برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
گروه های بازی Hogwarts Legacy - بازی اسپین آف هری پاتر
1%
 • 0/10

چگونه در بازی اسپین آف هری پاتر گروه خود را مشخص کنیم؟

ذات حقیقی اینجا مشخص می‌شود!

چگونه در بازی اسپین آف هری پاتر گروه خود را مشخص کنیم؟ ۱ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در عنوان Hogwarts Legacy کلاه گروه‌بندی انتخاب‌های شما را در نظر می‌گیرد و تایین می‌کند در بازی اسپین آف هری پاتر متعلق به کجا هستید.

اگر با کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر آشنایی کوچکی داشته باشید، مطلع هستید که دانش‌آموزان سال اولی در بدو ورود خود باید دسته‌بندی شده و در گروه‌های مختلف قرار بگیرند. این رده‌بندی توسط کلاهی به نام کلاه گروه‌بندی (Sorting Hat) صورت گرفته و با مطرح کردن سوالات گوناگون، ذات حقیقی فرد را تشخیص می‌دهد. افرادی که آشنایی زیادی با گروه‌های دنیای جادوگری هری پاتر ندارند، باید بدانند که به طور کلی با 4 خاندان مختلف رو به رو هستیم که در ادامه هر یک را ذکر خواهیم کرد.

گروه گریفیندور

گروه گریفیندور (Gryffindor) توسط گودریک گریفیندور (Godric Gryffindor) یکی از بنیان‌گذاران مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز (Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry) تاسیس شده و جایگاه افراد شجاع و جسور است. نماد آن‌ها حیوان شیر است و رنگ قرمز و طلایی را به خود اختصاص داده‌اند. جالب است بدانید که شخصیت معروف هری پاتر (Harry Potter) نیز در همین گروه جای گرفته بود.

گروه اسلیترین

گروه اسلیترین (Slytherin) به دست سالازار اسلیترین احداث شد که وی هم یکی از چهار بنیان‌گذار اصلی مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز بود. او معتقد بود که تنها جادوگران اصیل‌زاده حق ورود به هاگوارتز را دارند و نژادپرستی شدیدی در وجود ایشان پیدا می‌شد. رنگ این گروه سبز و نقره‌‌ای بوده و مار نماد آن‌ها به حساب می‌آید؛ این گروه بهترین مکان برای افراد حیله‌گر و جاه‌طلب است. تام ریدل (Tom Riddle) که اکثرا وی را با نام لرد ولدمورت (Lord Voldemort) می‌شناسند و دشمن دیرینه هری پاتر به حساب می‌آید، عضو اصلی همین گروه بود.

گروه ریونکلا 

گروه ریونکلا (Ravenclaw) خاندان بعدی است که در بازی اسپین آف هری پاتر و کتاب‌ها با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. روونا ریونکلا (Rowena Ravenclaw) بنیان‌گذار بعدی مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز بود که این گروه را برای افراد عجیب و غریب تاسیس کرد تا افراد باهوش جذب آن شوند. جالب است بدانید که در ورودی سالن افراد ریونکلا با سوال خاصی باز می‌شود چرا که آن‌ها نابغه‌هایی هستند که مانند بقیه به رمز نیاز ندارند. نماد این گروه عقاب بوده و رنگ آن‌ها آبی و نقره‌ایست.

گروه هافلپاف

گروه هافلپاف (Hufflepuff) آخرین گروهیست که توسط هلگا هافلپاف (Helga Hufflepuff) بنیان‌گذار تاسیس شد. اعضای این خاندان همیشه توسط دیگر گروه‌ها مورد تمسخر قرار گرفته‌اند؛ چرا که معتقدند اگر فردی نه شجاع، نه جاه‌طلب و نه باهوش باشد، به ناچار باید در این گروه قرار بگیرد. این در حالیست که افراد این گروه همیشه قابل اعتماد و سخت‌کوش هستند و مهربانی را گسترش می‌دهند. نماد آن‍ها گورکن است و رنگ مخصوص آن‌ها سیاه و زرد است.

حال با تمام این تواصیف اگر فکر کرده‌اید که در بازی اسپین آف هری پاتر خودتان به صورت مستقیم گروهتان را انتخاب می‌کنید، سخت در اشتباه هستید! اینجا موجودی که اول مقاله از آن یاد کردیم، با توجه به ذات واقعی شما مسیرتان را مشخص می‌نماید و آن کسی نیست جز کلاه گروه‌بندی. به عنوان مثال شخصیتی همانند هرماینی گرنجر (Hermione Granger) که جزو باهوش‌ترین افراد مدرسه هاگوارتز است، به جای گروه ریونکلا در گروه گریفیندور دسته‌بندی می‌شود؛ چرا که کلاه ذات درونی وی را چنین ارزیابی می‌کند. حال با توجه به تشریح سیستم گروه‌بندی بازی Hogwarts Legacy و آشنایی با گروه‌های مختلف آن، بهتر است ببینیم چگونه باید گروه مطلوب خود را انتخاب نماییم.

چگونه گروه‌بندی در بازی اسپین آف هری پاتر کار می‌کند؟

پس از اینکه Hogwarts Legacy را شروع می‌کنید و به مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌رسید، به مراسم‌گروه‌بندی دعوت می‌شوید. در حالت کلی 2 راه برای دسته‌بندی گروه‌ها وجود دارد. یا می‌توانید در پرسش و پاسخ کلاه گروه‌بندی شرکت کنید و یا حساب‌های باشگاه هواداری هری پاتر و WB Games خود را به بازی اسپین آف هری پاتر متصل نمایید تا انتخابی شخصی‌تر در این روند داشته باشید. به هر حال هر روشی را که انتخاب نمایید، در نهایت بر تصمیمات کلاه گروه‌بندی تاثیرگزار خواهد بود. هنگامی که بخش آموزشی بازی را تکمیل نمایید، وارد سالن بزرگ اصلی هاگوارتز شده و برای مراسم گروه‌بندی آماده می‌شوید. پروفسور ویزلی (Professor Weasley) کلاه سخنگو را روی سر شما می‌گذارد و از اینجا به بعد دو انتخاب پیش روی شماست:

 • من نمی‌توانم برای شروع کلاس‌ها صبر کنم
 • من نمی‌توانم برای کاوش صبر کنم

در ابتدا کلاه گروه‌بندی می‌گوید:

تو با اولویت‌ها و پیش‌فرض‌هایی اینجا اومدی، انتظاراتی جدی داری

در اینجا 2 گزینه پیش روی شماست که هیچ فرقی نمی‌کند کدام را انتخاب نمایید، چرا که هیچ‌کدام بر گروه‌بندی شما موثر نیستند:

 • من نمی‌توانم برای شروع کلاس‌ها صبر کنم
 • من نمی‌توانم برای کاوش صبر کنم

چگونه در بازی اسپین آف هری پاتر یکی از 4 گروه اصلی را انتخاب کنیم؟

در ادامه کلاه گروه‌بندی سوال میکند:

همم. من شک دارم. همم. من چیزی رو درونت احساس می‌کنم. یه حس خاص از، همم. اون حس چیه؟

حال این پرسش تنها موردی است که روی گروه‌بندی شما در بازی اسپین آف هری پاتر تاثیر می‌گذارد. اگر طرفدار پر و پا قرص سری کتاب‌ها یا بازی‌های هری پاتر باشید، دقیقا می‌دانید که کدام پاسخ برای کدام گروه مناسب است. در غیر این صورت با توجه به توضیحات ابتدای این مقاله، پاسخ‌های صحیح برای هر گروه را اینجا فهرست کرده‌ایم:

 • شجاعت: گروه گریفیندور (Gryffindor)
 • کنجکاوی: گروه ریونکلا (Ravenclaw)
 • وفاداری: گروه هافلپاف (Hufflepuff)
 • جاه‌طلبی: گروه اسلیترین (Slytherin)

اگر از خاندانی که در آن دسته‌بندی شده‌اید رضایت ندارید، می‌توانید هرآنچه را که علاقه‌مند هستید برای گروه‌بندی خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر حساب‌های کاربری یادشده را به بازی اسپین آف هری پاتر خود متصل نمایید، دیگر این انتخاب‌ها را نخواهید داشت و مستقیما کلاس‌ها را شروع خواهید کرد.

آیا می‌توانید گروه‌های خود را در بازی اسپین آف هری پاتر تغییر دهید؟

اگر از گروهی که برای آن طی پرسش و پاسخ کلاه گروه‌بندی انتخاب شده‌اید رضایت مطلوب را ندارید، یک فرصت دیگر به شما داده خواهد شد تا خاندانی را که دوست دارید انتخاب کنید. البته باید توجه داشت که این انتخاب نهایی بوده و راه بازگشتی در کار نیست! همین رویه برای چوب‌دستی شما هم صادق است، البته زمانی که به آن قسمت از داستان برسد.

تفاوت‌ها و محدودیت‌های گروه‌ها در بازی اسپین آف هری پاتر

گروهی که برای آن انتخاب شده‌اید، برخی چیزها را در Hogwarts Legacy تغییر می‌دهد، اما تاثیری بر داستان کلی بازی اسپین آف هری پاتر ندارد. هر گروه این دو مورد را تعیین می‌کند:

 • اتاق مشترک
 • البسه تزئینی

در مورد بخش لباس باید گفت که رنگ ردا و نشان شما در هر خاندان متفاوت خواهد بود. اگر لباس‌هایی با رنگ‌های خاص می‌خواهید، باید در انتخاب گروه دقت فرمایید. برخی لباس‌هایی که طی تجربه بازی اسپین آف هری پاترهری پاتر می‌پوشید، علامت گروه شما را منشان نمی‌دهند؛ بنابراین این شانس را همیشه خواهید داشت که لباس دیگری را امتحان نمایید. همچنین گروه شما هیچ تاثیری روی روابط، روند بازی و یا داستان آن ندارد. پس اگر هیچ‌یک از محدودیت‌های فوق شما را آزار نمی‌دهند، یکی از خاندان‍های دنیای عظیم Hogwarts Legacy را انتخاب کنید و از تجربه آن لذت ببرید.

اگر بازی اسپین آف هری پاتر را تجربه کرده و یا در حال گشت و گذار در دنیای آن هستید، حتما نظرات خود را در پایین همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments