اطلاعات جدیدی از بازی چندنفره The Last of Us منتشر شد

شهری با جزئیات بالا

اطلاعات جدیدی از بازی چندنفره The Last of Us منتشر شد حمید توحیدلو ۰ ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
جهان بازی چندنفره The Last of Us

آن‌طور که به نظر می‌رسد، یکی از اعضای سابق استودیوی ناتی داگ در پروفایل لیندکین خود جزئیات جدیدی از جهان بازی چندنفره The Last of Us منتشر کرده است.

محبوبیت سری لست آو آس برهیچکس پوشیده و پنهان نیست؛ فرنچایزی که به لطف روایت داستان درگیرکننده، شخصیت‌پردازی بی‌نظیر و گیم پلی مهیج خود به عنوان یکی از بهترین و پرافتخارترین آثار صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. تا به امروز دو نسخه مختلف از این سری روانه بازار شده و در حالی که هواداران بی‌صبرانه منتظر ساخت دنباله آن هستند، چند وقت پیش بود که استودیو ناتی داگ از بازی چندنفره The Last of Us پرده برداشت.

در وهله اول، گمان می‌رفت که این عنوان بخشی از بازی لست آو آس ۲ تلقی می‌شود؛ تا اینکه نیل دراکمن، کارگردان سری آخرین ما، ادعا کرد که این عنوان یک بازی جداگانه و بزرگ خواهد بود. در واقع، بازی خط داستانی و شخصیت‌های منحصر به فرد خود را دارد و حوادث آن در شهر دیگری از کشور ایالت متحده آمریکا جریان رخ می‌دهد. از طرفی، گفته شده که این عنوان از نظر بزرگی و جزئیات تفاوت خاصی با دیگر آثار تک‌نفره و داستانی ناتی داگ ندارد.

استودیو ناتی داگ در حال حاضر در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها روی توسعه بازی مشغول به کار است و تا به امروز جزئیاتی از این عنوان مورد انتظار ارائه نشده است. در همین حین، آقای متیو سیمور، طراح محیط سابق ناتی داگ، چندی پیش در پروفایل لینکدین خود به پروژه‌های قبلی خود اشاره کرد که ظاهرا از بازی چندنفره آخرین ما حکایت دارد.

او در لیندکین خود نوشته که پیش‌تر روی ساخت یک بازی چندنفره که حوادث آن در شهری بسیار متراکم و با جزئیات زیاد جریان دارد، کار کرده است. سیمور به صراحت نامی از بازی چندنفره The Last of Us نبرده، اما از آنجا که نسخه اول و دوم این مجموعه صرفا یک بازی تک‌نفره محسوب می‌شوند، می‌توان گفت که او احتمالا در گذشته مسئولیت طراحی محیط و جهان این اثر چندنفره را برعهده داشته است.

بدین ترتیب، احتمالا جهان بازی چندنفره The Last of Us بسیار متراکم و مملو از جزئیات خواهد بود. گفتنی است که استودیو ناتی داگ و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز به طور رسمی از بازی مزبور پرده برنداشته‌اند. از این رو، همچنان نمی‌توان با قاطعیت در خصوص جهان بازی اظهار نظر کرد و طبق روال همیشه، باید منتظر انتشار خبرهای رسمی از سوی تیم سازنده یا شرکت ناشر بمانیم.

البته، ذکر این نکته مهم است که بر اساس گفته‌های نیتن دراکمن، در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی جزئیات بیشتری از این بازی مورد انتظار به اشتراک گذاشته می‌شود. او پیش‌تر در خصوص بازی توضیح داده بود:

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که اولین تصویر هنری و مفهومی از بازی چندنفره و آنلاین خود را با شما به اشتراک می‌گذاریم. به معنای واقعی کلمه، این یک پروژه جاه‌طلبانه است. ما به طرز قابل توجهی استودیو بازی‌سازی ناتی داگ را گسترش می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که این بازی تمام معیارهای هواداران سری لست آو آس و استودیو ما را برآورده خواهد کرد.

گزارش‌های غیر رسمی نشان می‌دهد که این عنوان در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد. از طرفی، بهتر است بدانید که هفته گذشته شاهد انتشار نسخه ریمیک بازی The Last of Us برای پلتفرم مزبور بودیم. عرضه این عنوان برای کامپیوتر از سوی سونی تایید شده، اما هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نیست. احتمال می‌رود که این نسخه نیز در اوایل سال آینده میلادی تقدیم بازیکنان شود.

گر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که استودیوی ناتی داگ در گذشته از ساخت سه پروژه جدید خبر داده بود. با توجه به معرفی‌های اخیر، اکنون می‌دانیم که یکی از این سه پروژه مربوط به ریمیک The Last of Us بوده است. همچنین، بازی چندنفره لست آو آس نیز دومین پروژه‌ جدید آن‌ها تلقی می‌شود. در خصوص پروژه سوم، تاکنون حدس و گمان‌های زیادی مطرح شده که برخی‌ها به ساخت بازی جدید Uncharted اشاره می‌کنند و گروهی دیگر نیز از توسعه یک آی‌پی جدید خبر می‌دهند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با جهان بازی چندنفره The Last of Us چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می‌تواند به یکی از بهترین آثار مولتی پلیر در سبک بقا و آخرالزمانی تبدیل شود؟ شما چه انتظارهایی از ساخته بعدی ناتی داگ دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا