برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اکران فیلم ونوم 2 باز هم تغییر کرد

این بار خبری خوش در راه است!

اکران فیلم ونوم 2 باز هم تغییر کرد ۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
اکران فیلم ونوم 2

سونی پیکچرز رلیسینگ با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد اکران فیلم ونوم 2 به ماه اکتبر موکول شده است.

در سال ۲۰۱۸ فیلم Venom توسط کمپانی سونی عرضه شد که در آن یکی از شخصیت‌های منفی دنیای فیلم‌های Spider-Man به نام Venom به عنوان شخصیت اصلی انتخاب شده بود. درواقع ونوم یک سیمبیوت است که در دنیای مارول ابتدا به سراغ پیتر پارکر و سپس عکاسی به نام ادی براک (Eddie Brock) می‌رود. چراکه گونه آن‌ها برای حیاط به یک بدن میزبان نیاز دارد و این احتیاج توسط ادی، برای انتقام از بی‌اعتنایی‌های Spider-Man تامین می‌شود.

با این وجود داستان در آنچه که در فیلم ۲۰۱۸ Venom دیده یودیم کمی متفاوت است. به نحوی که اینبار ونوم به عنوان یک شخصیت مثبت نشان داده شده و ادی براک (با بازی تام هاردی) نیز از آن برای کمک به مردم استفاده می‌کند. البته این تغییر سبک در ابتدا نیز با نظرات منفی کاربران همراه شده بود، اما ‍پس از گذشت مدتی و مشاهده فیلم توسط افراد بیشتر، خط داستانی جدید نیز طرفداران تازه‌ای را پبدا کرد. همچنین لازم به ذکر است که در انتهای این فیلم، صحنه‌ای دیده شد که در آن به نحوی از شخصیت کارنیج (Carnage) با بازی وودی هرلسون (Woody Harellson) به عنوان شخصیت منفی بعدی رونمایی شد و حال حدود چند ماه بعد باید شاهد قدرت‌نمایی او در فیلم Venom 2 باشیم، اما با اندکی تاخیر کرونایی!

به‌روزرسانی شماره ۱: تاخیر فیلم Venom 2

این فیلم که قرار بود تا در سال ۲۰۲۰ اکران شود، ابتدا به تابستان ۲۰۲۱ و حال برای تاریخ ۲ مهر ۱۴۰۰ (۲۴ سپتامبر) در نظر گرفته شده است که عملا سه هفته پس از اکران فیلم Shang Chi and the Legend of the Ten Rings خواهد بود. این تاخیرهای یک هفته‌ای که اخیرا برای برخی فیلم‌ها در نظر گرفته شده، به دلیل باز شدن سینماهای بیشتر در دیگر کشورها است که باعث می‌شود تا فروش فیلم نیز سود بیشتری را به کمپانی سازنده برساند. فیلم Venom در سال ۲۰۱۸ مبلغی حدود ۲۶۹ دلار را تنها هنگام اکران در کشور چین و بعد از آن نیز حدود ۸۵۶ دلار را از فروش جهانی خود به دست آورده بود.

همچنین جالب است بدانید که برخلاف دیزنی و Paramount که شبکه‌های استریم خود را برای پخش فیلم و سریال دارند، شرکت سونی از چنین قابلیتی بهره‌مند نیست و شاید همین امر باعث شده تا اکران تمامی فیلم‌های ۲۰۲۰ این شرکت به صورت کامل به اواخر ۲۰۲۱ موکول شود. به علاوه، تاخیرهای فیلم‌های سونی یک بار نبوده و حتی اکران فیلم Morbius نیز که مانند Venom 2 در مجموعه اسپایدرمن قرار دارد، از بهار ۲۰۲۱ به اواسط پاییز تغییر پیدا کرده است.

فیلم Venom 2

در آخر نیز لازم به ذکر است که اگر شخصیت اسپایدرمن در فیلم Venom حضور نداشت، حال در دنباله آن یعنی فیلم Venom 2 به عنوان کسی که با ونوم در ارتباط است وجود خواهد داشت. همچنین تاریخ اکران فیلم Spider-Man: No Way Home هنوز هم برای ۲۶ آذر ۱۴۰۰ (۱۷ دسامبر) رزرو شده و احتمال می‌رود که ارتباط خاصی بین این دو اثر سینمایی باشد؛ مانند حضور دیگر اسپایدرمن‌ها از جهان‌های موازی که امروزه همه کاربران منتظرش هستند و شایعه‌های بسیاری نیز درباره آن شنیده می‌شود‍!

به‌روزرسانی شماره ۲: اکران بین‌المللی فیلم ونوم 2 سه هفته عقب افتاده است

با توجه به اطلاعات تازه‌ای که در وب سایت Event Cinemas قرار گرفته، اکران بین‌المللی فیلم ونوم 2 به مدت سه هفته تاخیر خورده است. جدیدترین محصول سونی قرار بود از تاریخ یک مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۳ سپتامبر) به سینماهای نیوزیلند بیاید اما علاقه‌مندان حالا باید تا ۲۲ مهر (مصادف با ۱۴ اکتبر) منتظر بمانند.

سویه دلتا ویروس کرونا که از قدرت سرایت و کشندگی بالاتری برخوردار است، از چند هفته پیش در کشورهای مختلف شیوع یافت. اگرچه سویه دلتا باعث شد نرخ ابتلا به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد، خوشبختانه میزان مرگ و میر نسبت به گذشته کاهش یافته است؛ اتفاقی که باید آن را به پای واکسیناسیون منظم و دقیق دولت‌ها نوشت. با این حال، نگرانی‌های عموم مردم برای حضور در اجتماعات بیشتر شده و به همین دلیل، طبیعی است که استودیوها نگران میزان فروش فیلم‌های جدید خود باشند.

دومین اقتباس سینمایی ونوم تحت عنوان Venom: Let There Be Carnage شناخته شده و روی تقابل ادی براک و کلتوس کسدی تمرکز دارد. در صورتی که کلتوس آشنایی ندارید، باید بگوییم یک قاتل سریالی بوده که درخواست ملاقات با خبرنگار مشهور را دارد. براک به ملاقاتش آمده و در جریان گفتگو، شاهد گاز گرفته شدن انگشت ادی توسط کلتوس هستیم. این اتفاق باعث می‌شود بخشی از سیمبیوت به بدن قاتل سریالی انتقال یافته و به موجودی مستقل تبدیل شود. بدین ترتیب، کلتوس به قدرت‌های فراطبیعی مانند ادی دست یافته و از زندان فرار می‌کند.

سونی تا به این لحظه هیچ گونه تغییری در زمان اکران داخلی فیلم ونوم 2 به وجود نیاورده است.

به‌روزرسانی شماره ۳: اکران فیلم ونوم 2 تا اکتبر تاخیر خورده است

سونی ساعاتی قبل به صورت رسمی اعلام کرد اکران فیلم ونوم 2 با تاخیر مواجه شده است. محصول جدید سامورایی‌ها قرار بود در تاریخ ۲ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۴ سپتامبر) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۲۳ مهر (مصادف با ۱۵ اکتبر) منتظر بمانند.

باکس آفیس داخلی و بین‌المللی طی هفته‌های گذشته عملکرد چندان خوبی نداشته است. دلیل این اتفاق را احتمالا باید در سویه دلتا ویروس کرونا جستجو کرد که از چند هفته پیش در کشورهای مختلف شیوع یافت و باعث شد نرخ ابتلا به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. این سویه برخلاف نمونه‌های قبلی قدرت سرایت و کشندگی بسیار بالاتری داشته و همین مسئله باعث شده تا مردم نسبت به حضور دوباره در اماکن شلوغ مانند سینماها مردد شوند. تاخیری که در اکران فیلم ونوم 2 رخ داده به ناشر کمک می‌کند تا باکس آفیس را با دقت بیشتری زیر نظر گرفته و در همین حین، منتظر کاهش نرخ ابتلا و بهبود ارقام باشد. هر چند، بعید به نظر می‌رسد طی ۳ هفته معجزه خاصی رخ داده و ورق برگردد. از همین رو، احتمال رخ دادن تاخیر جدید بسیار بالا است. به خصوص اینکه وب سایت Deadline مدعی شده سونی در ابتدا ژانویه سال ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۱ دی الی ۱۱ بهمن) را برای اکران در نظر گرفته بود.

استودیوهای دیگر مانند دیزنی و وارنر که دارای سرویس‌های استریم بوده، فیلم‌های جدید خود را به صورت هیبرید منتشر می‌کنند. به بیان دیگر، اثر مزبور نه تنها روی پرده نقره‌ای می‌آید، بلکه مشترکان سرویس‌ها از همان روز نخست می‌توانند آن را در خانه تماشا کنند. اگرچه سرویس‌های استریم موفق شده‌اند عملکرد خوبی را در زمینه مالی به ثبت برسانند، عامل به وجود آمدن حاشیه‌های زیادی بوده‌اند. وقتی نخستین بار اعلام شد فیلم‌های جدید بدون فاصله زمانی مشخص به فضای مجازی می‌آیند، سینماداران معترض شدند؛ زیرا تجارت خود را در خطر می‌دیدند. حالا هم که بازیگران نظر چندان مثبتی به نسبت به انتشار دیجیتالی ندارند.

بازیگرانی که نسبت به عملکرد تجاری فیلم‌های خود در باکس آفیس جهانی اطمینان دارند، به گونه‌ای قرارداد می‌بندند که بخش قابل‌توجهی از دستمزدشان به میزان فروش اثر بستگی دارد. اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) در همین دسته قرار می‌گیرد. حالا که Black Widow به صورت همزمان به سینماها و دیزنی پلاس آمده، دستمزدش تحت‌الشعاع قرار گرفته و به همین دلیل، شکایتی را علیه والت دیزنی تنظیم کرده است. بعد از این اتفاق، کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیو مارول به حمایت از بازیگر نقش بلک ویدو پرداخت.

در صورتی که ونوم 2 دوباره تاخیر نخورد، رقابت سختی را در پیش دارد. جدیدترین اقتباس سینمایی ادی براک همزمان با Halloween Kills روی پرده نقره‌ای می‌آید که به فرنچایز پرطرفداری تعلق داشته و بسیاری منتظرش هستند. یک هفته قبل از این تاریخ جدیدترین فیلم جیمز باند، یعنی No Time To Die راهی سالن‌های نمایش می‌شود. یک هفته بعد از تاریخ مزبور هم شاهد اکران Dune خواهیم بود. Dune از یک رمان علمی-تخیلی و تاثیرگذار به همین نام ساخته شده و تیم بازیگری پرستاره‌ای دارد. از همین رو، رقیب سرسختی به شمار می‌رود.

به‌روزرسانی شماره ۴: اکران فیلم ونوم 2 جلو افتاده است

گروهی از کارشناسان سینما با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله نرخ بالای ابتلا به ویروس کرونا و کاهش تمایل مردم برای حضور در سالن‌های نمایش، پیش‌بینی کرده بودند جدیدترین محصول مشترک مارول و والت دیزنی، یعنی Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings در هفته نخست اکران خود بین ۳۵ الی ۵۵ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی فروخته و یکی از ضعیف‌ترین افتتاحیه‌های Marvel Cinematic Universe را رقم می‌زند؛ پیش‌بینی‌هایی که نادرست از آب درآمده‌اند.

وب سایت Deadline اخیرا یک گزارش با محوریت باکس آفیس داخلی کار کرده که طبق آن، اقتباس سینمایی شانگ چی موفق شده طی سه روز نخست اکران بیش از ۷۱ میلیون دلار فروخته و رتبه دوم بهترین افتتاحیه‌های کرونایی را از آن خود کند. رتبه اول به Black Widow تعلق دارد که رقم ۸۰ میلیون دلار را طی روزهای آغازین نمایش ثبت کرد. در ضمن، Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings با در نظر گرفتن فروش خارجی هم اکنون نزدیک به ۱۳۹ میلیون دلار درآمد داشته که رقم قابل‌توجهی به شمار می‌رود. به هر حال، همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه داشته و شرایط کوچکترین شباهتی به پیش از شیوع کووید-۱۹ ندارد.

سونی پیکچرز به واسطه یک بیانیه جدید اعلام کرد اکران فیلم ونوم 2 جلو افتاده است. این اثر قرار بود ۲۳ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۵ اکتبر) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان حالا می‌توانند از ۹ مهر (مصادف با ۱ اکتبر) به سالن‌های نمایش رفته و پای تماشای اثر مورد نظر خود بنشینند. سامورایی‌ها همچنین در بیانیه خود تاکید کرده‌اند محصول جدیدشان را به صورت انحصاری به سینماها آورده و خبری از انتشار در پلتفرم‌های دیجیتالی نخواهد بود. به هر حال، عرضه دیجیتالی این روزها به روشی متداول تبدیل شده است.

اکران زودهنگام فیلم ونوم 2 را قطعا باید به پای Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings نوشت. این فیلم با فروش بالای خود نشان داده نگرانی‌ها بی‌مورد بوده و یک اثر در صورت داشتن پتانسیل می‌تواند رقم قابل‌توجهی را در باکس آفیس به ثبت برساند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments