#مهسا_امینی

نمرات فیلم Free Guy با بازی رایان رینولدز منتشر شد

بازی‌‌های ویدیویی از نگاه یک NPC چگونه است؟

نمرات فیلم Free Guy

یکی از داغ‌ترین فیلم‌هایی که این روزها حسابی چشم مخاطبان سینما و مخصوصا گیمرها را گرفته است، فیلم Free Guy با بازی رایان رینولدز است که در دنیای بازی‌های ویدیویی رخ می‌دهد. اما آیا این اثر توانسته است توجه منتقدان را به خود جلب کند؟

شان لوی (Shawn Levy) که شاید آن را از فیلم‌های Night at the Museum بشناسید، کارگردانی فیلم Free Guy را بر عهده دارد. ایده‌ی فیلم روایت جذاب و متفاوتی را دنبال می‌کند و همین موضوع در کنار حضور رایان رینولدز باعث شده است بسیاری از مخاطبان چشم به انتظار این عنوان باشند. 

داستان فیلم در مورد شخصی به نام گای (Guy) با بازی رایان رینولدز است که متوجه می‌شود در واقع یک NPC (شخصیت غیرقابل بازی) در یک بازی ویدیویی است. گای تصمیم می‌گیرد قبل از اینکه سازندگان سرورهای بازی را خاموش کنند به یک قهرمان تبدیل شده و دنیای بازی را نجات دهد. چندی پیش اشاره‌ای به بازی هیلو در یکی از پوستر‌های Free Guy مشاهده شد و انتظار می‌رود همزمان با انتشار فیلم شاهد حضور تعداد زیادی ایستراگ از بازی‌های مختلف باشیم.

اثر شان لوی موفق شده تا به اینجای کار عموما نقدهای مثبتی دریافت کند و در مجموع از میان ۲۹ نقد در سایت متاکریتیک، نمره‌ی ۶۹ و از ۹۸ نقد سایت راتن تومیتوز امتیاز ۸۶ را به دست آورد. در ادامه می‌توانید نمرات فیلم Free Guy توسط برخی سایت‌های معتبر را مشاهده کنید.

  • The Telegraph – ۱۰۰/۸۰
  • Screenrant – ۱۰۰/۸۰
  • Polygon – ۱۰۰/۸۰
  • USA Today – ۱۰۰/۷۵
  • CNN – ۱۰۰/۷۵
  • IGN – ۱۰۰/۷۰
  • The Playlist – ۱۰۰/۷۵
  • Entertainment – ۱۰۰/۷۵
  • Hollywood Reporter – ۱۰۰/۷۰

خلاصه‌ی نقد‌های فیلم Free Guy در برخی از سایت‌های معتبر به شرح زیر است:

تلگراف – نمره‌ ۸۰ از ۱۰۰:

لوی نهایتا می‌خواهد احساسات شما را برانگیزد. همان‌طور که گای خود را از برنامه‌ریزی رها می‌سازد و دنیا را با قوانین شرایط خودش جست‌وجو می‌کند، فیلم چیزهای زیادی برای گفتن دارد؛ از جمله وفاداری، دوستی و عشق.

Screenrant – نمره ۸۰ از ۱۰۰:

Free Guy خلاقانه‌ترین، احساسی‌ترین و شاید بهترین فیلم ساخته شده بر اساس بازی‌های ویدیویی است. این اثر کاملا تازه و اورجینال بوده و هر کسی می‌تواند از آن لذت ببرد.

IGN – نمره ۷۰ از ۱۰۰

نیمه‌ی ابتدایی Free Guy به طرز شگفت‌انگیزی سرگرم ‌کننده است و شامل انواع و اقسام صحنه‌های اکشن، ایده‌های جذاب و ایستراگ‌های متنوع برای طرفداران ویدیوگیم است. با این حال در نیمه‌ی دوم، این سفر لذت‌بخش در ادامه‌ی روند جذاب خود شکست می‌خورد.

فیلم Free Guy که ابتدا قرار بود در ژوئیه‌ی ۲۰۲۰ منتشر شود تا آگوست ۲۰۲۱ تاخیر خورد و نهایتا قرار است در ۱۳ آگوست مصادف با جمعه ۲۲ مرداد ماه در دسترس عموم قرار بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا