رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy در استیم ادامه دارد

Hogwarts Legacy آرام نمی‌گیرد

رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy در استیم ادامه دارد

با حضور چهار نسخه‌ی مختلف از جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) در چهار رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های استیم، رکورد شکنی‌های فروش بازی Hogwarts Legacy ادامه دارد.

موفقیت‌های بازی Hogwarts Legacy تمامی ندارد. با بیش از 53,000 نقد در استیم، 93 درصد از مخاطبان نسبت به این بازی رضایت دارند. این عنوان هم‌اکنون هر چهار رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های استیم را ازآن خود کرده است.

بر اساس آمار وبسایت SteamDB، بازی Hogwarts Legacy در پشت عناوین Cyberpunk 2077 و Elden Ring، بیشترین بازیکن را در بین عناوین تک نفره دارد. البته بازی Elden Ring، دارای بخش مولتی پلیر هم هست. بازی Hogwarts Legacy هم‌اکنون رکورد 872,429 بازیکن هم‌زمان را دارد و ممکن است دیر یا زود رکورد Elden Ring را با 953,426 بازیکن، بشکند. اما بعید به نظر می‌رسد که رکورد بازی Cyberpunk 2077 با 1,05,388 بازیکن، شکسته شود. از طرفی رکورد شکنی‌های فروش بازی Hogwarts Legacy در استیم هم‌چنان ادامه دارد.

توییت جدید Benji-Sales، لیست ده بازی فروش ماه قبل در استیم را نمایش می‌دهد. بازی Hogwarts Legacy به طرز جالبی در چهار رتبه‌ی اول این لیست قرار دارد. نسخه‌ی استاندارد و Deluxe، هرکدام دوبار در این لیست هستند. Benji-Sales در توییت بعدی خود توضیح می‌دهد که استیم، آمار فروش نسخه‌های پیش خرید و فروش پس از عرضه را به طور جداگانه محاسبه می‌کند. به همین دلیل، هر کدام از نسخه‌های این بازی، دو بار در لیست حضور دارند. در ادامه Benji-Sales اعلام می‌کند که این لیست، فقط بیشترین سود حاصل از فروش را نشان می‌دهد. پس رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy فراتر از چیزی است که فکر می‌کردیم. چرا که درآمد و سود این بازی، حتی از کنسول Steam Deck با قیمت 399 دلار هم بیشتر است.

رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy در لیست پر سودترین بازی‌های استیم

1. Hogwarts Legacy Digital Deluxe
2. Hogwarts Legacy
3. Hogwarts Legacy
4. Hogwarts Legacy Digital Deluxe
5. Steam Deck
6. Project Zomboid
7. Dead Space
8. Destiny 2 Lightfall + Annual Pass
9. Dying Light 2
10. CS GO Prime Status Upgrade

باعث تعجب نیست که نسخه‌ی Deluxe بازی Hogwarts Legacy در رتبه‌ی اول حضور دارد. چرا که خرید این نسخه، به بازیکنان اجازه می‌داد تا بازی را 72 ساعت قبل از عرضه‌ی رسمی، تجربه کنند و همچنین یک سری آیتم را هم در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. باید‌ ببینیم با عرضه‌ی عناوینی مثل بازی Atomic Heart، بازی Like a Dragon: Ishin، و بازی Destiny 2: Lightfall در ماه جاری، چه تغییراتی در لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها، اعمال می‌شود.

آمار فروش بازی‌های کنسول در هر منطقه به طول جداگانه منتشر می‌شود. اما قطعا رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy روی کنسول‌ها هم پابرجا خواهد بود. این بازی به یک اثر بسیار موفق برای کمپانی برادران وارنر (WB Games) تبدیل شده است. چندی پیش Hogwarts Legacy به رکورددار بزرگ‌‌ترین لانچ این کمپانی در استیم تبدیل شد. همین‌طور رکورد بیشترین تعداد بیننده برای یک بازی تک نفره در توییچ را هم شکست.

بازی Hogwarts Legacy هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان هم برای انتشار در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1402) و نسخه‌ی نینتندو سوییچ برای انتشار در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) برنامه‌‌ریزی شده‌ است. نظر شما در مورد رکورد فروش بازی Hogwarts Legacy چیست؟

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا