1%
  • 0/10

باکس آفیس داخلی: شانگ چی و امیدهایی که دوباره زنده شده است

محصول جدید مارول عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است

باکس آفیس داخلی: شانگ چی و امیدهایی که دوباره زنده شده است ۰ ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
فروش افتتاحیه فیلم Shang Chi

وب سایت Deadline یکی از گزارش‌های اختصاصی و جدید خود را به فروش افتتاحیه فیلم Shang Chi در باکس آفیس داخلی اختصاص داده که رقم بسیار بالایی بوده است.

با آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا در کشورهای مختلف و کاهش نرخ ابتلا و مرگ، به نظر می‌رسید فراز و نشیب‌های باکس آفیس جهانی در آستانه تمام شدن بوده و به‌زودی شاهد ثبت رقم‌های قابل‌توجه خواهیم بود. در چنین شرایطی، سویه دلتا کووید-۱۹ از راه رسید و تمامی معادلات را به هم ریخت. به لطف واکسیناسیون نرخ مرگ و میر بسیار کمتر از گذشته است اما افزایش نرخ ابتلا نگرانی‌های مردم را افزایش داده و باعث شده بار دیگر نسبت به حضور در اماکن شلوغ مانند سالن‌های نمایش مردد شوند. این اتفاقات همچنین به تاخیر دوباره در اکران تعدادی از فیلم‌ها مانند ماموریت غیرممکن 7 منجر شده است.

از آنجایی که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings قرار بود از جمعه هفته گذشته روی پرده نقره‌ای بیاید، تقریبا تمامی نگاه‌ها به آن دوخته شده بود؛ به خصوص اینکه سیاست متفاوتی در قبالش اتخاذ شده است. Black Widow که اولین فیلم فاز چهارم Marvel Cinematic Universe به شمار می‌رود، به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس آمده بود اما والت دیزنی بنا به دلایلی تصمیم گرفت اثر مزبور را به صورت اختصاصی به سالن‌های نمایش بیاورد. در ضمن، برخی از کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند اولین اقتباس سینمایی شانگ چی بین ۳۵ الی ۵۵ میلیون دلار در هفته نخست اکران داخلی خود بفروشد.

وب سایت Deadline جدیدترین گزارش اختصاصی خود را به فروش افتتاحیه فیلم Shang Chi در باکس آفیس داخلی داده است. با توجه به آنچه در متن آمده، اثر مزبور ۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخت تا نه تنها رتبه اول لیست پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته را تصاحب کند، بلکه به رکورددارهای دوران همه‌گیری ویروس کرونا بپیوندد. پیش از این، F9 با فروشی معادل ۷۰ میلیون دلار رتبه دوم بهترین افتتاحیه‌های دوران کرونایی را در اختیار داشت اما رتبه مزبور حالا به شانگ چی سپرده شده است. رتبه نخست هم در اختیار Black Widow هست که ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت. توجه داشته باشید، تمامی ارقام به باکس آفیس داخلی (کانادا و ایالات متحده آمریکا) تعلق دارند.

روز کارگر، یکی از تعطیلات رسمی ایالات متحده آمریکا بوده و همیشه اولین دوشنبه ماه سپتامبر است. در صورتی که آن را با فروش هفته گذشته ادغام کنیم، فیلم Shang Chi تاکنون ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در کانادا و آمریکا فروش داشت. محصول جدید مارول همچنین ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در باکس آفیس خارجی فروخت که در صورت در نظر گرفته شدن، مجموع فروش را به رقم ۱۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار می‌رساند. با توجه به اینکه همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، باید گفت عملکرد شانگ چی تا به اینجای کار فوق‌العاده بوده است. در ضمن، نباید فراموش کرد این اثر به صورت انحصاری در سینماها اکران می‌شود. از همین رو، میزان فروشش در هفته دوم احتمالا افت زیادی را متحمل نخواهد شد.

رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته در باکس آفیس داخلی، به Candyman تعلق گرفت. این فیلم ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار دلار در دومین هفته اکران خود فروش داشت که حدودا ۵۲ درصد کمتر از هفته گذشته است. رتبه سوم به Free Guy رسید. اثر مزبور موفق شد ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش را به ثبت برساند. رتبه‌های چهارم و پنجم هم در اختیار PAW Patrol: The Movie و Jungle Cruise قرار دارد. آن‌ها توانستند در هفته گذشته ۴ میلیون دلار و ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار دلار فروش داشته باشند.

مجموع فروش فیلم‌ها در باکس آفیس داخلی هفته گذشته ۱۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده که ۱۲ درصد بالاتر از مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی است. در ضمن، ثبت چنین رقمی امیدها را به بازگشت باکس آفیس به دوران اوج خود زنده کرده است.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments