1%
  • 0/10

تعداد کل کاربران رمز ارز در سراسر جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال طی یک سال اخیر

تعداد کل کاربران رمز ارز در سراسر جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشت ۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ مقالات فناوری کپی لینک
رمز ارز قیمت بیت کوین ارزهای دیجیتال

با وجود نوسانات شدیدی که بازار رمز ارزها وجود دارد، اما هر روز بر محبوبیت این ارزهای دیجیتال افزوده می‌شود و حالا شاهدیم که تعداد کاربران این پول از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل وب‌سایت کریپتو، افزایش شدید قیمت بیت کوین در ماه ژانویه باعث افزایش تعداد کاربران جهانی رمز ارز شده است.

کریپتو که در زمینه‌ی ارایه کارت ارز فعالیت می‌کند گزارش جدیدی منتشر کرده که تخمین می‌زند تعداد کل کاربران رمز ارز در سطح جهان در سه ماهه ابتدایی سال گذشته ۶۶ میلیون نفر بوده و در اولین ماه سال ۲۰۲۱ یعنی با گذشت ۹ ماه، این رقم به ۱۰۶ میلیون نفر افزایش یافته است.

با توجه به پیچیدگی ارتباط کیف پول رمزنگاری با تعداد کاربران، کریپتو چندین پارامتر برای محاسبه برآوردهای جداگانه از دو ارز رمزپایه بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نظر گرفته و سپس روند رشد کاربران جهانی در طول زمان را بررسی می‌کند.

بیت کوین و اتریوم طی هشت ماه گذشته بیشترین رشد را داشته و طی ماه‌های تابستان و نیز اولین ماه زمستان این رشد بسیار بیشتر شده است.

در ماه پایانی تابستان سال ۲۰۲۰ به دلیل محبوبیت مالی غیرمتمرکز، اتریوم رشد بسیار زیادی داشت و طی پاییز و زمستان، پشتیبانی پی پال از این رمز ارز باعث شد تا رشد کاربران این ارز دیجیتال بیشتر شود و رشد اتریوم با سرمایه‌گذاری شرکت‌های گری اسکیل و میکرو استراتژی روی بیت کوین هم‌زمان بود که به این ترتیب این ارز دیجیتال نیز با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه شد.

اولین ماه از سال ۲۰۲۱ تعداد جهانی کاربران بیت کوین ۷۱ میلیون نفر تخمین زده شد، در حالی که تعداد کاربران اتریوم ۱۴ میلیون نفر بود.

رمز ارز قیمت بیت کوین ارز دیجیتال

عوامل متفاوتی در افزایش تعداد کاربران برای خرید رمز ارزها و نیز محبوبیت این ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ تحقیقات موسسه کریپتو نشان داده یکی از دلایل رشد سریع بازار رمز ارزها با رشد بازار مالی غیرمتمرکز، خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق پی پال مرتبط است.

در کنار بیت کوین،‌ رمز ارزهایی همچون اتریوم، بایننس و ارزهای دیجیتال دیگری مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند، اما فعلا اتریوم بعد از بیت کوین دومین رمز ارز محبوب دنیا به شمار می‌رود و قیمت آن طی چند هفته گذشته با رشد قابل ملاحظه‌ای به دو هزار دلار رسیده است.

نوسان قیمت رمز ارزهای محبوب طی یک سال گذشته

بیت کوین

قیمت بیت کوین اوایل زمستان پارسال (ژانویه ۲۰۲۰) ۷ هزار دلار قیمت داشت و تقریبا یک ماه بعد قمیت آن از مرز ۱۰ هزار دلار گذشت؛ اما یک ماه بعد دوباره قیمت آن با ریزش ۵۰ درصدی روبه‌رو شد و به مرز ۵ هزار دلار بازگشت. قیمت این ارز همچنان با رشد صعودی همراه بود تا اوایل تابستان که قیمت آن به ۲۹ هزار دلار رسید.

تا اواخر تابستان نیز این روند ادامه داشت و اوایل سال ۲۰۲۱ ارزش کل بازار ارزهای دیجیتالی و سپس ارزش بازار بیت کوین از یک تریلیون دلار گذشت. قیمت بیت کوین طی هفته‌های گذشته با چنان رشد صعود همراه شد که به مز ۵۸ هزار دلار هم رسید و سپس با ریزش بیش از ۱۰ هزار دلاری حالا یازدهم اسفند ماه قیمت آن به ۴۷ هزار دلار رسیده است.

با افزایش شدید قیمت بیت کوین طی یکی دو ماه گذشته، شرکت‌های بزرگ همچون تسلا اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار کردند.

اتریوم

دومین ارز مهم بازار ارزهای دیجیتالی، اتریوم است که اوایل سال ۲۰۲۰ قیمتی معادل ۱۳۰ دلار داشت اما در طول یک سال گذشته با رشد ۱۰ برابری ارزش آن به بیش از دو هزار دلار رسید. البته قیمت اتریوم همانند بیت کوین با نوسان زیادی همراه است و حالا قیمت آن به ۱۵۰۰ دلار رسیده است.

بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از این رمز ارز در پروژه‌های توسعه زیادی طی ماه‌های اخیر شرکت کرده‌اند؛ اما هزینه‌های کارمزد بالای این شبکه یکی از نقاط ضعف اصلی این ارز دیجیتال به شمار می‌رود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments