برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از قهرمانان مارول است؟
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از قهرمانان مارول است؟

خودت را در دنیای مارول پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از قهرمانان مارول است؟ ۸۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

امروز می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از قهرمانان مارول با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار دنیای مارول هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

به‌لطف تاریخ هشتاد ساله مارول کامکیس، هر کسی می‌تواند شخصیتی شبیه به خودش را پیدا کند. آقای کوین فایگی (Kevin Feige) و سایر اعضای استودیو مارول طی پانزده سال اخیر به چهره‌های نمادین زیادی در داستان‌های خود جان بخشیده‌اند که روحیات و ویژگی‌های شخصیتی هر کدام از دیگری پیچیده‌تر و جالب‌تر است. یکی از بهترین راه‌ها برای درک این شخصیت‌های محبوب، استفاده از الگوی مایرز بریگز است. برای کسانی که نمی‌دانند، تست مایرز بریگز یا به اختصار MBTI، یک تست روان‌ سنجی فردی است که اولین بار توسط خانم ایزابل مایرز (Isabel Myers) و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. چون این تست شهرت بسیار زیادی بین مردم جهان دارد، قصد داریم به‌کمک آن نگاه عمیق‌تری به برخی از محبوب‌ترین قهرمانان مارول داشته باشیم.

محبوب‌ترین قهرمانان مارول که ممکن است از نظر شخصیتی شبیه به شما باشند

پیتر کوئیل ملقب به استار لرد – تایپ ESFP

دلایل بی‌شماری وجود دارد که چرا استار لرد، یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین قهرمانان کیهانی مارول، شباهت بسیار زیادی به تایپ شخصیتی ESFP دارد. در سکانس آغازین فیلم Guardians of the Galaxy، او بدون داشتن هیچ نگرانی و ترسی وارد سیاره‌ای ناآشنا می‌شود، آن هم در حالی که آهنگ می‌خواند و می‌رقصد. این دقیقا کاری است که یک شخص با تایپ ESFP قادر به انجام دادن آن است. تایپ ESFP اغلب برون‌گراهای اجتماعی هستند، به‌شدت به سرگرمی اهمیت می‌دهند، تاحدودی حواس‌ پرت هستند و نسبت به بقیه، خیلی راحت‌ حوصله‌شان سر می‌رود. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یک نگهبان کهکشان هستید.

اسکات لنگ ملقب به مرد مورچه‌ای – تایپ ESFJ

شاید مرد مورچه‌ای مثل ثور یا کاپیتان آمریکا قدرتمند نباشد و ذاتا قدرت‌های ماورایی نداشته باشد، اما بارها از دنیا علیه تهدیدهای بزرگ‌تر از خودش محافظت کرده است. یکی از بهترین ویژگی‌های او خوش بین بودنش حتی در بدترین زمان‌ها است، مانند وقتی که نیمی از هستی توسط تانوس پودر شده بود یا وقتی به‌مدت پنج سال در قلمرو کوانتومی گیر کرده بود. اسکات لنگ شخصیتی است که می‌تواند دیگران را به انجام کارهای بزرگ تشویق کند، حامی آنها باشد و لبخند به روی لبشان بیاورد. او همچنین می‌تواند کمی بیش از حد فداکار باشد و دیگران را قبل از خودش قرار بدهد. تمام نقاط قوت و ضعف اسکات به‌عنوان یک انسان شبیه به تایپ شخصیتی ESFJ است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما انتقامجوی کوچک دنیای مارول هستید.

سم ویلسون ملقب به فالکون/کاپیتان آمریکا – تایپ ISFP

سم ویلسون با نام مستعار فالکون و اکنون کاپیتان آمریکای جدید دنیای سینمایی مارول، یک شخصیت فوق‌العاده جذاب است که توانست در مدت زمان کوتاهی با استیو راجرز و ناتاشا رومانوف در فیلم Captain America: Winter Soldier و باکی بارنز در سریال The Falcon and The Winter Soldier کنار بیاید. او علاوه‌بر خون گرم بودن، به نظرات دیگران اهمیت نمی‌دهد و همواره کاری را انجام می‌دهد که فکر می‌کند درست است، مانند دادن سپر کاپیتان آمریکا به دولت در قسمت آغازین سریال فالکون و سرباز زمستان. سم همچنین فردی مستقل و کنجکاو است که از کمک کردن به دیگران هیچ ترس و هراسی ندارد. تمام نقاط قوت و ضعف سم ویلسون به‌عنوان یک انسان شبیه به تایپ شخصیتی ISFP است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما رهبر جدید انتقام جویان هستید.

جیمز بوکانن بارنز ملقب به سرباز زمستان – تایپ ISFJ

درست مثل استیو راجرز، جیمز بوکانن بارنز یکی از شخصیت‌های کلیدی است که از فاز اول حضور پررنگی در دنیای سینمایی مارول داشته و اخیرا هم در سریال کوتاه فالکون و سرباز زمستان شانه به شانه سم ویلسون که اکنون کاپیتان آمریکای جدید MCU است، با تهدیدی بزرگ مقابله کرده است. اگر سال‌هایی که تحت تسلط سازمان تروریستی هایدرا بوده را نادیده بگیریم، باکی شخصیتی وفادار و سخت کوش است که هیچگاه پشت دوست صمیمی خود یعنی استیو را خالی نکرده است. او بسیار متواضع‌ و درون‌گرا است که از نظر تایپ شخصیتی شبیه به ISFJ است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یکی از قدرتمندترین ابرسربازهای دنیای مارول هستید.

ویژن – تایپ ISTJ

علیرغم اینکه یک هوش مصنوعی فوق پیشرفته است، اما ویژن شباهت بسیار زیادی به تایپ شخصیتی ISTJ دارد. او بسیار مسئولیت‌پذیر، منطقی و وظیفه‌شناس است و به‌لطف طراحی بی‌نقص تونی تقریبا قادر به انجام هر کاری است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین اندرویدهای دنیای مارول هستید.

کارول دنورز ملقب به کاپیتان مارول – تایپ ISFP

کارول دنورز که بیشتر با نام کاپیتان مارول شناخته می‌شود، نه‌تنها یکی از قدرتمندترین، بلکه یکی از پیچیده‌ترین قهرمانان مارول است. داشتن ویژگی‌هایی همچون دلسوز بودن، اراده قوی، وفاداری و محدود نکردن آزادی و احساسات شخصی، کارول را در ستون تایپ شخصیتی ISFP قرار می‌دهد. به‌همین خاطر علیرغم منفور بودنش بین طرفداران، به‌خصوص طرفداران دنیای سینمایی مارول، از معدود قهرمانانی است که به‌تنهایی توان مقابله با تهدیدهای بزرگ‌تر از خودش را دارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های کیهانی مارول هستید.

واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ – تایپ INFP

به‌لطف پیشینه تاریک و دردناکی که دارد، واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ یکی از پیچیده‌ترین قهرمانان مارول است. چه یک جهش‌یافته باشد، چه نتیجه آزمایش‌های استراکر، انگیزه‌های واندا همیشه ناشی از احساسات بوده است. او همدل و بسیار با عاطفه است که باعث می‌شود در ستون تایپ شخصیتی INFP قرار بگیرد. چیزی که این دسته از افراد را خاص می‌کند، نحوه ارتباط برقرار کردنشان با دیگران است. در واقع تایپ شخصیتی INFP با هر کسی هم صحبت نمی‌شوند و اگر هم بشوند، احساسات خود را با تردید بیان می‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما قدرتمندترین جهش‌یافته مارول هستید.

فلورا کلاسوس ملقب به گروت – تایپ INFJ

گروت که آخرین بازمانده از گونه فضایی فلورا کلاسوس (Flora colossus) است، به‌خاطر رفتار ملایم و طبیعت آرامی که دارد، بسیار شبیه به افراد با تایپ شخصیتی INFJ است. علیرغم کم حرف بودنش، گروت شخصیتی برون‌گرا است که نسبت به عزیزانش احساس مسئولیت می‌کند. او طرفدار درگیری، صدای بلند یا بی‌نظمی نیست و فقط می‌خواهد همه در کمال آرامش کنار یکدیگر به‌صورت سمالمت آمیز زندگی کنند. اگر تایپ شخصیتی INFJ شعاری داشتند، آن شعار “ما گروت هستیم” بود.

تچالا ملقب به پلنگ سیاه – تایپ INTJ

تچالا شخصیتی است که بار زیادی بر دوش دارد. اداره یک امپراتوری بزرگ، از دست دادن پدرش و فهمیدن اینکه خانواده‌اش یک نقشه قتل را پنهان کرده‌اند، تنها گوشه‌ای از چالش‌هایی است که پادشاه فقید سرزمین واکاندا با آن دست و پنچه نرم کرده است. فقط یک شخصیت آرام، خونسرد و مصمم مانند تایپ INTJ می‌تواند این همه استرس را تحمل کند. تچالا و امثال او نه‌تنها منطقی هستند، بلکه با در نظر گرفتن تمامی جوانب با مشکلات روبرو می‌شوند. آنها هیچگاه بی‌فکر عمل نمی‌کنند و به تعویق انداختن کارها اعتقاد ندارند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما پادشاه سرزمین واکاندا هستید.

بروس بنر ملقب به هالک شگفت انگیز – تایپ INTP

هیچ تایپی بهتر از INTP برای شخصیتی پیچیده مثل بروس بنر مناسب نیست. بروس به‌عنوان یک دانشمند و متفکر منطقی باید به سراغ این کهن الگو می‌رفت. تایپ شخصیتی INTP متفکران تحلیلی هستند که منطق و حل مسئله پیچیده را برای هر کاری که بر سر راهشان قرار می‌گیرد به کار می‌برند. کسانی مثل بروس از اختلالات و سر و صداهای زیاد متنفرند. آنها به دوست داشتنی‌ترین شکل ممکن درونگرا و بی‌دست و پا هستند. اگرچه نگاه‌شان به جهان می‌تواند آنها را از دیگران دور کند، اما لنز انتقادی آنها برای موفقیت هر تیمی بسیار مهم است. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما مغز متفکر و بازوی انتقام جویان هستید.

پیتر پارکر ملقب به اسپایدرمن – تایپ ENFP

اسپایدرمن به بی‌خیال بودنش معروف است. او از معدود قهرمانان مارول است که حتی در بدترین شرایط ممکن هم حس شوخ‌طبعی خود را از دست نمی‌دهد و جلوی مشکلاتش سر خم نمی‌کند. به‌همین دلیل می‌توان گفت که پیتر پارکر نمونه بارز تایپ شخصیتی ENFP است. اسپایدرمن و امثال او همواره به‌ دنبال یافتن راه حل‌های متعدد برای مشکلات هستند و از امتحان کردن راه‌های جدید هیچ ترس و هراسی ندارند. آنها همچنین طرفدار جزئیات و موشکافی نیستند که گاهی اوقات می‌تواند به ضررشان تمام شود. اما در کل اصالت، صمیمیت و اجتماعی بودشان باعث می‌شود تا بتوانند بر هر مشکل بزرگی غلبه کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یکی از محبوب‌ترین قهرمانان مارول هستید.

استیو راجرز ملقب به کاپیتان آمریکا – تایپ ISFJ

استیو راجرز قلب دنیای سینمایی مارول است. از تبدیل شدن به اولین ابرسرباز در فیلم Captain America: The First Avenger گرفته تا بلند کردن میولنیر و اثبات کردن لایق بودنش در فیلم Avengers: Endgame، او بارها نشان داده که رهبری توانا، دوستی دلسوز و قهرمانی فداکار است. این ویژگی‌ها بیشتر در تایپ شخصیتی ISFJ دیده می‌شوند. بنابراین اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما اولین انتقامجو و قلب دنیای سینمایی مارول هستید.

تونی استارک ملقب به مرد آهنی – تایپ ENTP

سرسخت، تحلیل‌گر و شوخ‌طبع صفاتی هستند که می‌شود با آن تونی استارک را توصیف کرد. همه موارد به کنار، این مغرور بودن تونی است که او را در ستون تایپ شخصیتی ENTP قرار می‌دهد. برخلاف تچالا، تونی و امثال او عجول هستند و دوست دارند مشکلات را به هر طریقی حل کنند، حتی اگر به ضررشان باشد. آنها تمایل عجیبی به بحث کردن دارند و خیلی رک صحبت می‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما انتقامجوی آهنین دنیای سینمایی مارول هستید.

لوکی ملقب به خدای داستان‌ها – تایپ ENFJ

با اینکه ابتدا ایفاگر نقش آنتاگونیست در دنیای سینمایی مارول بوده، اما لوکی چندین ویژگی اصلی پروتاگونیست‌ها یا شخصیت‌های مثبت را دارد. او ممکن است در ابتدا از میل به انجام کارهای خوب و کمک به دیگران اجتناب کرده باشد، اما به‌خاطر داشتن کاریزما و همچنین توانایی متقاعدکردن دیگران، شباهت زیادی به تایپ شخصیتی ENFJ دارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما خدای داستان‌های دنیای سینمایی مارول و محافظ مولتی‌ورس هستید.

نیکلاس جی فیوری ملقب به نیک فیوری – تایپ ENTJ

مغز متفکر پشت ایده انتقام جویان، نیک فیوری، تنها فردی است که می‌تواند گروهی متشکل از پیچیده‌ترین و متفاوت‌ترین شخصیت‌ها را به قدرتمندترین قهرمانان زمین تبدیل کند. فیوری از آن دسته افرادی است که تحت فشار رشد می‌کند و از استعداد استراتژیک برخوردار است. در کل افراد با تایپ شخصیتی ENTJ به‌خاطر سبک رهبری و همچنین مدیریت کردن شرایط سخت به‌عنوان “فرمانده” نیز شناخته می‌شوند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما مدیر سازمان جاسوسی شیلد هستید.

کلینت بارتون ملقب به هاکای – تایپ ESTJ

کلینت بارتون بسیار کارآمد و سخت کوش است و به‌خاطر روحیه شخت‌کوش و سبک رهبری ظریفی که دارد، یادآور تایپ شخصیتی ESTJ است. شاید به‌همین دلیل او توانسته به بهترین شکل ممکن راه قهرمان شدن را به کیت بیشاپ نشان بدهد و از او کمانداری ماهر بسازد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما یک انتقامجو با قابلیت هدف‌گیری بی‌نظیر هستید.

ناتاشا رومانوف ملقب به بیوه سیاه – تایپ ISTP

اگرچه دستانش به خون آلوده است، اما ناتاشا یکی از فداکارترین قهرمانان مارول به‌شمار می‌رود. او علیرغم اینکه تنها زن در ترکیب اصلی انتقام جویان بود، هرگز اجازه نداد چیزی مانعش بشود. به‌عنوان یک انسات با تایپ شخصیتی ISTP، بیوه سیاه همواره منطقی فکر می‌کند و یک حلال مشکل طبیعی با اراده‌‌ قوی است. البته نباید فراموش کرد که او و امثالش به‌شدت لجباز هستند و به راحتی حرف کسی را گوش نمی‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما بهترین جاسوس و مبارز دنیای مارول هستید.

وید ویلسون ملقب به ددپول – تایپ ESTP

ددپول، ستاره اصلی رویداد کراس اوری به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine، یکی از محبوب‌ترین جهش‌یافته‌ها و قهرمانان مارول است که به‌خاطر برون‌گرا بودن، تمرکز غیرقابل توصیف، تیزبین بودن و انعطاف پذیری بالا، شباهت زیادی به افراد با تایپ شخصیتی ESTP دارد. ددپول و امثال او در کانون توجه رشد می‌کنند و اغلب به دنبال فرصت‌هایی برای شوخی کردن‌، کنایه زدن و سر به سر گذاشتن با دیگران است. آنها همچنین تحلیل منطقی را بر احساسات ترجیح می‌دهند و رویکردی نسبتا منطقی و مستقیم را برای حل مسئله انتخاب می‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، تبریک می‌گویم، شما جهش‌یافته نامیرای پرچونه دنیای مارول هستید.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از قهرمانان مارول هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

86 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments