برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

راهنمای بازی Hogwarts Legacy که معمای آلوهومورا را حل می‌کند

راه فرار از قفل‌های خسته کننده!

راهنمای بازی Hogwarts Legacy که معمای آلوهومورا را حل می‌کند ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ راهنما و آموزش کپی لینک
راهنمای بازی Hogwarts Legacy

آن دسته از بازیکنان بازی محبوب میراث هاگوارتز که از حل مداوم معمای آلوهومورا (Alohomora) درمانده‌اند می توانند با استفاده از این راهنمای بازی Hogwarts Legacy به راحتی از این مرحله رد شوند.

در چند ماه اخیر بازی میراث هاگوارتز محبوبیت زیادی پیدا کرده است و بخشی از این محبوبیت مربوط به طلسم‌ها و معماهای سرگرم کننده آن است.برخی از این طلسم‌ها در مبارزات استفاده می‌شوند و برخی دیگر بازیکن را درگیر حل معمای خود می‌کنند. به عنوان مثال طلسم لوموس (Lumos) برای روشن کردن اتاق‌های تاریک استفاده می‌شود، در حالی که طلسم Wingardium Leviosa برای تغییر موقعیت اشیا به کار می‌رود. آلوهمورا نیز یکی از این طلسم‌ها است که قفل‌های مختلف را باز می‌کند و می‌تواند کمک قابل توجهی به بازیکنان کند.

وقتی که بازیکن موفق می‌شود که این طلسم را بدست بیاورد می‌تواند تمام قفل‌های سطح یک را که در بازی با آنها مواجه می‌شود باز کند. همچنین با جمع‌آوری مجسمه‌های Demiguise و تحویل آن‌ها به شخصیت گلدوین موون (Gladwin Moon)، بازیکنان میراث هاگوارتز می‌توانند این طلسم را ارتقا دهند و توانایی بازکردن قفل‌های سطح دو و سطح سه را نیز بدست آورند. بازیکنانی که دوست دارند بازی را کامل کنند و از تمام ویژگی‌ها و ماجراجویی‌های موجود در آن سر دربیاورند باید تعداد زیادی از این قفل‌ها و معماها را در سراسر قلعه هاگوارتز، هاگزمید (Hogsmeade) و حومه اطراف آن‌ها حل کنند. البته انجام این کار گاها بسیار خسته کننده است و برخی از آن‌ها آنقدر سخت هستند که بازیکن بی‌خیالشان می‌شود.

 

هر بار که یک بازیکن از آلوهومورا روی یک قفل استفاده می‌کند مجبور می‌شود یک پازل کوتاه را تکمیل کند که در آن باید چوب چپ و راست را در موقعیت‌های خاصی بچرخاند. اگرچه سخت به نظر می‌رسد اما حل این پازل فوق العاده آسان است و تفاوت چندانی بین نسخه قفل سطح یک آن و نسخه قفل سطح سه آن وجود ندارد. اما بخش خسته کننده آن این است که بازیکنان هر دفعه که از این طلسم استفاده می‌کنند باید بارها و بارها دقیقا همین مرحله را تکمیل کنند. اما خیلی‌ها دوست دارند به طور کامل از این روند خارج شوند، خوشبختانه راهی هم برای انجام آن وجود دارد. با تغییر تنظیمات سختی بازی به حالت Story، بازیکنان این گزینه را خواهند داشت که با فشار دادن دکمه مربع در پلی استیشن و دکمه ایکس در ایکس باکس، معماهای آلوهومورا را به طور خودکار حل کنند.

البته این تغییر تنظیمات سختی در میراث هاگوارتز با مشکلاتی نیز همراه است و می‌تواند تاثیر چشمگیری روی مبارزات و حتی ماجراجویی‌ها مختلف بازی بگذارد. نکته مهم آن جاست که مبارزات با این شیوه چالش برانگیز بودن خود را از دست می‌دهند و لذت بازی به کلی نابود می‌شود. بنابراین بهتر است که بازیکنان تا زمانی که به شکار مجسمه‌های Demiguise و یا صندوق‎های گنج  از مشغول نشده‌اند از انجام این کار صرف نظر کنند.

خوشبختانه در بازی میراث هاگوارتز هیچ دستاورد یا غنیمت آنچنانی وجود ندارد که بازیکنان را مجبور به تغییر سختی بازی کند و نیاز چندانی به استفاده از این راهنمای بازی Hogwarts Legacy نیست. درجه سختی بازی روی هر کدام از گزینه‌ها تنظیم شود بازیکنان را از هیچ محتوایی در طول بازی محروم نخواهد کرد، ویژگی‌ای که مورد تحسین جامعه گیمینگ و جهان بازی‌های ویدیویی قرار گرفته است. این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد که بازی را به همان شکل و روش دلخواه خود بازی کنند و ممکن است در به‌روزرسانی‌های آینده این مشکل هم برطرف شود و دیگر نیازی به بازکردن مدام قفل‌ها با استفاده از یک روش خسته کننده نباشد.

بازی میراث هاگوارتز هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در دسترس است و در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین ماه) برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین در تاریخ 25 ژوئیه (3 مرداد ماه) برای نینتندو سوییچ نیز منتشر می‌شود.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ باز کردن قفل‌های تکراری این طلسم برای شما هم خسته کننده بوده؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments