سریال The Witcher: Blood Origin از یک حقیقت پرده برمی‌دارد!

الف‌ها از روزهای شکوهمندشان فاصله گرفته‌اند

فیلمنامه The Witcher: Blood Origin

لائورن اس. هیسریچ در بخشی از مصاحبه جدید خود با وب سایت Entertainment Weekly اطلاعات مهمی را از فیلمنامه The Witcher: Blood Origin فاش کرده است.

نتفلیکس با در نظر گرفتن جوی که بر فضای مجازی حاکم بود، به اطمینان رسید اقتباس سریالی The Witcher می‌تواند در جلب نظر مخاطبان موفق عمل کند. به همین دلیل، پیش از اینکه فصل نخست در دسترس مشترکانش قرار بگیرد، به ساخت فصل دوم چراغ سبز نشان داد. ۸ قسمت ابتدایی نهایتا در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی از راه رسید و توانست مطابق انتظار‌ها عمل کرده و به پربیننده‌ترین سریال سرویس در آن زمان تبدیل شود. اینطور که به نظر می‌رسد، موفقیت‌های سریال حتی از انتظارات سازندگانش بیشتر بود؛ زیرا در ادامه با ساخت دو اسپین آفش موافقت کردند: اولین اسپین آف یک سریال لایو اکشن به نام The Witcher: Blood Origin بوده و دومین اسپین آف انیمه‌ای سینمایی تحت عنوان The Witcher: Nightmare of the Wolf است. انیمه چند وقت پیش منتشر شد اما سریال در حال حاضر تاریخ عرضه‌ای ندارد.

داستان The Witcher: Blood Origin چندین قرن پیش از سریال اصلی جریان داشته و اتفاقات منتهی به Conjunction of the Spheres را به تصویر می‌کشد؛ رویدادی که باعث شد جهان انسان‌ها، هیولاها و الف‌ها با یکدیگر ادغام شوند. Blood Origin همچنین دو شخصیت اصلی به نام‌های آیل و فال دارد. آیل، الف بوده و یکی از محافظان ملکه خود بود اما ترجیح داد قبیله را ترک کرده تا بتواند موسیقی را دنبال کند. هر چند، سرنوشت بار دیگر مجبورش می‌کند شمشیر به دست بگیرد. فال هم یک الف است اما به قبیله دیگری تعلق دارد. در پی مرگ پادشاه، سفری را به منظور گرفتن انتقام آغاز می‌کند. در ضمن، اسپین آف The Witcher نحوه خلقت اولین ویچر تاریخ را مورد کندوکاش قرار می‌دهد.

دکلن د بارا (Declan de Barra) و لائورن اس. هیسریچ (Lauren S. Hissrich) اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Entertainment Weekly انجام داده‌اند. د بارا شورانر The Witcher: Blood Origin بوده و هیسریچ هم یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی آن به شمار می‌رود. هیسریچ همچنین شورانر سریال اصلی است. د بارا در بخشی از صحبت‌های خود به هیجانش به برای کار روی سریال اشاره کرد:

من مجذوب ایده به تصویر کشیدن جهان الف‌ها قبل از ادغام بودم.

فیلمنامه The Witcher: Blood Origin
تصویری از یک الف در فصل دوم The Witcher

شورانر The Witcher: Blood Origin در ادامه گفت:

آندره ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski) [برای نوشتن تاریخ جهان داستانی‌اش] افسانه‌های محلی و تاریخ جهان ما را بازتفسیر کرده است. وقتی به تاریخ خودمان نگاهی می‌اندازید، با جوامعی مانند امپراتوری رم و امپراتوری مایاها مواجه می‌شوید که قبل از سقوط در روزهای اوج و شکوه بودند. همین موضوع جذبم کرد: جامعه الف‌ها چگونه بود و چه خواسته‌هایی داشتند؟ قرار است به این موضوع بپردازیم.

در ادامه نوبت به لاورن اس. هیسریچ رسید تا درباره فیلمنامه The Witcher: Blood Origin صحبت کند. طبق گفته او، محصول جدید نتفلیکس از یک حقیقت پرده برمی‌دارد:

در بخشی از سریال The Witcher می‌شنویم انسان‌ها [زندگی در قالب یک] تمدن را برای الف‌ها را به ارمغان آوردند. انسان‌ها، افرادی بودند که زندگی متمدنانه را به آن‌ها نشان دادند. چیزی که در Blood Origin می‌بینیم، خلاف این موضوع را ثابت می‌کند. الف‌ها [قبل از ادغام] در دوران طلایی خود بودند.

با توجه به صحبت‌های دکلن د بارا و لائورن اس. هیسریچ کار روی دومین انیمه سینمایی The Witcher آغاز شده و این پروژه در فاز‌هایی ابتدایی قرار دارد. به همین دلیل، هنوز مشخص نشده روی چه موضوعی تمرکز داشته و دست‌اندرکاران فقط نسبت به روایت داستان در آینده بسیار دور به اتفاق نظر رسیده‌اند. آن‌ها در ادامه صحبت‌های خود وارد جزئیات نشده و مشخص نکردند انیمه چند سال بعد از سریال اصلی روایت می‌شود.

در انتها، لازم به ذکر است فصل دوم سریال ویچر به‌زودی پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا