبلا بارها از این استراتژی استفاده کرده است. جایگزین شدن ترنس هاوارد (Terrence Howard) با دان چیدل (Don Cheadle) و ادوارد نورتون (Edward Norton) با مارک رافالو (Mark Ruffalo) به‌تنهایی ثابت می‌کنند که انتخاب بازیگری جدید برای جان بخشیدن به کانگ نمی‌تواند نتیجه بدی به‌همراه داشته باشد.

در حال حاضر فیلم‌های به‌شدت مورد انتظار Avengers 5 و Avengers: Secret Wars به‌ترتیب برای اکران در تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۵) و ۷ می سال ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۶) برنامه‌ریزی شده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments