برنامه سونی برای انتشار بازی‌ های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر

حداقل یک سال بعد از عرضه

بازی های انحصاری پلی استیشن

رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن به تازگی جزئیات بیشتری از برنامه سونی برای انتشار بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر به اشتراک گذاشت.

تا چند سال پیش کاربران پلتفرم رایانه شخصی به کلی از تجربه‌ عناوین انحصاری کنسول‌ها به کلی محروم بودند و انتشار این آثار برای کامپیوتر تاحدودی غیرممکن و عجیب به نظر می‌رسید؛ تا اینکه شرکت مایکروسافت با تغییر سیاست خود و حمایت از پلتفرم ویندوز، تمام بازی‌های انحصاری خود را برای پی‌سی نیز منتشر کرد.

در پی این اتفاق، طولی نکشید که شرکت سونی نیز از این رویکرد ردموندی‌ها استقبال کرد و تا به امروز عناوین بزرگ و محبوب خود همچون دیزگان، دث استرندینگ، خدای جنگ و هورایزن زیرو داون را تقدیم پی‌سی بازها کرده است. البته، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی همچنان به این روند خود ادامه می‌دهد و در آینده عناوین بیشتری از پلی استیشن راهی پلتفرم رایانه شخصی خواهند شد.

در همین راستا، ساعاتی پیش آقای هرمن هالست، رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن، در گفت‌وگویی از برنامه‌های سونی در قبال انتشار بازی های انحصاری پلی استیشن برای پی‌سی سخن گفته است. بر اساس اظهارات او، به نظر می‌رسد که از این به بعد، اغلب عناوین سونی حداقل یک سال پس از عرضه روی پلتفرم‌های پلی استیشن، برای رایانه شخصی نیز منتشر خواهند شد. البته، این سیاست برای تمام بازی‌ها صادق نیست و یک سری استثناهایی نیز وجود دارد. برای مثال، احتمالا بازی‌های سرویس محور سونی به طور همزمان برای پلی استیشن و پی‌سی از راه می‌رسند.

هرمن هالست در این زمینه توضیح می‌دهد:

به نظر من، از این به بعد، شاهد حداقل یک سال فاصله بین انتشار بازی میان کنسول و کامپیوتر خواهیم بود. البته، شاید بازی‌های سرویس محور از این قاعده پیروی نکنند؛ چرا که عناوین لایو سرویس نسبت به سایر بازی‌ها متفاوت هستند. این آثار از همان ابتدای کار باید جامعه عظیمی از بازیکنان را به خود جذب کنند. ممکن است که این بازی‌ها به طور همزمان برای رایانه شخصی و پلی استیشن منتشر شوند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در حالی که تا به امروز بارها و بارها از تعهد خود نسبت به ساخت بازی‌های داستان محور و تک‌نفره سخن گفته، اما در کنار توسعه چنین عناوینی، روی ساخت بازی‌های سرویس محور نیز کار می‌کند. در راستای تحقق این هدف، سونی در ماه‌های گذشته استودیوی سرشناس بانجی را خریداری کرد.

اگر خاطرتان باشد، مدیر پلی استیشن در گذشته رسما اعلام کرده بود که قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ میلادی چیزی در حدود ۱۰ بازی لایو سرویس عرضه کند. یکی از این عناوین لایو سرویس، احتمالا بازی چندنفره The Last of Us است که طبق گفته‌های هرمن هالست، می‌توان انتظار داشت که به طور همزمان برای پی سی و پلی استیشن منتشر شود.

در خلال این گفته‌ها، بهتر است بدانید که شماری از عناوین برجسته و انحصاری پلی استیشن در روزها و ماه‌های آینده برای رایانه شخصی منتشر خواهند شد. کالکشن آنچارتد یکی از این بازی‌ها به شمار می‌رود که قرار است در تاریخ ۱۹ اکتبر امسال (۲۷ مهر ماه) برای پی سی منتشر شود.

ریمیک The Last of Us نیز برای پلتفرم رایانه شخصی در دست توسعه قرار دارد که البته بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار آن مشخص نکرده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این نسخه در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی روانه بازار خواهد شد.

در خصوص عرضه سایر عناوین انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر، هنوز اطلاعات زیادی در دسترس نیست. با این حال، شواهد امر گویای این موضوع است که بازی پرطرفدار Returnal به‌زودی برای رایانه شخصی منتشر می‌شود. از طرفی، احتمال عرضه بازی تحسین‌شده گوست آو سوشیما برای پی سی نیز چندان دور از انتظار نیست. علاوه بر این‌ها، اخیرا گزارش‌های ضد و نقیضی از انتشار آثار Horizon Forbidden West برای پلتفرم مزبور به گوش رسیده است.

در هر حال، اشاره مستقیم هرمن هالست به فاصله یک ساله میان انتشار بازی‌های انحصاری برای کنسول و کامپیوتر تا حدودی مهر تاییدی بر صحت شایعه‌های فوق می‌زند. همچنین، ظاهرا چندان دور از ذهن نیست که بازی‌های The Last of Us Part II و حتی God of War Ragnarok نیز در آینده تقدیم پی سی بازها شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با صحبت‌های اخیر مدیر استودیوهای پلی استیشن و انتشار بازی های انحصاری سونی برای رایانه شخصی چیست؟ به نظر شما، آیا این سیاست در فروش کنسول‌های پلی استیشن تاثیر منفی می‌گذارد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا