نمرات و نقدهای فیلم Candyman منتشر شدند؛ تلفیق ترس و معضلات اجتماعی

انتظاری که ارزشش را داشته است

نمرات و نقدهای فیلم Candyman منتشر شدند؛ تلفیق ترس و معضلات اجتماعی سورنا رضایی ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
نقدهای فیلم Candyman

در فاصله کوتاهی از آغاز اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا، رسانه‌ها اجازه یافتند نقدهای فیلم Candyman را روی خروجی خود قرار دهند.

کندی من یک فرنچایز رسانه‌ای است که با اکران Candyman در سال ۱۹۹۲ میلادی شکل گرفت. فیلم مزبور اقتباسی از داستان کوتاه The Forbidden اثر کلایو بارکر (Clive Barker) بود. محصول TriStar Pictures نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه فروش قابل‌قبولی را در باکس آفیس به ثبت رساند تا دو دنباله برایش ساخته شوند. مطابق انتظار، هیچ کدام از آن‌ها نتوانستند موفقیت‌های برادر بزرگتر خود را تکرار کنند. با این اتفاقات، ناشر تمایل چندانی به ساخت قسمت بعدی نداشت تا نام کندی من به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود.

جردن پیل (Jordan Peele) که با نویسندگی و کارگردانی Get Out توانسته بود نامی برای خود دست و پا کند، در سال ۲۰۱۸ میلادی با صاحب امتیاز کندی من وارد مذاکره شد تا بتواند قسمت جدید را بسازد. او نهایتا به خواسته خود رسید تا بدین ترتیب، تولید چهارمین فیلم در دستور کار قرار بگیرد. در ادامه نیا داکوستا (Nia DaCosta) به پروژه پیوست و کارگردانی را بر عهده گرفت. پس از آن هم بازیگران یکی پس از دیگری نقش‌ها را پذیرفتند تا پروژه جلوی دوربین دوربین رفته و نهایتا آماده اکران شود.

چهارمین فیلم کندی من تحت عنوان Candyman شناخته شده و با نادیده گرفتن قسمت‌های دوم و سوم، دنباله‌ای مستقیم برای فیلم اول است. داستان روی یک نقاش تمرکز دارد که به همراه معشوقه خود به مسکن عمومی کبرینی گرین آمده و در آنجا ساکن شده‌اند. پروتاگونیست وضعیت شغلی خوبی نداشته و به دنبال سوژه‌های ناب می‌گردد تا به واسطه آن بتواند ورق را برگرداند. در جریان یافتن سوژه مد نظر با افسانه‌ای محلی آشنا می‌شود. این افسانه درباره قاتلی است که با گفتن پنج باره نامش مقابل آینه پدیدار شده و دست به جنایت می‌زند.

نقدهای فیلم Candyman در فاصله کوتاهی از اکران داخلی‌اش منتشر شدند. تاکنون و با انتشار ۳۶ نقد مثبت، ۸ نقد متوسط و ۱ نقد منفی، متا به رقم ۷۱ رسیده است. اثر جدید یونیورسال پیکچرز در Rotten Tomatoes شرایط بهتری داشته و توانسته نمره ۸۶/۱۰۰ را به دست بیاورد. برای مقایسه می‌توان گفت فیلم‌های اول تا سوم مجموعه به ترتیب نمرات ۷۶/۱۰۰، ۲۷/۱۰۰ و ۱۰/۱۰۰ را در اختیار دارند. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

وب سایت Screen Rant:

از جنبه تصویری، Candyman به زیبایی فیلمبرداری شده است. استفاده از آینه و نورپردازی اتمسفریک به شکلی ماهرانه به فیلم در پیشبرد داستانی کمک کرده که المان‌های ترسناک را شامل می‌شود. اگرچه خط‌های داستانی به صورت کامل مورد کندوکار قرار نمی‌گیرند، Candyman مملو از تصاویر به یادماندنی و ترس بوده و مفاهیم داستانی‌اش مخاطب را به فکر وادار می‌کند.

نقدهای فیلم Candyman

وب سایت Entertainment Weekly:

چه کسی می‌تواند ریبوت را با چیزی جدید ترکیب کرده، آن را با خون، زنبور و پرداخت به مشکلات اجتماعی بپوشاند؟ Candyman می‌تواند این کارها را برای مدتی انجام دهد، هر چند در انتها به اثری جز یک اسلشر تبدیل نمی‌شود.

وب سایت The Washington Post:

Candyman نمی‌‌تواند تصمیم بگیرد می‌خواهد شما را بترساند یا می‌خواهد شما را به فکر کردن وادار کند.

اکران داخلی Candyman هم اکنون آغاز شده و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی به فضای مجازی خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا