#مهسا_امینی

با بالا رفتن قیمت ارز در ایران تتر جایگزین دلار شد

ارز دیجیتال تتر

نوسان قیمت دلار و افزایش قیمت ارز طی روزهای اخیر، باعث شده که بسیاری از کاربران به خرید ارزهای دیجیتال و به‌ویژه استیل‌کوین تتر روی بیاورند.

مثل همیشه با صعودی شدن قیمت ارز، مردم از ترس از دست دادن سرمایه‌شان به صرافی‌ها حجوم می‌برند که همین موضوع باعث کمبود آن در بازار می‌شود.

با این حال این روزها نیز شدت گرفتن افزایش قیمت دلار، مردم را به صرافی‌ها کشانده و مثل گدشته کمبود ارز در بازار باعث شده که بسیاری از مردم به فکر خرید ارزهای دیجیتال مثل تتر بیفتند؛ رمزارزی که قیمت آن تقریبا معادل یک دلار است و دسترسی خرید آن به مراتب ساده‌تر از پول کاغذی است.

این روزها بازار ارزهای دیجیتال در ایران رونق زیادی دارد و گزارش‌ها حاکی از سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیون ایرانی در بازار رمزارزها دارد.

گفتنی است که فرآیند خرید رمزارزها خیلی سخت نیست و می‌توان با افتتاح یک حساب و احراز هویت در صرافی‌های داخلی می‌توان بدون وجود محدودیت‌ها اقدام به خرید این ارزهای رمزپایه کرد.

تتر چیست؟

Tetherیک نوع ارز دیجیتال است و با بیت کوین و سایر رمزارزهای بی‌پشتوانه تفاوت دارد. تتر یک استیبل کوین یا ارز دیجیتال پایدار است.

استیبل کوین‌ها پشتوانه‌ای مانند کالا یا دارایی دارند و قیمت آنها به پشتوانه‌ای که دارند، وابسته است؛ به این معنی که هر تغییری در ارزش پشتوانه، روی رمزارز موردنظر تاثیر می‌گذارد. پشتوانه تتر، دلار است و به همین دلیل استیبل کوین نامیده می‌شود و ارزش آن با قیمت دلار آمریکا برابر است.

البته تتر تنها سکه پایدار بازار نیست و ارزهای دیگری همانند آن وجود دارد.

تتر با رشد عجیبی که داشت توانست به قیمت ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان برسد و تحلیلگران معتقدند که این ارز دیجیتال روند صعودی خواهد داشت.

همانطور که گفتیم قیمت این ارز رمزپایه با دلار برابری می‌کند و با افزایش نرخ دلار قیمت این استیبل کوین نیز بالا رفته است. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا