برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی جدید هری پاتر - بازی Hogwarts Legacy

هرآنچه درباره بازی Hogwarts Legacy می‌دانیم + تریلر با زیرنویس فارسی

بازگشت به هاگوارتز قدیم.. خیلی قدیم!

1%
  • 0/10
هرآنچه درباره بازی Hogwarts Legacy می‌دانیم + تریلر با زیرنویس فارسی ۰ ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی جدید هری پاتر که با عنوان بازی Hogwarts Legacy سال گذشته میلادی معرفی شده بود، حال به صورت کامل و با جزئیات، توسط سازندگان رونمایی شده و به همین منظور تصمیم گرفته‌ایم تا همه اطلاعات مربوط به آن را در این مطلب بررسی کنیم.

سال ۲۰۰۱ کمپانی برادران وارنر تصمیم گرفت تا روند ساخت مجموعه‌ای از فیلم‌های هری پاتر را شروع کند و این حرکت با اکران Harry Potter And The Philosopher’s Stone انجام شد؛ فیلمی که استقبال از آن بی‌سابقه بود و به تولید سایر فیلم‌های سری و شکل‌گیری جهان سینمایی Wizarding World منجر شد.

جی کی رولینگ (J.K Rowling) نویسنده انگلیسی و معاصر، در سال‌های دهه ۹۰ میلادی دست به نوشتن اثری زد که شاید برای همیشه مسیر زندگی بسیاری از افراد را عوض کرد و کودکان و نوجوانان آن دوره را به شدت تحت تاثیر قرار داد. داستان پسری به نام هری پاتر (Harry Potter) که پیش خانواده عمو خود زندگی می‌کند. هری همیشه توسط این خانواده مورد ظلم واقع می‌شود و به عنوان پسر بچه‌ای ترد شده با او رفتار می‌شود. تا اینکه یک روز، اتفاقی افتاد که مفهوم جهان برای هری و همچنین خوانندگان به کلی عوض شد، تا او به مدرسه هاگوارتز، برای یادگیری علم جادوگری برود.

این داستان همان چیزی است که بسیاری از ما دوران کودکی و نوجوانی خود را با آن سپری کردیم و کتاب‌های آن را از سال ۱۹۹۷ خواندیم. با این وجود، افرادی هم که به خواندن کتاب‌های طولانی علاقه نداشتند، باز هم هری پاتر را دیده‌اند؛ آن هم روی پرده سینما، یا روی نمایشگر تلویزیون‌های خانه! سال ۲۰۰۱ کمپانی برادران وارنر تصمیم گرفت تا روند ساخت مجموعه‌ای از فیلم‌های هری پاتر را شروع کند و این حرکت با اکران Harry Potter And The Philosopher’s Stone انجام شد؛ فیلمی که استقبال از آن بی‌سابقه بود و به تولید سایر فیلم‌های سری و شکل‌گیری جهان سینمایی Wizarding World منجر شد.

با این وجود درست پس از اکران فیلم، ساخت انواع بازی‌های مختلف از روی داستان این سری شروع شد. بازی‌های بسیاری با عناوین مختلف Harry Potter برای کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس، به علاوه رایانه شخصی عرضه شدند، اما عملا هیچکدام نتوانستند تا همانطور که باید و شاید، جذابیت خاص خود را داشته باشند؛ چراکه همگی کپی‌برداری‌های مستقیم از روی نسخه فیلم بودند و فاقد هرگونه نوآوری! به همین دلیل نیز درست مثل بسیاری دیگر از اقتباس‌ها، ساختن بازی از روی سری فیلم‌های Harry Potter هم بدون موفقیت چشمگیری دنبال شد.

بدین ترتیب، تا مدتی طی یک دهه گذشته روند ساختن بازی از روی داستان هری پاتر کندتر شد، تا اینکه بالاخره در سال ۲۰۲۰، سازندگان در استودیو آوالانچ (Avalanche) تصمیم گرفتند تا یک نسخه بازی متفاوت، اینبار فقط با برداشت از جهان هری پاتر بسازند. بازی جدید هری پاتر با عنوان Hogwarts Legacy اینبار عملا هری و دوستانش را از داستان مورد نظر حذف می‌کند، در حالی که خط داستانی کاملا متفاوتی را نسبت به عناوین قبلی در پیش می‌گیرد.

داستان بازی Hogwarts Legacy

در بازی جدید جهان هری پاتر اینبار خبری از خود هری نیست! بلکه شما در سال ۱۸۹۰، مدتی بسیار قبل از اینکه هرکدام از شخصیت‌های اصلی و کلیدی داستان‌های هری پاتر زاده شده باشند، در مدرسه هاگوارتز حاضر می‌شوید.

در بازی جدید جهان هری پاتر اینبار خبری از خود هری نیست! بلکه شما در سال ۱۸۹۰، مدتی بسیار قبل از اینکه هرکدام از شخصیت‌های اصلی و کلیدی داستان‌های هری پاتر زاده شده باشند، در مدرسه هاگوارتز حاضر می‌شوید. هویت شما به عنوان یک دانش‌آموز است که خود ظاهر آن را به هر شکلی که دوست داشته باشید می‌سازید. سپس به عنوان یک سال پنجمی که دیر به هاگوارتز رسیده، باید سعی کنید تا خود را به دیگر دانش‌آموزان برسانید.

با این وجود، پس از گذشت مدتی متوجه می‌شوید که قدرت‌های کاراکتر شما خیلی فرق می‌کند و توانایی‌هایی دارد که حتی اساتید و پرفسورهای هنرهای جادوگری هم از آن بی‌خبر بوده‌اند! منبع این قدرت هم یک جادو باستانی است که با تجربه بازی، بیشتر درباره آن خواهیم فهیمد.

همچنین در بازی شما علاوه بر اینکه جادو را یاد می‌گیرید، همچنین در جهان جادوگری هری پاتر قدم گذاشته و می‌توانید داستانی متفاوت را تجربه کنید؛ جایی که فعلا نه خبری از گریندلوالد (Grindelwald) است و نه اسمش را نبر هنوز زاده شده! به همین خاطر هم می‌‌توان به بازی Hogwarts Legacy امیدوار بود تا راهی بسیار متفاوت نسبت به عناوین قبلی را دنبال کند.

شخصیت‌های مهم و معرفی شده از بازی Hogwarts Legacy

به هر حال گرچه در بازی شخصیت اصلی فعلا برای ما هویت مرموز و ناشناخته‌ای دارد، اما سایر کاراکترهایی که در این بازی حاضر هستند، دارای هویت خاص بوده و در جهان جادویی هری پاتر، یا همان Wizarding World قرار دارند. در هر صورت نباید فراموش کرد که گرچه زمان بازی در سال‌های ۱۸۹۰ است، اما باز هم در آینده همین عنوان خواهد بود که گریندلوالد به قدرت می‌رسد و شکست می‌خورد تا راه برای ولدمورت و شرارت‌هایش باز شده و داستان هری پاتر ادامه پیدا کند.

با این وجود، آیا شخصیت‌های داخل داستان بازی Hogwarts Legacy را می‌شناسید؟

ناتسای اونای

بگذارید اول از همه با افرادی شروع کنیم که در بازی جدید هری پاتر هم‌کلاسی شما خواهند بود. ناتسای اونای (Natsai Onai) یکی از کاراکترهایی است که می‌توانید با او ارتباط داشته و در صورت ادامه دوستی خود، جزئیات بیشتری از زندگیش فهمیده و آن را همراه با خود به انجام دادم ماموریت‌های مختلف و ماجراجویی‌های گوناگون ببرید.

اونایی دختر تیره‌پوستی است که به دنبال عدالت بوده و در تریلر «شجاع بودن» یکی از ویژگی‌های شخصیتی او خوانده می‌شود.

پاپی سویتینگ

سویتینگ (Sweeting) دیگر دختر حاضر در مدرسه هاگوارتز خواهد بود که می‌توانید با او دوست شده و مراحل و ماموریت‌های مختلف را رد کنید. او بیشتر از هرچیز عاشق موجودات شگفت‌انگیز است و با آن‌ها حتی بهتر از یک انسان ارتباط برقرار می‌کند؛ پس با این اوصاف احتمالا وظیفه شما برای نزدیک شدن به این فرد باید کار سختی باشد!

سباستین سالو

اگر به دنبال دردسر هستید و انجام دادن کارهای ممنوعه در محیط اسرارآمیز مدرسه هاگواترز را دوست دارید، پس باید یه سراغ سباستین سالو (Sebastian Sallow) بروید! پسری کنجکاو، که معمولا رفتار عجیبی دارد و هرکاری انجام می‌دهد تا به جواب پرسش‌های خود برسد؛ حتی اگر مجبور باشد تا قوانین را یکی پس از دیگری زیر پا بگذارد.

دیک

در فیلم هری پاتر و تالار اسرار با شخصیت تازه‌ای به نام دابی (Dobby) آشنا شدیم؛ یک جن خانگی که با وجود داشتن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جادویی فراوان، مجبور است تا گوش به فرمان اربابان خود باشد. حال در بازی Hogwarts Legacy هم دوباره سر و کله جن‌های خانگی پیدا شده و ظاهرا شخصیتی که بیشتر از همه با او کار خواهید داشت، دیک (Deek) خواهد بود؛ یک جن خانگی نسبتا پیر که البته چیزهای زیادی می‌داند.

دیک یکی دیگر از جن‌هایی است که کمک می‌کند تا اوضاع هاگواترز رو به راه باشد، اما نکته قابل توجه اینجاست که او در داستان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به اتاق نیاز و همچنین ویواریوم خود دسترسی داشته باشید. ویواریوم محیطی است مثل کیف شخصیت نیوت اسکمندر (Newt Scamander) در سری فیلم‌های Fantastic Beasts، که می‌توانید در آن هرکاری که می‌خواهید از ساخت خانه تا پرورش موجودات را انجام دهید.

پرفسور فیگ

پروفسور فیگ (Fig) هم یکی دیگر از استادان مدرسه جادوگری هاگوارتز است، اما درست مثل برخی دیگر از اساتید معروف در سری فیلم‌های هری پاتر، این شخصیت هم برخلاف نظر وزارت جادو عمل کرده و خودرای است. به عبارتی فیگ کاراکتر مثبت و خوبی خواهد بود که در کل داستان کارهای زیادی را با او انجام می‌دهید.

در واقع خط واقعی روایت با خود او دنبال می‌شود، طوری که شما با کمک فیگ و چند نفر از یارانش، به دنبال دلیل شورش جدید گابلین‌ها هستید؛ تهدیدی تازه که در سال‌های ۱۸۹۰ میلادی دنیای جادوگران را در خطر بزرگی قرار داده بود.

رانورک

هر داستانی باید یک شخصیت منفی داشته باشد و در بازی Hogwarts Legacy نیز رانورک (Ranork) زحمت چالش‌برانگیز کردن اوضاع را برای شما خواهد کشید. رانورک در تریلرهای منتشر شده از بازی جدید هری پاتر به عنوان یک گابلین معرفی شده که قدرت‌های جادویی خاص خود را داشته و قصد دارد تا یکبار و برای همیشه، نسل جادوگران را از بین ببرد!

با این حال او برای انجام چنین کاری به دنبال جادویی عجیب و ناشناخته است، تا با به دست آوردن آن، قدرت خود را افزایش داده و راحت‌تر کار استادان هاگوارتز و کل جهان جادو را یکسره کند. با این حال اعلام شده که او تنها شخصیت منفی در بازی نیست و بین خود جادوگران هم افرادی در نقش خیانتکار حضور دارند.

ویکتور روکوود

وقتی جنگی بین دو جبهه بر پا می‌شود، همیشه افرادی در هر دو سمت هستند که با رهبران خود موافق نیستند و به جبهه مخالف می‌پیوندند تا عبارت خیانت به خوبی هر چه تمام‌تر معنا شود. این مورد در بازی Hogwarts Legacy و جنگ بین گابلین‌ها و جادوگران هم به خوبی صدق می‌کند؛ طوری که بعضی از گابلین‌ها دستور رانورک را نمی‌پذیرند و از طرفی ویکتور روکوود (Victor Rookwood) به دنیای جادوگران پشت می‌کند.

ویکتور در واقع یکی از همان دسته جادوگران تاریکی است، که در هر دوره از تاریخ جهان جادویی وجود داشته‌اند و حال این این کاراکتر در سال ۱۸۹۰ با رانورک هم‌پیمان شده تا او را به هدفش برساند. اما مشکل اینجاست که باید دید چه چیزی در این پیمان جدید به او می‌رسد؟ آیا رانورک قول قدرت خاصی را به او داده است؟ به هر حال جادوگران شرور حتما مناقع شخصی را بالاتر از هرچیز دیگری می‌بینند و این مورد در رفتار عجیب و غریب ویکتور هم دیده می‌شود.

آیا در بازی Hogwarts Legacy به هری پاتر اشاره می‌شود؟

داستان بازی Hogwarts Legacy عملا چنان که پیداست با خود جی کی رولینگ چندان هم هماهنگ نشده و او کمترین دخالت را در آن دارد. این نویسنده از حدود سال ۲۰۱۸ وارد برخی بحث‌های حاشیه‌دار شد و از آن به بعد برخی افراد دیگر چندان هم مثل قبل با دنیای جادویی هری پاتر ارتباط نگرفتند، چراکه زاده ذهن رولینگ بوده اسج. با این حساب، هیچ بعید نیست که گفته‌ها و راهنمایی این نویسنده توسط سازندگان مخفی مانده باشد تا طرفداران درباره آن جبهه نگیرند.

با این وجود باید بدانید که به جز محیط هاگوارتز و همچنین روح نیکلاس تقریبا سر بریده، هیچ چیز دیگری فعلا اشاره مستقیم به جهان هری پاتر نداشته است. با این وجود، باید بدانید که این دوره دقیقا زمانی است که آلبوس دامبلدور (Albus Dumbledore) در مدرسه هاگواترز تحصیل کرده بود! پس اگر سازندگان این کار را با هدف خاصی انجام داده باشند، هیچ بعید نیست که در بازی شاهد حضور آلبوس دامبلدور در قامت یکی از دانش‌آموزان درجه ۱ هاگوارتز باشیم.

همچنین احتمال حضور شخصیت گریندلوالد در داستان بازی Hogwarts Legacy هم یکی دیگر از احتمالات کار خواهد بود. به هر حال او هم‌دوره دامبلدور است و در سری فیلم‌های Fantastic Beasts حدود ۵۰ سال بعد از اتفافات این بازی قصد دارد تا انسان‌های غیر جادوگر را نابود کند.

گیم پلی

یکی از نکات بسیار مهم درباره بازی‌هایی که درباره داستان هری پاتر طی دو دهه اخیر ساخته شده وجود داشته، این است که چطور آن‌ها توانسته‌اند تا گیم پلی را آنطور که باید و شاید با دنیای جادو پیوند دهند. در واقع این جهان شرایط بسیار خوبی را با انواع طلسم‌های چوب‌دست جادوگری برای افراد فراهم می‌کند، اما قاعدتا استفاده و بهره‌گیری درست از آن، کار چندان راحتی نیست. این در حالی است که بازی Hogwarts Legacy، هر روشی را به کار می‌گیرد تا از تمام پتانسیل جادوهای مختلف در گیم پلی استفاده کند.

طبق اعلام رسمی استودیو پورتکی گیمز (Portkey Games)، این بازی دارای یک جهان بزرگ بوده و در سبک اکشن نقش‌آفرینی است؛ جایی که شما می‌توانید به انوات شکل‌های ممکن قابلیت‌های کاراکتر خود را ارتقا دهید و طلسم‌های تازه یاد بگیرید. با این حال سازندگان اظهار کرده‌اند که در طول این ماجراجویی جدید در دوران قدیم، لحظاتی وجود دارند که باید تصمیم بگیرید که کدام راه درست است و آن را انتخاب کنید. با این وجود، هنوز گفته نشده که این حق انتخاب، چقدر در پایان و داستان بازی تاثیرگذار خواهد بود.

طلسم، معجون، گیاه و حتی موجودات شگفت‌انگیز!

یاد گرفتن سیستم‌های دفاعی از جمله طلسم‌ها و جاخالی دادن‌ها، نکات کلیدی در دوئل کردن با دشمنان هستند.

در تریلر تازه منتشر شده از بازی Hogwarts Legacy، ظاهرا دنیای این عنوان واقعا پیچیده و بزرگ است! اول از همه شما یک دانش‌آموز هستید که به کلاس‌های خود می‌روید. اما از آنجا که به عنوان یک سال پنجم از دوستان خود عقب هستید، باید سعی کنید تا به هر طریق خود را به آن‌ها برسانید؛ در تریلر اشاره می‌شود که فردی مراحل فرعی و برخی آموزش‌های اضافه را برای شما ارائه کرده تا با انجام آن‌ها بتوانید از پس مشکلات تحصیلی برآمده و حتی بیشتر از سایر دانش‌آموزان چیزهای تازه را یاد بگیرید.

همانطور هم که پیشبینی می‌شد، طلسم‌ها در بازی جدید دنیای هری پاتر حرف اول را می‌زنند. در بازی Hogwarts Legacy درست مثل آنچه که در تلویزیون‌های خود دیدید و در کتاب‌ها خواندید، وردهای جادویی بسیاری وجود خواهند داشت که می‌توانید آن‌ها را یاد گرفته و برای مقاصد مختلفی از باز کردن در گرفته تا نابود کردن دشمنان استفاده کنید. شما حتی می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرده و به صورت پشت سر هم دشمنان را تکه پاره کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که دشمنان شما چندان هم بیکار ننشسته‌اند و آن‌ها هم به شما حمله می‌کنند!

یاد گرفتن سیستم‌های دفاعی از جمله طلسم‌ها و جاخالی دادن‌ها، نکات کلیدی در دوئل کردن با دشمنان هستند. با این حال خارج از استفاده از جادو، در صحنه‌ای دیده می‌شود که یک دشمن قصد دارد تا با شمشیر به شخصیت اصلی حمله کند، اما از آنجا که در تریلر این کاراکتر نباید کشته شود، می‌بینیم که او همان شمشیر دشمنش را با طلسمی خاص بلند کرده و در بدن خود آن فرو می‌کند. با این حال در نظر داشته باشید که هنوز لیست کاملی از تعداد طلسم‌های بازی در دسترس نیست و هنوز نمی‌دانیم که آیا می‌توان با سکتوم سمپرا دشمنان را تکه پاره کرد یا که نه!

همچنین به علاوه طلسم‌ها و افسون‌های مختلف، در دنیای بازی Hogwarts Legacy نحوه پختن انواع معجون هم به شما آموزش داده می‌شود. با این وجود در حالی که تقریبا هیچ چیز از جزئیات معجون‌ها توسط سازندگان اعلام نشده، اما حداقل می‌دانیم که استفاده از برخی از آن‌ها می‌تواند ویژگی‌های اضافه‌ای از جمله غیب شدن، افزایش قدرت، گرفتن سپر و … را به بازیکن بدهد. به علاوه، شما می‌توانید از گیاه‌های جادویی هم برای شکست دادن دشمنان استفاده کنید.

جدای از این موارد نیز هروقت از گشت و گذار در قلعه پر رمز و راز هاگوارتز خسته شدید، می‌توانید به آن سوی دیوارهای آن بروید؛ جایی که موجودات شگفت‌انگیز و مورد علاقه نیوت اسکمندر در سری فیلم‌های Fantastic Beasts، به وفور یافت می‌شوند. با این حال، برخی از این موجودات درمانده هستند و توسط یک نیروی جادویی عجیب کنترل می‌شوند، طوری که اگر به آن‌ها نزدیک شوید، احتمال اینکه حمله کنند هم وجود دارد. شما می‌توانید با این موجودات دوست شوید، آن‌ها را به ویواریوم خود ببرید و حتی با سوار شدن روی برخی از آن‌ها، جهان بازی را بگردید و از زیبایی‌های آن در ارتقاع لذت ببرید.

با این حال سیستم بازی صرفا اینطور نیست که بتوانید با مرور زمان طلسم یاد بگیرید و برای خود معجون‌های تازه یاد گرفته شده را بپزید. این موارد درست هستند، اما هر چه جلوتر می‌روید، قدرت دشمنان شما هم افزایش پیدا می‌کند و علاوه بر آن، باید در درس‌های خود نیز پیشرفت کنید. حال برای اینکه بتوانید با دشمنان قوی مبارزه کنید، باید طلسم‌ها و تجهیزات خود را ارتقا دهید و خوب درس بخوانید. اما برای این کار، مکان خاصی نیاز خواهد بود تا دور از چشم همگان، کارهای خود را انجام دهید.

اتاق نیاز، پرکاربرد مثل آنچه که در سری هری پاتر دیده بودیم!

اینجاست که اتاق نیاز یا همان Room of Requirement توسط دیک به بازیکنان معرفی می‌شود. این اتاق مخفی در مدرسه هاگوارتز، در حقیقت مکانی است که فقط و فقط برای افرادی نشان داده می‌شود که به شدت به آن نیاز داشته باشند. حال به عنوان دانش‌آموز سال پنجمی که از دیگران خیلی عقب‌تر است و قصد دارد تا به پروفسور فیگ در مبارزه با گابلین‌ها کمک کند، ظاهرا این اتاق برای شما در دسترس خواهد بود.

شما می‌توانید در این اتاق تمرین کنید، معجون بپزید، ارتقا دهید و تجهیزات خود را چک کنید. در واقع این اتاق رسما به بازیکن این اجازه را می‌دهد تا در مکانی خاص، روی برنامه‌های خود تمرکز کند و برای ماموریت بعدی آماده شود. با این حال، جالب است بدانید که اگر قصد پختن معجون یا پرورش گیاه در این مکان را داشته باشید، باید مکان خاص آن را پس از رد کردن برخی مراحل به دست آورید. سپس باید در نظر داشته باشید که پختن هر معجون و پرورش هر گیاه، مقدار خاصی زمان لازم خواهد داشت. اینکه این زمان براساس دقیقه در دنیای واقعی است یا اینکه با ساعت داخل بازی محاسبه می‌شود یا که نه، هنوز مشخص نیست.

چه مکان‌هایی در بازی Hogwarts Legacy وجود دارند؟

در بازی جدید هری پاتر، ظاهرا شما آزاد هستید تا مکان‌هایی را بگردید که پیش‌تر هرگز در فیلم‌ها ندیدید و در کتاب‌ها نخوانده بودید. بدین ترتیب، آزادی عمل در جهان جادویی قصه‌های هری پاتر، آن هم حدود یک صده پیش باید بسیار جالب باشد. اما دقیقا کدام مکان‌ها در این بازی وجود دارند که بازیکن برای رفتن به آن‌ها، مانعی ندارد؟

قلعه هاگوارتز

قاعدتا اولین جواب به این سوال، قلعه هاگوارتز خواهد بود. شما در این داستان جدید یک دانش‌آموز هستید، پس طبیعی است که پیش از هر جای دیگری در هاگوارتز باشید. این قلعه که برای داشتن انواع رازها و اسرار عجیب بسیار معروف است؛ پس اگر ساعت‌ها هم داخل هاگوارتز بچرخید و معماهای جالب آن را حل کنید، خسته نخواهید شد! همچنین اگر از طرفداران درجه ۱ هری پاتر و به اصطلاح پاترهد هستید، پس گشت و گذار در محیط شگفت‌انگیز هاگوارتز حتما برای شما هیجان‌انگیز خواهد بود.

جنگل ممنوعه

اولین بار که جنگل ممنوعه را دیدیم، موجودی عجیب داشت از خون یک اسب تک‌شاخ تغذیه می‌کرد تا زنده بماند. البته این فقط در دنیای فیلم و کتاب بود! در جهان بازی Hogwarts Legacy ظاهرا جنگل ممنوعه چندان هم ممنوعه نیست و در یک سکانس از تریلرهای این بازی، می‌توانید شاهد مبارزه شخصیت اصلی با برخی از جادوگران تاریک باشید.

روستای هاگزمید

هاگزمید (Hogsmeade) روستای نسبتا کوچکی است که در نزدیکی هاگوارتز واقع شده و بخش بسیاری از داستان را شامل خواهد شد. صحنه‌های سینماتیک بسیاری در این روستا پخش می‌شود و ظاهرا بازیکنان می‌توانند از آنجا برای خود مواد لازم برای ساخت معجون و پرورش گیاه‌های جادویی را خریداری کنند.

دهکده‌ها

اطراف هاگواترز علاوه بر محیط‌های سرسبز و باز که برای قدم زدن و راندن موجودات پرنده یا جارو مناسب هستند، شامل برخی دهکده‌ها هم می‌شود؛ مکان‌هایی که می‌توانید با مراجعه به آن‌ها، داستان‌های جالبی را از مردم بشنوید و همچنین ماموریت‌های فرعی را برای برای به دست آوردن برخی آیتم‌های خاص انجام دهید.

تاریخ انتشار بازی Hogwarts Legacy

بازی جدید در جهان هری پاتر سال‌هاست که در دست ساخت قرار گرفته، اما ظاهرا پاندمی ویروس کرونا باعث شده بود تا روند طراحی آن کندتر به پیش برود. به همین دلیل نیز به جای ۲۰۲۱، سال ۲۰۲۲ برای انتشار Hogwarts Legacy در نظر گرفته شده تا در اواخر پاییز یا اوایل زمستان ۱۴۰۱، شاهد عرضه آن باشیم. استودیو آوالانچ و پورتکی هنوز هیچ تاریخ خاصی را برای در دسترس قرار گرفتن این بازی در نظر نگرفته‌اند، اما به طرفداران اطمینان داده‌اند که ۲۰۲۲، مقصد نهایی برای آن‌ها خواهد بود.

این بازی برای دارندگان کنسول‌های ولی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments