#مهسا_امینی
بازی هری پاتر

۱۰ بازی برتر هری پاتر که نباید تجربه‌ی آن‌ها را از دست بدهید

نامه پذیرشتان در هاگوارتز اینجاست!

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که بارها کتاب‌ها و مجموعه فیلم‌های هری پاتر را دیده اید اما حس می‌کنید که هنوز رازهای زیادی برای کشف شدن وجود دارد، این لیست بهترین بازی‌های هری پاتر بر اساس نمره متاکریتیک را به شما معرفی می‌کند که در آن‌ها می‌توانید به گشت‌وگذار در این محیط پر رمز و راز بپردازید.

خوشبختانه طرفداران هنوز می‌توانند در دنیای بازی‌های ویدیوئی هری پاتر در کنار بازی‌های خارج از این دنیا اما با جو مشابه غوطه ور شوند. در این بازی‌ها نه تنها لحظات مورد‌علاقه خود را از فیلم یا کتاب‌های هری پاتر دوباره تجربه می‌کنید، در بعضی موارد شما می‌توانید به بازی کوییدیچ ( بازی محبوب جادوگران سری داستان‌های هری پاتر) بپردازید و حتی در هاگوارتز گشت‌وگذار کنید. لازم به ذکر است که بعضی از این بازی‌ها در پلتفرم‌های مختلف موفق به کسب نمره بالا شدند در حالی که بعضی دیگر فقط در یک پلتفرم نمره بالایی کسب کردند.

۱۰. Harry Potter And The Sorcerer’s Stone

نمره متا: ۶۵ 

پلتفرم‌ها: PC، PS، PS2، GBA، GC و Xbox 

سال انتشار: ۲۰۰۱ میلادی

از اولین و قدیمی‌ترین بازی‌هایی که در دنیای هری پاتر جریان دارد. در حالی که این بازی زیاد پیشرفته نیست و محدودیت‌های زیادی دارد، عده‌ی زیادی هنوز آن را یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌ها می‌دانند. در بازی بازیکنان در نقش یک دانش‌آموز وارد هاگوارتز می‌شوند. فعالیت‌های گسترده‌ای را در اختیار شما قرار داده شده است، از انتخاب کلاس گرفته تا اجرای طلسم‌های مختلف، کوییدیچ بازی کردن، پرواز کردن با جاروی جادویی و حتی مبارزه با لرد ولدمورت.

۹. Harry Potter And The Half Blood Prince

نمره متا: ۶۶ 

پلتفرم‌ها: PS3، PS2، Xbox 360، PC

سال انتشار: ۲۰۰۹ 

در این بازی به عنوان یک تازه وارد شما می‌توانید فعالیت‌های مختلفی را انجام دهید؛ عضو کلاب دوئل گریفیندور شوید و حتی می‌توانید یک دوئل بین هری و دراکو مالفوی شروع کنید. همچنین امکان برگزاری کلاس با پروفسور اسلاگهورن (Professor Horace Slughorn) را دارید تا یاد بگیرید چگونه معجون‌های مختلف بسازید. در کنار همه‌ی این موارد شما می‌توانید در بازی کوییدیچ نیز شرکت کنید. فقط حواستان باشد که زیاد مرتکب خطا نشوید.

۸. Harry Potter And The Order of The Phoenix

نمره متا: ۶۹ 

پلتفرم‌ها: Wii ، PC،  PS3 و Xbox 360 

سال انتشار: ۲۰۰۷

با این که هاگوارتز به طور مکرر در نسخه‌های مختلف سری هری پاتر حضور دارد، هنوز چیزهای زیادی برای کشف کردن در این مدرسه وجود دارد که طرفداران فیلم‌‌های هری پاتر از آن‌ها بی‌خبرند. خوشبختانه در این بازی امکان گشت‌وگذار به صورت گسترده برای شما فراهم شده است به طوری که حتی بدون اینکه نگران گیر افتادن توسط پروفسور دامبلدور یا مک گونگال (Professor McGonagall ) باشید می‌توانید در راهروهای مدرسه پرسه بزنید. طرفداران مجموعه کتاب‌ها مطمئنا از این که بدانند سازندگان جزئیات مهمی از رمان‌ها را در بازی پیاده کرده‌اند بسیار خوشحال خواهند شد.

۷. Harry Potter: Quidditch World Cup

نمره متا: ۶۹ 

پلتفرم‌ها: PC، Xbox، PS2، GC و GBA 

سال انتشار: ۲۰۰۳

کوییدیچ علیرغم تمام خطرهایی که دارد، ورزش اصلی دنیای هری پاتر محسوب می‌شود. این بازی که Electronic Arts آن را طراحی کرده است، به بازیکنان اجازه می‌دهد که رهبری یکی از این تیم‌ها را تجربه کنند. شما می‌توانید یک تیم بین‌المللی را انتخاب کرده و آن‌ها را به پیروزی برسانید. تیم‌های بین‌المللی از کشورهای مختلفی نظیر آلمان، فرانسه، ژاپن و حتی بلغارستان ( که Viktor Krum، ستاره ورزش کوییدیچ در آن به بازی مشغول است) در مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

۶. Harry Potter And The Prisoner of Azkaban

نمره متا: ۷۰ 

پلتفرم‌ها: PS2، PC،GBA، GC و Xbox 

سال انتشار: ۲۰۰۴

داستان این بازی به زمانی اشاره دارد که هری پاتر برای اولین بار با سیریوس بلک (Sirius Black) روبه‌رو می‌شود. شما در نقش هری، هرماینی یا ران می‌توانید به حل معمای مربوط به سیریوس و فرار او از زندان آزکابان بپردازید. در کنار این موارد بازیکنان می‌توانند با Buckbeack پرواز کنند؛ هر چند باید همواره آماده مبارزه باشند زیرا اجتناب از Demontor ها تا حدودی غیرممکن است. در بازی همچنین تعدادی مینی گیم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید و به یادگیری طلسم‌های جدید بپردازید.

۵. Harry Potter And The Globe of Fire

نمره متا: ۷۱ 

پلتفرم‌ها: GBA، PC، PSP،PS2، GC و Xbox 

سال انتشار: ۲۰۰۵

ساخته دیگری از الکترونیک آرتز در دنیای هری پاتر که تمرکز اصلی‌اش بر روی به رخ کشیدن مهارت طلسم شما می‌باشد. نکته جالب این است که هر بار که شما از یک طلسم استفاده می‌کنید، کنترلر شما در پاسخ به آن شروع به لرزیدن می‌کند. 

علاوه بر این، شما می‌توانید قدرت‌های هری، هرماینی و ران را با یک سری کارت‌های مخصوص افزایش دهید. در صورتی که بخواهید می‌توانید با بازیکنان دیگر دیدار کنید و قدرت‌هایتان را با هم ترکیب، طلسم‌های مختلف اجرا کرده و مهارت‌های جادویی خود را افزایش دهید.

۴. LEGO Harry Potter Collection

نمره متا: ۷۳

پلتفرم‌ها: PS4، Switch، Xbox One 

سال انتشار : ۲۰۱۶ 

سال‌های اول تا چهارم و پنجم تا هفتم را در یک بازی تجربه کنید! شما می‌توانید در نقش یکی از شخصیت‌های فیلم‌ به تجربه بازی بپردازید. همچنین اجرای طلسم، ساخت معجون‌ها و شرکت در دوئل‌ها وجود دارد.

۳. Harry Potter And The Chamber of Secrets

نمره متا: ۷۷

پلتفرم‌ها: PC، GC، Xbox، PS، PS2 و GBA 

سال عرضه: ۲۰۰۲

دلتان می‌خواهد بدانید جای هری پاتر جوان بودن چه حسی دارد؟ در این بازی شما می‌توانید نقاط معروف مجموعه فیلم‌ها از جمله Diagon Alley را دیدار کنید و به خرید بپردازید. طبق معمول گشت‌وگذار در هاگوارتز امکان پذیر است و شما حتی می‌توانید با Moaning Myrtle ملاقات و با او گفت‌وگو کنید. مینی گیم‌های سرگرم‌کننده هم همانند سایر نسخه‌های این فرنچایز در این بازی وجود دارند.

۲. LEGO Harry Potter: Years 5-7

نمره متا: ۸۰ 

پلتفرم‌ها: PC ،Xbox 360 ،PS3 ،Wii ،PSP و VITA 

سال عرضه: ۲۰۱۱

سفرهای ماجراجویانه در دنیای جادوگرها و ماگل‌ها، گشت‌وگذار در محیط‌های محبوب داستان‌های هری پاتر از مواردی هستند که در این بازی می‌توانید به تجربه آن‌ها بپردازید. بازیکنان همچنین می‌توانند مهارت‌های دوئل کردن خود را افزایش دهند و با Death Eaters مبارزه کنند. همان‌طور که در طول بازی پیش می‌روید شخصیت‌هایی بیشتری مانند پروفسور اسلاگهورن، Fenrir Greyback و Bellatrix Lestrange برای شما باز می‌شوند و شما می‌توانید در نقش آن‌ها به ادامه بازی بپردازید. 

۱. LEGO Harry Potter: Years 1-4

نمره متا: ۸۷ 

پلتفرم ها: IOS ،PC ،Wii ،PS3 ،Xbox 360 و PSP 

سال عرضه: ۲۰۱۰

وقایع اولین کتاب‌های هری پاتر را تجربه کنید. بازی بیش از چهل مرحله دارد و شما می‌توانید از بین بیش از صد شخصیت یکی را برای خود انتخاب کنید. همچنین امکان گشت‌وگذار در Diagon Alley و Forbidden Forest وجود دارد. به اتمام رساندن وظایف برای جمع کردن امتیاز و انجام طلسم‌های معروف از فیلم از ویژگی‌های دیگر این بازی است.

چیزی که بین بازی‌های مجموعه‌ی هری پاتر قابل توجه است و شاید برای عده‌ای ناخوشایند باشد، قدیمی بودن این عناوین است که محدودیت‌هایی را در گیم‌پلی و طراحی محیط بازی به همراه دارد. خبر خوشحال‌کننده این است که بازی Hogwarts Legacy از استودیو سازنده Avalanche Software که کمپانی Warner Bros انتشار آن را به عهده گرفته است، در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد. شما در این بازی امکان انجام طیف وسیعی از فعالیت‌ها را داشته و می‌توانید دنیای هری پاتر و مدرسه هاگوارتز را با یک گرافیک دلچسب و مطلوب، از جنس نسل نهم کنسول‌ها، تجربه کنید.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا