پیش بینی وضعیت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ | احتمال پیشی گرفتن اتریوم از بیت کوین

قیمت بیت کوین به ۱۶ هزار دلار کاهش یافت

وضعیت ارزهای دیجیتال بیت کوین

طی سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال به بازاری محبوب و پربازده برای طبقه‌ی سرمایه‌گذار تبدیل شده‌اند. به غیر از بیت کوین که هنوز هم شناخته‌شده‌ترین رمزارز است، هزاران ارز دیجیتال دیگر وارد صحنه شده اند. در ادامه، برخی از داغ‌ترین پیش بینی ها از وضعیت ارزهای دیجیتال برای سال ۲۰۲۲ را مرور خواهیم کرد.

احتمال پیشی‌گرفتن اتریوم از بیت‌کوین

ارز دیجیتال اتریوم به اندازه بیت‌کوین شناخته شده نیست، اما یک رقیب جدی برای بیت کوین محسوب می‌شود. در حال حاضر، اتریوم دومین ارز دیجیتال مهم است و دستاوردهای آن از بیت کوین پیشی گرفته است. اگر مسیرهای فعلی ادامه یابد، ممکن است اتریوم، به‌عنوان باارزش‌ترین ارز دیجیتال در سال 2022 از بیت کوین پیشی بگیرد.

اگر پیش بینی ها درباره‌ی وضعیت ارزهای دیجیتال به‌درستی پیش برود، رمزارز اتریوم به یک انتخاب وسوسه‌انگیز برای سرمایه‌گذارانی تبدیل خواهد شد که به‌دنبال تنوع بخشیدن به سبد ارزهای دیجیتال خود هستند و صرفاً مالک بیت کوین نیستند.

به‌رسمیت شناخته‌شدن رمزارزها به‌عنوان یک ارز برای انجام پرداخت‌ها

یکی از مهم‌ترین موانع در مسیر پیشروی ارزهای دیجیتال این است که هنوز به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای ارزهای سنتی پذیرفته نشده‌اند. طبق پیش‌بینی وضعیت ارزهای دیجیتال، اگر این سناریو ادامه یابد، بسیاری از ارزهای دیجیتال ممکن است واقعا بی‌ارزش شوند. با این حال، درست برعکس آنچه در سال 2021 اتفاق افتاده است، به نظر می‌رسد روند پذیرش رسمی ارزهای دیجیتال از سوی درگاه‌های پرداخت احتمالاً تا سال 2022 نیز ادامه خواهد داشت.

با پذیرش بیش‌تر و بیش‌تر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین از سوی کسب‌وکارها به‌عنوان ارز قانونی، احتمال دوام و ارزش کریپتوها افزایش می‌یابد.

به‌رسمیت شناختن ارز دیجیتال توسط کشورها

در سپتامبر 2021، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به‌عنوان ارز قانونی استفاده کرد. الکساندر هوپتنر (Alexander Höptner)، مدیرعامل غول صرافی بیت‌مکس، معتقد است که حدود پنج یا چند کشور دیگر می‌توانند در سال 2022 از این روند پیروی کنند و رمزارز را به‌عنوان ارز قانونی بپذیرند. طبق پیش بینی وضعیت ارزهای دیجیتال، این احتمال وجود دارد که کشورهای دیگر نیز به دنبال پذیرش رمزارز باشند.

عرضه‌ی ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی

چین در میان کشورهای جهان پیشتاز اعمال فشار برای پذیرش ارز دیجیتال صادرشده توسط بانک مرکزی این کشور بوده است. در تلاش برای جلوگیری از تهدیدات ارزهای دیجیتال موجود، بسیاری از کشورهای دیگر نیز به دنبال ایجاد ارزهای دیجیتال خود هستند. کشورها با مدیریت و کنترل وضعیت ارزهای دیجیتال خود، می‌توانند از ماهیت غیرمتمرکز و غیرقانونی ارزهای دیجیتال موجود اجتناب کنند.

احتمال افزایش تخصیص سرمایه‌ی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران در بازار رمزارز

با رایج‌تر شدن ارزهای دیجیتال، رمزارزها با نظم بیش‌تری در سبد سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به‌کارگرفته می‌شوند. اکنون، برخی از مشاوران مالی تخصیص چند درصدی ارزهای دیجیتال را توصیه می‌کنند و شرکت‌های بیش‌تری به ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال پول نقد اختصاص می‌دهند.

این نوع تغییرات تخصیص سرمایه در حال شتاب گرفتن است. به این معنی که احتمالاً در سال 2022 سرمایه‌ی بسیار بیش‌تری به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر می‌شود.

تعدادی از ارزهای دیجیتال و شاید بسیاری از آن‌ها ارزش خود را از دست خواهند داد

در حالی که پیش بینی وضعیت ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که روندهای عمومی به سمت پذیرش ارزهای دیجیتال در حال اوج‌گیری‌ است، اما با وجود هزاران ارز دیجیتال که در یک فضا رقابت می‌کنند، اجتناب ناپذیر است که برخی یا تعداد زیادی از رمزارزها ارزش خود را از دست بدهند.

هنوز سرمایه‌گذاران بسیاری وجود دارند که مدعی هستند ارزش بیت کوین، رهبر صنعت ارزهای دیجیتال، در نهایت به صفر دلار خواهد رسید. اگر وضعیت ارزهای دیجیتال طبق گفته‌ی این سرمایه‌گذاران پیش برود و بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارز رمزنگاری‌شده سقوط کند، احتمالاً پشتیبانی زیادی از هزاران رمزارز که تقریباً به اندازه‌ی کافی شناخته نشده‌اند، وجود نخواهد داشت.

سخن آخر

اگرچه محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتال در حال رشد و افزایش است و افراد بیش‌تری مشتاق سرمایه‌گذاری در این زمینه هستند، اما هنوز تا به‌کارگیری رمزارزها به‌عنوان ارزهای رایج یا منابع پرداخت فاصله دارند.

با این حال، کاملا محتمل به‌نظر می‌رسد که روند استفاده، دیده‌شدن و ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال 2022 ادامه یابد. در حالی که همه‌ی پیش‌بینی‌های این لیست محقق نخواهد شد، این احتمال وجود دارد که حداقل تعداد کمی از آن‌ها به حقیقت بپیوندند.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در این بازار نوظهور را دارید، ابتدا با یک مشاور مالی خبره در این زمینه مشورت کنید تا از وضعیت ارزهای دیجیتال و ابعاد مختلف بازار رمز ارز مطلع شوید.

قیمت بیت کوین پس از مدت‌ها که در کانال ۲۰ هزار دلار بود حالا به کمترین رقم خود طی چند سال اخیر رسیده است. این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود که معادل ۵۹۴ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین بعد از حدود دو ماه با کاهش تقریبا دو هزار دلاری روبه‌رو شده و به کمتر از ۱۹ هزار دلار کاهش یافته است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۱۸ هزار و ۷۶۰ دلار معادل ۵۷۶ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین پس از ریزش شدید طی هفته گذشته حالا تا حدودی روند صعودی به خود گرفته و کم‌کم در حال افزایش قیمت است.

این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۲۱ هزار و ۴۰۰ دلار معادل ۶۸۶ میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین امروز به کمترین میزان خود طی چند ماه گذشته رسید. 

قیمت این ارز دیجیتال امروز بیست و چهارم خرداد برای ساعاتی به قیمت 21  هزار دلار هم رسید و هم‌اکنون حوالی ظهر با قیمت 22 هزار و 600 دلار معادل 752 میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین از دیروز که برای ساعاتی به رقم 26 هزار دلار ریزش کرده بود حالا به کانال 30 هزار تومان بازگشته است.

البته نوسانات این رمز ارز زیاد است و نمی‌توان پیش بینی دقیقی درباره‌ی این ارز دیجیتال کرد.

بیت کوین هم اکنون با قیمت حدود 30 هزار دلار معادل 926 میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین به شدت روند کاهشی به خود گرفته و از چند روز پیش تاکنون با افت شدید ارزش همراه شده است.

این ارز دیجیتال هم اکنون به قیمت 28 هزار و 500 دلار در بازار جهانی معامله می‌شود.

همه رمز ارزها طی چند روز گذشته و به‌ویژه دیروز با افت قیمت همراه شده‌اند و حتی در ساعتی از شب گذشته ارزش بیت کوین به زیر 27 هزار دلار هم رسید.

قیمت بیت کوین این روزها در کانال ۴۷ هزار دلار است و از هفته پیش که به بیش از ۵۱ هزار دلار هم رسیده بود، حالا با ثبات رسیده است و تغییر خاصی نسبت به چند روز گذشته نداشته است.

این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۴۷ هزار و ۱۸۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا