#مهسا_امینی

اولین خلاصه‌ی داستان Shang-Chi جزئیات تازه‌ای را فاش می‌کند

فرار ناموفق از گذشته

اولین خلاصه‌ی داستان Shang-Chi

استودیوی مارول ساعاتی قبل اولین خلاصه‌ی داستان Shang-Chi را از طریق وب سایت Marvel.Com در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

مارول در رویداد کامیک کان ۲۰۱۹ از ساخت فیلم‌های مختلفی خبر داد که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings یکی از آن‌ها است. جدیدترین اثر دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) اوایل سال جاری میلادی به فاز تولید ورود پیدا کرد اما با گذشت مدت کوتاهی، ویروس کرونا به یک تهدید جهانی تبدیل شد و دست‌اندرکاران هم به اجبار پروژه را تعطیل کردند. شرایط در استرالیا به مرور زمان بهبود یافت و تیم تولید اجازه‌ی فعالیت دوباره را دریافت کرد. بدین ترتیب، فیلمبرداری از سر گرفته شد. دست‌اندرکاران نهایتا آخرین صحنه را اخیرا ضبط کردند.

مارول ساعاتی قبل اولین خلاصه‌ی داستان Shang-Chi را در وب سایت Marvel.Com قرار داده است. بر این اساس، شانگ-چی پس از پیوستن به سازمان تبهکاری ده حلقه با بخشی از گذشته‌اش روبرو می‌شود که گمان می‌کرد آن را پشت سر گذاشته است:

شانگ-چی وقتی به سازمان مرموز ده حلقه می‌پیوندد، مجبور است با بخشی از گذشته‌ی خود روبرو شود که گمان می‌کرد آن را پشت سر گذاشته است.

انتشار چنین خلاصه‌ی داستانی از سوی مارول به هیچ وجه غیرمنتظره نبوده است؛ زیرا شانگ-چی در کمیک بوک‌ها هم گذشته‌ی تاریکی دارد. او فرزند یک استاد هنرهای رزمی به نام فو مانچو بود؛ استادی که در طول زندگی‌اش بارها تلاش کرد تا کنترل زمین را به دست بگیرد. او همچنین از کشتن و استفاده از روش‌های خشونت‌آمیز برای رسیدن به هدف خود لذت می‌برد. شانگ-چی از دوران کودکی در مهارت‌های رزمی تعلیم دید تا بتواند راه پدرش را ادامه دهد؛ زیرا فکر می‌کرد مانچو یک خیرخواه بوده و اهداف درستی را در ذهنش می‌پروراند. او حتی به دستور پدرش دست به قتل زده بود.

شانگ-چی پس از کشتن دکتری به نام جیمز پتری و ملاقات با سر دنیس نی‌لند اسمیت، پی به ذات واقعی پدرش می‌برد. در پی این اتفاق نه تنها تصمیم می‌گیرد مسیر زندگی‌اش را تغییر دهد، بلکه قسم می‌خورد مقابل پدرش بایستد. به دلیل مسائل مرتبط با امتیاز شخصیت‌ها، مارول نمی‌تواند فو مانچو را در فیلم Shang-Chi استفاده کند. بنابراین، باید منتظر خلق شخصیت جدیدی به عنوان جایگزین مانچو باشیم. در ضمن، استودیوی آمریکایی چندی پیش و در جریان Investor Day 2020 لیست رسمی بازیگران و نقش‌هایشان را فاش منتشر کرده بود.

طبق اعلام مارول، تونی لیانگ (Tony Leung) در نقش ماندارین، آکوافینا (Awkwafina) در نقش کتی، منگر ژانگ (Meng’er Zhang) در نقش شیالینگ، میشل یئو (Michelle Yeoh) در نقش جیانگ نان، فلورین میونتیانو (Florian Munteanu) در نقش ریزر فیست و فالا چن (Fala Chen) در نقش جیانگ لی جلوی دوربین ظاهر خواهند شد. به غیر از شانگ-چی، ماندارین و ریزر فیست هیچ کدام از نقش‌هایی که در لیست به آن‌ها اشاره شده همتایی در کمیک بوک‌ها ندارند.

در انتها، لازم به ذکر است Shang-Chi از تاریخ ۱۸ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۹ جولای سال ۲۰۲۱ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا