بازی Hogwarts Legacy

10 نکته مهمی که باید قبل از تجربه‌ی بازی Hogwarts Legacy از آن‌ها آگاه باشید

نکات مهم برای ورود به مدرسه‌ی هاگوارتز

بازی Hogwarts Legacy دارای مکانیک‌ها و قابلیت‌هایی است که شاید در نگاه اول کمی پیچیده به نظر برسد. اما در این مطلب نکاتی را به شما می‌گوییم که به بهبود تجربه‌ی شما کمک کند.

جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) نظر بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرده است. این بازی با نقدهای بسیار مثبتی در متاکریتیک و استیم روبرو شد و رکوردهای مختلفی را شکست. از رکوردهای مختلف فروش بگیرید تا رکورد بهترین لانچ کمپانی برادران وارنر (WB Games) و رکورد بیشترین بازدید برای یک بازی تک نفره در پلتفرم توییچ. پس با وجود چنین موفقیت‌هایی، قطعا شما هم قصد دارید این بازی را تجربه کنید و لازم است نکاتی را در مورد آن بدانید.

داستان بازی Hogwarts Legacy، در دهه‌ی 1890، یعنی حدود صد سال قبل از فیلم‌ها و کتاب‌های هری پاتر، روایت می‌شود. این تغییر زمانی به بازی کمک می‌کند تا داستان خودش را مستقل از فیلم‌ها و کتاب‌ها روایت کند و در دام تکرار نیوفتد. جی کی رولینگ (J.K Rowling) نویسنده‌ی هری پاتر، مدتی می‌شود که با حواشی مربوط به موضوعات ترنس هراسی، حسابی بین مردم منفور شده است. اما بر اساس گفته‌های استودیوی آوالانچ سافتور، بازی Hogwarts Legacy هیچ ارتباطی با این نویسنده ندارد.

بازی Hogwarts Legacy یک عنوان در سبک RPG جهان باز است. اثری که بازیکنان را به مدرسه هاگوراتز می‌برد و آن‌ها را با جادوهای مختلف، آشنا می‌کند. با توجه به بزرگی این اثر، ممکن است بسیاری از بازیکنان هنگام اولین تقابل با این بازی، کمی گیج شوند. یک سری نکات در مورد گیم پلی و دنیای بازی وجود دارد که خود بازی ممکن است در مورد آن‌ها به بازیکن اطلاع ندهد. البته که با گذر زمان، می‌توان این نکات را یاد گرفت، اما بهتر است با برخی چیزها قبل از شروع بازی آشنا شوید تا تجربه‌ی بهتری داشته باشید. خیالتان راحت باشد که در این مطلب، چیزی را از داستان بازی، لو نمی‌دهیم.

اتصال به حساب باشگاه طرفداران هری پاتر برای دریافت آیتم‌های رایگان بازی Hogwarts Legacy

قبل از شروع بازی Hogwarts Legacy، بازیکنان می‌توانند به حساب باشگاه طرفداری هری پاتر خود متصل شوند. اتصال به این حساب باعث می‌شود تا یک سری اقلام برای شخصی سازی دریاف کنید. انجام این کار، تجربه بازی را حتی از قبل هم غوطه‌ور‌تر می‌کند. چرا که نتایج کوییزهای آنلاین House and Wand به طور خودکار به پروفایل بازی منتقل می‌شود. البته هنوز هم در صورت تمایل می‌توانید نتایج کوییز را تغییر دهید. متاسفانه پاترونوس‌ها به بازی Hogwarts Legacy راه پیدا نکردند اما به جای آن، بازی به شما روپوش و ماسک هدیه می‌دهد.

پیشروی در داستان بازی Hogwarts Legacy را در اولویت قرار دهید

احتمالا اگر از طرفداران قدیمی سری هری پاتر باشید، دنیای بازی Hogwarts Legacy شما را وسوسه می‌کند تا تمام گوشه و اطراف آن را کشف کنید و مورد بررسی قرار دهید. دست کشیدن از جستجو در دنیای بزرگ و زیبای این بازی، کار راحتی نیست. با این حال بهتر است که بازیکنان تا رسیدن به یک نقطه‌ی مناسب در داستان اصلی بازی، از اکتشاف و جستجوی دنیای آن، دست بکشند. درست همچون بسیاری از بازی‌های جهان باز RPG، در بازی Hogwarts Legacy هم بازیکن می‌تواند خیلی سریع در بازی پیشرفت کند و این موضوع به تجربه‌ی داستان اصلی بازی ضربه می‌زند. بازیکن با گشت و گذار در محیط‌های بازی، حسابی قدر‌ت‌مند می‌شود. شاید این موضوع در ابتدا خوب به نظر برسد. اما اگر بیش از حد هم قوی باشید، داستان اصلی می‌تواند بسیار خسته کننده ظاهر شود. چرا که پیش‌روی در مراحل، دیگر برای بازیکن چالشی به همراه ندارد.

از طرفی اکتشاف بیش از حد باعث می‌شود تا با داستان اصلی فاصله بگیرید و قدرت داستان‌گویی، کم‌رنگ‌تر می‌شود. پس مهم نیست که گشت و گذار در دنیای بازی Hogwarts Legacy چقدر شما را وسوسه می‌کند، بهتر است حداقل برای ساعات اولیه بازی، تمرکزتان روی پیشروی در داستان باشد. مطمئن باشید که همیشه برای بازگشت و گشت و گذار بیشتر در دنیای بازی، وقت فراهم است. شاید از خودتان بپرسید که قبل از شروع اکتشاف در دنیا، تا کجای داستان پیش‌روی کنیم؟ پس از پایان فصل تابستان در بازی، و آغاز فصل پاییز، بهترین فرصت برای گشت و گذار در محیط فراهم می‌شود. از طرفی به لطف توانایی‌های جادویی جدید، گشت و گذار در محیط، لذت بخش‌تر است. از طرف دیگر چندان با مسئله‌ی قوی شدن بیش از حد و از بین رفتن چالش‌های بازی، مواجه نیستید.

انتخاب خانه و گروه چندان در گیم پلی تاثیرگذار نیست

دانش آموزان پس از ورود به مدرسه هاگوارتز، باید گروه خودشان را انتخاب کنند. خانه‌های هری پاتر به چهار گروه گریفیندور (Gryffindor)، اسلیترین (Slytherin)، ریونکلا (Ravenclaw)، و هافلپاف (Hufflepuff) تقسیم می‌شود. در کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر، خانه‌ی جادوگران، تاثیر بسیار مهمی در تجربه‌ی آن‌ها از هاگوارتز دارد. اما در بازی Hogwarts Legacy چنین نیست. البته که ساخت بازی هری پاتر بدون وجود این گروه‌های نمادین، امکان پذیر نیست. اما بازیکنان نباید برای انتخاب گروه مورد نظرشان، چندان حساسیت به خرج دهند. در واقع فقط تفاوت‌های کوچکی بین‌ اتاق‌ها وجود دارد و صرفا یک سری ماموریت‌های جانبی برای هر کدام از این گروه‌ها، متفاوت است. به غیر از این موارد، تفاوت چندانی در گروه‌ها دیده نمی‌شود. البته قابل ذکر است که برای تغییر گروه خود، مجبور می‌شوید تا بازی را دوباره شروع کنید.

محدودیت در Talent Pointها

یکی از نکات بسیار مهم در بازی Hogwarts Legacy که بازیکنان باید حواسشان به آن باشد، محدودیت Talent Pointها است. این امتیازها نه تنها محدود هستند، بلکه در صورت مصرف، دیگر قابل بازگشت نیستند. به عبارت دیگر، باید در خرید Perkها بسیار دقت کرده و نمی‌توانید به طور تصادفی آن‌ها را انتخاب کنید. منطقی به نظر می‌رسد که یک دانش آموز سال پنجم، در انجام همه‌ی جادوها مهارت ندارد. پس بازیکن باید حواسش را جمع کند و با دقت، تصمیم بگیرد که در کدام زمینه‌ها، قصد پیشرفت دارد. برخلاف بسیاری از بازی‌های RPG، در حال حاضر هیچ گزینه‌ای در بازی Hogwarts Legacy برای بازگردانی Talent Pointهای مصرفی، وجود ندارد. با این حال ممکن است در به‌روزرسانی‌های آینده، چنین قابلیتی هم به بازی اضافه شود.

شخصی سازی در بازی Hogwarts Legacy دائمی نیست

بسیاری از بازیکنان، توجه ویژ‌ه‌ای نسبت به شخصی سازی در بازی‌های ویدیویی دارند. شاید دل‌تان بخواهد شخصیت درون بازی، شبیه به خودتان باشد یا تغییرات خاصی را در چهره‌ی او اعمال کنید. خوشبختانه بازی Hogwarts Legacy از همان ابتدا به بازیکن اجازه می‌دهد تا شخصیت خودش را شخصی سازی کند. از طرفی شما هر زمان که بخواهید، می‌توانید تغییراتی را روی آن اعمال کنید. البته مواردی مثل زاویه‌‌ی صورت، رنگ پوست، و تن صدا، هرگز قابلیت تغییر دوباره را ندارند. برای اعمال تغییرات روی شخصیت‌تان، فقط کافی است 20 واحد Galleons خرج کنید و این قابلیت را آزاد کنید. شما فقط یک بار این پول را پرداخت می‌کنید و پس از آن می‌توانید به طور آزادانه، مواردی مثل مدل مو، رنگ مو و ابرو، و چیزهایی از این قبیل را تغییر دهید.

ترنسموگ‌ها همیشه در دسترس هستند

علاوه بر تغییر چهره و شخصی سازی، به راحتی می‌توانید در هر زمان ابزارهای‌تان را هم تغییر دهید. ترنسموگ‌‌ها همیشه برای دانش آموزان در دسترس هستند و می‌توان به طور رایگان از آن استفاده کرد. هر زمان که لباس جدیدی در بازی پیدا کنید، آن لباس به طور دائم در لیست ترنسموگ‌تان قرار می‌گیرد. از طرفی اگر فکر می‌کنید که یک لباس، شرایط خوب یا Perkهای خوبی ندارد، می‌توانید آن را بفروشید یا کلا نابود کنید.

مدیریت Inventory در بازی Hogwarts Legacy بسیار مهم است

بازی Hogwarts Legacy برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی واقع گرایانه‌تر، منابع محدود را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. بازیکن در ابتدا فقط بیست اسلات برای نگهداری مهمات دارد که خیلی سریع می‌توان آن را پر کرد. در ادامه‌ی بازی می‌توان اینونتوری را آپگرید کنید. اما تا آن زمان باید حواستان به آیتم‌هایی که با خود حمل می‌کنید، باشد. محدودیت اینونتوری در این بازی، شما را مجبور می‌کند تا بسیاری از آیتم‌های خود را رها کنید. پس باید با دقت تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را نگه می‌دارید و چه چیزهایی را رها می‌کنید. البته بسیاری از آیتم‌ها را می‌توان دوباره پیدا کرد پس چندان جای نگرانی وجود ندارد. برای مثال اگر به دلیل کمبود فضا، مجبور شدید تا یک ماسک را حذف کنید، احتمال پیدا کردن همان ماسک در آینده وجود دارد.

صندوقچه‌ها دارای انواع خاصی از غارت هستند

در همه‌ی بازی‌ها، وجود صندوق نشانه‌ی غارت است و بازی Hogwarts Legacy هم از این قاعده مستثنا نیست. اما در دنیای جادوگری، پنج نوع مختلف از صندوق‌ها وجود دارد که هرکدام دارای ارزش‌های متفاوتی هستند. صندوق‌های چشم دار، پر ارزش‌ترین صندوق‌ها در این بازی به شمار می‌روند. هر کدام از این صندوق‌ها 500 عدد Galleons را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. برای باز کردن این صندوق‌ها، باید از چارم Disillusionment استفاده کنید و ناپدید شوید. سپس سراغ صندوق بروید و آن را باز کنید. قابل ذکر است که اگر درست روبروی صندوق، ناپدید شوید، امکان باز کردن آن وجود ندارد. صندوقچه‌های دیگری هم در دنیای این بازی پیدا می‌شوند. برخی از آن‌ها حاوی وسایل کلکسیونی هستند برخی دیگر، وسایل مخصوص گروه را دارند.

غیر فعال کردن HUD، می‌تواند یک تجربه‌ی غوطه‌ور‌تر را ارائه دهد

در صورت فعال بودن قابلیت‌ HUD، یک سری اطلاعات مثل نقشه‌ی بازی، میزان آسیب‌ رسانی، میزان جادوی کهن، اعلان برای ارتقای سطح، و مواردی از این چنین، به بازیکن اطلاع رسانی می‌شود. همه‌ی بازی‌ها از این قابلیت استفاده می‌کنند تا اطلاعات کاملی را از وضعیت بازی، در اختیار بازیکن قرار دهند. با این حال اگر می‌خواهید این اثر را به شکل واقع گرایانه‌تری تجربه کنید، باید HUD را خاموش کنید. بازی Hogwarts Legacy لیستی از تنظیمات را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد که می‌توانید هر یک از مواردی که ذکر شد را به دلخواه، غیر فعال کنید. طبیعتا تجربه‌ی بازی بدون HUD کمی سخت‌تر از حالت عادی است، اما حس و حال خودش را دارد. حتی اگر نمی‌خواهید بار اول خیلی به خودتان سخت بگیرید، پیشنهاد می‌شود که حتما در دورهای بعدی، بازی را بدون HUD تست کنید.

حتما به طور مداوم برگه‌ی چالش‌ها را نگاه کنید

بازی Hogwarts Legacy با انجام چالش‌ها، پاداشی را برای بازیکنان در نظر می‌گیرد. اما ممکن است به راحتی پاداش خود را از دست بدهید و آن را از یاد ببرید. برای دریافت پاداش، به طور مداوم حواس‌تان به برگه‌ی چالش‌ها باشد و پاداش خود را دریافت کنید. این موضوع به راحتی می‌تواند از یاد‌ بازیکن برود و با خود فکر کنید که چقدر این بازی در پرداخت پاداش‌ها، خسیس ظاهر می‌شود. در حالی که این‌طور نیست.

امیدواریم که این لیست برای‌تان کاربردی باشد و در بازی از این نکات استفاده کنید. بازی Hogwarts Legacy هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان هم برای انتشار در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1402) و نسخه‌ی نینتندو سوییچ برای انتشار در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) برنامه‌‌ریزی شده‌ است. فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

4 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا