شانگ چی Avengers: Endgame را پشت سر گذاشت و به جمع رکوردداران پیوست!

صدرنشینی برای چهارمین هفته متوالی!

فروش شانگ چی در چهارمین هفته اکران

وب سایت Deadline اخیرا گزارشی را با محوریت باکس آفیس داخلی منتشر کرده که در آن به فروش شانگ چی در چهارمین هفته اکران پرداخته شده است.

Black Widow اولین فیلم سینمایی فاز چهارم Marvel Cinematic Universe به شمار می‌رود. از آنجایی که باکس آفیس در زمان انتشار شرایط چندان مساعدی نداشت، والت دیزنی تصمیم گرفت اثر مزبور را به صورت همزمان به سالن‌های نمایش و سرویس استریم دیزنی پلاس بیاورد. با بهبود شرایط، استودیو آمریکایی ترجیح داد دومین فیلم فاز چهارم، یعنی Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings را به صورت اختصاصی روی پرده نقره‌ای بیاورد. این تصمیم در شرایطی اتخاذ شد که گروهی از کارشناسان به موفقیت شانگی چی امیدوار نبودند. آن‌ها اعتقاد داشتند این ابرقهرمان شهرت زیادی نداشته و از همه مهم‌تر، نام شاخصی در تولید اثر مشارکت نداشته است. در نتیجه، فروش ضعیفی را تجربه خواهد کرد.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings فراتر از انتظارها ظاهر شد و طی چهار روز نخست اکران داخلی خود، ۹۰ میلیون دلار فروخت. البته فیلم‌های Black Widow و F9 هم در هفته نخست عملکرد خوبی داشتند اما در هفته‌های بعدی افت شدیدی را تجربه کردند. نکته جالب ماجرا اینجا است که چنین اتفاقی برای اقتباس سینمایی شانگ چی رخ نداده و این اثر سه هفته متوالی صدرنشین باکس آفیس داخلی شد.

وب سایت Deadline جدیدترین گزارش خود با محوریت باکس آفیس داخلی را منتشر کرده که در آن به فروش شانگ چی در چهارمین هفته اکران اشاره شده است. طبق متن، محصول مشترک مارول و والت دیزنی توانست ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته و رتبه اول لیست پرفروش‌ترین‌ها را بدست بیاورد. این اثر همچنین با فروشی که هفته گذشته کسب کرد، مجموع فروش داخلی خود را به ۱۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رساند و Black Widow (معادل ۱۸۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار) را پشت سر گذاشت. اقتباس سینمایی شانگ چی حالا پرفروش‌‎ترین فیلم باکس آفیس داخلی در دوران همه‌گیری کرونا است. البته موفقیت‌ها به همین موارد خلاصه نمی‌شود.

تصویری از فیلم Dear Evan Hansen

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings توانست چهار هفته متوالی رتبه نخست را در باکس آفیس داخلی بدست بیاورد که یک موفقیت بزرگ بوده و حتی فیلم‌هایی مانند Avengers: Endgame نتوانستند به چنین رکوردی دست یابند. پیش از این، تنها دو فیلم Black Panther و Guardians of the Galaxy موفق شده بودند عملکرد مشابهی را به ثبت برسانند. در ضمن، به نظر نمی‌رسد شانگ چی بتواند در پنجمین هفته اکران هم صدرنشین شود؛ زیرا طی روزهای آینده شاهد آمدن Venom: Let There Be Carnage به سینماها خواهیم بود که در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان قرار دارد.

Dear Evan Hansen در نخستین هفته اکران داخلی خود ضعیف ظاهر شد و تنها ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخت تا در رتبه دوم بایستد. این عملکرد ضعیف را باید به پای بازخوردهای منفی منتقدان نوشت. رتبه سوم لیست به Free Guy تعلق گرفت که همچنان می‌فروشد. این اثر موفق شد در هفته گذشته ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخته و مجموع فروش داخلی خود را به مرز ۱۱۵ میلیون دلار نزدیک کند. Candyman در رتبه چهارم دیده می‌شود. این اثر توانست ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش داشته باشد. رتبه پنجم هم به Cry Macho رسید که ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخت.

Dune هنوز در بازار داخلی (ایالات متحده آمریکا و کانادا) به سینماها نیامده اما اکران بین‌المللی‌اش آغاز شده است. محصول جدید وارنر تا به این لحظه ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در آنسوی مرزها فروش داشته که از این مقدار، بیشترین سهم به روسیه تعلق دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا