پرفروش‌ترین بازی‌های ماه فوریه در آمریکا مشخص شدند

صدرنشینی هاگوارتز لگسی و شکست کالاف دیوتی!

پرفروش ترین بازی های ماه فوریه

گروه آماری NPD چندی پیش فهرست پرفروش ترین بازی‌ های ماه فوریه ۲۰۲۳ در ایالات متحده آمریکا را به اشتراک گذاشت که از صدرنشینی و فروش فوق‌العاده بازی هاگوارتز لگسی حکایت دارد.

بر اساس گزارش اخیر گروه آن‌پی‌دی، جدیدترین ساخته استودیو آوالانچ سافتور یعنی Hogwarts Legacy در نخستین ماه از انتشار خود توانسته جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، بازی به لطف فروش بی‌نظیر خود، در رده اول پرفروش ترین عناوین سال جاری میلادی نیز به چشم می‌خورد.

بر اساس اعلام شرکت برادران وارنر، این بازی در دو هفته نخست انتشار چیزی بیش از ۱۲ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروش داشته است. همچنین، طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده از سوی تیم سازنده، این عنوان تا اواخر اسفند سال گذشته بالغ بر ۴۰۶ میلیون ساعت توسط بازیکنان تجربه شده که بدون شک رقم زیادی است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 که سال گذشته میلادی را با صدرنشینی به پایان رسانده بود، اکنون در پی انتشار هاگوارتز لگسی به رده دوم جدول سقوط کرده است. ریمیک بازی دد اسپیس که پیش‌تر در رده دوم حضور داشت، اکنون با یک پله سقوط، در مکان سوم قرار گرفته است. از عناوین پرفروش در ماه اکنتبر می‌توان به Madden NFL 23 و FIFA 23 اشاره کرد که به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم جدول قرار دارند.

بهتر است بدانید که به لطف پخش سریال آخرین ما، بازی The Last of Us: Part 1 به عنوان ششمین بازی پرفروش ماه فوریه لقب گرفته است. جالب است بدانید که حتی نسخه دوم این مجموعه با رشد فروش قابل توجهی روبه‌رو شده و به رده هجدهم جدول صعود کرده است.

از رده‌بندی پرفروش‌ترین بازی‌ها که بگذریم، شرکت ان‌پی‌دی اعلام کرده که مجموع هزینه‌های صرف شده در ماه فوریه در صنعت بازی‌های ویدیویی به بیش از ۴.۶۰۰ میلیارد دلار رسیده که شش درصد نسبت با بازه مشابه سال قبل بیشتر شده است. البته، میزان درآمد حاصل از بخش سخت افزارها با افزایش چشمگیر ۶۸ درصدی به نسبت ماه فوریه در سال ۲۰۲۲ میلادی، برابر با ۴۹۵ میلیون دلار اعلام شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که درآمد حاصل از فروش بازی‌ها نسبت به بازه مشابه سال قبلی یک درصد بیشتر شده است؛ به طوری که درآمد این بخش از ۳.۸۳۸ میلیارد دلار در ماه فوریه ۲۰۲۲ میلادی، به ۳.۸۹۳ میلیارد دلار رسیده است. درآمد حاصل از فروش لوازم جانبی نیز از مرز ۲۱۲ میلیون دلار عبور کرده است. گفتنی است که درآمد بخش لوازم جانبی گیمینگ در فوریه سال گذشته میلادی نیز برابر با ۱۸۸ میلیون دلار اعلام شده بود و این بخش با افزایش فروش ۱۳ درصدی روبه‌رو شده است.

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنیم در دیگر گزارش اخیر گروه ان‌پی‌دی که مربوط به میزان فروش کنسول‌ها در ماه فوریه می‌شود، اعلام شده که پلی استیشن 5 هم از نظر فروش دلاری و هم از نظر فروش تعدادی توانسته از سایر رقیبان پیشی بگیرد و در صدر پرفروش‌ترین کنسول‌های این ماه حضور یابد.

گزارش کامل گروه ان‌پی‌دی از درآمد صنعت بازی‌های ویدیویی در ماه فوریه سال جاری به شرح زیر است:

فروش دلاری صنعت بازی‌های ویدیوییفوریه ۲۰۲۲فوریه ۲۰۲۳تفاوت
سخت افزار۲۹۵ میلیون دلار۴۹۵ میلیون دلار۶۸ درصد افزایش
نرم افزار (فروش فیزیکی و دیجیتالی بازی‌ها و...)۳.۸۳۸ میلیارد دلار۳.۸۹۳ میلیارد دلار۱ درصد افزایش
لوازم جانبی۱۸۸ میلیون دلار۲۱۲ میلیون دلار۱۳ درصد افزایش
مجموع۴.۳۲۱ میلیارد دلار۴.۶۰۰ میلیارد دلار۶ درصد افزایش

در ادامه می‌‌توانید فهرست پرفروش ترین بازی های ماه فوریه ۲۰۲۳ در آمریکا را مشاهده کنید. لازم به ذکر است فروش دیجیتالی عناوین ویدیویی که با علامت «*» نشان داده شده، در این گزارش لحاظ نشده است.

پرفروش‌ترین بازی های ماه فوریه

 1. Hogwarts Legacy
 2. Call of Duty: Modern Warfare 2
 3. Dead Space Remake
 4. Madden NFL 23
 5. FIFA 23
 6. The Last of Us: Part 1
 7. Elden Ring
 8. Wild Hearts
 9. Like a Dragon: Ishin
 10. Octopath Traveler II
 11. God of War: Ragnarok
 12. Minecraft
 13. Mario Kart 8*
 14. Pokemon: Scarlet – Violet*
 15. Kirby’s Return to Dream Land*
 16. Company of Heroes 3
 17. Sonic Frontiers
 18. The Last of Us: Part II
 19. NBA 2K23*
 20. Theatrhythm: Final Bar Line

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۲۳ (تا انتهای ماه فوریه)

 1. Hogwarts Legacy
 2. Call of Duty: Modern Warfare 2
 3. Dead Space Remake
 4. Madden NFL 23
 5. FIFA 23
 6. Elden Ring
 7. Fire Emblem Engage
 8. God of War: Ragnarok
 9. The Last of Us: Part 1
 10. Forspoken
 11. Pokemon: Scarlet – Violet*
 12. Minecraft
 13. Mario Kart 8*
 14. One Piece Odyssey
 15. Sonic Frontiers
 16. Monster Hunter: Rise
 17. NBA 2K23*
 18. Need for Speed: Unbound
 19. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 20. Wild Hearts

در پایان این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های ماه فوریه ۲۰۲۳ در ایالات متحده آمریکا چیست؟ به نظر شما آیا صدرنشینی بازی هاگوارتز لگسی در ماه مارس همچنان ادامه خواهد داشت؟ فراموش نکنید که نظرات خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا