سقوط یا صعود در انتظار ارزهای دیجیتال | قیمت بیت کوین به ۲۱ هزار دلار افزایش یافت

پیش‌بینی‌ها در زمینه ارزش ارزهای دیجیتال در سال پیش رو

ارزهای دیجیتال قیمت بیت کوین

ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ رکورد زد و به بالاترین میزان خود در طول سال‌های اخیر دست یافت؛ قیمت بیت کوین مرز ۲۰ هزار دلار را نیز رد کرد و به حدود ۲۴ هزار دلار رسید.

ارزش بیت کوین در روزهای ابتدایی آذر که روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود با افزایشی قابل توجهی به بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار رسید و حالا با گذشت حدود یک ماه این رقم به ۲۴ هزار دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین اواخر سال ۲۰۱۷ به ۱۹ هزار و ۶۶۵ دلار رسید، اما بعد از حدود یک سال با کاهشی قابل توجهی روبه‌رو شد و ارزش آن به زیر ۴ هزار دلار سقوط کرد. حالا برخی از کارشناسان معتقدند که ارزش این پول دیجیتال نسبت به سه سال پیش ماندگاری بیشتری خواهد داشت و حتی پیش بینی می‌کنند که طی سال‌های آینده ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از ۵۰۰ هزار دلار هم برسد.

اما ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به چه میزان خواهد رسید؛ با نزدیک شدن به سال میلادی ۲۰۲۱ باز هم ارزش این پول دیجیتال افزایش یافته و به ۲۴ هزار دلار رسیده است. بنابراین کارشناسان معتقدند که ارزش بازار این ارز دیجیتال در طول سالی که در پیش است به بیش از یک تریلیون دلار هم می‌رسد.

بر این اساس است که بسیاری معتقدند افزایش ارزش بازار بیت کوین می‌تواند تهدیدی برای بازار طلا باشد.

در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین نزدیک به ۳۵۰ میلیارد دلار است و ارزش بازار طلا تقریبا به ۱۰ تریلیون دلار می‌رسد؛ با این حال آمارها نشان داده که تعداد بیشتری از مردم به جای خرید طلا، به سمت خرید ارزهای دیجیتال رفته‌اند و در سراسر دنیا حدود ۱۰۰ میلیون نفر مالک ارز دیجیتال هستند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کسب و کارهای خانوادگی و کمپانی‌های مدیریت پول حالا بیشتر به جای خرید طلا به خرید ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.

اما در سال ۲۰۲۱ چه اتفاقی برای ارز دیجیتال می‌افتد و آیا ارزش این پول غیرقابل دستکاری افزایش می‌یابد یا با کاهشی همانند سال ۲۰۱۷ روبه‌رو خواهد شد.

ارز دیجیتال همانطور که از نامش پیداست؛ پول فیزیکی نیست و مهم‌ترین ویژگی آن غیرقابل دستکاری و غیرقابل کنترل از سوی نهادهای واسطه از جمله بانک‌ها است.

مهم‌ترین ارزهای دیجیتال، بیت کوین و اتریوم هستند که حالا به بالاترین میزان ارزش خود در طول تاریخ عرضه‌شان رسیده‌اند؛ یکی از دلایل بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتال را کارشناسان، سقوط ارزش دلار از یک سو به دلیل چاپ بیش از حد اسکناس و از سوی دیگر بحران کرونا می‌دانند. البته نمی‌توان ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال را در راستای افزایش ارزش این پول نادیده گرفت؛ چرا که حالا سرمایه‌گذاران به جای سرمایه‌گذاری در بازارهایی مثل طلا که در برابر تهدیدهای اقتصادی بزرگ قرار دارند، این بازار را انتخاب کرده‌اند.

قیمت بیت‌کوین اوایل سال جاری ‌میلادی ۷۴۱۱ دلار بود و تا آخر سال با افزایش شدیدی به بیش از ۲۰ هزار دلار رسیده است.

ارزهای دیجیتال

ارزش سکه اتریوم اوایل امسال ۱۳۶ دلار بود و حالا به ۵۹۵ دلار رسیده است.

بلومبرگ پیش‌بینی کرده‌ قیمت بیت‌کوین به ۵۰ هزار دلار هم خواهد رسید؛ این در حالی است که برخی از تحلیلگران انتظار دارند که طی یک سال آینده ارزش این پول دیجیتال به ۱۰۰، ۱۷۰ یا ۳۱۸ هزار دلار هم برسد.

با توجه به سابقه‌ی نوسان ارزش بیت کوین که طی سال ۲۰۱۷ به حدود ۲۰ هزار دلار رسید و به شکل کاملا ناگهانی به شدت سقوط کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران نگران هستند، اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند که ارزش بیت کوین امسال روند نزولی نخواهد داشت و شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود.

تحلیلگران معتقدند تفاوت قیمت و روند صعود ارزش بیت کوین با سال ۲۰۱۷ از آن جهت است که تعداد کاربرانی که ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اند نسبت به گذشته با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده است.

خرید بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از سوی موسسات مالی معتبر در سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشته است، بنابراین به نظر می‌رسد افزایش تعداد موسسات حقوقی که اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده‌اند، بتواند به عنوان یک پشتوانه محکم برای ارزهای دیجیتال عمل کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال جاری میزان سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال ۴.۸ میلیارد دلار افزایش یافته و ۱.۴ میلیارد دلار فقط طی یک ماه گذشته نقدینگی به بازارهای بیت‌کوین سرازیر شده است.

از سوی دیگر فناوری بلاک‌چین که زیرساخت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود به شدت در حال توسعه است؛ به طوری که حالا هزاران اپلیکیشن بر بستر بلاک‌چین‌های مختلف ساخته شده و این موضوع نقش مهمی در ثبات قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند؛ برای مثال می‌توان به گسترش اپلیکیشن‌های تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.

انواع ارزهای دیجیتال

غیر از بیت کوین مهم‌ترین ارزهای دیجیتال به ترتیب اتریوم، لایت کوین (LTC)،‌ تزوس (XTZ)،‌ کاردانو (ADA)،‌ مونرو (XMR)،‌ ریپل (XRP)، چین لینک (LINK)،‌ اوه (AAVE)، توکن بیسیک اتنشن (BAT)، سکه کریپتو کام (CRO)، یی ارن فایننس (YFI)، بایننس کوین (BNB) ترون (TRX) و تلور (TRB) هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.

لایت کوین یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر است که امکان پرداخت‌های فوری و کم هزینه را در سراسر جهان فراهم می‌کند. این ارز دیجیتال همچنین شامل یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است که می‌توان دارایی‌های دیجیتالی را بدون واسطه، به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان انتقال داد.

کاردانو شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین است که ارز دیجیتال آن «Ada» نام دارد. از طریق شبکه‌ی کاردانو می‌توان پول دیجیتالی را منتقل کرده و نیز برای قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بهره‌برداری کرد.

مونرو یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که از ویژگی‌های آن می‌توان به امنیت و غیرقابل رهگیری اشاره کرد. این پول از رمزنگاری مخصوصی برخوردار است به طوری که امکان رهگیری و پیگیری تراکنش‌های آن غیرممکن است.

بایننس کوین نیز که توسط بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال عرضه شده، برای کاربرانش ویژگی‌هایی ارایه کرده که از آن جمله می‌توان به کم کردن کارمزد معاملات و افزایش شانس دریافت توکن‌های IEO اشاره کرد.

 

قیمت بیت کوین بعد از ماه‌ها کاهش، بالاخره با افزایش ۵ هزار دلاری همراه شد و وارد کانال ۲۱ هزار دلار شد.

قیمت این ارز دیجیتال امروز به بالاترین نرخ خود طی چند ماه گذشته رسیده و هم‌اکنون با بهای ۲۰ هزار و ۸۴۰ دلار معادل ۸۵۴ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین پس از مدت‌ها که در کانال ۲۰ هزار دلار بود حالا به کمترین رقم خود طی چند سال اخیر رسیده است. این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۱۵ هزار و ۶۰۰ دلار در بازار جهانی معامله می‌شود که رقمی کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین پس از ریزش شدید طی هفته گذشته حالا تا حدودی روند صعودی به خود گرفته و کم‌کم در حال افزایش قیمت است.

این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۲۱ هزار و ۴۰۰ دلار معادل ۶۸۶ میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین فعلا در بازار ارزهای دیجیتال دنیا فعلا با تغییر محسوسی همراه نیست و در کانال ۲۰ هزار تومان نوسان دارد.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۲۲ هزار و ۸۶۰ دلار معادل ۷۴۱ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین پس از افت شدیدی که طی یک هفته گذشته داشت، دوباره روند صعودی به خود گرفته و حالا در کانال 20 هزار دلار معامله می‌شود.

این ارز دیجیتال حالا به قیمت 20 هزار و 700 دلار معادل 674 میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین امروز به کمترین میزان خود یعنی رقم 18 هزار دلار رسیده است.

این ارز دیجیتال که طی چند ماه گذشته حتی به رقم 60 هزار دلار هم رسیده بود، حالا با کاهش شدیدی همراه شده و امروز در بازار جهانی به قیمت 18 هزار و 100 دلار معادل 593 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین امروز به کمترین میزان خود طی چند ماه گذشته رسید. 

قیمت این ارز دیجیتال امروز بیست و چهارم خرداد برای ساعاتی به قیمت 21  هزار دلار هم رسید و هم‌اکنون حوالی ظهر با قیمت 22 هزار و 600 دلار معادل 752 میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین امروز به رقم ۲۹ هزار و ۵۰۰ دلار رسید، معادل ۹۵۳ میلیون تومان.

قیمت بیت کوین امروز با کاهش هزار دلاری همراه شد و به قیمت ۲۸ هزار دلار رسید.

این ارز دیجیتال حالا به قیمت ۲۹ هزار و ۸۵۰ دلار معادل ۸۹۹ میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین در اولین روز هفته به ۲۹ هزار و ۲۵۵ دلار کاهش یافته است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۸۹۷ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت بیت کوین از دیروز که برای ساعاتی به رقم 26 هزار دلار ریزش کرده بود حالا به کانال 30 هزار تومان بازگشته است.

البته نوسانات این رمز ارز زیاد است و نمی‌توان پیش بینی دقیقی درباره‌ی این ارز دیجیتال کرد.

بیت کوین هم اکنون با قیمت حدود 30 هزار دلار معادل 926 میلیون تومان در بازار جهانی معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین به شدت روند کاهشی به خود گرفته و از چند روز پیش تاکنون با افت شدید ارزش همراه شده است.

این ارز دیجیتال هم اکنون به قیمت 28 هزار و 500 دلار در بازار جهانی معامله می‌شود.

همه رمز ارزها طی چند روز گذشته و به‌ویژه دیروز با افت قیمت همراه شده‌اند و حتی در ساعتی از شب گذشته ارزش بیت کوین به زیر 27 هزار دلار هم رسید.

قیمت بیت کوین دوباره روند نزولی به خود گرفت و حالا با کاهش ۳ هزار دلاری به رقم ۳۵ هزار و ۸۰۰ دلار رسیده است.

این ارز دیجیتال در بازار به قیمت یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین از دو روز پیش دوباره روند نزولی به خود گرفته و به عدد ۳۸ هزار دلار کاهش یافته است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۳۸ هزار و ۷۹۰ دلار معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین دوباره روند نزولی به خود گرفت و حالا به قیمت ۴۰ هزار دلار کاهش یافته است.

این ارز دیجیتال امروز به قیمت ۴۰ هزار و ۴۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین از دیروز با کاهش ۴ هزار دلاری روبه‌رو شده و حالا نرخ این ارز دیجیتال به رقم ۴۳ هزار دلار کاهش یافته است.

این رمز ارز حالا با قیمت ۴۳ هزار و ۵۵۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون تومان است.

البته امروز نوسان نرخ ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است چرا که در زمان نگارش و به‌روزرسانی این مطلب قیمت بیت کوین حدود ۶۰۰ دلار افزایش یافت.

قیمت بیت کوین از بامداد امروز هشتم فروردین ماه دوباره روندصعودی به خود گرفته و حالا قیمت این ارز دیجیتال به ۴۷ هزار دلار افزایش یافته است.

بر این اساس این رمز ارز حالا به قیمتی معادل یک میلیارد و ۲۳۴ در بازار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین از دیروز دوباره روند نزولی به خود گرفته و یکباره سقوطی چندهزار دلاری را تجربه کرده است. قیمت این ارز دیجیتال حالا به رقم ۳۹ هزار دلار کاهش یافته و در ساعاتی از امروز صبح حتی به کمترین میزان خود طی یکی دو روز اخیر یعنی ۳۸ هزار دلار هم کاهش یافت.

این رمز ارز حالا در بازار جهانی با قیمت ۳۹ هزار دلار معادل یک میلیارد و ۱۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین دوباره روند نزولی به خود گرفته و از چند روز پیش با کاهش ۵ هزار دلاری همراه شده است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون در بازار جهانی با قیمت ۳۹ هزار دلار خرید و فروش می‌‌شود که معادل یک میلیارد و ۱۹ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین پس از یک ریزش شدید، دوباره روند صعودی به خود گرفت و حالا به رقم ۴۴ هزار دلار رسیده است.

دیشب به یکباره این ارز دیجیتال با روند افزایشی همراه شد و حالا عصر روز سه شنبه به بالاترین نرخ خود یعنی ۴۴ هزار و ۲۰۰ دلار معادل یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان رسیده است.

قیمت بیت کوین از دیروز دوباره روند نزولی به خود گرفته و طی ساعاتی در روز گذشته به رقم ۳۴ هزار دلار هم کاهش یافته است.

امروز قیمت این ارز دیجیتال روی ۳۸ هزار دلار ثابت مانده که معادل یک میلیارد و ۷ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین از دیروز عصر دوباره و به شکل ناگهانی روند صعودی به خود گرفته و حالا به حدود ۴۱ هزار دلار رسیده است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۴۱ هزار و ۵۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود که معادل یک میلیارد و ۱۰۵ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین دوباره به کانال ۳۷ هزار دلار برگشته و با نوسانات کمی نسبت به یکی دو هفته پیش همراه است.

این ارز دیجیتال حالا با قیمت ۳۷ هزار و ۲۲۰ دلار خرید و فروش می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۳ میلیون تومان است.

قیمت بیت کوین از ساعات آغازین امروز دوباره سیر نزولی به خود گرفته و به شکل باورنکردنی به کمترین میزان خود طی چند ماه گذشته رسیده است.

قیمت این ارز دیجیتال هم‌اکنون در بازار جهانی ۳۴ هزار و ۴۳۳ دلار معادل ۹۸۷ میلیون تومان است.

از ساعات ابتدایی امروز قیمت بیت کوین با کاهش زیادی همراه شده و به کمترین میزان خود طی ۶ ماه گذشته رسیده است.

این ارز دیجیتال هم‌اکنون با قیمت ۳۸ هزار و ۷۰۰ دلار معادل یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا